kio4 - en to eu translation catalogue (38 entries)

[ctx: KBookmark|Bookmark separator]
en: --- separator ---
eu: --- bereizlea ---

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
eu: Ezin da laster-markarik gorde %1(e)n. Jakinarazitako errorea izan da: %2. Errore mezu hau behin bakarrik erakutsiko da. Errorearen eragilea ahalik eta azkarren konpondu behar da, litekeena da disko gogorra beteta egotea izatea.

[ctx: QObject|]
en: keditbookmarks could not be started
eu: «keditbookmarks» ezin izan du abiarazi

[ctx: QObject|]
en: The keditbookmarks executable was not found
eu: Ez da aurkitu «keditbookmarks»en exekutagarria

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Add Bookmark Here
eu: Gehitu laster-marka hemen

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Bookmark Editor
eu: Ireki karpeta laster-marka editorean

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Folder
eu: Ezabatu karpeta

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Properties
eu: Propietateak

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Copy Link Address
eu: Kopiatu estekaren helbidea

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Bookmark
eu: Ezabatu laster-marka

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
eu: Ireki karpeta fitxetan

[ctx: KBookmarkContextMenu|@info]
en: Cannot add bookmark with empty URL.
eu: Ezin da gehitu URL hutsa duen laster-marka.

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Folder Deletion
eu: Laster-marken karpeta ezabatzea

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Deletion
eu: Laster-marka ezabatzea

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
eu: Ziur zaude laster-marken karpeta ezabatu nahi duzula
    "%1"?

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
eu: Ziur zaude laster-marka ezabatu nahi duzula
    "%1"?

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Location:
eu: Kokalekua:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Comment:
eu: Iruzkina:

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Update
eu: Eguneratu

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Bookmark Properties
eu: Laster-markaren propietateak

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: &New Folder…
eu: Karpeta &berria...

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmark
eu: Gehitu laster-marka

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmarks
eu: Gehitu laster-markak

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: New Folder
eu: Karpeta berria

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder
eu: Sortu laster-marken karpeta berria

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
eu: Sortu laster-marken karpeta berria %1(e)n

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: New folder:
eu: Karpeta berria:

[ctx: KBookmarkDialog|name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
eu: Lastermarkak

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
eu: Ireki karpeta fitxetan

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Open all bookmarks in this folder as a new tab
eu: Ireki karpeta honetako laster-marka guztiak fitxa berrietan.

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: Bookmark Tabs as Folder…
eu: Egin fitxen laster-markak karpeta gisa...

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Add a folder of bookmarks for all open tabs
eu: Gehitu laster-marken karpeta bat irekita dauden fitxa guztietarako.

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Edit your bookmark collection in a separate window
eu: Editatu zure laster-marken bilduma leiho bereizi batean

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: New Bookmark Folder…
eu: Laster-marken karpeta berria...

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Create a new bookmark folder in this menu
eu: Sortu laster-marken karpeta berri bat menu honetan
