kio4 - en to is translation catalogue (22 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Icon…
is: Velja tákn…

[ctx: @item:inmenu All icons]
en: All
is: Allt

[ctx: @item:inmenu Show only symbolic icons]
en: Only Symbolic
is: Einungis táknræn

[ctx: @item:inmenu Hide symbolic icons]
en: No Symbolic
is: Engin táknræn

en: All
is: Allt

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Applications
is: Forrit

en: Categories
is: Flokkar

en: Devices
is: Tæki

en: Emblems
is: Merki

en: Emotes
is: Tjákn

en: Mimetypes
is: MIME-gerðir

en: Places
is: Staðir

en: Status
is: Staða

[ctx: Other icons]
en: Other
is: Annað

en: Browse…
is: Fletta…

en: No icons matching the search
is: Engin tákn passa við leitina

en: No icons in this category
is: Engin tákn í þessum flokki

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
is: Velja tákn

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
is: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz|táknaskrár (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QComboBox, contextCombo)
en: Icon category
is: Táknaflokkur

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLine)
en: Search Icons...
is: Leita að táknum...
