kwriteconfig - en to kab translation catalogue (178 entries)

[ctx: KConfig|]
en: Please contact your system administrator.
kab: Ttxil-k·m nermes anedbal-ik·im n unagraw.

[ctx: KConfigIniBackend|]
en: Configuration file "%1" not writable.
kab: Afaylu n uswel "%1" ur yelli ara i tira.

[ctx: KEMailSettings|]
en: Default
kab: Amezwar

[ctx: go back|]
en: &Back
kab: Uɣa&l

[ctx: go forward|]
en: &Forward
kab: Uḍ&fir

[ctx: home page|]
en: &Home
kab: A&gejdan

[ctx: KStandardActions|]
en: &New
kab: Amay&nut

[ctx: KStandardActions|]
en: Create new document
kab: Asnulfu n yisemli amaynut

[ctx: KStandardActions|]
en: &Open…
kab: &Ldi…

[ctx: KStandardActions|]
en: Open an existing document
kab: Ldi isemli yellan

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Recent
kab: Ldi i&neggura

[ctx: KStandardActions|]
en: Open a document which was recently opened
kab: Ldi isemli d-yettwaldin tagara kan

[ctx: KStandardActions|]
en: &Save
kab: &Sekles

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document
kab: Sekles isemli

[ctx: KStandardActions|]
en: Save &As…
kab: Sekles &am…

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document under a new name
kab: Sekles isemli s yisem amaynut

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&vert
kab: Erre&d

[ctx: KStandardActions|]
en: &Close
kab: &Mdel

[ctx: KStandardActions|]
en: Close document
kab: Sekkeṛ isemli

[ctx: KStandardActions|]
en: &Print…
kab: Sigge&z…

[ctx: KStandardActions|]
en: Print document
kab: Siggez isemli

[ctx: KStandardActions|]
en: Print Previe&w
kab: Siggez tas&kant

[ctx: KStandardActions|]
en: Show a print preview of document
kab: Sken-d taskant send asiggez n yisemli

[ctx: KStandardActions|]
en: &Mail…
kab: I&mayl…

[ctx: KStandardActions|]
en: Send document by mail
kab: Ceyyeɛ isemli s yimayl

[ctx: KStandardActions|]
en: &Quit
kab: &Ffeɣ

[ctx: KStandardActions|]
en: Quit application
kab: Ffeɣ seg usnas

[ctx: KStandardActions|]
en: &Undo
kab: E&rr-d

[ctx: KStandardActions|]
en: Undo last action
kab: Sefsex tigawt taneggarut

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&do
kab: Ale&s

[ctx: KStandardActions|]
en: Redo last undone action
kab: Ales-as i tigawt taneggarut yettwasefsxen

[ctx: KStandardActions|]
en: Cu&t
kab: &Gzem

[ctx: KStandardActions|]
en: Cut selection to clipboard
kab: Gzem afran-nni ɣer tfelwit

[ctx: KStandardActions|]
en: &Copy
kab: &Nɣel

[ctx: KStandardActions|]
en: Copy selection to clipboard
kab: Nɣel afran-nni ɣer tfelwit

[ctx: KStandardActions|]
en: &Paste
kab: &Senṭeḍ

[ctx: KStandardActions|]
en: Paste clipboard content
kab: Senṭeḍ agbur n tfelwit

[ctx: KStandardActions|]
en: C&lear
kab: S&feḍ

[ctx: KStandardActions|]
en: Select &All
kab: Fren-iten &akk

[ctx: KStandardActions|]
en: Dese&lect
kab: Kkes tafra&yt

[ctx: KStandardActions|]
en: &Find…
kab: A&f-d…

[ctx: KStandardActions|]
en: Find &Next
kab: Nadi uḍfi&r

[ctx: KStandardActions|]
en: Find Pre&vious
kab: Nadi u&zwir

[ctx: KStandardActions|]
en: &Replace…
kab: Se&mselsi…

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to &Actual Size
kab: Semɣer ɣer teɣzi t&amirant

[ctx: KStandardActions|]
en: View document at its actual size
kab: Sken-d isemli deg lqedd-is amiran

[ctx: KStandardActions|]
en: &Fit to Page
kab: &Amwati n tiddi akken yella usebter

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page in window
kab: Semɣeṛ akken ad d-yezg akked tiddi n usfaylu

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &In
kab: Se&mɣeṛ

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &Out
kab: S&imẓi

[ctx: KStandardActions|]
en: &Zoom…
kab: Se&mɣeṛ…

[ctx: KStandardActions|]
en: Select zoom level
kab: Fren aswir n usimɣeṛ

[ctx: KStandardActions|]
en: &Refresh
kab: Smi&ren

[ctx: KStandardActions|]
en: &Up
kab: &Asawen

[ctx: KStandardActions|]
en: Go up
kab: Ali

[ctx: KStandardActions|]
en: &Previous Page
kab: Ase&bter uzwir

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to previous page
kab: Ddu ɣer usebter yezrin

[ctx: KStandardActions|]
en: &Next Page
kab: Asebter uḍ&fir

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to next page
kab: Ddu ɣer usebter uḍfir

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go To…
kab: &Ddu ɣer…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Page…
kab: &Ddu ɣer usebter…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Line…
kab: Ddu ɣer i&zirig…

[ctx: KStandardActions|]
en: &First Page
kab: Asebter a&menzu

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to first page
kab: Ddu ɣer usebter amezwaru

[ctx: KStandardActions|]
en: &Last Page
kab: Asebter a&neggaru

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to last page
kab: Ddu ɣer usebter aneggaru

[ctx: KStandardActions|]
en: &Back
kab: Uɣa&l

[ctx: KStandardActions|]
en: Go back in document
kab: Tuɣalin ɣer deffir deg isemli

[ctx: KStandardActions|]
en: &Forward
kab: Uḍ&fir

[ctx: KStandardActions|]
en: Go forward in document
kab: Ddu ɣer zdat deg isemli

[ctx: KStandardActions|]
en: &Add Bookmark
kab: Rnu t&acreḍt

[ctx: KStandardActions|]
en: &Edit Bookmarks…
kab: Ẓr&eg ticraḍ…

[ctx: KStandardActions|]
en: Check spelling in document
kab: Ssefqed tirawt deg isemli

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Menubar
kab: Sken afeggag n wu&muɣ

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide menubar
kab: Sken neɣ ffer afeggag n wumuɣ

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Toolbar
kab: Sken-d &tafeggagt n yifecka

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide toolbar
kab: Sken-d neɣ ffer tafeggagt n yifecka

[ctx: KStandardActions|]
en: F&ull Screen Mode
kab: As&kar n ugdil aččuran

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Keyboard S&hortcuts…
kab: S&wel inegzumen n unasiw…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Configure %1…
kab: Swe&l %1…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Tool&bars…
kab: S&wel ifeggagen n yifecka…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Notifications…
kab: Swe&l ilɣa…

[ctx: KStandardActions|]
en: %1 &Handbook
kab: Tasemlit n useqdac n %1

[ctx: KStandardActions|]
en: What's &This?
kab: D acu-&t wa?

[ctx: KStandardActions|]
en: &Report Bug…
kab: A&zen abug…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Language…
kab: Swel tutlayt…

[ctx: KStandardActions|]
en: &About %1
kab: Ɣ&ef %1

[ctx: KStandardActions|]
en: About &KDE
kab: Ɣef &KDE

[ctx: KStandardActions|]
en: &Delete
kab: &Kkes

[ctx: KStandardActions|]
en: &Rename…
kab: Sen&fel isem…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Move to Trash
kab: Si&weḍ-it ɣer tqecwalt

[ctx: KStandardActions|]
en: &Donate
kab: Mu&dd tawsa

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Menu
kab: Ldi u&muɣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open
kab: Ldi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: New
kab: Amynut

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Close
kab: Mdel

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save
kab: Sekles

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print
kab: Siggez

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Quit
kab: Ffeɣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Undo
kab: Err-d

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Redo
kab: Err-d

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Cut
kab: Gzem

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Copy
kab: Nɣel

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste
kab: Senṭeḍ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste Selection
kab: Senṭeḍ tafrant

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Select All
kab: Fren-iten akk

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Deselect
kab: Kkes tafrayt

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Backwards
kab: Kkes awal ɣer deffir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Forward
kab: Kkes awal ɣer zdat

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find
kab: Af-d

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Next
kab: Nadi uḍfir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Prev
kab: Nadi uzwir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Replace
kab: Semselsi

[ctx: KStandardShortcut|@action Go to main page]
en: Home
kab: Agejdan

[ctx: KStandardShortcut|@action Beginning of document]
en: Begin
kab: Tazwara

[ctx: KStandardShortcut|@action End of document]
en: End
kab: Tagara

[ctx: KStandardShortcut|@action Opposite to Prior]
en: Next
kab: Uḍfir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Up
kab: Asawen

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Back
kab: Ɣer deffir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward
kab: Ɣer zdat

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Reload
kab: Smiren

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Beginning of Line
kab: Tazwara n yizirig

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: End of Line
kab: Taggara n yizirig

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Go to Line
kab: Ddu ɣer izirig

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Backward Word
kab: Sɛeddi awal ɣer deffir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward Word
kab: Sɛeddi awal ɣer zdat

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Add Bookmark
kab: Rnu tacreḍt n usebter

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom In
kab: Semɣeṛ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom Out
kab: Simẓi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Full Screen Mode
kab: Askar n ugdil aččuran

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Menu Bar
kab: Sken afeggag n wumuɣ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Next Tab
kab: Rmed iccer d-iteddun

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Previous Tab
kab: Rmed iccer yezrin

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Help
kab: Tallalt

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: What's This
kab: D acu-t wa?

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Text Completion
kab: Akemmel n uḍris

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Item in List
kab: Aferdis yezrin n tebdart

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Item in List
kab: Aferdis i d-iteddun deg tebdart

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Recent
kab: Ldi ineggura

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save As
kab: Sekles am

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Revert
kab: Err-d

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print Preview
kab: Siggez taskant

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Mail
kab: Imayl

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Clear
kab: Sfeḍ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom to Actual Size
kab: Semɣeṛ ɣer teɣzi tamirant

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Page
kab: Amwati n tiddi akken yella usebter

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom
kab: Semɣeṛ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto
kab: Ddu ɣer

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto Page
kab: Ddu ɣer usebter

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Back
kab: Uɣal ɣer deffir de isemli

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Forward
kab: Ddu ɣer zdat deg isemli

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Edit Bookmarks
kab: Ẓreg ticraḍ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Spelling
kab: Taɣdira

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Toolbar
kab: Sken tafeggagt n ifecka

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Statusbar
kab: Ssken-d afeggag n waddad

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Key Bindings
kab: Inegzumen n unasiw

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Application
kab: Swel asnas

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Toolbars
kab: Swel ifeggagen n yifecka

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Notifications
kab: Swel ilɣa

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Report Bug
kab: Azen abug

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Language…
kab: Swel tutlayt…

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About Application
kab: Ɣef usnas

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About KDE
kab: Ɣef KDE

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete
kab: Kkes

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Rename
kab: Beddel isem

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Move to Trash
kab: Siweḍ-it ɣer tqecwalt

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Donate
kab: Mudd tawsa

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show/Hide Hidden Files
kab: Sken / Ffer ifuyla yeffren

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Create Folder
kab: Snulfu-d akaram

[ctx: KStandardShortcut|@action referring to the menu bar or a hamburger menu]
en: Open Main Menu
kab: Ldi umuɣ agejdan

[ctx: main|]
en: KDE Tool for updating user configuration files
kab: Afecku KDE i uleqqem n yifuyla n twila n useqdac

[ctx: main|]
en: Keep output results from scripts
kab: Eǧǧ igmaḍ n tuffɣa n yisekripten

[ctx: main|]
en: Check whether config file itself requires updating
kab: Senqed ma yella afaylu n uswel yesra aleqqem

[ctx: main|]
en: directory
kab: akaram

[ctx: main|]
en: Display software license.
kab: Sken-d turagt n useɣẓan.

[ctx: main|]
en: Key to look for
kab: Tasarut i unadi

[ctx: main|]
en: Default value
kab: Azal amezwaru

[ctx: main|]
en: Delete the designated key if enabled
kab: Kkes tasarut yettwafernen ma yella tettwarmed
