kdelibs4 - en to gl translation catalogue (21 entries)

[ctx: @info:whatsthis for a button]
en: Color button
gl: Colorar o botón

[ctx: @info:whatsthis for a button of current color code %1]
en: Current color is %1. This button will open a color chooser dialog.
gl: A cor actual é %1. Este botón abrirá un diálogo de selector de cores.

[ctx: @info:whatsthis for a button of current color code %1]
en: Current color is %1.
gl: A cor actual é %1.

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
gl: Entrada

[ctx: No shortcut defined]
en: None
gl: Ningún

en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
gl: Prema o botón, logo insira o atallo que desexe ter no programa.
    Exemplo para Ctrl+A: manteña premida a tecla Ctrl e prema A.

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear Key Sequence
gl: Borrar a secuencia de teclas

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel Key Sequence Recording
gl: Cancelar a gravación da secuencia de teclas

en: Reserved Shortcut
gl: Atallo reservado

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
gl: A tecla F12 está reservada en Windows polo que non se pode usar como atallo global.
    Escolla outro.

en: Global Shortcut Shadowing
gl: Conflitos de atallos globais

en: The '%1' key combination is shadowed by following global actions:
gl: A combinación de teclas «%1» ignórase en favor das seguintes accións globais:

en: Action '%1' in context '%2'
gl: Acción «%1» no contexto «%2»

en: The '%1' key combination shadows following global actions:
gl: A combinación de teclas «%1» fai que se ignoren as seguintes accións globais:

[ctx: @dialog:title]
en: Found Conflict
gl: Atopouse un conflito

en: Shortcut '%1' is already assigned to action '%2' of %3.
    Do you want to reassign it?
gl: O atallo %1 xa está asignado á acción «%2» de %3.
    Quere reasignalo?

en: Shortcut '%1' is already assigned to the following actions:
gl: O atallo «%1» xa está asignado ás seguintes accións:

en: Action '%1' of %2
gl: Acción «%1» de %2

en: Do you want to reassign it?
gl: Quere reasignalo?

en: Conflict with Standard Application Shortcut
gl: Conflito cun atallo estándar de aplicación

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
gl: A combinación de teclas «%1» tamén se usa para a acción estándar «%2» que usan algunhas aplicacións.
    Seguro que quere usala tamén como atallo global?
