kwriteconfig - en to ug translation catalogue (204 entries)

[ctx: KConfig|]
en: Please contact your system administrator.
ug: سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

[ctx: KConfigIniBackend|]
en: Configuration file "%1" not writable.
ug: «%1» سەپلىمە ھۆججەت يېزىشچان ئەمەس.

[ctx: KEMailSettings|]
en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: go back|]
en: &Back
ug: قايت(&B)

[ctx: go forward|]
en: &Forward
ug: ئالدىغا(&F)

[ctx: home page|]
en: &Home
ug: باش قىسقۇچ(&H)

[ctx: KStandardActions|]
en: &New
ug: يېڭى(&N)

[ctx: KStandardActions|]
en: Create new document
ug: يېڭى پۈتۈك قۇر

[ctx: KStandardActions|]
en: &Open…
ug: ئاچ(&O)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Open an existing document
ug: مەۋجۇت پۈتۈكنى ئاچ

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Recent
ug: يېقىنقىنى ئاچ(&R)

[ctx: KStandardActions|]
en: Open a document which was recently opened
ug: يېقىندا ئاچقان بىر پۈتۈكنى ئاچىدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: &Save
ug: ساقلا(&S)

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document
ug: پۈتۈك ساقلا

[ctx: KStandardActions|]
en: Save &As…
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(&A)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Save document under a new name
ug: پۈتۈكنى يېڭى بىر ئاتتا ساقلايدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&vert
ug: ئەسلىگە قايتۇر(&V)

[ctx: KStandardActions|]
en: Revert unsaved changes made to document
ug: ساقلانمىغان ھۆججەتكە ئېلىپ بارغان ئۆزگەرتىشلەرنى ئەسلىگە قايتۇرىدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: &Close
ug: ياپ(&C)

[ctx: KStandardActions|]
en: Close document
ug: پۈتۈكنى ياپىدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: &Print…
ug: باس(&P)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Print document
ug: پۈتۈكنى باس

[ctx: KStandardActions|]
en: Print Previe&w
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆزەت(&W)

[ctx: KStandardActions|]
en: Show a print preview of document
ug: پۈتۈكنىڭ ئالدىن كۆزىتىشىنى كۆرسەت

[ctx: KStandardActions|]
en: &Mail…
ug: خەت(&M)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Send document by mail
ug: پۈتۈكنى ئېلخەتتە يوللا

[ctx: KStandardActions|]
en: &Quit
ug: چېكىن(&Q)

[ctx: KStandardActions|]
en: Quit application
ug: پىروگراممىدىن چېكىنىدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: &Undo
ug: يېنىۋال(&U)

[ctx: KStandardActions|]
en: Undo last action
ug: ئەڭ ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: Re&do
ug: قايتىلا(&D)

[ctx: KStandardActions|]
en: Redo last undone action
ug: ئاخىرقى يېنىۋالغان مەشغۇلاتنى قايتىلايدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: Cu&t
ug: كەس(&T)

[ctx: KStandardActions|]
en: Cut selection to clipboard
ug: تاللىغاننى چاپلاش تاختىسىغا كەس

[ctx: KStandardActions|]
en: &Copy
ug: كۆچۈر(&C)

[ctx: KStandardActions|]
en: Copy selection to clipboard
ug: تاللىغاننى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

[ctx: KStandardActions|]
en: &Paste
ug: چاپلا(&P)

[ctx: KStandardActions|]
en: Paste clipboard content
ug: چاپلاش تاختىسىدىكى مەزمۇننى چاپلا

[ctx: KStandardActions|]
en: C&lear
ug: تازىلا(&L)

[ctx: KStandardActions|]
en: Select &All
ug: ھەممىنى تاللا(&A)

[ctx: KStandardActions|]
en: Dese&lect
ug: ئەكسىچە تاللا(&L)

[ctx: KStandardActions|]
en: &Find…
ug: ئىزدە(&F)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Find &Next
ug: كېيىنكىنى ئىزدە(&N)

[ctx: KStandardActions|]
en: Find Pre&vious
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە(&V)

[ctx: KStandardActions|]
en: &Replace…
ug: ئالماشتۇر(&R)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to &Actual Size
ug: ئەسلى چوڭلۇقىغا قايتۇر(&A)

[ctx: KStandardActions|]
en: View document at its actual size
ug: پۈتۈكنى ئەسلى چوڭلۇقىغا كۆرسەت

[ctx: KStandardActions|]
en: &Fit to Page
ug: بەتكە تولدۇر(&F)

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page in window
ug: بەتنى كۆزنەككە ماسلاشتۇر

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Width
ug: بەت كەڭلىكىگە تولدۇر(&W)

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page width in window
ug: بەت كەڭلىكىنى كۆزنەككە ماسلاشتۇر

[ctx: KStandardActions|]
en: Fit to Page &Height
ug: بەت ئېگىزلىكىگە تولدۇر(&H)

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom to fit page height in window
ug: بەت ئېگىزلىكىنى كۆزنەككە ماسلاشتۇر

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &In
ug: چوڭايت(&I)

[ctx: KStandardActions|]
en: Zoom &Out
ug: كىچىكلەت(&O)

[ctx: KStandardActions|]
en: &Zoom…
ug: نىسبەت(&Z)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Select zoom level
ug: نىسبەت دەرىجىسى تاللىنىدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: &Refresh
ug: يېڭىلا(&R)

[ctx: KStandardActions|]
en: Refresh document
ug: پۈتۈكنى يېڭىلا

[ctx: KStandardActions|]
en: &Up
ug: يۇقىرىغا (&U)

[ctx: KStandardActions|]
en: Go up
ug: يۇقىرىغا يۆتكەل

[ctx: KStandardActions|]
en: &Previous Page
ug: ئالدىنقى بەت(&P)

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە يۆتكەل

[ctx: KStandardActions|]
en: &Next Page
ug: كېيىنكى بەت(&N)

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to next page
ug: كېيىنكى بەتكە يۆتكەل

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go To…
ug: يۆتكەل(&G)…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Page…
ug: بەتكە يۆتكەل(&G)…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Go to Line…
ug: قۇرغا يۆتكەل(&G)…

[ctx: KStandardActions|]
en: &First Page
ug: بىرىنچى بەت(&F)

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to first page
ug: بىرىنچى بەتكە يۆتكەل

[ctx: KStandardActions|]
en: &Last Page
ug: ئاخىرقى بەت(&L)

[ctx: KStandardActions|]
en: Go to last page
ug: ئاخىرقى بەتكە يۆتكەل

[ctx: KStandardActions|]
en: &Back
ug: قايت(&B)

[ctx: KStandardActions|]
en: Go back in document
ug: پۈتۈكتە ئارقىغا يان

[ctx: KStandardActions|]
en: &Forward
ug: ئالدىغا(&F)

[ctx: KStandardActions|]
en: Go forward in document
ug: پۈتۈكتە ئالدىغا ئىلگىرىلە

[ctx: KStandardActions|]
en: &Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش(&A)

[ctx: KStandardActions|]
en: &Edit Bookmarks…
ug: خەتكۈش تەھرىر(&E)…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Spelling…
ug: ئىملا تەكشۈر(&S)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Check spelling in document
ug: پۈتۈكتە ئىملا تەكشۈر

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Menubar
ug: تىزىملىك بالدىقىنى كۆرسەت(&M)

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide menubar
ug: تىزىملىك بالداقنى كۆرسەت ياكى يوشۇر

[ctx: KStandardActions|]
en: Show &Toolbar
ug: قورال بالداق كۆرسەت(&T)

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide toolbar
ug: قورال بالداقنى كۆرسىتىدۇ ياكى يوشۇرىدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: Show St&atusbar
ug: ھالەت بالدىقىنى كۆرسەت(&A)

[ctx: KStandardActions|]
en: Show or hide statusbar
ug: ھالەت بالدىقىنى كۆرسىتىدۇ ياكى يوشۇرىدۇ

[ctx: KStandardActions|]
en: F&ull Screen Mode
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتى(&U)

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Keyboard S&hortcuts…
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسىنى سەپلە(&H)…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Configure %1…
ug: %1 نى سەپلە(&C)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure Tool&bars…
ug: قورال بالداق سەپلە(&B)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Notifications…
ug: ئۇقتۇرۇش سەپلە(&N)…

[ctx: KStandardActions|]
en: %1 &Handbook
ug: %1 قوللانما(&H)

[ctx: KStandardActions|]
en: What's &This?
ug: بۇ نېمە؟(&T)

[ctx: KStandardActions|]
en: &Report Bug…
ug: كەمتۈك مەلۇم قىل(&R)…

[ctx: KStandardActions|]
en: Configure &Language…
ug: تىل سەپلە(&L)…

[ctx: KStandardActions|]
en: &About %1
ug: %1 ھەققىدە(&A)

[ctx: KStandardActions|]
en: About &KDE
ug: ك د ئې(&KDE) ھەققىدە

[ctx: KStandardActions|]
en: &Delete
ug: ئۆچۈر(&D)

[ctx: KStandardActions|]
en: &Rename…
ug: ئات ئۆزگەرت(&R)…

[ctx: KStandardActions|]
en: &Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە(&M)

[ctx: KStandardActions|]
en: &Donate
ug: ئىئانە(&D)

[ctx: KStandardActions|]
en: Open &Menu
ug: تىزىملىك ئاچ(&M)

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open
ug: ئاچ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: New
ug: يېڭى

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Close
ug: ياپ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save
ug: ساقلا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print
ug: باس

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Quit
ug: چىكىن

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Undo
ug: يېنىۋال

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Redo
ug: قايتىلا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Cut
ug: كەس

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Copy
ug: كۆچۈر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste
ug: چاپلا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Paste Selection
ug: تاللانغاننى چاپلا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Deselect
ug: ئەكسىچە تاللا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Backwards
ug: كەينىدىكى بىر سۆزنى ئۆچۈر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete Word Forward
ug: ئالدىدىكى بىر سۆزنى ئۆچۈر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find
ug: ئىزدە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Next
ug: كېيىنكىنى ئىزدە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Find Prev
ug: ئالدىنقىنى ئىزدە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Replace
ug: ئالماشتۇر

[ctx: KStandardShortcut|@action Go to main page]
en: Home
ug: باش بەت

[ctx: KStandardShortcut|@action Beginning of document]
en: Begin
ug: باشلا

[ctx: KStandardShortcut|@action End of document]
en: End
ug: تامام

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Prior
ug: ئالدى

[ctx: KStandardShortcut|@action Opposite to Prior]
en: Next
ug: كېيىنكى

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Up
ug: ئۈستى

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Back
ug: قايت

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward
ug: ئالدىغا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Beginning of Line
ug: قۇرنىڭ بېشى

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: End of Line
ug: قۇر ئاخىرى

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Go to Line
ug: قۇرغا يۆتكەل

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Backward Word
ug: ئالدىدىكى سۆز

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Forward Word
ug: كەينىدىكى سۆز

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom In
ug: چوڭايت

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Full Screen Mode
ug: پۈتۈن ئېكران ھالىتى

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Menu Bar
ug: تىزىملىك بالدىقىنى كۆرسەت

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Activate Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Help
ug: ياردەم

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: What's This
ug: بۇ نېمە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Text Completion
ug: تېكىست تاماملاش

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Completion Match
ug: ئالدىنقى تاماملاشقا ماس كەلگىنى

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Completion Match
ug: كېيىنكى تاماملاشقا ماس كەلگىنى

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Substring Completion
ug: ھەرپ تىزما تاماملاش

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Previous Item in List
ug: تىزىملىكتىكى ئالدىنقى تۈر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Next Item in List
ug: تىزىملىكتىكى كېيىنكى تۈر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Recent
ug: يېقىنقىنى ئاچ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Revert
ug: ئەسلىگە ياندۇر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Print Preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Mail
ug: خەت

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Clear
ug: تازىلا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom to Actual Size
ug: ئەسلى چوڭلۇقىغا قايتۇر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Page
ug: بەتكە ماسلاشتۇر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Width
ug: كەڭلىككە ماسلاشتۇر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Fit To Height
ug: ئېگىزلىككە ماسلاشتۇر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Zoom
ug: نىسبەت

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto
ug: يۆتكەل

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Goto Page
ug: بەتكە يۆتكەل

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Back
ug: پۈتۈك ئالدىغا

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Document Forward
ug: پۈتۈك كەينىگە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Edit Bookmarks
ug: خەتكۈش تەھرىر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Spelling
ug: ئىملا تەكشۈر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Toolbar
ug: قورال بالداقنى كۆرسەت

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show Statusbar
ug: ھالەت بالدىقىنى كۆرسەت

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Key Bindings
ug: كۇنۇپكا باغلىنىشى

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Application
ug: پىروگرامما سەپلە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Toolbars
ug: قورال بالداق سەپلىمە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Notifications
ug: ئۇقتۇرۇش سەپلەش

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Report Bug
ug: كەمتۈك مەلۇم قىل

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Configure Language…
ug: تىل سەپلە…

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About Application
ug: پىروگرامما ھەققىدە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: About KDE
ug: KDE ھەققىدە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Rename
ug: ئات ئۆزگەرت

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Donate
ug: ئىئانە

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Show/Hide Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتنى كۆرسەت/يوشۇر

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇر

[ctx: KStandardShortcut|@action referring to the menu bar or a hamburger menu]
en: Open Main Menu
ug: ئاساسىي تىزىملىكنى ئاچ

[ctx: KStandardShortcut|@action]
en: Open Context Menu
ug: مەزمۇن تىزىملىكىنى ئاچ

[ctx: main|]
en: KDE Tool for updating user configuration files
ug: ئىشلەتكۈچى سەپلىمە ھۆججىتىنى يېڭىلاشقا ئىشلىتىدىغان KDE قورالى

[ctx: main|]
en: Keep output results from scripts
ug: قوليازمىنىڭ چىقىرىش نەتىجىسىنى ساقلاپ قالىدۇ

[ctx: main|]
en: For unit tests only: do not write the done entries, so that with every re-run, the scripts are executed again
ug: بۆلەك سىناش ئۈچۈنلا: تاماملانغان تۈرنى يازماڭ، ھەر قېتىم قايتا ئىجرا قىلغاندا، قوليازما قايتا ئىجرا قىلىنىدۇ

[ctx: main|]
en: Check whether config file itself requires updating
ug: سەپلىمە ھۆججەتنىڭ ئۆزىنى يېڭىلاش زۆرۈر ياكى ئەمەسلىكىنى تەكشۈرىدۇ

[ctx: main|]
en: File(s) to read update instructions from
ug: يېڭىلاش بۇيرۇقىنى ئوقۇپ ئەكىرىدىغان ھۆججەت

[ctx: main|]
en: Directory to generate files in [.]
ug: ھۆججەت قۇرىدىغان قىسقۇچ، پىچىمى [.]

[ctx: main|]
en: directory
ug: مۇندەرىجە

[ctx: main|]
en: Display software license.
ug: يۇمشاق دېتال ئىجازەتنامىسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: main|]
en: Use <file> instead of global config
ug: ئومۇمىيەت سەپلىمە ئورنىغا <file> نى ئىشلەت

[ctx: main|]
en: Group to look in. Use "<default>" for the root group, or use repeatedly for nested groups.
ug: كۆرمەكچى بولغان گۇرۇپپا. غول گۇرۇپپىغا «<default>» يەنى كۆڭۈلدىكىنى ئىشلىتىدۇ، سىڭدۈرمە گۇرۇپپىغا قايتا-قايتا ئىشلىتىلىدۇ.

[ctx: main|]
en: Key to look for
ug: ئىزدەيدىغان ئاچقۇچلۇق سۆز

[ctx: main|]
en: Default value
ug: كۆڭۈلدىكى قىممەت

[ctx: main|]
en: Type of variable
ug: ئۆزگەرگۈچىنىڭ تۈرى

[ctx: main|]
en: Group name cannot be empty, use "<default>" for the root group
ug: گۇرۇپپا ئاتى بوش قالمايدۇ، غول گۇرۇپپىغا «<default>» يەنى كۆڭۈلدىكى ئىشلىتىلىدۇ

[ctx: main|]
en: Type of variable. Use "bool" for a boolean, otherwise it is treated as a string
ug: ئۆزگەرگۈچى تۈرى. «bool» نى بۇلېئان قىممىتى قىلىپ ئىشلىتىدۇ ئۇنداق بولمىسا ھەرپ تىزىقى سۈپىتىدە ئىشلىتىدۇ

[ctx: main|]
en: Delete the designated key if enabled
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا بەلگىلەن قىممەتنى ئۆچۈرىدۇ

[ctx: notify|]
en: Notify applications of the change
ug: ئۆزگىرىشنى پىروگراممىغا ئۇقتۇرىدۇ

[ctx: main|]
en: The value to write. Mandatory, on a shell use '' for empty
ug: يازىدىغان قىممەت. تولدۇرۇش زۆرۈر، shell دە بوش قىممەتكە '' نى ئىشلىتىدۇ
