kio4 - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Actions
oc: Accions

en: Applications
oc: Aplicacions

en: Categories
oc: Categorias

en: Devices
oc: Periferics

en: Emblems
oc: Emblèmas

en: Places
oc: Acorchis

en: Status
oc: Estatut

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
oc: Seleccionatz una icòna
