libkholidays - en to ug translation catalogue (18 entries)

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Region
ug: رايون

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: HolidayRegionsDeclarativeModel|]
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

[ctx: HolidayRegion|Canadian region]
en: Quebec
ug: كىۋېبېك

[ctx: HolidayRegion|Spanish region]
en: Catalonia
ug: كاتالونىيا

[ctx: HolidayRegion|UK Region]
en: England
ug: ئەنگلىيە

[ctx: HolidayRegion|]
en: New South Wales
ug: يېڭى جەنۇبىي ۋېيلىس

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Queensland
ug: كىۋىنسلاند

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Victoria
ug: ۋىكتورىيە

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: South Australia
ug: جەنۇبىي ئاۋسترالىيە

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Northern Territory
ug: شىمالىي تېررىتورىيە

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Australian Capital Territory
ug: ئاۋسترالىيە پايتەخت تېررىتورىيەسى

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Western Australia
ug: غەربىي ئاۋسترالىيە

[ctx: HolidayRegion|Australian Region]
en: Tasmania
ug: تاسمانىيە

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Public
ug: ئاممىۋى

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Financial
ug: مالىيە

[ctx: HolidayRegion|Holiday type]
en: Personal
ug: شەخسىي

[ctx: HolidayRegion|Unknown holiday region]
en: Unknown
ug: يوچۇن
