kdelibs4 - en to el translation catalogue (10 entries)

[ctx: KHistoryComboBox|@action:inmenu]
en: Clear &History
el: Καθαρισμός &ιστορικού

[ctx: KLineEdit|@action:inmenu]
en: C&lear
el: &Καθαρισμός

[ctx: KLineEdit|@title:menu]
en: Text Completion
el: Συμπλήρωση κειμένου

[ctx: KLineEdit|@item:inmenu Text Completion]
en: None
el: Καμία

[ctx: KLineEdit|@item:inmenu Text Completion]
en: Manual
el: Χειροκίνητα

[ctx: KLineEdit|@item:inmenu Text Completion]
en: Automatic
el: Αυτόματα

[ctx: KLineEdit|@item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List
el: Κυλιόμενη λίστα

[ctx: KLineEdit|@item:inmenu Text Completion]
en: Short Automatic
el: Σύντομη αυτόματη

[ctx: KLineEdit|@item:inmenu Text Completion]
en: Dropdown List && Automatic
el: Κυλιόμενη λίστα && αυτόματα

[ctx: KLineEdit|@item:inmenu Text Completion]
en: Default
el: Προκαθορισμένα
