libkholidays - en to ta translation catalogue (25 entries)

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Region
ta: வட்டாரம்

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Name
ta: பெயர்

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Description
ta: விவரணம்

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Public
ta: பொது

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Religious
ta: ஆன்மீக

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Government
ta: அரசு

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Financial
ta: நிதி

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Cultural
ta: கலாசார

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Historical
ta: வரலாற்று

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: School
ta: பள்ளி

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Christian
ta: கிருத்துவ

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Islamic
ta: இஸ்லாமிய

[ctx: LunarPhase|]
en: New Moon
ta: அமாவாசை

[ctx: Zodiac|]
en: Aries
ta: மேஷம்

[ctx: Zodiac|]
en: Taurus
ta: ரிஷபம்

[ctx: Zodiac|]
en: Gemini
ta: மிதுனம்

[ctx: Zodiac|]
en: Cancer
ta: கடகம்

[ctx: Zodiac|]
en: Leo
ta: சிம்மம்

[ctx: Zodiac|]
en: Virgo
ta: கன்னி

[ctx: Zodiac|]
en: Libra
ta: துலாம்

[ctx: Zodiac|]
en: Scorpio
ta: விருச்சிகம்

[ctx: Zodiac|]
en: Sagittarius
ta: தனுசு

[ctx: Zodiac|]
en: Capricorn
ta: மகரம்

[ctx: Zodiac|]
en: Aquarius
ta: கும்பம்

[ctx: Zodiac|]
en: Pisces
ta: மீனம்
