kwriteconfig - en to tr translation catalogue (206 entries)

[ctx: KConfig|]
en: Please contact your system administrator.
tr: Lütfen sistem yöneticinize başvurun.

[ctx: KConfigIniBackend|]
en: Configuration file "%1" not writable.
tr: Yapılandırma dosyası “%1” yazılabilir değil.

[ctx: KEMailSettings|]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: go back|]
en: &Back
tr: &Geri

[ctx: go forward|]
en: &Forward
tr: İ&leri

[ctx: home page|]
en: &Home
tr: &Ana Sayfa

[ctx: KStandardActions|]
en: &New
tr: &Yeni

[ctx: KStandardActions|]
en: Create new document
tr: Yeni belge oluştur

[ctx: KStandardActions|]
en: &Open…
tr: &Aç…

[ctx: KStandardActions|]
en: Open an existing document
tr: Var olan bir belgeyi aç

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Recent
tr: &Son Kullanılanı Aç

[ctx: KStandardActions|]
en: Open a document which was recently opened
tr: Yakın zamanda açılan bir belgeyi aç

[ctx: KStandardActions|]
en: &Save
tr: &Kaydet

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document
tr: Belgeyi kaydet

[ctx: KStandardActions|]
en: Save &As…
tr: &Farklı Kaydet…

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document under a new name
tr: Belgeyi yeni bir adla kaydet

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&vert
tr: G&eriye Al

[ctx: KStandardActions|]
en: Revert unsaved changes made to document
tr: Belgeye yapılan kaydedilmemiş değişiklikleri geri al

[ctx: KStandardActions|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: KStandardActions|]
en: Close document
tr: Belgeyi kapat

[ctx: KStandardActions|]
en: &Print…
tr: &Yazdır…

[ctx: KStandardActions|]
en: Print document
tr: Belgeyi yazdır

[ctx: KStandardActions|]
en: Print Previe&w
tr: Yazdırma &Önizlemesi

[ctx: KStandardActions|]
en: Show a print preview of document
tr: Belgenin yazdırma önizlemesini göster

[ctx: KStandardActions|]
en: &Mail…
tr: &Postala…

[ctx: KStandardActions|]
en: Send document by mail
tr: Belgeyi posta ile gönder

[ctx: KStandardActions|]
en: &Quit
tr: Çı&k

[ctx: KStandardActions|]
en: Quit application
tr: Uygulamadan çık

[ctx: KStandardActions|]
en: &Undo
tr: &Geri Al

[ctx: KStandardActions|]
en: Undo last action
tr: Son eylemi geri al

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&do
tr: &Yinele

[ctx: KStandardActions|]
en: Redo last undone action
tr: Son geri alınan eylemi yinele

[ctx: KStandardActions|]
en: Cu&t
tr: &Kes

[ctx: KStandardActions|]
en: Cut selection to clipboard
tr: Seçimi panoya kes

[ctx: KStandardActions|]
en: &Copy
tr: K&opyala

[ctx: KStandardActions|]
en: Copy selection to clipboard
tr: Seçimi panoya kopyala

[ctx: KStandardActions|]
en: &Paste
tr: Ya&pıştır

[ctx: KStandardActions|]
en: Paste clipboard content
tr: Pano içeriğini yapıştır

[ctx: KStandardActions|]
en: C&lear
tr: Te&mizle

[ctx: KStandardActions|]
en: Select &All
tr: &Tümünü Seç

[ctx: KStandardActions|]
en: Dese&lect
tr: Seçimi Ka&ldır

[ctx: KStandardActions|]
en: &Find…
tr: &Bul…

[ctx: KStandardActions|]
en: Find &Next
tr: &Sonrakini Bul

[ctx: KStandardActions|]
en: Find Pre&vious
tr: Ö&ncekini Bul

[ctx: KStandardActions|]
en: &Replace…
tr: &Değiştir…

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to &Actual Size
tr: &Gerçek Boyuta Yakınlaştır

[ctx: KStandardActions|]
en: View document at its actual size
tr: Belgeyi gerçek boyutunda görüntüle

[ctx: KStandardActions|]
en: &Fit to Page
tr: Sayfaya &Sığdır

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page in window
tr: Sayfayı pencereye sığdıracak biçimde yakınlaştır

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Width
tr: Sayfa &Genişliğine Sığdır

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page width in window
tr: Penceredeki sayfa genişliğine sığdıracak biçimde yakınlaştır

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Height
tr: Sayfa &Yüksekliğine Sığdır

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page height in window
tr: Penceredeki sayfa yüksekliğine sığdıracak biçimde yakınlaştır

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &In
tr: &Yakınlaştır

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &Out
tr: &Uzaklaştır

[ctx: KStandardActions|]
en: &Zoom…
tr: &Yakınlaştır…

[ctx: KStandardActions|]
en: Select zoom level
tr: Yakınlaştırma düzeyini seç

[ctx: KStandardActions|]
en: &Refresh
tr: &Yenile

[ctx: KStandardActions|]
en: Refresh document
tr: Belgeyi yenile

[ctx: KStandardActions|]
en: &Up
tr: Y&ukarı

[ctx: KStandardActions|]
en: Go up
tr: Yukarı git

[ctx: KStandardActions|]
en: &Previous Page
tr: Ö&nceki Sayfa

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

[ctx: KStandardActions|]
en: &Next Page
tr: &Sonraki Sayfa

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go To…
tr: G&it…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Page…
tr: Sayfaya G&it…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Line…
tr: Satıra G&it…

[ctx: KStandardActions|]
en: &First Page
tr: İ&lk Sayfa

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

[ctx: KStandardActions|]
en: &Last Page
tr: So&n Sayfa

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

[ctx: KStandardActions|]
en: &Back
tr: &Geri

[ctx: KStandardActions|]
en: Go back in document
tr: Belgede geri git

[ctx: KStandardActions|]
en: &Forward
tr: İ&leri

[ctx: KStandardActions|]
en: Go forward in document
tr: Belgede ileri git

[ctx: KStandardActions|]
en: &Add Bookmark
tr: Yer İmi &Koy

[ctx: KStandardActions|]
en: &Edit Bookmarks…
tr: Yer İmlerini Dü&zenle…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Spelling…
tr: Yazım &Denetimi…

[ctx: KStandardActions|]
en: Check spelling in document
tr: Belgedeki yazımı denetle

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Menubar
tr: &Menü Çubuğunu Göster

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide menubar
tr: Menü çubuğunu göster veya gizle

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Toolbar
tr: &Araç Çubuğunu Göster

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide toolbar
tr: Araç çubuğunu göster veya gizle

[ctx: KStandardActions|]
en: Show St&atusbar
tr: &Durum Çubuğunu Göster

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide statusbar
tr: Durum çubuğunu göster veya gizle

[ctx: KStandardActions|]
en: F&ull Screen Mode
tr: Ta&m Ekran Kipi

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Keyboard S&hortcuts…
tr: &Klavye Kısayollarını Yapılandır…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Configure %1…
tr: %1 Uygulamasını &Yapılandır…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Tool&bars…
tr: &Araç Çubuklarını Yapılandır…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Notifications…
tr: &Bildirimleri Yapılandır…

[ctx: KStandardActions|]
en: %1 &Handbook
tr: %1 &El Kitabı

[ctx: KStandardActions|]
en: What's &This?
tr: &Bu Nedir?

[ctx: KStandardActions|]
en: &Report Bug…
tr: &Hata Bildir…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Language…
tr: &Dili Yapılandır…

[ctx: KStandardActions|]
en: &About %1
tr: %1 &Hakkında

[ctx: KStandardActions|]
en: About &KDE
tr: &KDE Hakkında

[ctx: KStandardActions|]
en: &Delete
tr: &Sil

[ctx: KStandardActions|]
en: &Rename…
tr: Yeniden &Adlandır…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Move to Trash
tr: Çöp Kutusuna &Taşı

[ctx: KStandardActions|]
en: &Donate
tr: &Bağış Yap

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Menu
tr: &Menüyü Aç

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open
tr: Aç

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: New
tr: Yeni

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print
tr: Yazdır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Quit
tr: Çık

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Undo
tr: Geri Al

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Redo
tr: Yinele

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Cut
tr: Kes

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste Selection
tr: Seçimi Yapıştır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Select All
tr: Tümünü Seç

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Deselect
tr: Seçimi Kaldır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Backwards
tr: Geriye Doğru Sözcük Sil

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Forward
tr: İleriye Doğru Sözcük Sil

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find
tr: Bul

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Prev
tr: Öncekini Bul

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Replace
tr: Değiştir

[ctx: KStandardShortcut|@action Go to main page]
en: Home
tr: Ana Sayfa

[ctx: KStandardShortcut|@action Beginning of document]
en: Begin
tr: Başlangıç

[ctx: KStandardShortcut|@action End of document]
en: End
tr: Son

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Prior
tr: Önceki

[ctx: KStandardShortcut|@action Opposite to Prior]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Up
tr: Yukarı

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Back
tr: Geri

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward
tr: İleri

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Reload
tr: Yeniden Yükle

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Beginning of Line
tr: Satır Başı

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: End of Line
tr: Satır Sonu

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Go to Line
tr: Satıra Git

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Backward Word
tr: Önceki Sözcük

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward Word
tr: Sonraki Sözcük

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Add Bookmark
tr: Yer İmi Koy

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Full Screen Mode
tr: Tam Ekran Kipi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Menu Bar
tr: Menü Çubuğunu Göster

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Next Tab
tr: Sonraki Sekmeyi Etkinleştir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Previous Tab
tr: Önceki Sekmeyi Etkinleştir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: What's This
tr: Bu Nedir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Text Completion
tr: Metin Tamamlama

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Completion Match
tr: Önceki Tamamlama Eşleşmesi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Completion Match
tr: Sonraki Tamamlama Eşleşmesi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Substring Completion
tr: Alt İfade Tamamlama

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Item in List
tr: Listedeki Önceki Öge

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Item in List
tr: Listedeki Sonraki Öge

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Recent
tr: Son Kullanılanı Aç

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save As
tr: Farklı Kaydet

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Revert
tr: Geriye Al

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print Preview
tr: Yazdırma Önizlemesi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Mail
tr: Posta

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom to Actual Size
tr: Gerçek Boyuta Yakınlaştır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Page
tr: Sayfaya Sığdır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Width
tr: Genişliğe Sığdır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Height
tr: Yüksekliğe Sığdır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom
tr: Yakınlaştır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto
tr: Git

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto Page
tr: Sayfaya Git

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Back
tr: Belge Geri

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Forward
tr: Belge İleri

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Edit Bookmarks
tr: Yer İmlerini Düzenle

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Spelling
tr: Yazım Denetimi

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Toolbar
tr: Araç Çubuğunu Göster

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Statusbar
tr: Durum Çubuğunu Göster

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Key Bindings
tr: Düğme Bağıntıları

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Application
tr: Uygulamayı Yapılandır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Toolbars
tr: Araç Çubuklarını Yapılandır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Notifications
tr: Bildirimleri Yapılandır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Report Bug
tr: Hata Bildir

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Language…
tr: Dili Yapılandır…

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About Application
tr: Uygulama Hakkında

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About KDE
tr: KDE Hakkında

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Move to Trash
tr: Çöp Kutusuna Taşı

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Donate
tr: Bağış Yap

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show/Hide Hidden Files
tr: Gizli Dosyaları Göster/Gizle

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Create Folder
tr: Klasör Oluştur

[ctx: KStandardShortcut|@action referring to the menu bar or a hamburger menu]
en: Open Main Menu
tr: Ana Menüyü Aç

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Context Menu
tr: Bağlam Menüsünü Aç

[ctx: main|]
en: KDE Tool for updating user configuration files
tr: Kullanıcı yapılandırma dosyalarını güncellemek için KDE aracı.

[ctx: main|]
en: Keep output results from scripts
tr: Betiklerin çıktılarını sakla

[ctx: main|]
en: For unit tests only: do not write the done entries, so that with every re-run, the scripts are executed again
tr: Yalnızca birim sınamaları için: Bitmiş girdileri yazma; böylelikle her yeniden çalıştırmada betikler yeniden yürütülür

[ctx: main|]
en: Check whether config file itself requires updating
tr: Yapılandırma dosyasının güncelleme gerektirip gerektirmediğini denetle

[ctx: main|]
en: File(s) to read update instructions from
tr: Güncelleme bilgilerinin okunacağı dosya

[ctx: main|]
en: Directory to generate files in [.]
tr: Dosyaların oluşturulacağı dizin [.]

[ctx: main|]
en: directory
tr: dizin

[ctx: main|]
en: Display software license.
tr: Yazılım lisansını görüntüleyin.

[ctx: main|]
en: Use <file> instead of global config
tr: Genel yapılandırma yerine <file> kullanın.

[ctx: main|]
en: Group to look in. Use "<default>" for the root group, or use repeatedly for nested groups.
tr: İçine bakılacak grup. Kök grup veya iç içe geçmiş gruplar için yineleyerek “<default>” kullanın.

[ctx: main|]
en: Key to look for
tr: Aranacak anahtar

[ctx: main|]
en: Default value
tr: Öntanımlı değer

[ctx: main|]
en: Type of variable
tr: Değişken türü

[ctx: main|]
en: Dump all entries
tr: Tüm girdileri dök

[ctx: main|]
en: Include globals; by default, the global config files are not read if a file is specified
tr: Globalleri içer; öntanımlı olarak, bir dosya belirtilmişse global yapılandırma dosyaları okunmazlar

[ctx: main|]
en: Group name cannot be empty, use "<default>" for the root group
tr: Grup adı boş olamaz; kök grup için “<default>” kullanın

[ctx: main|]
en: Type of variable. Use "bool" for a boolean, otherwise it is treated as a string
tr: Değişkenin türü. Mantıksal değişkenler için “bool” kullanın, aksi halde metin olarak ele alınır

[ctx: main|]
en: Delete the designated key if enabled
tr: Etkinleştirilmişse ilgili anahtarı sil

[ctx: notify|]
en: Notify applications of the change
tr: Uygulamaları değişiklikten haberdar et

[ctx: main|]
en: The value to write. Mandatory, on a shell use '' for empty
tr: Yazdırılacak değer. Zorunlu, boş değer için kabukta '' kullanın
