libkholidays - en to sl translation catalogue (115 entries)

[ctx: AstroSeasons|]
en: June Solstice
sl: Junijski Sončev obrat

[ctx: AstroSeasons|]
en: December Solstice
sl: Decembrski Sončev obrat

[ctx: AstroSeasons|]
en: March Equinox
sl: Marčevsko enakonočje

[ctx: AstroSeasons|]
en: September Equinox
sl: Septembrsko enakonočje

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Region
sl: Območje

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Name
sl: Ime

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Description
sl: Opis

[ctx: QObject|public holiday type]
en: public
sl: javni

[ctx: QObject|civil holiday type]
en: civil
sl: za javne uslužbence

[ctx: QObject|religious holiday type]
en: religious
sl: verski

[ctx: QObject|school holiday type]
en: school
sl: šolski

[ctx: QObject|government holiday type]
en: government
sl: državni

[ctx: QObject|financial holiday type]
en: financial
sl: finančni

[ctx: QObject|cultural holiday type]
en: cultural
sl: kulturni

[ctx: QObject|commemorative holiday type]
en: commemorative
sl: spominski

[ctx: QObject|historical holiday type]
en: historical
sl: zgodovinski

[ctx: QObject|nameday holiday type]
en: nameday
sl: godovi

[ctx: QObject|seasonal holiday type]
en: seasonal
sl: sezonski

[ctx: QObject|]
en: Public Holiday: a day-off from work or school (typically) to commemorate a historical event, or to honor people.  Public holidays are always bounded to a political region at national, regional or local level.
sl: Javni praznik: prost dan z dela ali iz šole (običajno) v spomin na zgodovinski dogodek ali v čast ljudem. Javni prazniki so vedno omejeni na politično regijo na nacionalni, regionalni ali lokalni ravni.

[ctx: QObject|]
en: Civil Service Holiday: a day-off from work for government workers but not a day off for private sector workers.
sl: Praznik za javne uslužbence: prost dan za javne uslužbence, ne pa tudi za zaposlene v zasebnem sektorju.

[ctx: QObject|]
en: Religious Holiday: a special day in a religion and not bound to any political region. Religions can have holidays that range in devotion to those were work/school are forbidden, days of prayer obligation, to historical remembrances, etc. Governments often have public holidays for some religious holidays.
sl: Verski praznik: poseben dan v religiji, ki ni vezan na nobeno politično regijo. Religije imajo lahko praznike, ki se razlikujejo po posvečenosti tistim, ko je delo/šola prepovedana, dnevom molitvene obveznosti, zgodovinskim spominom itd. Vlade imajo pogosto državne praznike za nekatere verske praznike.

[ctx: QObject|]
en: School Holiday: a day-off from school, either as a one-off Public Holiday or extended periods between school terms.  This can vary widely depending on school level, type, location.
sl: Šolski praznik: prost dan od pouka, bodisi kot enkratni državni praznik bodisi daljša obdobja med šolskimi semestri. To se lahko zelo razlikuje glede na stopnjo šole, vrsto in lokacijo.

[ctx: QObject|]
en: Government Holiday: a special day recognized by a political region but without a day-off for workers, students, etc.
sl: Državni praznik: poseben dan, ki ga priznava politična regija, vendar brez prostega dne za delavce, študente itd.

[ctx: QObject|]
en: Financial Holiday: banks and markets may close on some public holidays
sl: Finančni praznik: banke in trgi so lahko ob nekaterih javnih praznikih zaprti.

[ctx: QObject|]
en: Cultural Holiday: a special day in the culture and therefore usually bound to a political region. A day where people celebrate in some fashion. eg. Halloween, St. Valentines
sl: Kulturni praznik: poseben dan v kulturi, ki je zato običajno vezan na določeno politično regijo. Dan, ko ljudje na nek način praznujejo. npr. noč čarovnic, valentinovo

[ctx: QObject|]
en: Commemorative Holiday: a special day to remember usually bound to a political region. Not a day-off from work or school; banks are open, etc.
sl: Spominski praznik: poseben dan za spomin, običajno vezan na politično regijo. Ni prost dan za službe ali šole; banke so odprte itd.

[ctx: QObject|]
en: Historical Holiday: similar to a Commemorative Holiday but historical in nature.
sl: Zgodovinski praznik: podoben spominskemu prazniku, vendar zgodovinske narave.

[ctx: QObject|]
en: Name Day Holiday: in some political regions each day is assigned a first name and persons with that name celebrate that day as their "Name Day".
sl: God: v nekaterih političnih regijah je vsakemu dnevu dodeljeno ime in osebe s tem imenom ta dan praznujejo kot svoj god.

[ctx: QObject|]
en: Seasonal Days: the day corresponds to a seasonal event like an equinox, solstice, daylight saving time starts/ends.
sl: Sezonski dnevi: dan ustreza sezonskemu dogodku, kot so enakonočje, sončni obrat, začetek/konec poletnega časa.

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Bavaria
sl: Nemčija, Bavarska

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Brandenburg
sl: Nemčija, Brandenburg

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Berlin
sl: Nemčija, Berlin

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Baden-Wuerttemberg
sl: Nemčija, Baden-Wuerttemberg

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Hesse
sl: Nemčija, Hesse

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Mecklenburg-Hither Pomerania
sl: Nemčija, Mecklenburg-Hither Pomerania

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Lower Saxony
sl: Nemčija, Spodnja Saška

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, North Rhine-Westphalia
sl: Nemčija, Severni Ren-Westphalia

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Rhineland-Palatinate
sl: Nemčija, Rhineland-Palatinate

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Schleswig-Holstein
sl: Nemčija, Schleswig-Holstein

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Saarland
sl: Nemčija, Saarland

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Saxony
sl: Nemčija, Saxony

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Saxony-Anhalt
sl: Nemčija, Saxony-Anhalt

[ctx: HolidayRegion|German region]
en: Germany, Thuringia
sl: Nemčija, Thuringia

[ctx: HolidayRegion|Spanish region]
en: Catalonia
sl: Katalonija

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: England and Wales
sl: Anglija in Wales

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: England
sl: Anglija

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: Scotland
sl: Škotska

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: Northern Ireland
sl: Severna Irska

[ctx: HolidayRegion|Italian Region]
en: South Tyrol
sl: Južna Tirolska

[ctx: HolidayRegion|]
en: New South Wales
sl: Novi južni Wales

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Victoria
sl: Viktorija

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: South Australia
sl: Južna Avstralija

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Northern Territory
sl: Severni teritorij

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Australian Capital Territory
sl: Avstralski glavni teritorij

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Western Australia
sl: Zahodna Avstralija

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Tasmania
sl: Tasmanija

[ctx: HolidayRegion|Bosnian and Herzegovinian Region]
en: Republic of Srpska
sl: Republika srbska

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Public
sl: Državni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Civil
sl: Državni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Religious
sl: Verski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Government
sl: Državni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Financial
sl: Finančni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Cultural
sl: Kulturni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Commemorative
sl: Spominska slovesnost

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Historical
sl: Zgodovinski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: School
sl: Šolski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Seasonal
sl: Sezonski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Name Days
sl: God

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Personal
sl: Osebni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Christian
sl: Krščanski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Anglican
sl: Anglikanski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Catholic
sl: Katoliški

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Protestant
sl: Protestantski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Orthodox
sl: Pravoslavni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Jewish
sl: Židovski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Jewish Orthodox
sl: Židovski, ortodoksni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Jewish Conservative
sl: Židovski, konzervativni

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Jewish Reform
sl: Židovski, reformirani

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Islamic
sl: Islamski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Islamic Sunni
sl: Islamski, Sunitski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Islamic Shia
sl: Islamski, Šiitski

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Islamic Sufi
sl: Islamski, Sufistični

[ctx: HolidayRegion|Unknown holiday region]
en: Unknown
sl: Neznani

[ctx: LunarPhase|]
en: New Moon
sl: Mlaj

[ctx: LunarPhase|]
en: Full Moon
sl: Ščip

[ctx: LunarPhase|]
en: First Quarter Moon
sl: Prvi krajec

[ctx: LunarPhase|]
en: Last Quarter Moon
sl: Zadnji krajec

[ctx: LunarPhase|]
en: Waxing Crescent
sl: Mlada luna

[ctx: LunarPhase|]
en: Waxing Gibbous
sl: Skoraj polna luna

[ctx: LunarPhase|]
en: Waning Gibbous
sl: Pretekla polna luna

[ctx: LunarPhase|]
en: Waning Crescent
sl: Stara luna

[ctx: Zodiac|]
en: Aries
sl: Oven

[ctx: Zodiac|]
en: Taurus
sl: Bik

[ctx: Zodiac|]
en: Gemini
sl: Dvojčka

[ctx: Zodiac|]
en: Cancer
sl: Rak

[ctx: Zodiac|]
en: Leo
sl: Lev

[ctx: Zodiac|]
en: Virgo
sl: Devica

[ctx: Zodiac|]
en: Libra
sl: Tehtnica

[ctx: Zodiac|]
en: Scorpio
sl: Škorpijon

[ctx: Zodiac|]
en: Sagittarius
sl: Strelec

[ctx: Zodiac|]
en: Capricorn
sl: Kozorog

[ctx: Zodiac|]
en: Aquarius
sl: Vodnar

[ctx: Zodiac|]
en: Pisces
sl: Ribi

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Aries]
en: ram
sl: oven

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Taurus]
en: bull
sl: bik

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Gemini]
en: twins
sl: dvojčka

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Cancer]
en: crab
sl: rak

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Leo]
en: lion
sl: lev

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Virgo]
en: virgin
sl: devica

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Libra]
en: scales
sl: tehtnica

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Scorpion]
en: scorpion
sl: škorpijon

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Sagittarius]
en: archer
sl: strelec

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Capricorn]
en: goat
sl: kozorog

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Aquarius]
en: water carrier
sl: vodnar

[ctx: HolidayRegion|zodiac symbol for Pices]
en: fish
sl: ribi
