kwriteconfig - en to eo translation catalogue (204 entries)

[ctx: KConfig|]
en: Please contact your system administrator.
eo: Bonvolu kontakti vian sisteman administranton.

[ctx: KConfigIniBackend|]
en: Configuration file "%1" not writable.
eo: Agorda dosiero "%1" ne skribebla.

[ctx: KEMailSettings|]
en: Default
eo: Defaŭlto

[ctx: go back|]
en: &Back
eo: &Reen

[ctx: go forward|]
en: &Forward
eo: &Antaŭen

[ctx: home page|]
en: &Home
eo: &Hejma

[ctx: KStandardActions|]
en: &New
eo: &Nova

[ctx: KStandardActions|]
en: Create new document
eo: Krei novan dokumenton

[ctx: KStandardActions|]
en: &Open…
eo: &Malfermi…

[ctx: KStandardActions|]
en: Open an existing document
eo: Malfermi ekzistantan dokumenton

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Recent
eo: Malfermi &Lastatempan

[ctx: KStandardActions|]
en: Open a document which was recently opened
eo: Malfermi dokumenton kiu estis lasttempe malfermita

[ctx: KStandardActions|]
en: &Save
eo: Kon&servi

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document
eo: Konservi dokumenton

[ctx: KStandardActions|]
en: Save &As…
eo: Konservi &Kiel…

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document under a new name
eo: Konservi dokumenton sub nova nomo

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&vert
eo: Mal&fari

[ctx: KStandardActions|]
en: Revert unsaved changes made to document
eo: Malfari nekonservitajn ŝanĝojn faritajn al dokumento

[ctx: KStandardActions|]
en: &Close
eo: F&ermi

[ctx: KStandardActions|]
en: Close document
eo: Fermi dokumenton

[ctx: KStandardActions|]
en: &Print…
eo: &Presi…

[ctx: KStandardActions|]
en: Print document
eo: Presi dokumenton

[ctx: KStandardActions|]
en: Print Previe&w
eo: Pres-Antaŭrigar&do

[ctx: KStandardActions|]
en: Show a print preview of document
eo: Montri antaŭrigardon de presita dokumento

[ctx: KStandardActions|]
en: &Mail…
eo: Ret&poŝti…

[ctx: KStandardActions|]
en: Send document by mail
eo: Sendi dokumenton per retpoŝto

[ctx: KStandardActions|]
en: &Quit
eo: F&orlasi

[ctx: KStandardActions|]
en: Quit application
eo: Forlasi aplikon

[ctx: KStandardActions|]
en: &Undo
eo: Malfar&u

[ctx: KStandardActions|]
en: Undo last action
eo: Malfari lastan agon

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&do
eo: Re&fari

[ctx: KStandardActions|]
en: Redo last undone action
eo: Refari laste malfaritan agon

[ctx: KStandardActions|]
en: Cu&t
eo: &Tondi

[ctx: KStandardActions|]
en: Cut selection to clipboard
eo: Tondi elekton al poŝo

[ctx: KStandardActions|]
en: &Copy
eo: &Kopii

[ctx: KStandardActions|]
en: Copy selection to clipboard
eo: Kopii elekton al poŝo

[ctx: KStandardActions|]
en: &Paste
eo: &Alglui

[ctx: KStandardActions|]
en: Paste clipboard content
eo: Alglui poŝenhavon

[ctx: KStandardActions|]
en: C&lear
eo: V&iŝi

[ctx: KStandardActions|]
en: Select &All
eo: Elekti &Ĉion

[ctx: KStandardActions|]
en: Dese&lect
eo: Male&lekti

[ctx: KStandardActions|]
en: &Find…
eo: &Trovi…

[ctx: KStandardActions|]
en: Find &Next
eo: Trovi Sekva&n

[ctx: KStandardActions|]
en: Find Pre&vious
eo: Tro&vi Antaŭan

[ctx: KStandardActions|]
en: &Replace…
eo: &Anstataŭigi…

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to &Actual Size
eo: Zomi al F&akta Grandeco

[ctx: KStandardActions|]
en: View document at its actual size
eo: Rigardi dokumenton en ĝia fakta grandeco

[ctx: KStandardActions|]
en: &Fit to Page
eo: &Ĝisrandigi al Paĝo

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page in window
eo: Zomi por konvenigi paĝon en fenestro

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Width
eo: Ĝisrandigi al Paĝa &Larĝeco

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page width in window
eo: Zomi por konvenigi paĝolarĝecon en fenestro

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Height
eo: Ĝisrandigi al Paĝa Alte&co

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page height in window
eo: Zomi por konvenigi paĝan altecon en fenestro

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &In
eo: Zom&i

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &Out
eo: Malz&omi

[ctx: KStandardActions|]
en: &Zoom…
eo: &Zomi…

[ctx: KStandardActions|]
en: Select zoom level
eo: Elekti zomnivelon

[ctx: KStandardActions|]
en: &Refresh
eo: &Refreŝigi

[ctx: KStandardActions|]
en: Refresh document
eo: Refreŝigi dokumenton

[ctx: KStandardActions|]
en: &Up
eo: S&upren

[ctx: KStandardActions|]
en: Go up
eo: Iri supren

[ctx: KStandardActions|]
en: &Previous Page
eo: Antaŭa &Paĝo

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to previous page
eo: Iri al antaŭa paĝo

[ctx: KStandardActions|]
en: &Next Page
eo: Sekva&nta Paĝo

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to next page
eo: Iri al sekva paĝo

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go To…
eo: &Iri Al…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Page…
eo: &Iri al Paĝo…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Line…
eo: &Iri al Linio…

[ctx: KStandardActions|]
en: &First Page
eo: &Unua Paĝo

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to first page
eo: Iri al unua paĝo

[ctx: KStandardActions|]
en: &Last Page
eo: &Lasta Paĝo

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to last page
eo: Iri al lasta paĝo

[ctx: KStandardActions|]
en: &Back
eo: &Malantaŭen

[ctx: KStandardActions|]
en: Go back in document
eo: Iri malantaŭen en la dokumento

[ctx: KStandardActions|]
en: &Forward
eo: &Antaŭen

[ctx: KStandardActions|]
en: Go forward in document
eo: Iri antaŭen en la dokumento

[ctx: KStandardActions|]
en: &Add Bookmark
eo: &Aldoni Legosignon

[ctx: KStandardActions|]
en: &Edit Bookmarks…
eo: R&edakti Legosignojn…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Spelling…
eo: &Literumo…

[ctx: KStandardActions|]
en: Check spelling in document
eo: Kontroli literumon en dokumento

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Menubar
eo: Montri &Menubreton

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide menubar
eo: Montri aŭ kaŝi menubreton

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Toolbar
eo: Montri Ilobre&ton

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide toolbar
eo: Montri aŭ kaŝi ilobreton

[ctx: KStandardActions|]
en: Show St&atusbar
eo: Montri St&atusbreton

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide statusbar
eo: Montri aŭ kaŝi statusbreton

[ctx: KStandardActions|]
en: F&ull Screen Mode
eo: Plen-Ekrana Reĝim&o

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Keyboard S&hortcuts…
eo: Agordi &Klavarkombinojn…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Configure %1…
eo: A&gordi %1…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Tool&bars…
eo: Agordi Ilo&bretojn…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Notifications…
eo: Agordi Sciigoj&n…

[ctx: KStandardActions|]
en: %1 &Handbook
eo: &Manlibro %1

[ctx: KStandardActions|]
en: What's &This?
eo: Kio estas &Tio?

[ctx: KStandardActions|]
en: &Report Bug…
eo: &Raporti Cimon…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Language…
eo: Agordi &Lingvon…

[ctx: KStandardActions|]
en: &About %1
eo: &Pri %1

[ctx: KStandardActions|]
en: About &KDE
eo: Pri &KDE

[ctx: KStandardActions|]
en: &Delete
eo: &Forigi

[ctx: KStandardActions|]
en: &Rename…
eo: &Renomi…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Move to Trash
eo: &Movi al Rubujo

[ctx: KStandardActions|]
en: &Donate
eo: &Donaci

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Menu
eo: Malfermi &Menuon

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: New
eo: Nova

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print
eo: Presi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Quit
eo: Forlasi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Undo
eo: Malfari

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Redo
eo: Refari

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Cut
eo: Tranĉi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste Selection
eo: Alglui Elekton

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Select All
eo: Elekti Ĉion

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Deselect
eo: Malelekti

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Backwards
eo: Forigi Vorton Malantaŭen

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Forward
eo: Forigi Vorton Antaŭen

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find
eo: Trovi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Next
eo: Trovi Sekvan

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Prev
eo: Trovi Antaŭan

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Replace
eo: Anstataŭigi

[ctx: KStandardShortcut|@action Go to main page]
en: Home
eo: Hejmo

[ctx: KStandardShortcut|@action Beginning of document]
en: Begin
eo: Komenco

[ctx: KStandardShortcut|@action End of document]
en: End
eo: Fino

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Prior
eo: Antaŭa

[ctx: KStandardShortcut|@action Opposite to Prior]
en: Next
eo: Posta

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Up
eo: Supren

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Back
eo: Reen

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward
eo: Antaŭen

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Reload
eo: Reŝargi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Beginning of Line
eo: Komenco de Linio

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: End of Line
eo: Fino de Linio

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Go to Line
eo: Iri al Linio

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Backward Word
eo: Malantaŭen Vorte

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward Word
eo: Antaŭen Vorte

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Add Bookmark
eo: Aldoni legosignon

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom In
eo: Zomi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom Out
eo: Malzomi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Full Screen Mode
eo: Plena Ekrana Reĝimo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Menu Bar
eo: Montri Menubreton

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Next Tab
eo: Aktivigi Sekvan Langeton

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Previous Tab
eo: Aktivigi Antaŭan Langeton

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: What's This
eo: Kio estas tio

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Text Completion
eo: Teksto Kompletigo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Completion Match
eo: Antaŭa Kompleta Kongruo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Completion Match
eo: Sekva Kompleta Kongruo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Substring Completion
eo: Subĉena Kompletigo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Item in List
eo: Antaŭa Ero en Listo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Item in List
eo: Sekva Ero en Listo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Recent
eo: Malfermi Lastatempan

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save As
eo: Konservi kiel

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Revert
eo: Reiri

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print Preview
eo: Presita antaŭvido

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Mail
eo: Poŝto

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Clear
eo: Klara

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom to Actual Size
eo: Zomi al Fakta Grandeco

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Page
eo: Ĝisrandigi al Paĝo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Width
eo: Ĝisrandigi al Larĝo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Height
eo: Ĝisrandigi al Alteco

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom
eo: Zomi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto
eo: Iri al

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto Page
eo: Iri al Paĝo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Back
eo: Dokumento Reen

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Forward
eo: Dokumento Antaŭen

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Edit Bookmarks
eo: Redakti legosignojn

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Spelling
eo: Literumo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Toolbar
eo: Montri Ilobreton

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Statusbar
eo: Montri Statusbreton

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Key Bindings
eo: Klavkombinoj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Application
eo: Agordi Aplikaĵon

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Toolbars
eo: Agordi Ilobretojn

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Notifications
eo: Agordi Sciigojn

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Report Bug
eo: Raporti Cimon

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Language…
eo: Agordi Lingvon…

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About Application
eo: Pri Apliko

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About KDE
eo: Pri KDE

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Rename
eo: Alinomi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Move to Trash
eo: Movi al Rubujo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Donate
eo: Doni

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show/Hide Hidden Files
eo: Montri/Kaŝi Kaŝitajn dosierojn

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Create Folder
eo: Krei Dosierujon

[ctx: KStandardShortcut|@action referring to the menu bar or a hamburger menu]
en: Open Main Menu
eo: Malfermi Ĉefmenuon

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Context Menu
eo: Malfermi Kuntekstmenuon

[ctx: main|]
en: KDE Tool for updating user configuration files
eo: KDE-ilo por ĝisdatigi uzantajn agordajn dosierojn

[ctx: main|]
en: Keep output results from scripts
eo: Konservi eligajn rezultojn de skriptoj

[ctx: main|]
en: For unit tests only: do not write the done entries, so that with every re-run, the scripts are executed again
eo: Nur por unuotestoj: ne skribi la pretajn enirojn por ke je ĉiu relanĉo, la skriptoj estos ree ruligataj

[ctx: main|]
en: Check whether config file itself requires updating
eo: Kontroli ĉu agorda dosiero mem postulas ĝisdatigon

[ctx: main|]
en: File(s) to read update instructions from
eo: Dosiero(j) por legi ĝisdatigajn instrukciojn

[ctx: main|]
en: Directory to generate files in [.]
eo: Dosierujo en kiu generi dosierojn [.]

[ctx: main|]
en: directory
eo: dosierujo

[ctx: main|]
en: Display software license.
eo: Montri programlicencon.

[ctx: main|]
en: Use <file> instead of global config
eo: Uzi <file> anstataŭ ol ĉieaj agordoj

[ctx: main|]
en: Group to look in. Use "<default>" for the root group, or use repeatedly for nested groups.
eo: Grupo priserĉenda. Uzu "<defaŭlta>" por la radika grupo, aŭ uzu ripete por ingitaj grupoj.

[ctx: main|]
en: Key to look for
eo: Serĉenda ŝlosilo

[ctx: main|]
en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

[ctx: main|]
en: Type of variable
eo: Speco de variablo

[ctx: main|]
en: Group name cannot be empty, use "<default>" for the root group
eo: Grupnomo ne povas esti malplena, uzu "<default>" por la radika grupo

[ctx: main|]
en: Type of variable. Use "bool" for a boolean, otherwise it is treated as a string
eo: Speco de variablo. Uzu "bool" por bulea, alikaze ĝi estas traktata kiel ĉeno

[ctx: main|]
en: Delete the designated key if enabled
eo: Forigi la elektitan ŝlosilon se ĝi estas ebligita

[ctx: notify|]
en: Notify applications of the change
eo: Sciigi aplikaĵojn pri la ŝanĝo

[ctx: main|]
en: The value to write. Mandatory, on a shell use '' for empty
eo: La skribenda valoro. Nepre, en ŝelo uzu '' kiel malplena
