kwriteconfig - en to sl translation catalogue (204 entries)

[ctx: KConfig|]
en: Please contact your system administrator.
sl: Obvestite vašega sistemskega skrbnika.

[ctx: KConfigIniBackend|]
en: Configuration file "%1" not writable.
sl: Nastavitvena datoteka "%1" ni zapisljiva.

[ctx: KEMailSettings|]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: go back|]
en: &Back
sl: Nazaj

[ctx: go forward|]
en: &Forward
sl: Naprej

[ctx: home page|]
en: &Home
sl: Domov

[ctx: KStandardActions|]
en: &New
sl: Novo

[ctx: KStandardActions|]
en: Create new document
sl: Ustvari nov dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: &Open…
sl: Odpri…

[ctx: KStandardActions|]
en: Open an existing document
sl: Odpri obstoječi dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Recent
sl: Odpri nedavno

[ctx: KStandardActions|]
en: Open a document which was recently opened
sl: Odpri dokument, ki je bil nedavno odprt

[ctx: KStandardActions|]
en: &Save
sl: &Shrani

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document
sl: Shrani dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: Save &As…
sl: Shrani kot…

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document under a new name
sl: Shrani dokument pod novim imenom

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&vert
sl: Povrni

[ctx: KStandardActions|]
en: Revert unsaved changes made to document
sl: Razveljavi neshranjene spremembe v dokumentu

[ctx: KStandardActions|]
en: &Close
sl: Zapri

[ctx: KStandardActions|]
en: Close document
sl: Zapri dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: &Print…
sl: Natisni…

[ctx: KStandardActions|]
en: Print document
sl: Natisni dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: Print Previe&w
sl: Predogled tiskanja

[ctx: KStandardActions|]
en: Show a print preview of document
sl: Prikaži predogled tiska dokumenta

[ctx: KStandardActions|]
en: &Mail…
sl: E-pošta…

[ctx: KStandardActions|]
en: Send document by mail
sl: Pošlji dokument po pošti

[ctx: KStandardActions|]
en: &Quit
sl: Končaj

[ctx: KStandardActions|]
en: Quit application
sl: Zapusti aplikacijo

[ctx: KStandardActions|]
en: &Undo
sl: Razveljavi

[ctx: KStandardActions|]
en: Undo last action
sl: Razveljavi zadnjo dejavnost

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&do
sl: Uveljavi

[ctx: KStandardActions|]
en: Redo last undone action
sl: Uveljavi zadnjo razveljavljeno dejavnost

[ctx: KStandardActions|]
en: Cu&t
sl: Izreži

[ctx: KStandardActions|]
en: Cut selection to clipboard
sl: Izreži izbiro na odložišče

[ctx: KStandardActions|]
en: &Copy
sl: Kopiraj

[ctx: KStandardActions|]
en: Copy selection to clipboard
sl: Kopiraj izbiro na odložišče

[ctx: KStandardActions|]
en: &Paste
sl: Prilepi

[ctx: KStandardActions|]
en: Paste clipboard content
sl: Prilepi vsebino odložišča

[ctx: KStandardActions|]
en: C&lear
sl: Počisti

[ctx: KStandardActions|]
en: Select &All
sl: Izberi vse

[ctx: KStandardActions|]
en: Dese&lect
sl: Odizberi

[ctx: KStandardActions|]
en: &Find…
sl: Najdi…

[ctx: KStandardActions|]
en: Find &Next
sl: Najdi naslednje

[ctx: KStandardActions|]
en: Find Pre&vious
sl: Najdi prejšnje

[ctx: KStandardActions|]
en: &Replace…
sl: Zamenjaj…

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to &Actual Size
sl: Prilagodi na dejansko velikost

[ctx: KStandardActions|]
en: View document at its actual size
sl: Ogled dokumenta v njegovi dejanski velikosti

[ctx: KStandardActions|]
en: &Fit to Page
sl: Prilagodi strani

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page in window
sl: Povečaj, da se stran prilega oknu

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Width
sl: Prilagodi stran širini

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page width in window
sl: Povečaj, da se stran prilagodi širini okna

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Height
sl: Prilagodi stran višini

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page height in window
sl: Povečaj, da se stran prilagodi višini okna

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &In
sl: Približaj

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &Out
sl: Oddalji

[ctx: KStandardActions|]
en: &Zoom…
sl: Približaj…

[ctx: KStandardActions|]
en: Select zoom level
sl: Izberite stopnjo povečave

[ctx: KStandardActions|]
en: &Refresh
sl: Osveži

[ctx: KStandardActions|]
en: Refresh document
sl: Osveži dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: &Up
sl: Gor

[ctx: KStandardActions|]
en: Go up
sl: Pojdi gor

[ctx: KStandardActions|]
en: &Previous Page
sl: &Prejšnja stran

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to previous page
sl: Pojdi na prejšnjo stran

[ctx: KStandardActions|]
en: &Next Page
sl: &Naslednja stran

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to next page
sl: Pojdi na naslednjo stran

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go To…
sl: Pojdi na…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Page…
sl: Pojdi na stran…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Line…
sl: Pojdi v vrstico…

[ctx: KStandardActions|]
en: &First Page
sl: Prva stran

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to first page
sl: Pojdi na prvo stran

[ctx: KStandardActions|]
en: &Last Page
sl: Na zadnjo stran

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to last page
sl: Pojdi na zadnjo stran

[ctx: KStandardActions|]
en: &Back
sl: Nazaj

[ctx: KStandardActions|]
en: Go back in document
sl: Pojdi nazaj na dokument

[ctx: KStandardActions|]
en: &Forward
sl: Naprej

[ctx: KStandardActions|]
en: Go forward in document
sl: Pojdi naprej v dokumentu

[ctx: KStandardActions|]
en: &Add Bookmark
sl: Dod&aj zaznamek

[ctx: KStandardActions|]
en: &Edit Bookmarks…
sl: Uredi zaznamke…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Spelling…
sl: Črkovanje…

[ctx: KStandardActions|]
en: Check spelling in document
sl: Preveri črkovanje v dokumentu

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Menubar
sl: Pokaži &menijsko vrstico

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide menubar
sl: Pokaži ali skrij menijsko vrstico

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide toolbar
sl: Pokaži ali skrij orodno vrstico

[ctx: KStandardActions|]
en: Show St&atusbar
sl: Pokaži vrstico stanja

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide statusbar
sl: Pokaži ali skrij vrstico stanja

[ctx: KStandardActions|]
en: F&ull Screen Mode
sl: Celozaslonski način

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Keyboard S&hortcuts…
sl: Konfiguriraj bližnjice na tipkovnici…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Configure %1…
sl: Konfiguriraj %1 …

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Tool&bars…
sl: Nastavi orodne vrstice…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Notifications…
sl: Nastavi obvestila…

[ctx: KStandardActions|]
en: %1 &Handbook
sl: %1 Priročnik

[ctx: KStandardActions|]
en: What's &This?
sl: Kaj je to?

[ctx: KStandardActions|]
en: &Report Bug…
sl: Poročaj o hrošču…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Language…
sl: Nastavi jezik…

[ctx: KStandardActions|]
en: &About %1
sl: O %1

[ctx: KStandardActions|]
en: About &KDE
sl: O &KDE

[ctx: KStandardActions|]
en: &Delete
sl: Izbriši

[ctx: KStandardActions|]
en: &Rename…
sl: Preimenuj…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Move to Trash
sl: Premakni v Smeti

[ctx: KStandardActions|]
en: &Donate
sl: &Doniraj

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Menu
sl: Odpri &meni

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: New
sl: Novo

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save
sl: Shrani

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print
sl: Natisni

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Quit
sl: Končaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Undo
sl: Razveljavi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Redo
sl: Uveljavi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste Selection
sl: Prilepi izbor

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Select All
sl: Izberi vse

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Deselect
sl: Odstrani izbiro

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Backwards
sl: Izbriši besedo vzvratno

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Forward
sl: Izbriši besedo naprej

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find
sl: Najdi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Next
sl: Najdi naslednje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Prev
sl: Najdi prejšnje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: KStandardShortcut|@action Go to main page]
en: Home
sl: Domov

[ctx: KStandardShortcut|@action Beginning of document]
en: Begin
sl: Začni

[ctx: KStandardShortcut|@action End of document]
en: End
sl: Končaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Prior
sl: Prejšnji

[ctx: KStandardShortcut|@action Opposite to Prior]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Up
sl: Gor

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Back
sl: Nazaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward
sl: Naprej

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Reload
sl: Znova naloži

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Beginning of Line
sl: Začetek vrstice

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: End of Line
sl: Konec vrstice

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Go to Line
sl: Pojdi v vrstico

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Backward Word
sl: Eno besedo nazaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward Word
sl: Eno besedo naprej

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Full Screen Mode
sl: Celozaslonski način

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Menu Bar
sl: Pokaži menijsko vrstico

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Next Tab
sl: Omogoči naslednji zavihek

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Previous Tab
sl: Omogoči predhodni zavihek

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Help
sl: Pomoč

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: What's This
sl: Kaj je to

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Text Completion
sl: Dopolnjevanje besedila

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Completion Match
sl: Predhodni zadetek pri dopolnjevanju

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Completion Match
sl: Naslednji zadetek pri dopolnjevanju

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Substring Completion
sl: Dopolnjevanje podniza

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Item in List
sl: Predhodni predmet seznama

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Item in List
sl: Naslednji predmet seznama

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Recent
sl: Odpri nedavno

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save As
sl: Shrani kot

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Revert
sl: Povrni

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print Preview
sl: Predogled tiskanja

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Mail
sl: E-pošta

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom to Actual Size
sl: Prilagodi na dejansko velikost

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Page
sl: Prilagodi strani

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Width
sl: Prilagodi širini

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Height
sl: Prilagodi višini

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom
sl: Približanje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto
sl: Pojdi na

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto Page
sl: Pojdi na stran

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Back
sl: En dokument nazaj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Forward
sl: En dokument naprej

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Edit Bookmarks
sl: Uredi zaznamke

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Spelling
sl: Črkovanje

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Toolbar
sl: Pokaži orodno vrstico

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Statusbar
sl: Pokaži vrstico stanja

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Key Bindings
sl: Tipkovne bližnjice

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Application
sl: Nastavi program

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Toolbars
sl: Nastavi orodne vrstice

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Notifications
sl: Nastavi obvestila

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Report Bug
sl: Poročaj o hrošču

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Language…
sl: Nastavi jezik…

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About Application
sl: O programu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About KDE
sl: O KDE

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Rename
sl: Preimenuj

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Move to Trash
sl: Premakni v Smeti

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Donate
sl: Donacija

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show/Hide Hidden Files
sl: Prikaži/Skrij skrite datoteke

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Create Folder
sl: Ustvari mapo

[ctx: KStandardShortcut|@action referring to the menu bar or a hamburger menu]
en: Open Main Menu
sl: Odpri glavni meni

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Context Menu
sl: Odpri kontekstni meni

[ctx: main|]
en: KDE Tool for updating user configuration files
sl: Orodje KDE za posodabljanje uporabniških nastavitvenih datotek

[ctx: main|]
en: Keep output results from scripts
sl: Ohrani rezultate izpisa skriptov

[ctx: main|]
en: For unit tests only: do not write the done entries, so that with every re-run, the scripts are executed again
sl: Samo za preizkus enot: ne zapisujte vnosov kot dokončanih, tako da se ob vsaki ponovitvi skripti ponovno izvajajo

[ctx: main|]
en: Check whether config file itself requires updating
sl: Preveri, če nastavitvena datoteka potrebuje posodobitev

[ctx: main|]
en: File(s) to read update instructions from
sl: Datoteke, iz katerih bodo prebrana navodila za posodobitev

[ctx: main|]
en: Directory to generate files in [.]
sl: Direktorij kjer bodo ustvarjene datoteke [.]

[ctx: main|]
en: directory
sl: direktorij

[ctx: main|]
en: Display software license.
sl: Prikaži licenco programske opreme.

[ctx: main|]
en: Use <file> instead of global config
sl: Uporabi <file> namesto splošnih nastavitev

[ctx: main|]
en: Group to look in. Use "<default>" for the root group, or use repeatedly for nested groups.
sl: V kateri skupini naj se išče. Uporabite  "<default>"  za za korensko skupino ali ponovno za gnezdene skupine.

[ctx: main|]
en: Key to look for
sl: Iskani ključ

[ctx: main|]
en: Default value
sl: Privzeta vrednost

[ctx: main|]
en: Type of variable
sl: Vrsta spremenljivke

[ctx: main|]
en: Group name cannot be empty, use "<default>" for the root group
sl: Ime skupine ne more biti prazna, uporabite "<default>" za korensko skupino

[ctx: main|]
en: Type of variable. Use "bool" for a boolean, otherwise it is treated as a string
sl: Vrsta spremenljivke. Uporabite »bool« za Boolovo, sicer se obravnava kot niz

[ctx: main|]
en: Delete the designated key if enabled
sl: Izbriši označen ključ, če je omogočeno

[ctx: notify|]
en: Notify applications of the change
sl: Obvesti aplikacije o spremembi

[ctx: main|]
en: The value to write. Mandatory, on a shell use '' for empty
sl: Vrednost za zapis. V lupini obvezno uporabite '' za prazno
