kio4 - en to gl translation catalogue (22 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Icon…
gl: Seleccionar a icona…

[ctx: @item:inmenu All icons]
en: All
gl: Todas

[ctx: @item:inmenu Show only symbolic icons]
en: Only Symbolic
gl: So as simbólicas

[ctx: @item:inmenu Hide symbolic icons]
en: No Symbolic
gl: Non as simbólicas

en: All
gl: Todas

en: Actions
gl: Accións

en: Applications
gl: Aplicacións

en: Categories
gl: Categorías

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Emblems
gl: Emblemas

en: Emotes
gl: Emocións

en: Mimetypes
gl: Tipos mime

en: Places
gl: Lugares

en: Status
gl: Estado

[ctx: Other icons]
en: Other
gl: Outras

en: Browse…
gl: Examinar…

en: No icons matching the search
gl: Ningunha icona coincide coa busca.

en: No icons in this category
gl: Non hai iconas nesta categoría.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
gl: Seleccionar a icona

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
gl: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz|Ficheiros de icona (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QComboBox, contextCombo)
en: Icon category
gl: Categoría da icona

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLine)
en: Search Icons...
gl: Buscar nas iconas…
