kdelibs4 - en to kn translation catalogue (22 entries)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
kn: ಬ್ಯಾಕ್‌ಸ್ಪೇಸ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
kn: ಕಂಟ್ರೋಲ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
kn: ಡಿಲೀಟ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
kn: ಡೌನ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
kn: ಎಂಡ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
kn: ಎಂಟರ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
kn: ಎಸ್ಕೇಪ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
kn: ಹೋಮ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
kn: ಹೈಪರ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
kn: ಇನ್ಸರ್ಟ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
kn: ಲೆಫ್ಟ್‍

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
kn: ಪರಿವಿಡಿ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Meta
kn: ಮೆಟಾ

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
kn: ಕೆಳಪುಟ ಕೀಲಿಕೈ (ಪೇಜ್ ಡೌನ್)

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
kn: ಮೇಲ್ಪುಟ ಕೀಲಿಕೈ (ಪೇಜ್ ಅಪ್)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
kn: ರೈಟ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Shift
kn: ಶಿಫ್ಟ್ ಕೀಲಿಕೈ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
kn: ಜಾಗದ ಕೀಲಿಕೈ (ಸ್ಪೇಸ್)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Super
kn: ಸೂಪರ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
kn: ಟ್ಯಾಬ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
kn: ಅಪ್

[ctx: keyboard-key-name]
en: Win
kn: ವಿನ್
