kcmutils - en to sa translation catalogue (16 entries)

en: A tool to start single system settings modules
sa: एकप्रणालीसेटिंग्स् मॉड्यूल्स् आरभ्यतुं एकं साधनम्

en: (c) 1999-2023, The KDE Developers
sa: (ग) १९९९-२०२३, द केडीई डेवलपर्स

en: Maintainer
sa: परिपालकः

en: Daniel Molkentin
sa: डैनियल मोल्केन्टिन्

en: Matthias Hoelzer-Kluepfel
sa: मथियस होएलजर-क्लुएपफेल

en: Matthias Elter
sa: मथियस माता पिता

en: Matthias Ettrich
sa: मथियस एट्रिच्

en: Waldo Bastian
sa: वाल्दो बास्टियन

en: List all possible modules
sa: सर्वाणि सम्भाव्यमॉड्यूलानि सूचीबद्धानि कुर्वन्तु

en: Configuration module to open
sa: विन्यासमॉड्यूलं उद्घाटयितुं

en: Space separated arguments for the module
sa: मॉड्यूलस्य कृते स्पेस पृथक्कृतानि तर्काः

en: Use a specific icon for the window
sa: विण्डो कृते विशिष्टं चिह्नं उपयुज्यताम्

en: Use a specific caption for the window
sa: विण्डो कृते विशिष्टं शीर्षकं उपयुज्यताम्

en: Show an indicator when settings have changed from their default value
sa: यदा सेटिङ्ग्स् पूर्वनिर्धारितमूल्यात् परिवर्तिताः भवन्ति तदा सूचकं दर्शयन्तु

en: The following modules are available:
sa: निम्नलिखितमॉड्यूलाः उपलभ्यन्ते ।

en: No description available
sa: न वर्णनं लभ्यते
