kdelibs4 - en to da translation catalogue (22 entries)

en: <qt><p>Possible reasons:<ul><li>An error occurred during your last system upgrade, leaving an orphaned control module behind</li><li>You have old third party modules lying around.</li></ul></p><p>Check these points carefully and try to remove the module mentioned in the error message. If this fails, consider contacting your distributor or packager.</p></qt>
da: <qt><p>Mulige grunde:<ul><li>Der opstod en fejl under din sidste opgradering af systemet, der efterlod et forældreløst kontrolmodul</li><li>Du har gamle tredjepartsmoduler liggende.</li></ul></p><p>Tjek disse punkter omhyggeligt og forsøg at fjerne modulet nævnt i fejlbeskeden. Hvis dette mislykkes, så overvej at kontakte din distributør eller den pakkeansvarlige.</p></qt>

en: The module %1 is disabled.
da: Modulet %1 er deaktiveret.

en: The module has been disabled by the system administrator.
da: Modulet er blevet deaktiveret af systemadministratoren.

en: Error loading QML file.
da: Fejl ved indlæsning af QML-fil.

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
da: Indstillingerne i det nuværende modul er blevet ændret.
    Vil du anvende ændringerne eller kassere dem?

en: Apply Settings
da: Anvend indstillinger

en: Configure
da: Indstil

en: Search…
da: Søg…

en: About
da: Om

[ctx: @action:button]
en: Show Contextual Help
da: Vis kontekstuel hjælp

[ctx: @info:tooltip]
en: About
da: Om

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure…
da: Indstil…

en: No matches
da: Ingen resultater

en: No plugins found
da: Ingen plugins fundet

en: Copyright
da: Ophavsret

en: License:
da: Licens:

en: Authors
da: Udviklere

en: Credits
da: Bidragsydere

en: Translators
da: Oversættere

en: Send an email to %1
da: Send en e-mail til %1

en: No items found
da: Ingen elementer fundet

en: Could not find resource '%1'
da: Kunne ikke finde ressource "%1".
