kio4 - en to th translation catalogue (10 entries)

en: Actions
th: การกระทำ

en: Applications
th: โปรแกรม

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Devices
th: อุปกรณ์

en: Emblems
th: ป้ายสัญลักษณ์

en: Emotes
th: ไอคอนสื่ออารมณ์

en: Mimetypes
th: ประเภท Mime ของแฟ้ม

en: Places
th: ที่หลัก ๆ

en: Status
th: สถานะ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
th: เลือกไอคอน
