kio4 - en to nb translation catalogue (38 entries)

[ctx: KBookmark|Bookmark separator]
en: --- separator ---
nb: --- delelinje ---

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
nb: Fikk ikke lagret bokmerket i %1. Rapportert feil var: %2. Denne feilmeldinga vil bare vises en gang. Årsaken til feilen må fikses så raskt som mulig, sannsynligvis er det en full harddisk.

[ctx: QObject|]
en: keditbookmarks could not be started
nb: Kunne ikke starte keditbookmarks

[ctx: QObject|]
en: The keditbookmarks executable was not found
nb: Kunne ikke finne den kjørbare filen til keditbookmarks

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Add Bookmark Here
nb: Legg til bokmerke her

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Bookmark Editor
nb: Åpne bokmerke i bokmerkeredigerer

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Folder
nb: Slett mappe

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Properties
nb: Egenskaper

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Copy Link Address
nb: Kopier lenkeadresse

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Bookmark
nb: Slett bokmerke

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
nb: Åpne mappen i faner

[ctx: KBookmarkContextMenu|@info]
en: Cannot add bookmark with empty URL.
nb: Kan ikke legge til et bokmerke med tom nettadresse.

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Folder Deletion
nb: Sletting av bokmerkemappe

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Deletion
nb: Sletting av bokmerke

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
nb: Er du sikker på at den bokmerkede mappen
    «%1» skal fjernes?

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
nb: Er du sikker på at bokmerket
    «%1» skal fjernes?

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Name:
nb: Navn:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Location:
nb: Adresse:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Comment:
nb: Kommentar:

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Update
nb: Oppdater

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Bookmark Properties
nb: Bokmerkeegenskaper

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: &New Folder…
nb: &Ny mappe …

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Add
nb: Legg til

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmarks
nb: Legg til bokmerker

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Select Folder
nb: Velg mappe

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: New Folder
nb: Ny mappe

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder
nb: Lag ny bokmerkemappe

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
nb: Lag ny bokmerkemappe i %1

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: New folder:
nb: Ny mappe:

[ctx: KBookmarkDialog|name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
nb: Bokmerker

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
nb: Åpne mappen i faner

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Open all bookmarks in this folder as a new tab
nb: Åpne alle bokmerkene i denne mappen i ny fane

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: Bookmark Tabs as Folder…
nb: Bokmerk faner som mappe …

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Add a folder of bookmarks for all open tabs
nb: Legger til en mappe med bokmerker for alle de åpne fanene

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Edit your bookmark collection in a separate window
nb: Rediger bokmerkesamlingen din i et nytt vindu

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: New Bookmark Folder…
nb: Ny bokmerkemappe …

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Create a new bookmark folder in this menu
nb: Opprett en ny bokmerkemappe i denne menyen
