kdelibs4 - en to te translation catalogue (18 entries)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
te: నియంత్రణ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
te: క్రింద

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
te: ముగింపు

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
te: ఎంటర్

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
te: ఎస్కేప్

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
te: గృహము

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
te: హైపర్

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
te: చేర్చు

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
te: ఎడమ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
te: పట్టీ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Meta
te: మెటా

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
te: పాజ్ బ్రెక్

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
te: స్క్రీన్ ప్రచురించు

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
te: కుడి

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
te: ఖాళి

[ctx: keyboard-key-name]
en: Super
te: సూపర్

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
te: టెబ్

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
te: పైకి
