kwriteconfig - en to nb translation catalogue (204 entries)

[ctx: KConfig|]
en: Please contact your system administrator.
nb: Kontakt systemadministratoren din.

[ctx: KConfigIniBackend|]
en: Configuration file "%1" not writable.
nb: Oppsettsfila «%1» er ikke skrivbar.

[ctx: KEMailSettings|]
en: Default
nb: Standard

[ctx: go back|]
en: &Back
nb: &Tilbake

[ctx: go forward|]
en: &Forward
nb: &Frem

[ctx: home page|]
en: &Home
nb: &Hjem

[ctx: KStandardActions|]
en: &New
nb: &Ny

[ctx: KStandardActions|]
en: Create new document
nb: Lag nytt dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: &Open…
nb: &Åpne …

[ctx: KStandardActions|]
en: Open an existing document
nb: Åpne et eksisterende dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Recent
nb: Nylig &åpnet

[ctx: KStandardActions|]
en: Open a document which was recently opened
nb: Åpne et nylig åpnet dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: &Save
nb: &Lagre

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document
nb: Lagre dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: Save &As…
nb: Lagre &som …

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document under a new name
nb: Lagre dokumentet med et nytt navn

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&vert
nb: &Tilbakestill

[ctx: KStandardActions|]
en: Revert unsaved changes made to document
nb: Tilbakestill ulagrede endringer gjort i dokumentet

[ctx: KStandardActions|]
en: &Close
nb: Lu&kk

[ctx: KStandardActions|]
en: Close document
nb: Lukk dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: &Print…
nb: Skriv &ut …

[ctx: KStandardActions|]
en: Print document
nb: Skriv ut dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: Print Previe&w
nb: Forhånds&visning av utskrift

[ctx: KStandardActions|]
en: Show a print preview of document
nb: Vis forhåndsvisning av dokumentutskriften

[ctx: KStandardActions|]
en: &Mail…
nb: S&end …

[ctx: KStandardActions|]
en: Send document by mail
nb: Send dokumentet med e-post

[ctx: KStandardActions|]
en: &Quit
nb: &Avslutt

[ctx: KStandardActions|]
en: Quit application
nb: Avslutt program

[ctx: KStandardActions|]
en: &Undo
nb: &Angre

[ctx: KStandardActions|]
en: Undo last action
nb: Angre forrige handling

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&do
nb: &Gjør om

[ctx: KStandardActions|]
en: Redo last undone action
nb: Gjør om forrige handling

[ctx: KStandardActions|]
en: Cu&t
nb: Klipp &ut

[ctx: KStandardActions|]
en: Cut selection to clipboard
nb: Klipp ut utvalget til utklippstavla

[ctx: KStandardActions|]
en: &Copy
nb: &Kopier

[ctx: KStandardActions|]
en: Copy selection to clipboard
nb: Kopier utvalget til utklippstavla

[ctx: KStandardActions|]
en: &Paste
nb: &Lim inn

[ctx: KStandardActions|]
en: Paste clipboard content
nb: Lim inn innholdet i utklippstavla

[ctx: KStandardActions|]
en: C&lear
nb: &Tøm

[ctx: KStandardActions|]
en: Select &All
nb: Merk &alt

[ctx: KStandardActions|]
en: Dese&lect
nb: &Fjern merking

[ctx: KStandardActions|]
en: &Find…
nb: &Finn …

[ctx: KStandardActions|]
en: Find &Next
nb: Finn &neste

[ctx: KStandardActions|]
en: Find Pre&vious
nb: Finn forri&ge

[ctx: KStandardActions|]
en: &Replace…
nb: &Erstatt …

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to &Actual Size
nb: Vis &virkelige størrelse

[ctx: KStandardActions|]
en: View document at its actual size
nb: Vis dokumentet med virkelige størrelse

[ctx: KStandardActions|]
en: &Fit to Page
nb: &Tilpass til siden

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page in window
nb: Tilpass siden til vindustørrelsen

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Width
nb: Tilpass til side&bredden

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page width in window
nb: Tilpass slik at sidebredden passer i vinduet

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Height
nb: Tilpass til side&høyden

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page height in window
nb: Tilpass slik at sidehøyden passer i vinduet

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &In
nb: For&størr

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &Out
nb: For&minsk

[ctx: KStandardActions|]
en: &Zoom…
nb: &Vis større/mindre …

[ctx: KStandardActions|]
en: Select zoom level
nb: Velg forstørringsnivå

[ctx: KStandardActions|]
en: &Refresh
nb: &Oppdater

[ctx: KStandardActions|]
en: Refresh document
nb: Oppdater dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: &Up
nb: &Opp

[ctx: KStandardActions|]
en: Go up
nb: Gå opp

[ctx: KStandardActions|]
en: &Previous Page
nb: &Forrige side

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to previous page
nb: Gå til forrige side

[ctx: KStandardActions|]
en: &Next Page
nb: &Neste side

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to next page
nb: Gå til neste side

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go To…
nb: &Gå til …

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Page…
nb: &Gå til side …

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Line…
nb: &Gå til linje …

[ctx: KStandardActions|]
en: &First Page
nb: &Første side

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to first page
nb: Gå til første side

[ctx: KStandardActions|]
en: &Last Page
nb: &Siste side

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to last page
nb: Gå til siste side

[ctx: KStandardActions|]
en: &Back
nb: &Tilbake

[ctx: KStandardActions|]
en: Go back in document
nb: Gå bakover i dokumentet

[ctx: KStandardActions|]
en: &Forward
nb: &Frem

[ctx: KStandardActions|]
en: Go forward in document
nb: Gå fremover i dokumentet

[ctx: KStandardActions|]
en: &Add Bookmark
nb: &Legg til bokmerke

[ctx: KStandardActions|]
en: &Edit Bookmarks…
nb: &Rediger bokmerker …

[ctx: KStandardActions|]
en: &Spelling…
nb: &Stavekontroll …

[ctx: KStandardActions|]
en: Check spelling in document
nb: Kjør stavekontroll i dokumentet

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Menubar
nb: Vis &menylinje

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide menubar
nb: Vis eller skjul menylinja

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Toolbar
nb: Vis &verktøylinje

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide toolbar
nb: Vis eller skjul verktøylinja

[ctx: KStandardActions|]
en: Show St&atusbar
nb: Vis &statuslinje

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide statusbar
nb: Vis eller skjul statuslinja

[ctx: KStandardActions|]
en: F&ull Screen Mode
nb: F&ullskjermmodus

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Keyboard S&hortcuts…
nb: Sett opp &hurtigtaster …

[ctx: KStandardActions|]
en: &Configure %1…
nb: Sett opp %1 …

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Tool&bars…
nb: Sett opp verktøy&linjer …

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Notifications…
nb: Sett opp &varslinger …

[ctx: KStandardActions|]
en: %1 &Handbook
nb: %1-&håndbok

[ctx: KStandardActions|]
en: What's &This?
nb: Hva er &dette?

[ctx: KStandardActions|]
en: &Report Bug…
nb: &Meld fra om feil …

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Language…
nb: Sett opp &språk …

[ctx: KStandardActions|]
en: &About %1
nb: &Om %1

[ctx: KStandardActions|]
en: About &KDE
nb: Om &KDE

[ctx: KStandardActions|]
en: &Delete
nb: &Slett

[ctx: KStandardActions|]
en: &Rename…
nb: &Endre navn …

[ctx: KStandardActions|]
en: &Move to Trash
nb: Flytt til &papirkurven

[ctx: KStandardActions|]
en: &Donate
nb: &Gi pengegave

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Menu
nb: Åpne &meny

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open
nb: Åpne

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: New
nb: Ny

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save
nb: Lagre

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print
nb: Skriv ut

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Quit
nb: Avslutt

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Undo
nb: Angre

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Redo
nb: Gjør om

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Cut
nb: Klipp ut

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Copy
nb: Kopier

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste
nb: Lim inn

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste Selection
nb: Lim inn utvalg

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Select All
nb: Merk alt

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Deselect
nb: Fjern merking

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Backwards
nb: Slett ord bakover

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Forward
nb: Slett ord fremover

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find
nb: Finn

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Next
nb: Finn neste

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Prev
nb: Finn forrige

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Replace
nb: Erstatt

[ctx: KStandardShortcut|@action Go to main page]
en: Home
nb: Hjem

[ctx: KStandardShortcut|@action Beginning of document]
en: Begin
nb: Begynnelse

[ctx: KStandardShortcut|@action End of document]
en: End
nb: Avslutning

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Prior
nb: Forrige

[ctx: KStandardShortcut|@action Opposite to Prior]
en: Next
nb: Neste

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Up
nb: Opp

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Back
nb: Tilbake

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward
nb: Frem

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Reload
nb: Last på nytt

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Beginning of Line
nb: Begynnelsen av linja

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: End of Line
nb: Slutten på linja

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Go to Line
nb: Gå til linje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Backward Word
nb: Gå ett ord bakover

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward Word
nb: Gå ett ord frem

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Add Bookmark
nb: Legg til bokmerke

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom In
nb: Forstørr

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom Out
nb: Forminsk

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Full Screen Mode
nb: Fullskjermmodus

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Menu Bar
nb: Vis menylinje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Next Tab
nb: Gå til neste fane

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Previous Tab
nb: Gå til forrige fane

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Help
nb: Hjelp

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: What's This
nb: Hva er dette

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Text Completion
nb: Tekstfullføring

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Completion Match
nb: Forrige fullføringstreff

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Completion Match
nb: Neste fullføringstreff

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Substring Completion
nb: Delstrengfullføring

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Item in List
nb: Forrige element i lista

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Item in List
nb: Neste element i lista

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Recent
nb: Nylig brukt

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save As
nb: Lagre som

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Revert
nb: Tilbakestill

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print Preview
nb: Forhåndsvisning av utskrift

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Mail
nb: E-post

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Clear
nb: Tøm

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom to Actual Size
nb: Vis virkelige størrelse

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Page
nb: Tilpass til siden

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Width
nb: Tilpass til sidebredden

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Height
nb: Tilpass til sidehøyden

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom
nb: Forstørre/-minske

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto
nb: Gå til

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto Page
nb: Gå til side

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Back
nb: Forrige dokument

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Forward
nb: Neste dokument

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Edit Bookmarks
nb: Rediger bokmerker

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Spelling
nb: Stavekontroll

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Toolbar
nb: Vis verktøylinje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Statusbar
nb: Vis statuslinje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Key Bindings
nb: Tastebindinger

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Application
nb: Sett opp program

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Toolbars
nb: Sett opp verktøylinjer

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Notifications
nb: Sett opp varslinger

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Report Bug
nb: Meld fra om feil

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Language…
nb: Sett opp språk …

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About Application
nb: Om programmet

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About KDE
nb: Om KDE

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete
nb: Slett

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Rename
nb: Endre navn

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurven

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Donate
nb: Gi pengegave

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show/Hide Hidden Files
nb: Vis/skjul skjulte filer

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Create Folder
nb: Lag mappe

[ctx: KStandardShortcut|@action referring to the menu bar or a hamburger menu]
en: Open Main Menu
nb: Åpne hovedmeny

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Context Menu
nb: Åpne meny

[ctx: main|]
en: KDE Tool for updating user configuration files
nb: KDE-verktøy for å oppdatere brukerens oppsettsfiler

[ctx: main|]
en: Keep output results from scripts
nb: Behold utdate fra skript

[ctx: main|]
en: For unit tests only: do not write the done entries, so that with every re-run, the scripts are executed again
nb: Bare for enhetstester: Ikke skriv «fullført»-oppføringer. Dette gjør at skriptene kjøres på nytt ved hver kjøring

[ctx: main|]
en: Check whether config file itself requires updating
nb: Sjekk om oppsettsfila trenger oppdatering

[ctx: main|]
en: File(s) to read update instructions from
nb: Fil(er) å lese oppdateringsintruksjoner fra

[ctx: main|]
en: Directory to generate files in [.]
nb: Mappe der filer skal genereres [.]

[ctx: main|]
en: directory
nb: mappe

[ctx: main|]
en: Display software license.
nb: Vis programvarelisens.

[ctx: main|]
en: Use <file> instead of global config
nb: Bruk <fil> i stedet for globaltoppsett

[ctx: main|]
en: Group to look in. Use "<default>" for the root group, or use repeatedly for nested groups.
nb: Gruppe det skal letes i. Bruk «<default>» for rotgruppa eller flere ganger for nøstede grupper.

[ctx: main|]
en: Key to look for
nb: Nøkkel å se etter

[ctx: main|]
en: Default value
nb: Standardverdi

[ctx: main|]
en: Type of variable
nb: Variabeltype

[ctx: main|]
en: Group name cannot be empty, use "<default>" for the root group
nb: Gruppenavnet kan ikke være tomt (bruk «<default>» for rotgruppa)

[ctx: main|]
en: Type of variable. Use "bool" for a boolean, otherwise it is treated as a string
nb: Variabeltype. Bruk «bool» for boolske verdier, ellers blir det behandlet som en tekststreng

[ctx: main|]
en: Delete the designated key if enabled
nb: Fjern den valgte nøkkelen

[ctx: notify|]
en: Notify applications of the change
nb: Varsle fra til programmer om endringer

[ctx: main|]
en: The value to write. Mandatory, on a shell use '' for empty
nb: Verdien som skal skrives. Obligatorisk, i et skall må du bruke '' for tomme verdier
