kio4 - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Actions
ne: कार्य

en: Applications
ne: अनुप्रयोग

en: Categories
ne: कोटि

en: Devices
ne: यन्त्र

en: Emblems
ne: चिन्ह लगाउँछ

en: Emotes
ne: व्यक्त गर्दछ

en: Mimetypes
ne: माइम प्रकार

en: Places
ne: राख्दछ

en: Status
ne: वस्तुस्थिति

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
ne: प्रतिमा चयन गर्नुहोस्
