kde5 - en to bs translation catalogue (18 entries)

[ctx: KBookmark|Bookmark separator]
en: --- separator ---
bs: --- razdvajač ---

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
bs: Ne mogu da sačuvam obilježivače u %1. Prijavljena greška je: %2. Ova poruka će biti prikazana samo jednom. Najbolje je da što prije otklonite uzrok greške, a to je najvjerovatnije pun disk.

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
bs: Želite li zaista da uklonite direktorij obilježivača
    <filename>%1</filename>?

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
bs: Želite li zaista da uklonite obilježivač
    „%1“?

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Name:
bs: Ime:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Location:
bs: Lokacija:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Comment:
bs: Komentar:

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Update
bs: Ažuriraj

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Bookmark Properties
bs: Svojstva obilježivača

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Add
bs: Dodaj

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmark
bs: Dodaj zabilješku

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmarks
bs: Dodavanje obilježivača

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Select Folder
bs: Izbor direktorija

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: New Folder
bs: Novi direktorij

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder
bs: Napravi novi direktorij zabilješki

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
bs: Novi direktorij za obilježivače u %1

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: New folder:
bs: Novi direktorij:

[ctx: KBookmarkDialog|name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
bs: Zabilješke
