kdelibs4 - en to cy translation catalogue (40 entries)

[ctx: go back]
en: &Back
cy: Y&n ôl

[ctx: go forward]
en: &Forward
cy: &Ymlaen

en: &New
cy: &Newydd

en: Open &Recent
cy: Agor &Diweddar

en: &Save
cy: &Cadw

en: Re&vert
cy: &Dychwelyd

en: &Close
cy: &Cau

en: &Quit
cy: &Gorffen

en: Quit application
cy: Gadael y cymhwysiant

en: &Undo
cy: &Dad-wneud

en: Re&do
cy: Ail-&wneud

en: Cu&t
cy: T&orri

en: &Copy
cy: &Copio

en: &Paste
cy: &Gludo

en: C&lear
cy: C&lirio

en: Select &All
cy: Dewis Pope&th

en: Dese&lect
cy: Dad-&ddewis

en: Find &Next
cy: Canfod &Nesaf

en: Find Pre&vious
cy: Canfod &Diwethaf

en: &Fit to Page
cy: &Ffitio i Dudalen

en: Fit to Page &Width
cy: Ffitio i &Led Tudalen

en: Fit to Page &Height
cy: Ffitio i &Hyd Tudalen

en: Zoom &In
cy: Ne&sàu

en: Zoom &Out
cy: Pell&hàu

en: &Up
cy: &Fyny

en: &Previous Page
cy: Tudalen &Diwethaf

en: &Next Page
cy: &Tudalen Nesaf

en: &First Page
cy: Tudalen &Gyntaf

en: &Last Page
cy: Tudalen &Olaf

en: &Back
cy: &Yn ôl

en: &Add Bookmark
cy: &Ychwanegu Tudnod

en: Show &Menubar
cy: Dangos &Dewislen

en: Show &Toolbar
cy: Dangos Bar &Offer

en: Show St&atusbar
cy: Dangos Bar Cyfl&wr

en: F&ull Screen Mode
cy: &Modd Sgrîn Llawn

en: %1 &Handbook
cy: %1 &Llawlyfr

en: What's &This?
cy: Beth yw &Hwn?

en: &About %1
cy: &Ynglyn a %1

en: About &KDE
cy: Ynglyn a &Kde

en: &Delete
cy: &Dileu
