kdelibs4 - en_US to cs translation catalogue (49 entries)

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Western European
cs: Západoevropský

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Central European
cs: Středoevropský

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Baltic
cs: Pobaltský

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: South-Eastern Europe
cs: Jihovýchodoevropský

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Turkish
cs: Turecký

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Cyrillic
cs: Cyrilice

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Chinese Traditional
cs: Tradiční čínština

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Chinese Simplified
cs: Zjednodušená čínština

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Korean
cs: Korejština

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Japanese
cs: Japonština

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Greek
cs: Řečtina

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Arabic
cs: Arabština

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Hebrew
cs: Hebrejština

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Thai
cs: Thajština

[ctx: KCharsets|@item Text character set]
en_US: Other
cs: Jiné

[ctx: KCharsets|@item]
en_US: Other encoding (%1)
cs: Jiné kódování (%1)

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it contains more than one @.
    You will not create valid messages if you do not change your address.
cs: Adresa, kterou jste zadali není platná, protože obsahuje více než jeden znak @.
    Pokud neprovede změnu, adresa nebude platná.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it does not contain a @.
    You will not create valid messages if you do not change your address.
cs: Zadaná adresa není platná, protože neobsahuje zavináč (@).
    Pokud nezadáte platnou adresu, nebudete moci odeslat zprávu.

[ctx: QObject|]
en_US: You have to enter something in the email address field.
cs: Vyplňte pole poštovní adresy.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it does not contain a local part.
cs: Zadaná poštovní adresa není platná, protože neobsahuje lokální část.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it does not contain a domain part.
cs: Zadaná adresa není platná, protože neobsahuje doménovou část.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it contains unclosed comments/brackets.
cs: Zadaná adresa není platná, protože obsahuje neuzavřený komentář/závorky.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is valid.
cs: Zadaná adresa je platná.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it contains an unclosed angle bracket.
cs: Zadaná adresa není platná, protože obsahuje neuzavřené ostré závorky.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it contains too many closing angle brackets.
cs: Zadaná adresa není platná, protože obsahuje příliš pravých ostrých závorek.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you have entered is not valid because it contains an unexpected comma.
cs: Zadaná adresa není platná, protože obsahuje neočekávanou čárku.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it ended unexpectedly.
    This probably means you have used an escaping type character like a '\' as the last character in your email address.
cs: Zadaná adresa není platná, protože neočekávaně končí.
    Pravděpodobně jste v adrese zadali na konci znak jako např. '\'.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it contains quoted text which does not end.
cs: Zadaná adresa není platná, protože obsahuje neukončený text v uvozovkách.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it does not seem to contain an actual email address, i.e. something of the form joe@example.org.
cs: Zadaná adresa není platná, protože neobsahuje vlastní e-mailovou adresu, např. joe@example.org.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it contains an illegal character.
cs: Zadaná adresa není platná, protože obsahuje nepovolené znaky.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you have entered is not valid because it contains an invalid display name.
cs: Zadaná adresa není platná, protože obsahuje neplatné zobrazované jméno.

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid because it does not contain a '.'.
    You will not create valid messages if you do not change your address.
cs: Zadaná adresa není platná, protože neobsahuje '.'.
    Pokud nezadáte platnou adresu, nebudete moci odeslat zprávu.

[ctx: QObject|]
en_US: Unknown problem with email address
cs: Neznámý problém s e-mailovou adresou

[ctx: QObject|]
en_US: The email address you entered is not valid.
    It does not seem to contain an actual email address, i.e. something of the form joe@example.org.
cs: Zadaná adresa není platná.
    Neobsahuje skutečnou e-mailovou adresu, např. joe@example.org.

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Disabled
cs: Zakázáno

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Universal
cs: Univerzální

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Cyrillic
cs: Cyrilice

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Western European
cs: Západní Evropa

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Central European
cs: Střední Evropa

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Greek
cs: Řečtina

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Hebrew
cs: Hebrejština

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Turkish
cs: Turečtina

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Japanese
cs: Japonština

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Baltic
cs: Pobaltí

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Chinese Traditional
cs: Tradiční čínština

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Chinese Simplified
cs: Zjednodušená čínština

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Korean
cs: Korejština

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Thai
cs: Thajština

[ctx: KEncodingProber|@item Text character set]
en_US: Arabic
cs: Arabština
