kabc - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Post Office Box
hi: पोस्ट बॉक्स नं.

en: Extended Address Information
hi: पता की विस्तारित जानकारी

en: Street
hi: सड़क

en: Locality
hi: जगह

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Postal Code
hi: पिन कोड

en: Country
hi: देश

en: Delivery Label
hi: डिलेवरी लेबल

en: Preferred Address
hi: पसंदीदा पता

en: Home Fax
hi: घर का फ़ैक्स

en: ISDN
hi: आईएसडीएन

en: Pager
hi: पेजर

en: Dr.
hi: डॉ.

en: Miss
hi: कुमारी

en: Mr.
hi: श्रीमान्

en: Mrs.
hi: श्रीमती

en: Ms.
hi: सुश्री

en: Prof.
hi: प्रा.

en: Jr.
hi: कनिष्ठ

en: Sr.
hi: वरिष्ठ

en: Messenger
hi: मेसेंजर

en: Voice
hi: आवाज़

en: Fax
hi: फ़ैक्स

en: Mailbox
hi: डाक डिब्बा

en: Modem
hi: मॉडेम

en: PCS
hi: पीसीएस

en: Preferred Number
hi: पसंदीदा संख्या

en: Work Fax
hi: ऑफिस का फ़ैक्स
