kabc - en to be translation catalogue (28 entries)

en: Post Office Box
be: Абанентавая скрыня

en: Extended Address Information
be: Пашыраная інфармацыя аб адрасе

en: Street
be: Вуліца

en: Locality
be: Раён

en: Region
be: Рэгіён

en: Postal Code
be: Паштовы індэкс

en: Country
be: Краіна

[ctx: Home Address]
en: Home
be: Хатні

en: Preferred Address
be: Асноўны адрас

en: Home Fax
be: Хатні факс

en: Pager
be: Пэйджэр

en: Dr.
be: Др.

en: Miss
be: Сп-ня

en: Mr.
be: Сп.

en: Mrs.
be: Сп.

en: Ms.
be: Сп.

en: Prof.
be: Праф.

en: Jr.
be: мал.

en: Sr.
be: Сп.

[ctx: Home phone]
en: Home
be: Хатні

[ctx: Work phone]
en: Work
be: Працоўны

en: Messenger
be: Для паведамленняў

en: Voice
be: Голас

en: Fax
be: Факс

en: Mailbox
be: Паштовая скрыня

en: Modem
be: Мадэм

en: Preferred Number
be: Асноўны нумар

en: Work Fax
be: Працоўны факс
