kcmutils - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: A tool to start single system settings modules
uk: Інструмент для запуску окремих модулів «Системних параметрів»

en: (c) 1999-2023, The KDE Developers
uk: © Розробники KDE, 1999–2023

en: Maintainer
uk: Супровідник

en: List all possible modules
uk: Вивести перелік усіх можливих модулів

en: Configuration module to open
uk: Модуль налаштування, який слід відкрити

en: Space separated arguments for the module
uk: Аргументи модуля налаштувань, які відокремлено пробілами

en: Use a specific icon for the window
uk: Використовувати для вікна певну піктограму

en: Use a specific caption for the window
uk: Використовувати для вікна певний підпис

en: Show an indicator when settings have changed from their default value
uk: Показувати індикатор, якщо було змінено типове значення параметрів

en: The following modules are available:
uk: Наявні наступні модулі:

en: No description available
uk: Немає опису
