kcmkio 0 - en to hr translation catalogue (1095 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
hr: Nije se moglo mijenjati vlasništvo nad datotekom %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
hr: Nije bilo moguće mijenjati vlasništvo nad datotekom <filename>%1</filename>. Nemate dovoljan pristupa datoteci da biste izvršili promjenu.

en: Unable to create KIO worker: %1
hr: Nije moguće stvoriti KIO worker: %1

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
hr: Nije bilo moguće stvoriti simboličku poveznicu "%1".
    Odredišni datotečni sustav (%2) ne podržava simboličke poveznice.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
hr: Ne mogu stvoriti "%1".
    Odredišni datotečni sustav (%2) ne dopušta sljedeće znakove u nazivima mapa: %3
    Odabirom Zamijeni zamijenit ćete sve nevažeće znakove (u nazivu odredišne datoteke) s crtom "_".

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
hr: Ne mogu stvoriti "%1".
    Odredišni datotečni sustav (%2) ne dopušta sljedeće znakove u nazivima datoteka: %3
    Odabirom Zamijeni zamijenit ćete sve nevažeće znakove (u nazivu odredišne datoteke) s crtom "_".

en: Folder Already Exists
hr: Direktorij već postoji

en: File Already Exists
hr: Datoteka već postoji

en: Already Exists as Folder
hr: Već postoji kao mapa

en: Trash
hr: Smeće

en: No Exec field in %1
hr: Nema izvršnog polja u %1

en: Could not find the program '%1'
hr: Nije moguće naći program '%1'

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
hr: Program '%1' pronađen je na '%2', ali mu nedostaju izvršne dozvole.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
hr: Program '%1' nema izvršne dozvole.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
hr: Sintaktička pogreška u naredbi %1 dolazi od %2

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
hr: Terminal %1 nije pronađen dok pokušavam pokrenuti %2

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
hr: Sintaktička greška u naredbi %1 pri pokušaju pokretanja %2

en: 1 day %2 | %1 days %2
hr[0]: %1 dan %2
hr[1]: %1 dana %2
hr[2]: %1 dana %2

en: %1 Item | %1 Items
hr[0]: %1 stavka
hr[1]: %1 stavke
hr[2]: %1 stavaka

en: 1 Folder | %1 Folders
hr[0]: %1 mapa
hr[1]: %1 mape
hr[2]: %1 mapa

en: 1 File | %1 Files
hr[0]: %1 datoteka
hr[1]: %1 datoteke
hr[2]: %1 datoteka

[ctx: @title job]
en: Moving
hr: Premještanje

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
hr: Izvor

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
hr: Odredište

[ctx: @title job]
en: Renaming
hr: Preimenovanje

[ctx: @title job]
en: Copying
hr: Kopiranje

[ctx: @title job]
en: Creating directory
hr: Stvaranje direktorija

en: Directory
hr: Direktorij

[ctx: @title job]
en: Deleting
hr: Brisanje

en: File
hr: Datoteka

[ctx: @title job]
en: Examining
hr: Ispitivanje

[ctx: @title job]
en: Transferring
hr: Prenošenje

[ctx: @title job]
en: Mounting
hr: Montiranje

en: Device
hr: Uređaj

en: Mountpoint
hr: Točka montiranja

[ctx: @title job]
en: Unmounting
hr: Demontiranje

en: Could not read %1.
hr: Nije moguće čitati %1.

en: Could not write to %1.
hr: Nije moguće pisati u %1.

en: Could not start process %1.
hr: Nije moguće pokrenuti proces %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
hr: Unutarnja pogreška
    Molimo pošaljite potpuni izvještaj o bugu na https://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
hr: Neispravan URL %1.

en: The protocol %1 is not supported.
hr: Protokol %1 nije podržan.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
hr: Protokol %1 je samo filter protokol.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
hr: %1 je direktorij, međutim očekivana je datoteka.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
hr: %1 je datoteka, međutim očekivan je direktorij.

en: The file or folder %1 does not exist.
hr: Navedena datoteka ili direktorij %1 ne postoji.

en: A file named %1 already exists.
hr: Datoteka s nazivom %1 već postoji.

en: A folder named %1 already exists.
hr: Direktorij naziva %1 već postoji.

en: No hostname specified.
hr: Niste naveli poslužitelja.

en: Unknown host %1
hr: Nepoznato računalo %1

en: Access denied to %1.
hr: Zabranjen pristup k %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
hr: Pristup odbijen.
    Nije moguće pisati u %1.

en: Could not enter folder %1.
hr: Nije moguće ući u direktorij %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
hr: Protokol %1 ne immplementira direktorijski servis.

en: Found a cyclic link in %1.
hr: Nađen kružni link u %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
hr: Nađen kružni link prilikom kopiranja %1.

en: Could not create socket for accessing %1.
hr: Nije moguće stvoriti utičnicu za pristup %1.

en: Could not connect to host %1.
hr: Nije se moguće spojiti na host %1.

en: Connection to host %1 is broken.
hr: Veza prema hostu %1 je prekinuta.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
hr: Protokol %1 nije filtar protokol.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
hr: Ne mogu montirati uređaj.
    Prijavljena greška je:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
hr: Ne mogu odmontirati uređaj.
    Prijavljena greška je:
    %1

en: Could not read file %1.
hr: Nije moguće čitati datoteku %1.

en: Could not write to file %1.
hr: Nije moguće pisati u datoteku %1.

en: Could not bind %1.
hr: Nije moguće dodijeliti vrijednost %1.

en: Could not listen %1.
hr: Nije moguće slušati %1.

en: Could not accept %1.
hr: Nije moguće prihvatiti %1.

en: Could not access %1.
hr: Nije moguće pristupiti %1.

en: Could not terminate listing %1.
hr: Nije moguće prekinuti listanje %1.

en: Could not make folder %1.
hr: Nije moguće napraviti mapu %1.

en: Could not remove folder %1.
hr: Nije moguće ukloniti mapu %1.

en: Could not resume file %1.
hr: Nije moguće nastaviti datoteku %1.

en: Could not rename file %1.
hr: Nije moguće preimenovati datoteku %1.

en: Could not change permissions for %1.
hr: Nije moguće promijeniti dozvole za %1.

en: Could not change ownership for %1.
hr: Nije moguće promijeniti vlasništvo od %1.

en: Could not delete file %1.
hr: Nije moguće izbrisati datoteku %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
hr: Proces za protokol %1 je neočekivano umro.

en: Error. Out of memory.
    %1
hr: Greška: ponestalo memorije.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
hr: Nepoznato proxy računalo
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
hr: Provjera vjerodostojnosti nije uspjela, %1 provjeravanje nije podržano

en: User canceled action
    %1
hr: Akciju zaustavio korisnik
    %1

en: Internal error in server
    %1
hr: Interna greška na poslužitelju
    %1

en: Timeout on server
    %1
hr: Prekoračenje vremena na poslužitelju
    %1

en: Unknown error
    %1
hr: Nepoznata greška
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
hr: Nepoznat prekid
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu izbrisati izvornu datoteku %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu izbrisati parcijalnu datoteku %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu promijeniti naziv originalne datoteke %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu promijeniti naziv djelomične datoteke %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
hr: Ne mogu stvoriti simboličku vezu %1.
    Molim provjerite ovlasti.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
hr: Nije bilo moguće stvoriti simboličku poveznicu %1.
    Odredišni datotečni sustav ne podržava simboličke poveznice.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
hr: Na disku nema dovoljno prostora za zapis %1.

en: The source and destination are the same file.
    %1
hr: Izvorna i ciljna datoteka su iste.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
hr: Poslužitelj potražuje %1, no to nije dostupno.

en: Access to restricted port in POST denied.
hr: Odbijen pristup ograničenom portu u POST-u.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
hr: Tražene informacije o veličini sadržaja nisu pružene za operaciju POST.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
hr: Datoteka ili mapa ne može se spustiti sama na sebe

en: A folder cannot be moved into itself
hr: Mapa se ne može premjestiti sama u sebe

en: Communication with the local password server failed
hr: Komunikacija s lokalnim poslužiteljem lozinki nije uspjela

en: Unable to create KIO worker. %1
hr: Nije moguće stvoriti KIO worker. %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
hr: Ne mogu prenijeti <filename>%1</filename> jer je prevelik. Odredišni datotečni sustav podržava samo datoteke do 4GiB

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
hr: Eskalacija privilegija nije potrebna jer 
    '%1' je u vlasništvu trenutnog korisnika.
    Molimo pokušajte ponovno nakon promjene dozvola.

en: File is too large to be trashed.
hr: Datoteka je prevelika za premještanje u smeće.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
hr: Nepoznati kod pogreške %1
    %2
    Molimo pošaljite potpuni izvještaj o bugu na https://bugs.kde.org.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
hr: (nepoznat)

en: <b>Technical reason</b>:
hr: <b>Tehnička pogreška</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
hr: <b>Detalji zahtjeva</b>:

en: <li>Protocol: %1</li>
hr: <li>Protokol: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
hr: <li>Nadnevak i vrijeme: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
hr: <li>Dodatne informacije: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
hr: <b>Mogući uzroci</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
hr: <b>Moguća rješenja</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
hr: (nepoznat)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
hr: Posavjetujte se sa službom za podršku ili vašim administratorom sustava ili sa odgovarajućom službom za pomoć.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
hr: Kontaktirajte administratora poslužitelja za daljnju pomoć.

en: Check your access permissions on this resource.
hr: Provjerite vaše ovlasti za pristup ovom resursu.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
hr: Vaše ovlasti  nisu dovoljne za izvršavanje traženog postupka na ovom resursu.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
hr: Datoteka je zauzeta (pa stoga i zaključana) od strane druge aplikacije.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
hr: Provjerite, možda druga aplikacija koristi datoteku, pa je zbog toga zaključana.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
hr: Iako malo vjerojatno, možda se dogodio kvar (greška) na uređaju.

en: You may have encountered a bug in the program.
hr: Možda ste naišli na grešku u programu.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
hr: Ovo je najvjerojatnije uzrokovano greškom u programu. Molimo, razmislite o slanju izvješća o grešci, kako je dolje navedeno.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
hr: Obnovite vaše programe na posljednje inačice. Distribucija koju koristite bi trebala imati alate za taj postupak.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
hr: Ako ništa drugo ne pomaže, razmislite o pomaganju KDE timu ili trećoj osobi koja radi na održavanju programa, tako što ćete poslati kvalitetno izvješće o grešci. Ako vam je program dala treća osoba, molimo da se javite istoj. U suprotnom, prvo pogledajte jeli već takva greška prijavljena, što možete vidjeti na adresi <a href="http://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. Ako nije, zabilježite gore navedene podatke i dodajte ih u svoje izvješće, zajedno sa svim ostalim detaljima za koje mislite da bi mogli pomoći.

en: There may have been a problem with your network connection.
hr: Možda postoji problem sa vašom mrežnom vezom.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
hr: Možda postoji problem sa vašim mrežnim postavkama. To nije vjerojatno ako ste nedavno pristupali internetu bez teškoća.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
hr: Možda postoji problem na nekom dijelu mrežne putanje između poslužitelja i ovog računala.

en: Try again, either now or at a later time.
hr: Pokušajte ponovo, bilo sada ili kasnije.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
hr: Dogodila se greška ili nepodudarnost protokola.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
hr: Provjerite da resurs postoji i zatim probjate ponovo.

en: The specified resource may not exist.
hr: Navedeno resurs možda ne postoji.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
hr: Dvaput provjerite jeste li ispravno unijeli lokaciju i zatim probajte ponovo.

en: Check your network connection status.
hr: Provjerite stanje vaše veze s mrežom.

en: Cannot Open Resource For Reading
hr: Nemopgu otvoriti resurs za čitanje

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
hr: Ovo znači da se sadržaj zatražene datoteke ili mape <strong>%1</strong> ne može dohvatiti, jer nije moguće dobiti pristup za čitanje.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
hr: Moguće je da nemate dozvole za čitanje datoteke ili otvaranje mape.

en: Cannot Open Resource For Writing
hr: Nemogu otvoriti resurs za pisanje

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
hr: To znači da u datoteku, <strong>%1</strong>, nije moguće snimati, kako je zatraženo jer nemožete dobiti ovlasti pristupa istoj.

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
hr: Ne može se pokrenuti proces koji zahtijeva protokol %1

en: Unable to Launch Process
hr: Ne mogu pokrenuti proces

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, nije bilo moguće pokrenuti. To je obično zbog tehničkih razloga.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
hr: Program koji pruža uslugu usklađivanja sa ovim protokolom možda nije nadograđen kod zadnje nadogradnje KDE-a. Zbog toga program nije usklađen sa sa inačicom koju koristite, pa ga nije moguće pokrenuti.

en: Internal Error
hr: Interna Greška

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, prijavio je internu grešku.

en: Improperly Formatted URL
hr: Nepravilno oblikovan URL

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
hr: <strong>U</strong>niformni <strong>R</strong>esursni <strong>L</strong>okator (URL) koji ste unijeli nije pravilno oblikovan. Oblik URL-a obično izgleda: <blockquote><strong>protokol://korisnik:zaporka@www.primjer.org:port/mapa/datoteka.nastavak?upit=vrijednost</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
hr: Nepodržani protokol %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
hr: Protokol <strong>%1</strong>, nije podržan od strane KDE programa koji su trenutno postavljeni na ovom računalu.

en: The requested protocol may not be supported.
hr: Zahtijevani protokol nije podržan.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
hr: Inačice protokola <strong>%1</strong>, koju podržava ovo računalo i poslužitelj nisu međusobno sukladne.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
hr: Možete pretraživati internet za softverski dodatak (nazvan "KIO worker") koji podržava ovaj protokol. Mjesta za pretraživanje uključuju <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
hr: URL se ne odnosi na resurs.

en: Protocol is a Filter Protocol
hr: Protokol nije filter protokol

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
hr: <strong>U</strong>niformni <strong>R</strong>esursni <strong>L</strong>okator (URL) koji ste unijeli ne upućuje na poseban resurs.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
hr: KDE može komunicirati kroz protkol unutar protokola; nevedni protokol se koristi samo u određenim situacijama, ali ovo nije jedna od njih. To se rijetko događa i stoga upućuje na grešku u programiranju.

en: Unsupported Action: %1
hr: Nepodržani postupak: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
hr: Zahtjevani postupak nije podržan od strane KDE programa koji opslužuje protokol <strong>%1</strong>.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
hr: Ova greška je vrlo ovisna o KDE programu. Dodatne informacije vam mogu dati više dostupnih podataka o KDE ulazno/izlaznoj arhitekturi.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
hr: Pokušaj nalaženja drugog postupka koji bi dao isti rezultat.

en: File Expected
hr: Očekivana je datoteka

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
hr: Zahtjev je očekivao datoteku, no direktorij <strong>%1</strong> je pronađen.

en: This may be an error on the server side.
hr: Čini se da je greška na poslužitelju.

en: Folder Expected
hr: Očekivan je direktorij

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
hr: Zahtjevan je direktorij, a nađena je datoteka <strong>%1</strong>.

en: File or Folder Does Not Exist
hr: Navedeni direktorij ili datoteka ne postoji

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
hr: Navedena datoteka ili direktorij <strong>%1</strong> ne postoji.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
hr: Datoteku nije bilo moguće napraviti jer već postoji datoteka istog naziva.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
hr: Pokušajte prvo premjestiti postojeću datoteku, pa onda pokušajte ponovo.

en: Delete the current file and try again.
hr: Izbrišite postojeću datoteku i zatim probajte ponovo.

en: Choose an alternate filename for the new file.
hr: Odaberite drugi naziv za novu datoteku.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
hr: Traženi direktorij nije mogao biti napravljen jer već postoji direktorij istog naziva.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
hr: Pokušajte prvo premjestiti postojeću datoteku, pa onda pokušajte ponovo.

en: Delete the current folder and try again.
hr: Izbrišite postojeću mapu i isprobajte ponovo.

en: Choose an alternate name for the new folder.
hr: Odaberite alternativni naziv za novi direktorij.

en: Unknown Host
hr: Nepoznato računalo

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
hr: Greška 'nepoznato računalo' govori da poslužitelja naziva <strong>%1</strong> nije moguće naći na Internetu.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
hr: Naziv koje ste upisali, %1, možda ne postoji. Možda ste ga krivo upisali.

en: Access Denied
hr: Pristup odbijen

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
hr: Pristup nevedenom resursu <strong>%1</strong>, je odbijen.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
hr: Moguće je da ste dali neisprave podatke za provjeru identiteta (šifru) ili ih niste uopće unijeli.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
hr: Nemate ovlasti za pristup nevedenom resursu.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
hr: Ponovite zahtjev i provjerite da ste šifru ispravno unijeli.

en: Write Access Denied
hr: Pristup za zapisivanje odbijen

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
hr: To znči da je odbijen pokušaj snimanja datoteke <strong>%1</strong>.

en: Unable to Enter Folder
hr: Ne mogu ući u mapu

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
hr: Ovo znači da je odbijen zahtjev za ulazak u navedeni direktorij<strong>%1</strong>.

en: Folder Listing Unavailable
hr: Popis direktorija nije dostupan

en: Protocol %1 is not a Filesystem
hr: Protokol %1 nije datotečni sustav

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
hr: Ovo znači da je napravljen zahtjev za ispisom direkotrija, a KDE program koji podržava ovaj protokol nije u mogućnosti ispisati ga.

en: Cyclic Link Detected
hr: Nađena ciklična veza

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
hr: Unix okruženja obično pružaju mogućnost stvaranja veza (linkova) datoteka i direktorija na nekim drugim mjestima. KDE je našao vezu ili niz veza koje tvore beskonačnu petlju. Npr. datoteka je vezana na samu sebe.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
hr: Izbrišite dio petlje kako nebi došlo do stvaranja beskonačnih petlji i zatim probajte ponovo.

en: Request Aborted By User
hr: Zahtjev prekinut od strane korisnika

en: The request was not completed because it was aborted.
hr: Zahtjev nije ispunjen jer je prekinut.

en: Retry the request.
hr: Ponovi zahtjev.

en: Cyclic Link Detected During Copy
hr: Kružna veza otkrivena kod kopiranja

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
hr: Unix okruženja obično pružaju mogućnost stvaranja veza (linkova) datoteka i direktorija na nekim drugim mjestima. Prilikom izvođenje kopiranja, KDE je našao vezu ili niz veza koje tvore beskonačnu petlju. Npr. datoteka je vezana na samu sebe.

en: Could Not Create Network Connection
hr: Ne mogu stvoriti mrežnu vezu

en: Could Not Create Socket
hr: Ne mogu napraviti priključak

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
hr: Ovo je zapravo tehnička greška kod koje nije moguće napraviti priključak za otvaranje mrežne komunikacije.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
hr: Mrežna komunikacija možda nije ispravno podešena ili nije omogućeno mrežno sučelje.

en: Connection to Server Refused
hr: Odbijeno spajanje na poslužitelj

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
hr: Poslužitelj <strong>%1</strong> odbija dozvoliti ovom računalu otvaranje veze.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
hr: Posliužitelj, iako ispravno spojen na internet, možda je podešen da ne dozvoli ovakve zahtjeve.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
hr: Posliužitelj, iako ispravno spojen na internet, možda ne podržava zahtjevanu uslugu (%1).

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
hr: Izgleda da je se upleo Mrežni vatrozid (uređaj/program koji ograničava zahtjeve  na internetu) štiteći vašu mrežu ili mrežu poslužitelja.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
hr: Neočekivano prekinuta veza sa poslužiteljem

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
hr: Iako je veza bila upostavljena s <strong>%1</strong>, ona je zatvorena na neočekivanoj točki u komunikaciji.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
hr: Dogodila se greška u protokolu, zbog čega je poslužitelj, kao odgovor na grešku zatvorio vezu.

en: URL Resource Invalid
hr: Neipsravan URL

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
hr: Protokol %1 nije filter protokol

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
hr: <strong>U</strong>niformni <strong>R</strong>esursni <strong>L</strong>okator (URL) koji ste unijeli ne upućuje na valjan mehanizam pristupanja posebnom resursu, <strong>%1%2</strong>.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
hr: KDE može komunicirati kroz protkol unutar protokola. Ovaj zahtjev ne podržava navedeni postupak. To se rijetko događa i stoga upućuje na grešku u programiranju.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
hr: Nemogu pokrenuti Ulazno/izlazni uređaj

en: Could Not Mount Device
hr: Ne mogu montirati uređaj

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
hr: Zahtjevani uređaj nijemoguće pokrenuti ("montirati"). Prijavljena greška je :<strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
hr: Uređaj nije spreman, npr. možda nema medija u izmjenjivom uređaju (npr. cr-rom, zip) ili u slučaju vanjskog uređaja koji možda nije uključen/spojen.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
hr: Nemate dovoljno ovlasti za pokretanje ("montiranje") uređaja. Na UNIX sustavima, često su potrebne privilegija administratora sustava za pokretanje uređaja.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
hr: Provjerite jeli uređaj spreman; izmjenjivi uređaji/mediji i prijenosni uređaji moraju biti spojeni i uključeni; provjerite i zatim probajte ponovo.

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
hr: Nemogu pokrenuti ulazno/izlazni uređaj

en: Could Not Unmount Device
hr: Ne mogu demontirati uređaj

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
hr: Traženi uređaj nije moguće zaustaviti ("demontirati"). Prijavljena je greška : <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
hr: Uređaj je vjerojatno zauzet, odnosno još ga uvijek koristi neki od programa ili korisnika. Čak i samo jedan prozor preglednika ili sličan pogled na uređaj može biti razlog zauzetosti uređaja.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
hr: Nemate ovlasti za zasutavljanje ("demontiranja") uređaja. Na UINX ssutavima, potrebno je imati ovlasti administratora sustava za zaustavljanje uređaja.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
hr: Provjerite, možda neki program koristi uređaj i zatim probajte ponovo.

en: Cannot Read From Resource
hr: Ne mogu čitati iz resursa

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
hr: To znači da iako je resurs, <strong>%1</strong>, otvoren, greška je nastala kod čitanja sadržaja resursa.

en: You may not have permissions to read from the resource.
hr: Nemate ovlasti za čitanje resursa.

en: Cannot Write to Resource
hr: Nemogu pisati u resurs

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
hr: Iako možete otvoriti resurs <strong>%1</strong>, prijavljena je greška pri pokušaju pisanja u isti resurs.

en: You may not have permissions to write to the resource.
hr: Možda nemate ovlasti za pisanje u resurs.

en: Could Not Listen for Network Connections
hr: Ne mogu osluškivati veze s mrežom

en: Could Not Bind
hr: Ne mogu se vezati

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
hr: To je prilično tehnička greška kod koje traženi uređaj za mrežnu komunikaciju (priljučak) nije moguće uspostaviti za slušanje dolazećih zahtjeva za mrežno povezivanje.

en: Could Not Listen
hr: Ne mogu slušati

en: Could Not Accept Network Connection
hr: Ne mogu primiti vezu sa mreže

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
hr: To je prilično tehnička greška kod koje dolazi do greške kada se pokuša primiti dolazeći zahtjev za mrežnim povezivanjem.

en: You may not have permissions to accept the connection.
hr: Nemate ovlasti za prihvat takvog mrežnog povezivanja.

en: Could Not Login: %1
hr: Ne mogu se prijaviti na: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
hr: Pokušaj prijavljivanja radi zahtjevanog postupka nije bio uspješan.

en: Could Not Determine Resource Status
hr: Nisam mogao utrvditi stanje resrusa

en: Could Not Stat Resource
hr: Ne mogu pratiti resurs

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
hr: Pokušaj da se odredi informacija o statusu resursa <strong>%1</strong>, kao naziv resursa, vrsta, veličina itd., nije uspio.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
hr: Izabrani resurs ne postoji ili nije dostupan.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
hr: Nisam u stanju prekinuti ispis

en: FIXME: Document this
hr: POPRAVIME: Dokumentiraj ovo

en: Could Not Create Folder
hr: Ne mogu napraviti mapu

en: An attempt to create the requested folder failed.
hr: Pokušaj pravljenja traženog direktorija nije uspio.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
hr: Lokacija gdje se traži stvaranje direktorija, ne postoji.

en: Could Not Remove Folder
hr: Ne mogu ukloniti mapu

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
hr: Pokušaj uklanjanja direkotorija <strong>%1</strong>, nije uspio.

en: The specified folder may not exist.
hr: Navedeni direktorij vjerojatno ne postoji.

en: The specified folder may not be empty.
hr: Navedeni direktorij vjerojatno nije prazan.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
hr: Provjerite postoji li direktorij i da li prazan, pa zatim pokušajte ponovo.

en: Could Not Resume File Transfer
hr: Ne mogu nastaviti prijenos datoteke

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
hr: Navedeni zahtjev pita da li će prijenos datoteke <strong>%1</strong> biti nastavljen u određenoj točki prijenosa. Ovo nije moguće.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
hr: Protokol, ili poslužitelj ne podržava nastavljanje prijenosa.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
hr: Ponovite zahtjev bez traženja nastavljanja prijenosa datoteke.

en: Could Not Rename Resource
hr: Ne mogu promijeniti naziv resursa

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hr: Pokušaj preimovanja navedenog resursa <strong>%1</strong>, nije uspio.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
hr: Ne mogu promijeniti ovlasti za resurs

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hr: Pokušaj mijenjanja dozvola na određenom resursu <strong>%1</strong> nije uspjelo.

en: Could Not Change Ownership of Resource
hr: Nije moguće promijeniti vlasništvo resursa

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hr: Pokušaj promjene vlasništva navedenog resursa <strong>%1</strong> nije uspio.

en: Could Not Delete Resource
hr: Ne mogu izbrisati resurs

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
hr: Pokušaj brisanja navedenog resursa <strong>%1</strong>, nije uspio.

en: Unexpected Program Termination
hr: Neočekivani prekid programa

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, neočekivano se prekinuo.

en: Out of Memory
hr: Nema više slobodne memorije

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, nije uspio prikupiti potrebnu memoriju za nastavak.

en: Unknown Proxy Host
hr: Nepoznato 'proxy' računalo

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
hr: Prilikom dohvaćanja informacija o određenom proxy poslužitelju <strong>%1</strong>, naiđeno je na grešku Nepoznati host. Greška nepoznati host ukazuje da zatraženi naziv ne može biti lociran na Internetu.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
hr: Čini sa da nešto nije u redu sa vašim mrežnim postavkama, odnosno imenom vašeg posrednika (proxy-a). Ako ste donedavno pristupali internetu bez problema, onda je vjerojatno nešto drugo uzrokovalo problem.

en: Double-check your proxy settings and try again.
hr: Provjerite vaše postavke posrednika (proxy-a) i probajte ponovo.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
hr: Provjera vjerodostojnosti nije uspjela: Način provjeravanja %1 nije podržan

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
hr: Iako ste upisali ispravne podatke za provjeru vjerodostojnosti, ona nije uspjela jer način koji ovaj poslužitelj zahtjeva nije podržan u KDE programu koji omogućava protokol %1.

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
hr: Molim da prijavite nedostatak na <a href="http://bugs.kde.org/">http://bugs.kde.org/</a> da bi priopćili KDE-ovom timu o nepodržanoj metodi autentifikacije.

en: Request Aborted
hr: Zahtjev odbijen

en: Internal Error in Server
hr: Interna greška na poslužitelju

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
hr: Program na poslužitelju koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, prijavio je internu grešku: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
hr: Ovo je najvjerojatnije greška u poslužitaljevu programu. Molim razmislite o slanju potpunog izvješća o grešci kao što je navedeno dolje.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
hr: Javite se administratoru poslužitelja i objasnite mu problem.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
hr: Ako znate tko su autori poslužiteljevog programa, prijavite im grešku.

en: Timeout Error
hr: Greška – vrijeme isteklo

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request.
hr: Iako je uspostavljen kontakt sa serverom, odgovor nije primljen u vremenu predviđenom za zahtjev.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
hr: Poslužitelj je previše zauzet sa ostalim korisnicima, pa nemože odgovoriti.

en: Unknown Error
hr: Nepoznata greška

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, prijavio je nepoznatu grešku: %2.

en: Unknown Interruption
hr: Nepoznat prekid

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
hr: Program na vašem računalu, koji pruža pristup protokolu <strong>%1</strong>, prijavio je prekid nepoznate vrste: %2.

en: Could Not Delete Original File
hr: Ne mogu izbrisati izvornu datoteku

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
hr: Zatražena operacija zahtjeva brisanje originalne datoteke, najvjerojatnije na kraju operacije premještanja datoteke. Originalna datoteka <strong>%1</strong> ne može biti izbrisana.

en: Could Not Delete Temporary File
hr: Ne mogu izbrisati privremenu datoteku

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
hr: Zatražena operacija zahtjeva stvaranje privremene datoteke u koju će se snimiti nova datoteka kad bude skinuta. Ova privremena datoteka <strong>%1</strong> ne može biti izbrisana.

en: Could Not Rename Original File
hr: Ne mogu promijeniti naziv izvorne datoteke

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
hr: Zatražena operacija zahtijeva preimenovanje originalne datoteke <strong>%1</strong>, no nije ju moguće preimenovati.

en: Could Not Rename Temporary File
hr: Ne mogu promijeniti naziv privremene datoteke

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
hr: Zatražena operacija zahtjeva stvaranje privremene datoteke <strong>%1</strong>, no ne može biti stvorena.

en: Could Not Create Link
hr: Ne mogu napraviti vezu

en: Could Not Create Symbolic Link
hr: Nemogu napraviti simboličku vezu

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
hr: Nije moguće napraviti simboličku vezu %1.

en: No Content
hr: Bez sadržaja

en: Disk Full
hr: Disk je pun

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
hr: Zahtjevanu datoteka <strong>%1</strong> nije moguće zapisati jer nema dovoljno prostora na disku.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
hr: Oslobodite prostor na disku tako što 1) obrišete nepotrebne privremene datoteke; 2) arhivirajte datoteke na medije kao što su CD-R diskovi i sl. ;ili 3) nabavite više diskovnog prostora.

en: Source and Destination Files Identical
hr: Izvorna i ciljna datoteka su iste

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
hr: Navedni postupak nije moguća završiti jer su izvorna i ciljna datoteka identična datoteka.

en: Choose a different filename for the destination file.
hr: Odaberite drugačiji naziv za odredišnu datoteku.

en: File or Folder dropped onto itself
hr: Datoteka ili mapa stavljena na samu sebe

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
hr: Operacija se nije mogla dovršiti jer su izvorna i odredišna datoteka ili mapa iste.

en: Drop the item into a different file or folder.
hr: Stavi stavku u drugu datoteku ili mapu.

en: Folder moved into itself
hr: Mapa se premjestila sama u sebe

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
hr: Operacija se nije mogla dovršiti jer se izvor nije mogao premjestiti u sam sebe.

en: Move the item into a different folder.
hr: Premjesti stavku u drugu mapu.

en: Could not communicate with password server
hr: Nije bilo moguće komunicirati s poslužiteljem lozinki

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
hr: Operacija nije mogla biti dovršena jer usluga za traženje lozinki (kpasswdserver) nije bila dostupna

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
hr: Pokušaj ponovno pokrenuti sesiju ili pogledaj u logovima ima li grešaka u kiodu.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
hr: Ne mogu pokrenuti protokol %1

en: Unable to Create KIO Worker
hr: Nije moguće stvoriti KIO worker

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
hr: KIO worker koji omogućuje pristup <strong>%1</strong> protokolu nije mogao biti pokrenut. To je obično zbog tehničkih razloga.

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
hr: Klauncher nije mogao pronaći niti pokrenuti dodatak koji omogućuje protokol. To znači da možda imate zastarjelu verziju dodatka.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
hr: Ne može se prenijeti <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
hr: <filename>Datoteka %1</filename> se ne može prenijeti jer odredišni datotečni sustav ne podržava tako velike datoteke

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
hr: Formatirajte odredišni disk da koristi datotečni sustav koji podržava tako velike datoteke.

en: Undocumented Error
hr: Nedokumentirana greška

en: (Symbolic Link to %1)
hr: (Simbolički link na %1)

en: (%1, Link to %2)
hr: (%1, link na %2)

en:  (Points to %1)
hr:  (Pokazuje na %1)

en: Malformed URL
    %1
hr: Neispravan URL
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
hr: Nije moguće odrediti vrstu datoteke za %1

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
hr: Ne mogu izvući naziv izvršne datoteke iz '%1'. Molim upišite valjani naziv programa.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
hr: <filename>%1</filename> ne izgleda kao izvršni program.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
hr: <filename>%1</filename> nije pronađen; molimo unesite valjanu putanju do izvršnog programa.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
hr: Otvaranje veza nije podržano s protokolom %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
hr: Zatvaranje veza nije podržano protokolom %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
hr: Pristupanje datotekama nije podržano protokolom %1.

en: Writing to %1 is not supported.
hr: Pisanje u %1 nije podržano.

en: There are no special actions available for protocol %1.
hr: Nema dostupnih posebnih akcija za protokol %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
hr: Listanje mapa nije podržano protokolom %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
hr: Dohvaćanje podataka iz %1 nije podržano.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
hr: Dohvaćanje informacija o MIME vrstama iz %1 nije podržano.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
hr: Preimenovanje ili premještanje datoteka unutar %1 nije podržano.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
hr: Stvaranje simboličkih linkove nije podržano protokolom %1.

en: Copying files within %1 is not supported.
hr: Kopiranje datoteka unutar %1 nije podržano.

en: Deleting files from %1 is not supported.
hr: Brisanje datoteka iz %1 nije podržano.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
hr: Stvaranje mapa nije podržano protokolom %1.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
hr: Mijenjanje atributa datoteka nije podržano protokolom %1.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
hr: Mijenjanje vlasništva datoteka nije podržano protokolom %1.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
hr: Otvaranje datoteka nije podržano protokolom %1.

en: Protocol %1 does not support action %2.
hr: Protokol %1 ne podržava akciju %2.

[ctx: @info %2 is a path]
en: The security of the KIO worker for protocol ’%1’, which typically asks for elevated permissions, can not be guaranteed because users other than root have permission to modify it at %2.
hr: Sigurnost KIO worker-a za protokol '%1', koji obično traži povišene dozvole, ne može se jamčiti jer korisnici osim roota imaju dopuštenje mijenjati ga na %2.

en: Unknown protocol '%1'.
hr: Nepoznati protokol '%1'.

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
hr: Ne mogu pronaći KIO worker za protokol '%1'.

[ctx: @info %2 and %3 are paths]
en: The KIO worker for protocol “%1” in %2 was not loaded because all KIO workers which are located outside of %3 and ask for elevated privileges are considered insecure.
hr: KIO worker za protokol "%1" u %2 nije bio učitan jer se svi KIO worker koji se nalaze izvan %3 i traže povišene privilegije smatraju nesigurnima.

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
hr: Ne može se stvoriti socket za pokretanje KIO worker-a za protokol '%1'.

en: Can not find 'kioworker' executable at '%1'
hr: Ne mogu pronaći izvršnu datoteku 'kioworker' na '%1'

en: &Details
hr: &Detalji

en: &Forever
hr: &Zauvijek

en: Co&ntinue
hr: &Nastavi

en: &Current Session only
hr: Samo trenutna s&jednica

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when files are dragged]
en: Move Into New Folder
hr: Premjesti u novu mapu

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder for These Items
hr: Stvori novu mapu za ove stavke

en: You did not select a file to delete.
hr: Niste odabrali datoteku za brisanje.

en: Nothing to Delete
hr: Nema ništa za brisanje

en: You did not select a file to trash.
hr: Niste odabrali datoteku za bacanje u smeće.

en: Nothing to Trash
hr: Nema ništa za bacanje u smeće

en: The specified folder does not exist or was not readable.
hr: Naveden direktorij ne postoji ili nije čitljiv.

en: Menu
hr: Izbornik

en: Parent Folder
hr: Mapa roditelj

[ctx: @info]
en: Go back
hr: Vrati se

[ctx: @info]
en: Go forward
hr: Idi naprijed

en: Home Folder
hr: Osobna mapa

en: Reload
hr: Ponovno učitaj

[ctx: @action]
en: New Folder…
hr: Nova mapa…

en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

en: Delete
hr: Izbriši

en: Sorting
hr: Sortiraj

en: Sort by Name
hr: Sortiraj po nazivu

en: Sort by Size
hr: Sortiraj po veličini

en: Sort by Date
hr: Sortiraj po datumu

en: Sort by Type
hr: Sortiraj po vrsti

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Folders First
hr: Prvo mape

en: Hidden Files Last
hr: Skrivene datoteke zadnje

en: Icons View
hr: Prikaz ikona

en: Compact View
hr: Kompaktni prikaz

en: Details View
hr: Detaljni prikaz

en: Icon Position
hr: Položaj ikone

en: Next to File Name
hr: Pokraj naziva datoteke

en: Above File Name
hr: Iznad naziva datoteke

en: Short View
hr: Skraćeni prikaz

en: Detailed View
hr: Detaljni prikaz

en: Tree View
hr: Prikaz kroz stablo

en: Detailed Tree View
hr: Detaljni prikaz kroz stablo

en: Allow Expansion in Details View
hr: Dozvoli proširenja u prikazu detalja

en: Show Hidden Files
hr: Prikaži skrivene datoteke

en: Show Preview Panel
hr: Prikaži okno za pretpregled

en: Show Preview
hr: Prikaži pregled

en: Open Containing Folder
hr: Otvori mapu koja sadrži

en: Properties
hr: Svojstva

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
hr: Najstariji prvi

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
hr: Najnovije prvo

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
hr: Najveći prvi

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
hr: Najmanji prvi

en: Encoding:
hr: Kodiranje:

en: Open
hr: Otvori

en: Save As
hr: Spremi kao

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
hr: Kopiraj u

[ctx: @title:menu]
en: Move To
hr: Premjesti u

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
hr: Početna mapa

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
hr: Korijenska mapa

[ctx: @action:inmenu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse…
hr: Potraži…

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
hr: Kopiraj ovdje

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
hr: Premjesti ovdje

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
hr: *|Sve datoteke

en: All Supported Files
hr: Sve podržane datoteke

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Add Places Entry
hr: Dodaj unos za Mjesta

en: Edit Places Entry
hr: Uredi unose Mjesta

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
hr: <qt>Ovo je tekst koji će se pojaviti u panelu Mjesta.<br /><br />Natpis bi se trebao sastojati od riječi koje će vam pomoći da se prisjetite na što se ovaj unos odnosi. Ukoliko ne unesete natips, on će se izvesti iz URL lokacije.</qt>

en: L&abel:
hr: N&atpis:

en: Enter descriptive label here
hr: Unesite opisni natips ovdje

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
hr: <qt>Ova lokacija je povezana s unosom. Svaka valjana URL adresa može biti korištena. Na primjer:<br /><br/>%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />Klikom na gumb pokraj polja za uređivanje teksta, možete otići na odgovarajuću URL adresu.</qt>

en: &Location:
hr: &Lokacija:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
hr: <qt>Ovo je ikona koja će se pojaviti u panelu Mjesta.<br /><br />Kliknite na gumb da biste odabrali drugačiju ikonu.</qt>

en: Choose an &icon:
hr: Izaberite &ikonu:

en: &Only show when using this application (%1)
hr: &Prikaži samo kad se koristi ova aplikacija (%1)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
hr: <qt>Odaberite ovu postavku ako želite da se ovaj unos prikazuje samo kad koristite trenutnu aplikaciju (%1). <br /><br />Ako ova postavka nije odabrana, unos će biti dostupan u svim aplikacijama.</qt>

[ctx: @item]
en: Places
hr: Mjesta

[ctx: @item]
en: Remote
hr: Udaljeni

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
hr: Nedavno

[ctx: @item]
en: Search For
hr: Traži

[ctx: @item]
en: Devices
hr: Uređaji

[ctx: @item]
en: Removable Devices
hr: Izmjenjivi uređaji

[ctx: @item]
en: Tags
hr: Oznake

[ctx: @info:tooltip path (mounted from)]
en: %1 (from %2)
hr: %1 (iz %2)

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
hr: Sve oznake

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
hr: Osobna mapa

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
hr: Radna površina

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
hr: Dokumenti

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
hr: Preuzimanja

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
hr: Mreža

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
hr: Smeće

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
hr: Glazba

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
hr: Slike

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
hr: Video

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
hr: Nedavne datoteke

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
hr: Nedavne lokacije

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
hr: Mijenjane danas

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
hr: Jučer modificirano

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
hr: Nisam mogao dodati na panel Places: %1

en: Only folders can be added to the Places panel.
hr: Samo mape mogu se dodati u panel Places.

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
hr: Podešavanje…

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
hr: Objavljivanje…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
hr: &Izdanje

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
hr: Sigurno uklanjanje…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
hr: &Sigurno ukloni

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
hr: Demontiranje…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
hr: &Demonitraj

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
hr: &Izbaci

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
hr: Uređaj '%1' nije disk i ne može biti izbačen.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
hr: Dogodila se greška prilikom pristupanja '%1', sustav je odgovorio: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
hr: Dogodila se greška prilikom pristupanja '%1'

en: One or more files on this device are open within an application.
hr: Jedna ili više datoteka na ovom uređaju otvorene su unutar aplikacije.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
hr[0]: Jedna ili više datoteka na ovom uređaju otvaraju se u aplikaciji <application>%2</application>.
hr[1]: Jedna ili više datoteka na ovom uređaju otvaraju se u aplikaciji <application>%2</application>.
hr[2]: Jedna ili više datoteka na ovom uređaju otvaraju se u aplikaciji <application>%2</application>.

[ctx: @action:inmenu]
en: Reformat or Edit with Partition Manager
hr: Formatirajte ili uredite pomoću Partition Managera

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
hr: %1 slobodan od %2 (%3% iskorišten)

en: %1 (hidden)
hr: %1 (skriveno)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
hr: Monitraj

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
hr: Otvori u novoj kartici

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
hr: Otvori se u novom prozoru

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
hr: Dodaj unos…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
hr: Ur&edi…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from Places
hr: Uklanjanje iz Places

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
hr: &Sakrij

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
hr: Sakrij sekciju '%1'

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
hr: Sakrij sekciju

en: &Show All Entries
hr: Prikaži &sve unose

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
hr: Veličina ikone

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
hr: Automatsko mijenjanje veličine

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
hr: Mali (%1x%1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
hr: Srednji (%1x%1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
hr: Veliki (%1x%1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
hr: Ogromni (%1x%1)

en: Current Directory: %1
hr: Trenutni direktorij: %1

en: You can only select one file
hr: Možete odabrati samo jednu datoteku

en: More than one file provided
hr: Pruženo je više od jedne datoteke

en: You can only select local files
hr: Možete odabrati samo lokalne datoteke

en: Remote files not accepted
hr: Udaljene datoteke nisu prihvatljive

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
hr[0]: Odabrani URL koristi nepodržanu shemu. Molimo koristite sljedeću shemu: %2
hr[1]: Odabrani URL koristi nepodržanu shemu. Molimo koristite jednu od sljedećih shema: %2
hr[2]: Odabrani URL koristi nepodržanu shemu. Molimo koristite jednu od sljedećih shema: %2

en: Unsupported URL scheme
hr: Nepodržana shema URL-a

en: The file "%1" could not be found
hr: Nije moguće naći datoteku "%1"

en: Cannot open file
hr: Nije moguće otvoriti datoteku

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
hr: <qt>Kliknite ovaj gumb za ulazak u roditeljsku mapu.<br /><br />Na primjer, ako je trenutna lokacija file:/home/konqi, klikom na ovaj gumb odvest ćete se na file:/home.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
hr: Klik na ovaj gumb vraća na lokaciju koja je jedan korak unatrag u povijesti pregledavanja.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
hr: Klik na ovaj gumb pomiče jedan korak unaprijed u povijesti pregledavanja.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
hr: Klik na ovaj gumb ponovno učitava sadržaja trenute lokacije.

en: Click this button to create a new folder.
hr: Klik na ovaj gumb stvara novi direktorij.

en: Show Places Panel
hr: Prikaži Places panel

en: Show Quick Filter
hr: Prikaži brzi filter

en: Options
hr: Opcije

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
hr: <qt>Ovo je izbornik postavki za datotečni dijalog. Iz njega možete pristupiti raznim opcijama uključujući: <ul><li>način na koji su datoteke sortirane u listi</li><li>tipovi prikaza, uključujući ikone i listu</li><li>prikaz skrivenih datoteka</li><li>Places navigacijski panel</li><li>pregled datoteka</li><li>odvajanje direktorija od datoteka</li></ul></qt>

en: Bookmarks
hr: Oznake

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
hr: <qt>Ovaj gumb vam omogućuje označivanje posebnih lokacija. Klikom na taj gumb otvarate izbornik s oznakama gdje možete dodavati, uređivati ili odabirati oznake.<br/><br/>Iako su ove oznake specifične za datotečni dijalog, s njima možete raditi kao i s oznakama drugdje unutar KDE-a.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
hr: &Naziv:

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo filename change
hr: Poništi promjenu naziva datoteke

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
hr: Zadrži filter pri mijenjanju mapa

en: Filter by name…
hr: Filtriraj po imenu…

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
hr: Sakrij traku filtera

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
hr: <qt>Dok se tipka u tekst području, mogu vam se pokazati moguća poklapanja. Ovom mogućnosti može se upravljati pritiskom na desnu tipku miša i odabiranjem željenog načina iz izbornika <b>Dovršavanje teksta</b>.</qt>

en: This is the name to save the file as.
hr: Ovo je naziv pod kojim će datoteka biti spremljena.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
hr: Ovo je popis datoteka koje treba otvoriti. Više od jedne datoteke može se specificirati nabrajanjem više datoteka, razdvojenih razmacima.

en: This is the name of the file to open.
hr: Ovo je naziv datoteke koja će  biti otvorena.

[ctx: @title:window]
en: Places
hr: Mjesta

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
hr: Datoteka "%1" već postoji. Želite li ju prepisati?

en: Overwrite File?
hr: Prepisati datoteku?

en: You can only select local files.
hr: Možete odabrati samo lokalne datoteke.

en: Remote Files Not Accepted
hr: Udaljene datoteke nisu prihvatljive

en: All Folders
hr: Sve mape

en: &Open
hr: &Otvori

en: Icon size: %1 pixels
hr: Veličina ikone: %1 piksela

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
hr: Automatski odaberi datotečni &nastavak (%1)

en: the extension <b>%1</b>
hr: dodatak <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
hr: Automatski odaberi datotečni &nastavak

en: a suitable extension
hr: prikladan nastavak

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
hr: Ova opcija omogućuje zgodne mogućnosti za spremanje datoteka s ekstenzijama:<br/><ol><li>Bilo koja ekstenzija definirana u polju za uređivanje teksta <b>%1</b> će biti ažurirana ako promijenite tip datoteke za spremanje.<br/><br/></li><li>Ako ne definirate ekstenziju u polju <b>%2</b>, tada, nakon što klinete <b>Spremi</b>, %3 će biti dodano na kraj imena datoteke (ako datoteka još ne postoji). Ekstenzija je bazirana na tipu datoteke koju ste odabrali za spremanje.<br/><br/>Ako ne želite da KDE doda ekstenziju udatoteke, možete ili ugasiti tu opciju ili ju zaobići tako da dodate točku (.) na kraj imena datoteke (točka će automatski biti maknuta).</li></ol>Ako niste sigurni, ostavite ovu opciju uključenom kako bi ste imali veću preglednost nad Vašim datotekama.

en: &File type:
hr: &Vrsta datoteke:

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
hr: <qt>To je selektor vrste datoteke. Koristi se za odabir formata u kojem će se datoteka spremati.</qt>

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format of the files shown.</qt>
hr: <qt>To je selektor vrste datoteke. Koristi se za odabir formata prikazanih datoteka.</qt>

en: Sorry
hr: Žalim

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
hr: <qt>Datoteka predloška<b>%1</b> ne postoji.</qt>

en: Name for new link:
hr: Naziv za novu poveznicu:

en: Create Symlink
hr: Stvori simboličku poveznicu

en: Create link to URL
hr: Stvori poveznicu na URL

[ctx: @label:textbox Prompt for new file of type]
en: Enter %1 filename:
hr: Unesi %1 naziv datoteke:

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
hr: Naziv <filename>%1</filename> ne može se koristiti jer je rezerviran za upotrebu operativnog sustava.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
hr: Naziv <filename>%1</filename> počinje točkom, pa će datoteka biti skrivena.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
hr: Naziv <filename>%1</filename> počinje razmakom, što će rezultirati time da se prikazuje prije ostalih stavki pri abecednom sortiranju, među ostalim mogućim neobičnostima.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
hr: Korištenje kosih crta u nazivima mapa stvara podmape, ovako:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
hr: Korištenje kosih crta u nazivima mapa stvara podmape.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
hr: Kose crte se ne mogu koristiti u nazivima datoteka i mapa.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
hr: Obrnute kose crte ne mogu se koristiti u nazivima datoteka i mapa.

[ctx: @error]
en: Creating a file or folder with the name <filename>%1</filename> is not possible since it would overlap with the location of a user's home folder.
hr: Stvaranje datoteke ili mape s imenom <filename>%1</filename> nije moguće jer bi se preklapalo s lokacijom početne mape korisnika.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
hr: Započinjanje imena datoteke ili mape s tildeom se ne preporučuje jer može biti zbunjujuće ili opasno pri korištenju terminala za brisanje objekata.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
hr: Direktorij s nazivom <filename>%1</filename> već postoji.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
hr: Datoteka s nazivom <filename>%1</filename> već postoji.

en: Create New
hr: Stvori novi

en: Link to Device
hr: Veza prema uređaju

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
hr: Nova mapa

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder
hr: Stvori novu mapu

en: Create new folder in %1:
hr: Stvori novu mapu u %1:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter folder name
hr: Unesite naziv mape

en: Default
hr: Zadano

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewFileDialog)
en: Create New File
hr: Stvori novu datoteku

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Enter file name
hr: Unesite naziv datoteke

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, chooseIconBox)
en: Choose custom icon or color
hr: Odaberite prilagođenu ikonu ili boju

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseIconButton)
en: Choose Other Icon…
hr: Odaberi drugu ikonu…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconHintLabel)
en: You can change the icon later in folder properties.
hr: Ikonu možeš promijeniti kasnije u svojstvima mape.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
hr: Kopiraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
hr: Zalijepi

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
hr: Otvori "%1" u novoj kartici

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
hr: Otvorite "%1" u novom prozoru

en: Edit
hr: Uređuj

en: Navigate
hr: Navigiraj

en: Show Full Path
hr: Prikaži cijelu putanju

[ctx: @info:tooltip for button. 1 is path]
en: Go to any location on the path <filename>%1</filename>
hr: Idite na bilo koju lokaciju na stazi <filename>%1</filename>

[ctx: @action:inmenu]
en: More
hr: Više

[ctx: @action:button opening a list of locations]
en: Go to Location on Path
hr: Idi na lokaciju na putanji

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
hr: Uređaji

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
hr: Ostalo

en: Edit mode
hr: Način uređivanja

en: Click for Location Navigation
hr: Kliknite za navigaciju prema lokaciji

en: Click to Edit Location
hr: Kliknite za uređivanje lokacije

en: You are not authorized to execute this file.
hr: Niste ovlašteni za izvršavanje ove datoteke.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
hr: Pokretanje %1

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
hr: Ne mogu učiniti uslugu %1 izvršnom, prekidam izvršenje.
    %2.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
hr: Niste ovlašteni za odabir aplikacije koja će otvoriti ovu datoteku.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
hr: Interna pogreška: nije se moglo upitati korisnika koju aplikaciju da pokrene

[ctx: An error message]
en: Empty command provided
hr: Unesena naredba je prazna

en: No favicon found for %1
hr: Nije pronađen favicon za %1

en: Error saving image to %1
hr: Greška pri spremanju slike u %1

en: Icon file too big, download aborted
hr: Datoteka ikone prevelika, preuzimanje prekinuto

en: No mail client found
hr: Nije pronađen mail klijent

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
hr: Datoteka za unos na radnoj površini
    %1
    nije valjana.

en: Launching %1
hr: Pokretanje %1

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
hr: Naredba <command>%1</command> nije se mogala pronaći.

en: No terminal emulator found
hr: Nije pronađen emulator terminala

en: Failed to open %1
hr: Greška pri otvaranju %1

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
hr: Stavka datoteke na radnoj površini
    %1
    je tipa veze ali nema URL… unos.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
hr: Izvršna datoteka "%1" nalazi se na udaljenom datotečnom sustavu. Iz sigurnosnih razloga neće biti pokrenuta.

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
hr: Iz sigurnosnih razloga, pokretanje izvršnih datoteka nije dopušteno u ovom kontekstu.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
hr: Program "%1" mora imati dozvolu za izvršnu datoteku prije nego što se može pokrenuti.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
hr: Nije moguće učiniti datoteku "%1" izvršnom.
    %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
hr: Stavka datoteke na radnoj površini %1  nema Type… unos.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
hr: Ova datoteka je nepotpuna i ne bi se trebala otvarati.
    Provjerite otvorene prijave i područje obavijesti za eventualne zadatke ili preuzimanja.

en: Failed to open the file.
hr: Nisam uspio otvoriti datoteku.

en: The program "%1" could not be launched.
hr: Program "%1" nije mogao biti pokrenut.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename><nl/>has been modified. Do you want to upload the changes?
hr: Datoteka <filename>%1</filename><nl/>je izmijenjena. Želite li učitati promjene?

en: File Changed
hr: Datoteka mijenjana

en: Upload
hr: Učitaj

en: Do Not Upload
hr: Ne učitavaj

en: Invalid URL: %1
hr: Neispravan URL: %1

en: File not found: %1
hr: Datoteka nije pronađena: %1

en: The URL %1
    is malformed
hr: URL %1
    nije valjan

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
hr: Udaljeni URL %1
    nije dozoljeno koristiti sa --tempfiles opcijom

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
hr: Pretpostavljena privremena datoteka 
    %1
    je izmjenjena. 
    Želite li ju i dalje obrisati?

en: Do Not Delete
hr: Ne briši

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
hr: Datoteka 
    %1
    je izmjenjena. 
    Želite li dignuti izmjene?

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
hr: KIO Exec - Otvara udaljene fajlove, nadgleda promjene, pita za slanje

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
hr: (c) 1998.-2000., 2003. Razvojni tim KFM/Konqueror

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
hr: Ponašaj se prema URL-ovima kao lokalnim datotekama i obriši ih nakon toga

en: Suggested file name for the downloaded file
hr: Predloženi naziv datoteke za preuzetu datoteku

en: Command to execute
hr: Naredba koju treba izvršiti

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
hr: URL(i) ili lokalna(e) datoteka(e) koje se koriste za 'naredbu'

en: Could not change permissions for
    %1
hr: Ne mogu promijeniti ovlasti za
    %1

[ctx: @info]
en: Could not change owner and group for
    %1
hr: Nisam mogao promijeniti vlasnika i grupu za
    %1

en: Could not find program "mount"
hr: Nije moguće pronaći program "mount"

en: Could not find program "umount"
hr: Nije moguće pronaći program "umount"

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
hr: Nije moguće kopirati datoteku sa %1 u %2. (Broj greške: %3)

en: No media in device for %1
hr: Nema medija u uređaju za %1

en: Could not get user id for given user name %1
hr: Nije moguće dobiti ID korisnika za korisničko ime %1

en: Could not get group id for given group name %1
hr: Nije moguće dobiti ID grupe za dan naziv grupe %1

en: Opening connection to host %1
hr: Otvaram vezu na računalo %1

en: Connected to host %1
hr: Spojeno na računalo %1

en: %1 (Error %2)
hr: %1 (Pogreška %2)

en: Sending login information
hr: Šaljem prijavne podatke

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
hr: Poslao sam:
    Prijava s korisničkim imenom=%1 i zaporkom=[sakriveno]
    
    Poslužitelj je odgovorio:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
hr: Trebate upisati korisničko ime i zaporku za pristup ovim stranicama.

en: Site:
hr: Stranica:

en: Login OK
hr: Prijava u redu

en: Could not login to %1.
hr: Ne mogu se prijaviti na %1.

en: 
    The server said: "%1"
hr: 
    Poruka poslužitelja: "%1"

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
hr: Trebate upisati korisničko ime i zaporku za proxy poslužitelj izlistan niže dolje prije nego što vam on dozvoli pristup bilo kojim stranicama.

en: Proxy Authentication Failed.
hr: Neuspjela autentikacija posrednika (proxy)

en: There is no documentation available for %1.
hr: Za %1 nema dostupne dokumentacije.

en: Looking up correct file
hr: Traženje ispravne datoteke

en: Preparing document
hr: Priprema dokumenta

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
hr: Tražena datoteka pomoći nije se mogla parsirati:<br />%1

en: Saving to cache
hr: Spremanje u predmemoriju

en: Using cached version
hr: Korištenje verzije iz predmemorije

en: Looking up section
hr: Odjeljak za pretraživanje

en: Could not find filename %1 in %2.
hr: Nisam uspio pronaći naziv datoteke %1 u %2.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
hr: Želite li uvijek primati ovaj certifikat bez traženja potvrde?

en: Server Authentication
hr: Provjera vjerodostojnosti poslužitelja

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
hr: <b>%1</b> na <b>%2</b>

en: Otherwise, the request would have succeeded.
hr: Osim toga, zahtjev bi bio uspješan.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
hr: dohvaćanje svojstvenih vrijednosti

[ctx: request type]
en: set property values
hr: postavljanje svojstvenih vrijednosti

[ctx: request type]
en: create the requested folder
hr: stvori traženu mapu

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
hr: kopiranje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
hr: premještanje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
hr: pretraga u navedenoj mapi

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
hr: zaključavanje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
hr: otključavanje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
hr: brisanje navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
hr: upit za mogućnosti poslužitelja

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
hr: dohvaćanje sadržaja navedene datoteke ili mape

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
hr: pokrenite izvještaj u navedenoj mapi

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
hr: Dogodila se neočekivana greška (%1) prilikom pokušaja %2.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
hr: Dogodila se greška prilikom pokušavanja %1, %2. Sažetak razloga nalazi se ispod.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
hr: Pristup je odbijen prilikom %1.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
hr: Resurs nije moguće stvoriti na odredištu sve dok jedna ili više privremenih kolekcija (direktorija) nije stvorena.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
hr: Server nije uspio održati živost
    svojstva navedena u XML elementu propertybehavior
    ili ste pokušali prepisati datoteku dok ste tražili
    da datoteke nisu prepisane.
     %1

en: The requested lock could not be granted. %1
hr: Zahtjevano zaključavanje nije moguće odobriti. %1

en: The server does not support the request type of the body.
hr: Poslužutelj ne podržava ovakvu vrstu zahtjeva tijela (dokumenta).

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
hr: Nije moguće %1, jer je resurs zaključan.

en: This action was prevented by another error.
hr: Postupak je spreiječen od strane druge greške.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
hr: Nije moguće %1, jer odredišni poslužitelj odbija prihvatiti datoteku ili mapu.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
hr: Odredišni resurs nema dovoljno prostora za zapis stanja resursa nakon izvršenja ove metode.

en: The resource cannot be deleted.
hr: Resurs ne može biti izbrisan.

[ctx: request type]
en: upload %1
hr: slanje %1

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
hr: Dogodila se neočekivana greška (%1) prilikom pokušavanja %2.

en: Network
hr: Mreža

en: Malformed URL %1
hr: Neispravan URL %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
hr: Direktorij %1 više ne postoji, pa nije moguće vratiti ovu stavku na izvornu lokaciju. Možete ili ponovno stvoriti taj direktorij i ponovno koristiti operaciju vraćanja, ili povući predmet bilo gdje drugdje da ga vratite.

en: Invalid combination of protocols.
hr: Nevažeća kombinacija protokola.

en: This file is already in the trash bin.
hr: Ova datoteka je već u kanti za smeće.

en: not supported
hr: nije podržano

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
hr: Interna pogreška u copyOrMove, nikada se ne bi smjela dogoditi

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
hr: Pomoćni program za rukovanje KDE kantom za smeće
    Napomena: za premještanje datoteka u smeće nemojte koristiti ktrash, već "kioclient move 'url' trash:/"

en: Empty the contents of the trash
hr: Ispraznite sadržaj smeća

en: Restore a trashed file to its original location
hr: Vratite izbrisanu datoteku na izvornu lokaciju

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
hr: Smeće je puno. Ispraznite ga ili ručno uklonite stavke.

en: Do you want to retry?
hr: Želite li pokušati ponovo?

en: Retry Authentication
hr: Ponovna autentifikacija

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
hr: Pokušaj ponovno

en: Authentication Dialog
hr: Dijalog za autentifikaciju

en: Access denied
hr: Pristup je odbijen

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
hr: Nemate ovlasti za pristup protokolu %1.

en: No preferred search providers were found.
hr: Nisu pronađeni preferirani pružatelji pretraživanja.

en: No search providers were found.
hr: Nisu pronađeni pružatelji pretraživanja.

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
hr: <qt><b>%1</b> nema početnu mapu.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
hr: <qt>Ne postoji korisnik nazvan <b>%1</b>.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
hr: Uobičajen naziv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName)
en: Acme Co.
hr: ACME d.o.o.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
hr: Organizacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
hr: ACME – tvrka s proizvodima za zaštitu od Sunca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
hr: Odjel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
hr: Odjel za prijevare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
hr: Država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
hr: Kanada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
hr: Savezna država:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
hr: Grad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
hr: Travnjaci Lakeridge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
hr: Kopirajte i zalijepite kontrolni zbroj u polje ispod.<br/>Kontrolni zbroj obično daje web stranica s koje ste preuzeli ovu datoteku.

note: i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
hr: Očekivani kontrolni zbroj (MD5, SHA1, SHA256 ili SHA512)...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
hr: Kliknite za lijepljenje kontrolnog zbroja iz međuspremnika u polje za unos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
hr: Izračunaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
hr: Kliknite za kopiranje kontrolnog zbroja u međuspremnik.

en: C&ancel
hr: Otk&aži

en: &Move Here
hr: Pre&mjesti ovdje

[ctx: @action:inmenu Download contents of URL here]
en: &Download Here
hr: Preuzmite ov&dje

en: &Copy Here
hr: &Kopiraj ovdje

en: &Link Here
hr: &Link ovdje

[ctx: @action:button Launch script]
en: &Launch
hr: &Pokreni

[ctx: @option:check]
en: Launch executable files without asking
hr: Pokreni izvršne datoteke bez pitanja

[ctx: @option:check Open in the associated app]
en: Open executable files in the default application without asking
hr: Otvorite izvršne datoteke u zadanoj aplikaciji bez da pitate

en: What do you wish to do with this file?
hr: Što želite učiniti s ovom datotekom?

[ctx: @action:button]
en: &Open
hr: &Otvori

[ctx: @action:button]
en: &Open with %1
hr: &Otvori s %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Would you like to launch this file?
hr: Želite li pokrenuti ovu datoteku?

[ctx: @option:check Always open/launch executable files (dont ask again)]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dontAgainCheckBox)
en: Remember for all executable files
hr: Zapamtite za sve izvršne datoteke

[ctx: @info:tooltip How to undo do not ask again]
note: i18n: ectx: property (contextualHelpText), widget (KContextualHelpButton, dontAgainHelpButton)
en: You can undo this under "Confirmations" in Dolphin file manager settings.
hr: To možete poništiti pod "Potvrde" u postavkama Dolphin upravitelja datoteka.

en: Creating directory
hr: Stvaranje direktorija

en: Source
hr: Izvor

en: Destination
hr: Odredište

en: Copying
hr: Kopiranje

en: Moving
hr: Premještanje

en: Renaming
hr: Preimenovanje

en: Moving to Trash
hr: Premjesti u smeće

en: Deleting
hr: Brisanje

en: Und&o
hr: P&oništi

en: Und&o: Copy
hr: P&oništi: kopiranje

en: Und&o: Link
hr: P&oništi: povezivanje

en: Und&o: Move
hr: P&oništi: premještanje

en: Und&o: Rename
hr: P&oništiti: preimenovanje

en: Und&o: Trash
hr: P&oništiti: Bacanje u smeće

en: Und&o: Create Folder
hr: Poništi: stvori mapu

en: Und&o: Create Folder(s)
hr: Und&o: Stvori mape(e)

en: Und&o: Create File
hr: P&oništi: stvori datoteku

en: Und&o: Batch Rename
hr: Und&o: Preimenovanje serije

en: &Redo: Copy
hr: &Redo: Kopiraj

en: &Redo: Rename
hr: &Redo: Preimenovanje

en: &Redo: Trash
hr: &Redo: Smeće

en: &Redo: Create Folder
hr: &Redo: Stvori mapu

en: &Redo: Create Folder(s)
hr: &Redo: Stvori mapu(e)

en: &Redo: Create File
hr: &Redo: Kreiraj datoteku

en: &Redo: Batch Rename
hr: &Redo: Preimenovanje serije

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
hr: Datoteka %1 je kopirana iz %2, ali od onda je izgleda bila izmijenjna na %3.
    Odbijanje kopiranja će izbrisati datoteku i sve izmjene bit će izgubljene.
    Jeste li sigurni da želite izbrisati %4?

en: Undo File Copy Confirmation
hr: Poništi potvrdu o kopiranju datoteka

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hr: Stvarno želiš trajno izbrisati ovu stavku?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova radnja se ne može poništiti.</emphasis>

en: Delete Permanently
hr: Trajno izbriši

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
hr: Trajno izbriši

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hr[0]: Želite li zaista trajno izbrisati ovu %1 stavku?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>
hr[1]: Želite li zaista trajno izbrisati ove %1 stavke?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>
hr[2]: Želite li zaista trajno izbrisati ovih %1 stavki?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hr: Želite li trajno izbrisati sve stavke iz smeća?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
hr: Želite li zaista premjestiti ovu stavku u smeće?<nl/><filename>%1</filename>

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
hr[0]: Želite li zaista premjestiti %1 stavku u smeće?
hr[1]: Želite li zaista premjestiti ove %1 stavke u smeće?
hr[2]: Želite li zaista premjestiti ovih %1 stavki u smeće?

[ctx: @action:button]
en: Add…
hr: Dodaj…

[ctx: @action:button]
en: Edit…
hr: Uredi…

[ctx: @action:button]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
hr: Vlasnik

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
hr: Vlasnička grupa

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
hr: Ostali

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
hr: Maska

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
hr: Imenovan korisnik

en: Owner (Default)
hr: Vlasnik (Zadano)

en: Edit ACL Entry
hr: Uredi ACL unos

en: Entry Type
hr: Tip unosa

en: Default for new files in this folder
hr: Uobičajeno za nove datoteke u ovom direktoriju

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Owning Group
hr: Vlasnička grupa

en: Others
hr: Ostali

en: Mask
hr: Maska

en: Named user
hr: Imenovan korisnik

en: Named group
hr: Imenovana grupa

en: User:
hr: Korisnik:

en: Group:
hr: Grupa:

en: Type
hr: Vrsta

en: Name
hr: Ime

[ctx: read permission]
en: r
hr: č

[ctx: write permission]
en: w
hr: p

[ctx: execute permission]
en: x
hr: i

en: Effective
hr: Efektivno

en: Updating System Configuration
hr: Ažuriranje konfiguracije sustava

en: Updating system configuration…
hr: Ažuriranje konfiguracije sustava…

[ctx: @title:column]
en: Name
hr: Naziv

[ctx: @title:column]
en: Date
hr: Datum

[ctx: @title:column]
en: Permissions
hr: Dozvole

[ctx: @title:column]
en: Group
hr: Grupa

[ctx: @title:column]
en: Type
hr: Vrsta

en: Open &with %1
hr: Ot&vori pomoću %1

[ctx: @item:inmenu Open With, %1 is application name]
en: %1
hr: %1|/|$[gen %1]

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
hr: &Akcije

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Folder With…
hr: &Otvori mapu pomoću…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open With…
hr: &Otvori pomoću…

en: &Open folder with %1
hr: &Otvori mapu s %1

en: &Open with %1
hr: &Otvori s %1|/|&Otvori s $[ins %1]

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
hr: &Otvori mapu s

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
hr: &Otvori pomoću

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application…
hr: &Ostale aplikacije…

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
hr[0]: %1 stavka
hr[1]: %1 stavke
hr[2]: %1 stavaka

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
hr: Nepoznat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
hr: Vrsta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
hr: Sadržaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
hr: Otvori pomoću:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
hr: Promijeni…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
hr: Lokacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
hr: Veličina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calculateSizeBtn)
en: Determine the folder size
hr: Odredite veličinu mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
hr: Zaustaviti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop determining the folder size
hr: Prestani određivati veličinu mape

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn)
en: Explore in Filelight
hr: Istražite u Filelightu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
hr: Pokazuje na:

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QPushButton, symlinkTargetOpenDir)
en: Show target
hr: Prikaži cilj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
hr: Stvoreno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
hr: Mijenjano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
hr: Pristupljeno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
hr: Datotečni sustav:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left)
en: Mounted On:
hr: Montiran na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left)
en: Mounted From:
hr: Montiran s:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel)
en: Free Space:
hr: Slobodan prostor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar)
en: Unknown size
hr: Nepoznata veličina

en: Known Applications
hr: Poznate aplikacije

en: Open With
hr: Otvori pomoću

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hr: <qt>Odaberite program koji će biti korišten za otvaranje <b>%1</b>. Ako program nije na popisu, unesite naziv ili kliknite na gumb za pregledavanje.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
hr: Izaberite naziv programa u kojemu želite otvoriti izabrane datoteke.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
hr: <qt>Odaberite program koji želite koristiti za otvaranje datoteke<br/>%1</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
hr[0]: <qt>Odaberite program koji želite koristiti za otvaranje %1 datoteke.</qt>
hr[1]: <qt>Odaberite program koji želite koristiti za otvaranje %1 datoteke.</qt>
hr[2]: <qt>Odaberite program koji želite koristiti za otvaranje %1 datoteka.</qt>

en: Choose Application
hr: Odaberite aplikaciju

en: Choose Application for %1
hr: Izaberite aplikaciju za %1

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hr: <qt>Odaberite program koji ćete povezati sa datotekama tipa: <b>%1</b>. Ako nije naveden program, upišite naziv ili kliknite gumb Potraži.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
hr: <qt>Odaberite željenu aplikaciju. Ako željena aplikacija nije u popisu, upišite njen naziv ili kliknite gumb Potraži.</qt>

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
hr: Upišite kako biste filtrirali aplikacije u nastavku ili odredili naziv naredbe.
    Pritisnite strelicu dolje za navigaciju kroz rezultate.

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
hr: Slijedeći naredbu,  možete imati nekoliko stavki koje će se zamjeniti sa pravim vrijednostima kad se pravi program pokrene:
     %f – jedan naziv datoteke
    %F – lista datoteka; upotrijebiti za aplikacije that koje mogu otvoriti nekoliko lokalnih datotekaodjednom
    %u – jedan URL
    %U – lista URLova
    %d – direktorij datoteke koju treba otvoriti
    %D – lista direktorija
    %i – ikona
    %m – mini-ikona
    %c – komentar

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
hr: &Zapamti povezanost aplikacije za sve datoteke tipa "%1" (%2)

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
hr: &Zapamti povezanost aplikacije za sve datoteke tipa "%1"

en: Terminal options
hr: Opcije terminala

en: Run in &terminal
hr: Pokreni u &terminalu

en: &Do not close when command exits
hr: Ne zatvaraj kad naredba izađe

en: Get more Apps from Discover
hr: Preuzmite više aplikacija na Discover

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
hr: Konzola

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
hr: Odaberite ovu opciju ako je aplikacija koju želite pokrenuti tekst mod aplikacija ili ako želite vidjeti informaciju koju pruža prozor terminal emulatora.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Run in terminal
hr: Pokreni u terminalu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
hr: Opcije terminala:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
hr: Provjerite ovu opciju nudi li tekstualni način rada relevantne informacije o izlasku. Držanje emulatora terminala otvorenim omogućuje vam dohvat tih informacija.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not close when command exits
hr: Ne zatvaraj kad naredba završi

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
hr: Korisnik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
hr: Označite ovu opciju ako želite pokrenuti ovu aplikaciju a drugačijim korisničkim identitetom. Svaki proces ima drugačiji korisnički identifikator s kojim je povezan. Ovaj identifikator određuje dozvole pristupa datotekama i druge dozvole. Zaporka korisnika je potrebna za korištenje ove opcije.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Run as a different user
hr: Pokreni kao neki drugi korisnik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
hr: Unesite korisničko ime pod kojim želite pokretati ovaj program.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
hr: Korisničko ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
hr: Unesite korisničko ime pod kojim želite pokretati ovaj program.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox)
en: Discrete GPU
hr: Diskretni GPU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck)
en: Run using dedicated graphics card
hr: Pokretanje pomoću namjenske grafičke kartice

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
hr: Pokretanje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
hr: Označite ovu opciju ako želite jasno dati do znanja da je vaša prijava započela. Ova vizualna povratna informacija može se pojaviti kao zauzeti kursor ili na traci zadataka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable launch feedback
hr: Omogućite povratnu informaciju o pokretanju

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
hr: Ovdje unosite naziv koje želite dati programu. Ovaj program će se pojavljivati pod ovim imenom u izborniku programa i u ploči.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type a generic name for the application here. Examples: an image viewing application would be "Image Viewer".
hr: Ovdje upišite generički naziv aplikacije. Primjeri: aplikacija za pregled slika bila bi "Preglednik slika".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Generic name:
hr: &Generički naziv:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: an image viewing application would be "View and edit images".
hr: Ovdje upišite opis ove primjene, na temelju njezine upotrebe. Primjeri: aplikacija za pregled slika bila bi "Pregledavanje i uređivanje slika".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
hr: &Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelenvvars)
en: Environment variables:
hr: Varijable okoline:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, programEdit)
en: Type the command to start this application here.
hr: Ovdje upišite naredbu za pokretanje ove aplikacije.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
hr: Pritisnite ovdje da pretražite svoj datotečni sustav kako bi našli željenu izvršnu datoteku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
hr: Po&traži…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, argumentsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, argumentsEdit)
en: Type the arguments to use when starting this application here.
    
    You can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
hr: Ovdje upišite argumente koje ćete koristiti pri pokretanju ove aplikacije.
    
    Možete imati nekoliko privremenih vrijednosti koje će biti zamijenjene stvarnim vrijednostima kad se program pokrene:
    
    %f - jedan naziv datoteke
    %F - popis datoteka (za aplikacije koje mogu otvoriti više datoteka istovremeno)
    %u - jedan URL
    %U - popis URL-ova
    %i - ikona .desktop datoteke
    %c - naziv .desktop datoteke
    %k - lokacija .desktop datoteke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: &Arguments:
hr: &Argumenti:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
hr: Postavlja radni direktorij za vašu aplikaciju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
hr: &Radna putanja:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
hr: <qt><p>Ova lista bi trebala pokazivati tipove datoteka koje Vaša aplikacija može koristiti. Popis je organiziran po <u>mimetipovima</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension (Višesvrhni dodatak internet pošti) je standardni protokol za određivanje tipova podataka prema ekstenzijama imena datoteka i odgovarajućim <u>mimetipovima</u>. Na primjer: "bmp" dio koji dolazi iza točke u imenu datoteke "cvijet.bmp" označava da je to posebna vrsta slike, <u>image/x-bmp</u>. Kako bi znali koja aplikacija smije otvarati koju vrstu datoteke, sustav za svaku aplikaciju mora znati koju vrstu ekstenzija i mimetipova ona može otvarati.</p>
    <p>Ako želite pridružiti ovoj aplikaciji jedan ili više mimetipova koji nisu na ovome popisu, kliknite na gumb <b>Dodaj</b>. Ako je naveden jedan ili više mimetipova koje ova aplikacija ne može koristiti, možda ćete htjeti maknuti ih s popisa tako da kliknete na gumb <b>Makni</b>.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
hr: &Podržani tipovi datoteka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
hr: Mimetip

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
hr: Opis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
hr: Pritisnite na ovaj gumb ako želite dodati tip datoteke (mimetip) kojim vaša aplikacija može rukovati.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
hr: Dodaj…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
hr: Ako želite da uklonite tip datoteke (mime tip) sa kojim vaš program ne može raditi, odaberite mime tip iz gornje liste i  pritisnite ovaj gumb.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
hr: Ukloni

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
hr: Pritisnite ovdje da izmijenite način na koji će se ova aplikacija izvršavati, davati povratnu informaciju, D-Bus opcije ili pokretati pod drugim korisnikom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
hr: Napredne op&cije

en: Properties for %1
hr: Svojstva za %1

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
hr[0]: Svojstva za %1 odabrani objekt
hr[1]: Svojstva za %1 odabrana objekta
hr[2]: Svojstva za %1 odabranih objekata

[ctx: @title:tab]
en: Share
hr: Podijeli

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
hr: Nije bilo moguće spremiti svojstva zbog nedovoljnog pristupa pisanju za:<nl/><filename>%1</filename>.

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
hr: &Općenito

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter file name
hr: Unesite naziv datoteke

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
hr: Istražite u %1

en: Refresh
hr: Osvježi

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter target location
hr: Unesite ciljnu lokaciju

[ctx: @info:tooltip Go to path %1]
en: Show <filename>%1</filename>
hr: Prikaži <filename>%1</filename>

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
hr: Nepoznata veličina

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
hr: Izračunavanje… %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
hr[0]: %1 datoteka
hr[1]: %1 datoteke
hr[2]: %1 datoteka

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
hr[0]: %1 podmapa
hr[1]: %1 podmape
hr[2]: %1 podmapa

en: Calculating...
hr: Izračunavam…

en: At least %1
hr: Najmanje %1

en: The new file name is empty.
hr: Novi naziv datoteke je prazan.

en: No registered file type
hr: Nema registriranog tipa datoteke

en: No associated application
hr: Nema povezane aplikacije

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
hr: Stvori…

[ctx: @action:button]
en: Change…
hr: Promijeni…

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the default application for opening files of type “%1”.
hr: Promijenite zadanu aplikaciju za otvaranje datoteka tipa "%1".

en: No Access
hr: Nema pristupa

en: Can Only View
hr: Može samo gledati

en: Can View & Modify
hr: Može vidjeti i mijenjati

en: Can Only View Content
hr: Može samo pregledavati sadržaj

en: Can View & Modify Content
hr: Može pregledavati i mijenjati sadržaj

en: Can Only View/Read Content
hr: Može samo pregledavati/čitati sadržaj

en: Can View/Read & Modify/Write
hr: Može pregledavati/čitati i mijenjati/pisati

en: &Permissions
hr: &Ovlasti

en: Access Permissions
hr: Ovlasti pristupa

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
hr[0]: Ova datoteka je poveznica i nema dozvole.
hr[1]: Sve ove datoteke su poveznice i nemaju dozvole.
hr[2]: Sve ove datoteke su poveznice i nemaju dozvole.

en: Only the owner can change permissions.
hr: Samo vlasnik može promijeniti ovlasti.

en: O&wner:
hr: &Vlasnik:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
hr: Opisuje posupke koji su dozvoljeni vlasniku.

en: Gro&up:
hr: Gr&upa:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
hr: Opisuje postupke koji su dozvoljeni članovima grupe.

en: O&thers:
hr: Os&talo:

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
hr: Opisuje postupke koji su dozvoljeni svim korisnicima, koji nisu niti vlasnici niti članovi grupe.

en: Only own&er can delete or rename contents
hr: Samo vlasnik mož&e brisati ili preimenovati sadržaj

en: Allow &executing file as program
hr: Omogući ovo da se dozvoli izvršavanj&e datoteke kao programa

en: Delete or rename:
hr: Izbriši ili preimenuj:

en: Execute:
hr: Izvrši:

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
hr: Uključite ovu opciju da dozvolite samo vlasniku da briše ili mijenja naziv sadržanim datotekama i mapama. Ostali korisnici mogu samo dodati nove datoteke, što zahtijeva dozvolu 'mijenjanje sadržaja'.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
hr: Omogućite ovu opciju da bi označili datoteku kao izvršni program. To ima smisla samo za programe i skripte, te je potrebno kada ih želite izvršavati.

en: A&dvanced Permissions
hr: Napre&dne dozvole

en: Ownership
hr: Vlasništvo

en: User:
hr: Korisnik:

en: Group:
hr: Grupa:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
hr: Primijeni promjene na sve poddirektorije i njihov sadržaj

en: Advanced Permissions
hr: Napredne dozvole

en: Class
hr: Razred

en: Show
    Entries
hr: Prikaz
    zapisa

en: This flag allows viewing the content of the folder.
hr: Ova zastavica omogućava pregledavanje sadržaja direktorija.

en: Read
hr: Čitaj

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
hr: Zastavica "čitaj" omogućuje pregled sadržaja datoteke.

en: Write
    Entries
hr: Pisanje
    zapisa

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
hr: Ova zastavica dopušta dodavanje, mijanjanje imena i brisanje datoteka.Zapamtite da se brisanje i promjena imena može ograničiti korištenjem Ljepljivih zastavica.

en: Write
hr: Zapiši

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
hr: Zastavica Write omogućuje izmjenu sadržaja datoteke.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
hr: Ulazak

en: Enable this flag to allow entering the folder.
hr: Podigni zastavicu za pristup mapi.

en: Exec
hr: Izvrši

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
hr: Omogući ovo da se dozvoli izvršavanje datoteke kao programa.

en: Special
hr: Posebno

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
hr: Specijalna privilegija. Važi za cijeli direktorij, točno značenje privilegije možete vidjeti u desnom stupcu.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
hr: Specijalna opcija. Stvarno značenje opcije može se vidjeti u desnoj kolumni.

en: User
hr: Korisnik

en: Group
hr: Grupa

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
hr: Ako je ova zastavica postavljena, vlasnik ove mape biti će vlasnik svih novih datoteka.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
hr: Ako je ova datoteka izvršna i postavljena je zastavica, bit će pokrenutasa privilegijama vlasnika.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
hr: Ako je ova zastavica postavljena, grupa ove mape biti će korištena za sve nove datoteke.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
hr: Ako je ova datoteka izvršna i zastavica je postavljena, bit ćepokrenuta sa dozvolama grupe.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
hr: Ako je ljepljiva zastavica dodijeljena mapi, samo vlasnik i root mogu brisati ili mijenjati nazive datoteka. U suprotnom to mogu svi sa ovlašću pisanja.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
hr: Sticky zastavica na datoteci se ignorira na Linuxu, ali se može koristiti na nekim sustavima

en: Set UID
hr: Postavljanje UID-a

en: Set GID
hr: Postavljanje GID-a

[ctx: File permission]
en: Sticky
hr: Ljepljivo

en: Varying (No Change)
hr: Promijenjljiv (Bez promjene)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
hr[0]: Ova datoteka koristi napredne dozvole
hr[1]: Ove datoteke koriste napredne dozvole.
hr[2]: Ove datoteke koriste napredne dozvole.

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
hr[0]: Ova mapa koristi napredne dozvole.
hr[1]: Ove mape koriste napredne dozvole.
hr[2]: Ove mape koriste napredne dozvole.

en: These files use advanced permissions.
hr: Ove datoteke koriste napredne privilegije.

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
hr: Ko&ntrolni zbroj

en: Invalid checksum.
hr: Nevažeći kontrolni zbroj.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
hr: Zadani ulaz nije valjani kontrolni zbroj MD5, SHA1 ili SHA256.

en: Checksums match.
hr: Kontrolni zbrojevi se podudaraju.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
hr: Izračunati kontrolni zbroj i očekivani kontrolni zbroj se podudaraju.

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
hr: <p>Kontrolni zbrojevi se ne podudaraju.</p>To može biti zbog pogrešnog preuzimanja. Pokušaj ponovno preuzeti datoteku.<br/>Ako provjera i dalje ne uspije, kontaktirajte izvor datoteke.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
hr: Izračunati kontrolni zbroj i očekivani kontrolni zbroj razlikuju se.

[ctx: @info:progress computation in the background]
en: Verifying checksum…
hr: Provjeravam kontrolni zbroj…

en: The checksums of all files are identical.
hr: Kontrolni zbrojevi svih datoteka su identični.

en: The selected files have different checksums.
hr: Odabrane datoteke imaju različite kontrolne zbrojeve.

[ctx: @info:progress]
en: Calculating…
hr: Izračunavam…

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
hr: Nisam mogao spasiti postavke. Podržavaju se samo unosi na lokalnim datotečnim sustavima.

en: &Application
hr: &Aplikacija

en: Add File Type for %1
hr: Dodaj tip datoteke za %1

en: Select one or more file types to add:
hr: Odaberite jedan ili više tipova datoteke koje želite dodati:

en: Only executables on local file systems are supported.
hr: Podržano je pokretanje samo lokalnih izvršnih datoteka.

en: Advanced Options for %1
hr: Napredne postavke za %1

en: KDE SSL Information
hr: KDE SSL Informacije

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
hr: Predmet

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
hr: Izdavatelj

en: Current connection is secured with SSL.
hr: Trenutna veza osigurana je uz pomoć SSLa.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
hr: Glavni dio ovog dokumenta je osiguran SSL-om, no neki dijelovi nisu.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
hr: Neki dijelovi ovog dokumenta osigurani su SSL-om, no glavnina nije.

en: Current connection is not secured with SSL.
hr: Trenutna veza nije osigurana SSLom.

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
hr[0]: koristi %1 bit
hr[1]: koristi %1 bita
hr[2]: koristi %1 bitova

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
hr[0]: ključa koji je %1-bitan
hr[1]: ključa koji je %1-bitan
hr[2]: ključa koji je %1-bitan

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
hr: NE, dogodile su se greške:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
hr: Da

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
hr: %1 do %2

en: Search for '%1' with
hr: Pretražite '%1' pomoću

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Web Shortcuts…
hr: Konfigurirajte web prečace…

en: Open file dialog
hr: Dijalog za otvoranje datoteke

en: Filename for clipboard content:
hr: Naziv datoteke za sadržaj odlagališta:

[ctx: A default file name excluding extension for some pasted content]
en: pasted file
hr: zalijepljena datoteka

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
hr: Odlagalište se promijenilo od kad ste koristili 'zalijepi': odabrani oblik podataka više nije prihvatljiv. Molim da kopirate ponovno ono što želite zalijepiti.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
hr: Zalijepi jednu mapu

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
hr: Zalijepi jednu datoteku

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
hr[0]: Zalijepi %1 stavku
hr[1]: Zalijepi %1 stavke
hr[2]: Zalijepi %1 stavki

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents…
hr: Zalijepite sadržaj međuspremnika…

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
hr: Zalijepi

en: Data format:
hr: Format datuma:

en: Filename for dropped contents:
hr: Naziv datoteke za ispušteni sadržaj:

en: Date: %1
hr: Datum: %1

en: Size: %1
hr: Veličina: %1

en: Appl&y to All
hr: Primijeni na &sve

en: &Rename
hr: P&romijeni ime

en: Suggest New &Name
hr: Predloži novi &naziv

en: &Skip
hr: Pre&skoči

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
hr: Nemojte kopirati niti premještati ovu mapu, već preskočite na sljedeću stavku

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
hr: Nemojte kopirati niti premještati ovu datoteku, već preskočite na sljedeću stavku

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
hr: &Upiši u

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
hr: Datoteke i mape bit će kopirane u bilo koji postojeći direktorij zajedno s postojećim sadržajem.
    Sustav će vas opet tražiti potvrdu ukoliko dođe do sukoba s postojećom datotekom u direktoriju.

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
hr: &Prebriši starije datoteke

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
hr: Odredišne datoteke koje imaju starija vremena izmjena bit će prepisane od strane izvora, inače preskočene.

en: &Resume
hr: &Nastavi

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
hr: Ovaj postupak će prepisati '%1' samim sobom.
    Molim Vas, unesite novi naziv datoteke:

en: C&ontinue
hr: &Nastavi

en: Would you like to overwrite the destination?
hr: Želite li prebrisati odredište?

en: Would you like to merge the contents of '%1' into '%2'?
hr: Želite li spojiti sadržaj '%1' u '%2'?

en: The source is <b>more recent</b>.
hr: Izvor je <b>noviji</b>.

en: The source is <b>older</b>.
hr: Izvor je <b>stariji</b>.

en: The source is <b>smaller by %1</b>.
hr: Izvor je <b>manji za %1.</b>.

en: The source is <b>bigger by %1</b>.
hr: Izvor je <b>veći za %1.</b>.

en: The files are <b>identical</b>.
hr: Datoteke su <b>identične</b>.

en: The files <b>seem identical</b>.
hr: Datoteke <b>izgledaju identično</b>.

en: The files are <b>different</b>.
hr: Datoteke su <b>različite</b>.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
hr: Datoteke su vjerojatno identične: iste su veličine, a sadržaj im je isti na početku, sredini i kraju.

en: An older item named '%1' already exists.
hr: Već postoji starija stavka nazvana '%1'.

en: A similar file named '%1' already exists.
hr: Slična datoteka naziva %1 već postoji.

en: A more recent item named '%1' already exists.
hr: Već postoji novija stavka naziva '%1'.

en: Rename:
hr: Preimenuj:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
hr: Preimenujte stavku <filename>%1</filename> u:

[ctx: @info error a file already exists]
en: A file named <filename>%1</filename> already exists.
hr: Datoteka nazvana <filename>%1</filename> već postoji.

[ctx: @info %1 is an invalid filename]
en: <filename>%1</filename> is not a valid file name.
hr: <filename>%1</filename> nije valjan naziv datoteke.

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
hr[0]: Preimenujte %1 izabranu stavku u:
hr[1]: Preimenujte %1 izabrane stavke u:
hr[2]: Preimenujte %1 izabrane stavke u:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
hr: # će biti zamijenjeno rastućim brojevima koji počinju s:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
hr: Novi naziv #

[ctx: @info]
en: Invalid filename: The new name should contain one sequence of #, unless all the files have different file extensions.
hr: Nevažeći naziv datoteke: Novi naziv trebao bi sadržavati jedan niz #, osim ako sve datoteke nemaju različite ekstenzije.

[ctx: @label:textbox by: [Replacing: xx] [With: yy]]
en: Rename the %1 selected item by: | Rename the %1 selected items by:
hr[0]: Preimenujte %1 izabranu stavku:
hr[1]: Preimenujte %1 izabrane stavke:
hr[2]: Preimenujte %1 izabrane stavke:

[ctx: @info replace as in replacing [value] with [value]]
en: Replacing:
hr: Zamjena:

[ctx: @info placeholder text]
en: Pattern
hr: Uzorak

[ctx: @info with as in replacing [value] with [value]]
en: With:
hr: S:

[ctx: @info placeholder text]
en: Replacement
hr: Zamjena

[ctx: @info pattern as in text replacement pattern]
en: No file name contains the pattern.
hr: Nijedan naziv datoteke ne sadrži uzorak.

[ctx: @info pattern as in text replacement pattern]
en: Replacing “%1” with an empty replacement would cause <filename>%2</filename> to have an empty file name.
hr: Zamjena "%1" praznom zamjenom uzrokovala bi da <filename>%2</filename> ima prazan naziv datoteke.

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item: | Rename the %1 selected items:
hr[0]: Preimenujte %1 izabranu stavku:
hr[1]: Preimenujte %1 izabrane stavke:
hr[2]: Preimenujte %1 izabrane stavke:

[ctx: @label:textbox add text to a filename]
en: Add Text:
hr: Dodaj tekst:

[ctx: @info:placeholder]
en: Text to add
hr: Tekst za dodati

[ctx: @item:inlistbox as in insert text before filename]
en: Before filename
hr: Prije naziva datoteke

[ctx: @item:inlistbox as in insert text after filename]
en: After filename
hr: Nakon naziva datoteke

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
hr: Preimenovanje stavke

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
hr: Preimenovanje stavki

[ctx: @action:button]
en: &Rename
hr: P&reimenovanje

[ctx: @info]
en: How to rename:
hr: Kako preimenovati:

[ctx: @info renaming operation]
en: Enumerate
hr: Nabrojiti

[ctx: @info renaming operation]
en: Replace text
hr: Zamjeni tekst

[ctx: @info renaming operation]
en: Add text
hr: Dodaj tekst

[ctx: @info As in filename renaming preview]
en: Preview:
hr: Pregled:

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> cannot be renamed to an empty file name.
hr: <filename>%1</filename> se ne može preimenovati u prazan naziv datoteke.

en: Information
hr: Informacije

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Retry
hr: Pokušaj ponovno

en: Replace All
hr: Zamijeni sve

en: Skip
hr: Preskoči

en: Skip All
hr: Preskoči sve

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
hr: Adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
hr: IP adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
hr: Šifriranje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
hr: Detalji:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
hr: SSL inačica:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
hr: Lanac certifikata:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
hr: Pouzdano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
hr: Period :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
hr: Serijski broj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
hr: MD5 sažetak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
hr: SHA1 sažetak:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
hr: Udaljeni poslužitelj nije poslao ni jedan SSL certifikat.
    Odustajem jer identitet poslužitelja ne može biti utvrđen.

en: The server failed the authenticity check (%1).
hr: Poslužitelj nije uspio provjeriti vjerodostojnost (%1).

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hr: Stvarno želiš trajno izbrisati ovu stavku?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova radnja se ne može poništiti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hr[0]: Želite li zaista trajno izbrisati ovu %1 stavku?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>
hr[1]: Želite li zaista trajno izbrisati ove %1 stavke?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>
hr[2]: Želite li zaista trajno izbrisati ove %1 stavke?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: The trash is too full to accept this file. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hr: Smeće je prepuno da bi se prihvatila ova datoteka. Trajno ga izbrisati umjesto toga?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova radnja se ne može poništiti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: The trash is too full to accept this %1 file. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | The trash is too full to accept these %1 files. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
hr[0]: Smeće je prepuno da bi primilo ovu %1 datoteku. Želite li je umjesto toga trajno izbrisati?<nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>
hr[1]: Smeće je prepuno da bi primilo ove %1 datoteke. Želite li ih umjesto toga trajno izbrisati?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>
hr[2]: Smeće je prepuno da bi primilo ove %1 datoteke. Želite li ih umjesto toga trajno izbrisati?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>Ova se radnja ne može poništiti.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
hr[0]: Želite li zaista premjestiti ovu %1 stavku u smeće?
hr[1]: Želite li zaista premjestiti ove %1 stavke u smeće?
hr[2]: Želite li zaista premjestiti ove %1 stavke u smeće?

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
hr: Nemoj više pitati

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
hr: Nemoj više pitati

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
hr: Ne pokazuj više ovu poruku

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
hr: Čini se da je SSL potvrda treće osobe pokvarena.

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
hr: Upozorenje

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
hr: Ovo će pokrenuti program:

en: If you do not trust this program, click Cancel
hr: Ako ne vjerujete ovom programu, kliknite Prekinuti
