kio4 - en to vi translation catalogue (33 entries)

[ctx: KBookmark|Bookmark separator]
en: --- separator ---
vi: --- phần phân cách ---

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
vi: Không thể lưu dấu nhớ trong %1. Lỗi được báo là: %2. Thông điệp lỗi này sẽ chỉ được hiển thị một lần. Nguyên nhân của lỗi này cần được sửa càng nhanh càng tốt, mà có khả năng lớn nhất là vì ổ cứng đầy.

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Add Bookmark Here
vi: Thêm dấu nhớ ở đây

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Bookmark Editor
vi: Mở thư mục trong trình sửa dấu nhớ

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Folder
vi: Xoá thư mục

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Properties
vi: Thuộc tính

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Copy Link Address
vi: Chép địa chỉ liên kết

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Bookmark
vi: Xoá dấu nhớ

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
vi: Mở thư mục trong các thẻ

[ctx: KBookmarkContextMenu|@info]
en: Cannot add bookmark with empty URL.
vi: Không thể thêm dấu nhớ với URL trống.

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Folder Deletion
vi: Xoá thư mục dấu nhớ

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Deletion
vi: Xoá dấu nhớ

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
vi: Bạn có chắc chắn muốn xoá thư mục dấu nhớ
    "%1"?

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
vi: Bạn có chắc chắn muốn xoá dấu nhớ
    "%1"?

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Name:
vi: Tên:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Location:
vi: Địa điểm:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Comment:
vi: Chú thích:

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Update
vi: Cập nhật

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Bookmark Properties
vi: Thuộc tính của dấu nhớ

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Add
vi: Thêm

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmark
vi: Thêm dấu nhớ

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmarks
vi: Thêm dấu nhớ

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Select Folder
vi: Chọn thư mục

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: New Folder
vi: Thư mục mới

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder
vi: Tạo thư mục dấu nhớ mới

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
vi: Tạo thư mục dấu nhớ mới trong %1

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: New folder:
vi: Thư mục mới:

[ctx: KBookmarkDialog|name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
vi: Dấu nhớ

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
vi: Mở thư mục trong các thẻ

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Open all bookmarks in this folder as a new tab
vi: Mở tất cả dấu nhớ trong thư mục này thành một thẻ mới

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Add a folder of bookmarks for all open tabs
vi: Thêm một thư mục các dấu nhớ cho tất cả các thẻ đang mở

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Edit your bookmark collection in a separate window
vi: Sửa bộ dấu nhớ của bạn trong một cửa sổ tách biệt

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Create a new bookmark folder in this menu
vi: Tạo một thư mục dấu nhớ mới trong trình đơn này
