kio4 - en to br translation catalogue (8 entries)

en: Actions
br: Oberoù

en: Applications
br: Arloadoù

en: Categories
br: Rummoù

en: Devices
br: Trobarzhelloù

en: Mimetypes
br: RizhioùMime

en: Places
br: Lec'hiadurioù

en: Status
br: Stad

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
br: Diuzit un arlun
