kcmkio - en to ug translation catalogue (1112 entries)

en: Could not modify the ownership of file %1
ug: %1‎‏ ھۆججەتنىڭ ئىگىدارلىق ھوقۇقىنى ئۆزگەرتەلمىدى

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
ug: <filename>%1</filename> نىڭ ئىگىدارلىق ھوقۇقىنى ئۆزگەرتەلمىدى. بۇ ئۆزگەرتىشنى ئىجرا قىلىشقا يېتەرلىك ئىجازىتىڭىز يوق.

en: Unable to create KIO worker: %1
ug: KIO worker قۇرالمايدۇ: %1

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
ug: بەلگە ئۇلانما «%1» نى قۇرالمايدۇ.
    نىشان ھۆججەت سىستېمىسى (%2) بەلگە ئۇلانمىنى قوللىمايدۇ.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
ug: «%1» نى قۇرالمايدۇ.
    نىشان ھۆججەت سىستېمىسى (%2) تۆۋەندىكى ھەرپنى قىسقۇچ ئىسمىغا ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ: %3
    ئالماشتۇر تاللانسا نىشان قىسقۇچ ئىسمىدىكى بارلىق ئىناۋەتسىز ھەرپنى ئاستى سىزىق «_» قا ئالماشتۇرىدۇ.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
ug: «%1» نى قۇرالمايدۇ.
    نىشان ھۆججەت سىستېمىسى (%2) تۆۋەندىكى ھەرپنى ھۆججەت ئىسمىغا ئىشلىتىشكە يول قويمايدۇ: %3
    ئالماشتۇر تاللانسا نىشان ھۆججەت ئىسمىدىكى بارلىق ئىناۋەتسىز ھەرپنى ئاستى سىزىق «_» قا ئالماشتۇرىدۇ.

en: Folder Already Exists
ug: قىسقۇچ مەۋجۇت

en: File Already Exists
ug: ھۆججەت مەۋجۇت

en: Already Exists as Folder
ug: ئوخشاش ئاتلىق قىسقۇچ مەۋجۇت

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: No Exec field in %1
ug: %1 دا Exec بۆلىكى يوق

en: Could not find the program '%1'
ug: پىروگرامما «%1» نى تاپالمىدى

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
ug: «%1» پىروگراممىنى «%2» دىن تاپقان ئەمما ئىجرا قىلىش ئىجازىتى كەم.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
ug: «%1» پىروگراممىنىڭ ئىجرا قىلىش ئىجازىتى كەم.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
ug: %2 نىڭ %1 بۇيرۇقىدا گىرامماتىكىلىق خاتالىق بار

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
ug: %2 نى ئىجرا قىلىشنى سىناۋاتقاندا %1 تېرمىنالنى تاپالمىدى

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
ug: %2 نىڭ %1 بۇيرۇقىنى ئىجرا قىلىشنى سىناۋاتقاندا گىرامماتىكىلىق خاتالىققا يولۇقتى

en: 1 day %2 | %1 days %2
ug[0]: %1 كۈن %2

en: %1 Item | %1 Items
ug[0]: %1 تۈر

en: 1 Folder | %1 Folders
ug[0]: %1 قىسقۇچ

en: 1 File | %1 Files
ug[0]: %1 ھۆججەت

[ctx: folders, files (size)]
en: %1, %2 (%3)
ug: %1، %2 (%3)

[ctx: folders, files]
en: %1, %2
ug: %1، %2

[ctx: @title job]
en: Moving
ug: يۆتكەۋاتىدۇ

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
ug: مەنبە

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
ug: نىشان

[ctx: @title job]
en: Renaming
ug: ئات ئۆزگەرتىۋاتىدۇ

[ctx: @title job]
en: Copying
ug: كۆچۈرۈۋاتىدۇ

[ctx: @title job]
en: Creating directory
ug: مۇندەرىجە قۇرۇۋاتىدۇ

en: Directory
ug: مۇندەرىجە

[ctx: @title job]
en: Deleting
ug: ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: File
ug: ھۆججەت

[ctx: @title job]
en: Examining
ug: تەكشۈرۈۋاتىدۇ

[ctx: @title job]
en: Transferring
ug: يەتكۈزۈۋاتىدۇ

[ctx: @title job]
en: Mounting
ug: ئېگەرلەۋاتىدۇ

en: Device
ug: ئۈسكۈنە

en: Mountpoint
ug: ئېگەرلەش نۇقتىسى

[ctx: @title job]
en: Unmounting
ug: ئېگەرسىزلەۋاتىدۇ

en: Could not read %1.
ug: %1 نى ئوقۇيالمىدى.

en: Could not write to %1.
ug: %1 نى يازالمىدى.

en: Could not start process %1.
ug: %1 جەرياننى قوزغىتالمىدى.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
ug: ئىچكى خاتالىق
    https://bugs.kde.org غا تولۇق كەمتۈكلۈك مەلۇماتىدىن بىرنى يوللاڭ
    %1

en: Malformed URL %1.
ug: خاتا تور ئادرېسى %1.

en: The protocol %1 is not supported.
ug: %1 كېلىشىمىنى قوللىمايدۇ.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
ug: %1 كېلىشىم پەقەت بىر سۈزگۈچ كېلىشىم.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
ug: %1 بىر مۇندەرىجە ئەمما ھازىر بىر ھۆججەت لازىم.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
ug: %1 بىر ھۆججەت ئەمما ھازىر بىر قىسقۇچ لازىم.

en: The file or folder %1 does not exist.
ug: ھۆججەت ياكى قىسقۇچ %1 مەۋجۇت ئەمەس.

en: A file named %1 already exists.
ug: %1 ئاتلىق بىر ھۆججەت مەۋجۇت.

en: A folder named %1 already exists.
ug: %1 ئاتلىق بىر قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: No hostname specified.
ug: كومپيۇتېر ئاتى بەلگىلەنمىگەن.

en: Unknown host %1
ug: يوچۇن مۇلازىمېتىر %1

en: Access denied to %1.
ug: %1 نى زىيارەت قىلىش رەت قىلىندى.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
ug: زىيارەت رەت قىلىندى.
    %1 غا يازالمايدۇ.

en: Could not enter folder %1.
ug: %1 قىسقۇچقا كىرەلمەيدۇ.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
ug: %1 كېلىشىمى مۇندەرىجە مۇلازىمىتىنى ئەمەلگە ئاشۇرمىدى.

en: Found a cyclic link in %1.
ug: %1 دا دەۋرىي ئۇلانما بايقالدى.

en: Found a cyclic link while copying %1.
ug: %1 نى كۆچۈرۈۋاتقاندا بىر دەۋرىي ئۇلانما بايقالدى.

en: Could not create socket for accessing %1.
ug: %1 نى زىيارەت قىلىش ئۈچۈن ئوقۇر قۇرالمىدى.

en: Could not connect to host %1.
ug: %1 مۇلازىمېتىرغا باغلىنالمىدى.

en: Connection to host %1 is broken.
ug: %1 مۇلازىمېتىرغا باغلىنىش ئۈزۈلدى.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
ug: %1 كېلىشىم سۈزگۈچ كېلىشىم ئەمەس.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
ug: ئۈسكۈنىنى ئېگەرلىيەلمىدى.
    مەلۇم قىلغان خاتالىق:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
ug: ئۈسكۈنىنى ئېگەرسىزلىيەلمىدى.
    مەلۇم قىلغان خاتالىق:
    %1

en: Could not read file %1.
ug: ھۆججەت %1 ئوقۇيالمىدى.

en: Could not write to file %1.
ug: ھۆججەت %1 غا يازالمىدى.

en: Could not bind %1.
ug: %1 نى باغلىيالمىدى.

en: Could not listen %1.
ug: %1 نى تىڭشىيالمىدى.

en: Could not accept %1.
ug: %1 غا قوشۇلالمىدى.

en: Could not access %1.
ug: %1 نى زىيارەت قىلالمىدى.

en: Could not terminate listing %1.
ug: %1 تىزىمىنى كۆرسىتىشنى توختىتالمىدى.

en: Could not make folder %1.
ug: %1 قىسقۇچنى قۇرالمىدى.

en: Could not remove folder %1.
ug: %1 قىسقۇچنى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: Could not resume file %1.
ug: ھۆججەت %1 نى داۋاملاشتۇرالمىدى.

en: Could not rename file %1.
ug: ھۆججەت %1 نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمىدى.

en: Could not change permissions for %1.
ug: %1 نىڭ ھوقۇقىنى ئۆزگەرتەلمىدى.

en: Could not change ownership for %1.
ug: %1 نىڭ ئىگىدارلىق ھوقۇقىنى ئۆزگەرتەلمىدى.

en: Could not delete file %1.
ug: %1 ھۆججەتنى ئۆچۈرەلمىدى.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
ug: %1 ئۈچۈن ئىجرا قىلىنىدىغان كېلىشىم تاسادىپىي چېكىندى.

en: Error. Out of memory.
    %1
ug: خاتالىق. ئەسلەك يېتىشمىدى.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
ug: يوچۇن ۋاكالەتچى ماشىنا
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
ug: كىملىك دەلىللىيەلمىدى، %1 دەلىللەشنى قوللىمايدۇ

en: User canceled action
    %1
ug: ئىشلەتكۈچى مەشغۇلاتنى بىكار قىلدى
    %1

en: Internal error in server
    %1
ug: مۇلازىمېتىر ئىچكى خاتالىقى
    %1

en: Timeout on server
    %1
ug: مۇلازىمېتىر ۋاقىت ھالقىدى
    %1

en: Unknown error
    %1
ug: يوچۇن خاتالىق
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
ug: يوچۇن ئۈزۈلۈش
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
ug: ئەسلى ھۆججەت %1 نى ئۆچۈرەلمىدى.
    ئىجازەتنى تەكشۈرۈڭ.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
ug: قىسمەن ھۆججەت %1 نى ئۆچۈرەلمىدى.
    ئىجازەتنى تەكشۈرۈڭ.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
ug: ئەسلى ھۆججەت %1 نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمىدى.
    ئىجازەتنى تەكشۈرۈڭ.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
ug: قىسمەن ھۆججەت %1 نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمىدى.
    ئىجازەتنى تەكشۈرۈڭ.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
ug: بەلگە ئۇلانما %1 نى قۇرالمىدى.
    ئىجازەتنى تەكشۈرۈڭ.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
ug: بەلگە ئۇلانما %1 نى قۇرالمايدۇ.
    نىشان ھۆججەت سىستېمىسى بەلگە ئۇلانمىنى قوللىمايدۇ.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
ug: دىسكىدا %1 نى يېزىشقا يېتەرلىك بوشلۇق يوق.

en: The source and destination are the same file.
    %1
ug: مەنبە بىلەن نىشان ئوخشاش ھۆججەت.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
ug: مۇلازىمېتىر %1 غا ئېھتىياجلىق ئەمما ئۇنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Access to restricted port in POST denied.
ug: POST دا چەكلەنگەن ئېغىز زىيارىتى رەت قىلىندى.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
ug: POST مەشغۇلاتى ئېھتىياجلىق مەزمۇن چوڭلۇق ئۇچۇرىنى تەمىنلىمىدى.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
ug: ھۆججەت ياكى قىسقۇچنى ئۆزىگە تاشلىغىلى بولمايدۇ

en: A folder cannot be moved into itself
ug: قىسقۇچنى ئۆزىگە يۆتكىگىلى بولمايدۇ

en: Communication with the local password server failed
ug: يەرلىك ئىم مۇلازىمېتىرى بىلەن ئالاقە قىلالمىدى

en: Unable to create KIO worker. %1
ug: KIO worker نى قۇرالمايدۇ. %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
ug: <filename>%1</filename> نى يەتكۈزەلمەيدۇ چۈنكى ئۇ بەك چوڭ. نىشان ھۆججەت سىستېمىسى پەقەت  4GiB دىن كىچىك ھۆججەتنىلا قوللايدۇ

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
ug: ئىجازەتنى يۈكسەلدۈرۈش ھاجەتسىز چۈنكى 
    «%1» نىڭ ئىگىدارى نۆۋەتتىكى ئىشلەتكۈچى.
    ئىجازەتنى ئۆزگەرتكەندىن كېيىن قايتا سىناڭ.

en: File is too large to be trashed.
ug: ھۆججەت بەك چوڭ، ئەخلەتخانىغا سىغمايدۇ.

en: A trash folder could not be found or created for this location.
ug: ئەخلەتخانا قىسقۇچى تېپىلمىدى ياكى بۇ جايغا قۇرۇلمىغان.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
ug: يوچۇن خاتالىق كودى %1
    %2
    https://bugs.kde.org غا تولۇق خاتالىق دوكلاتىنى تاللاڭ.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
ug: (يوچۇن)

en: <b>Technical reason</b>:
ug: <b>تېخنىكىلىق سەۋەب</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
ug: <b>ئىلتىماس تەپسىلاتى</b>:

en: <li>URL: %1</li>
ug: <li>تور ئادرېسى: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
ug: <li>كېلىشىم: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
ug: <li>چېسىلا ۋە ۋاقىت: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
ug: <li>قوشۇمچە ئۇچۇر: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
ug: <b>مۇمكىن بولغان سەۋەب</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
ug: <b>مۇمكىن بولغان ھەل قىلىش ئۇسۇلى</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
ug: (يوچۇن)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
ug: مۇۋاپىق بولغان كومپيۇتېر قوللايدىغان سىستېما بىلەن ئالاقە قىلىپ تېخىمۇ كۆپ ياردەمگە ئېرىشىڭ، مەسىلەن، سىستېما باشقۇرغۇچى ياكى تېخنىكا قوللاش گۇرۇپپىسى.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىپ تېخىمۇ كۆپ ياردەمگە ئېرىشىڭ.

en: Check your access permissions on this resource.
ug: بۇ مەنبەنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقىڭىزنى تەكشۈرۈڭ.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
ug: ئىلتىماس قىلىنغان بۇ مەنبەنىڭ مەشغۇلاتىنى ئىجرا قىلىشقا يېتەرلىك ھوقۇقىڭىز بولماسلىقى مۇمكىن.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
ug: ھۆججەت باشقا ئىشلەتكۈچى ياكى پىروگرامما تەرىپىدىن ئىشلىتىلىۋاتقان(شۇڭا قۇلۇپلانغان) بولۇشى مۇمكىن.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
ug: باشقا پىروگرامما ياكى ئىشلەتكۈچى بۇ ھۆججەتنى ئىشلەتمىگەن ياكى قۇلۇپلانمىغانلىقىنى  تەكشۈرۈپ جەزملەڭ.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
ug: ئېھتىماللىقى تۆۋەن بولسىمۇ قاتتىق دېتال خاتالىقى كۆرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: You may have encountered a bug in the program.
ug: پىروگراممىدىكى ئىۋەنگە يولۇققان بولۇشىڭىز مۇمكىن.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ug: مۇمكىنلىكى يۇقىرى سەۋەب پىروگراممىدىكى ئىۋەن كەلتۈرۈپ چىقارغان بولۇشى مۇمكىن. تەپسىلىي خاتالىق دوكلاتى يوللاشنى ئويلىشىڭ.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
ug: يۇمشاق دېتالىڭىزنى ئەڭ يېڭى نەشرىگە يېڭىلاڭ. سىز ئىشلىتىۋاتقان تارقىتىلغان نەشرى يېڭىلاش قورالى بىلەن تەمىنلىگەن.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
ug: باشقا ھەممە ئۇسۇللار كارغا كەلمىگەندە يۇقىرى سۈپەتلىك خاتالىق دوكلاتى يوللاپ خاتالىقنى مەلۇم قىلىپ KDE قوشۇنى ياكى بۇ يۇمشاق دېتالنىڭ ئۈچىنچى تەرەپ ئاسرىغۇچىسىغا ياردەم بېرىڭ. ئەگەر بۇ يۇمشاق دېتالنى ئۈچىنچى تەرەپ تەمىنلىگەن بولسا بىۋاسىتە ئۇلار بىلەن ئالاقە قىلىڭ. ئۇنداق بولمىسا ئالدى بىلەن ئوخشاش خاتالىقنى باشقىلار يوللىغان يوللىمىغانلىقىنى كۆرۈپ بېقىڭ. سىز <a href="https://bugs.kde.org/">KDE كەمتۈكلۈك دوكلاتى تور بېكىتى</a>دىن ئىزدەڭ. ئەگەر ئوخشاش خاتالىق بولمىسا يۇقىرىدا كۆرسىتىلگەن ئۇچۇرغا دىققەت قىلىپ، خاتالىق دوكلاتىدا ئاشۇ ئۇچۇرلارنى  ھەمدە ياردىمى تېگىدىغان باشقا تەپسىلاتلارنىمۇ قوشۇڭ.

en: There may have been a problem with your network connection.
ug: سىزنىڭ تور باغلىنىشىڭىزدا خاتالىق بولۇشى مۇمكىن.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ug: تور سەپلىمىڭىزدە خاتالىق بولۇشى مۇمكىن. ئەگەر يېقىندا تور زىيارەت قىلغاندا مەسىلە بولمىسا، بۇ ئانچە مۇمكىن ئەمەس.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
ug: توردا بۇ كومپيۇتېر بىلەن مۇلازىمېتىر ئوتتۇرىسىدىكى يولدا خاتالىق بولۇشى مۇمكىن.

en: Try again, either now or at a later time.
ug: ھازىرلا ياكى سەل تۇرۇپ قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
ug: كېلىشىم ياكى ماسلاشماسلىق خاتالىقى كۆرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
ug: مەنبەنىڭ مەۋجۇتلۇقىغا جەزم قىلغاندىن كېيىن قايتا سىناڭ.

en: The specified resource may not exist.
ug: بەلگىلەنگەن مەنبە بەلكىم مەۋجۇت ئەمەس.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
ug: كىرگۈزگەن ئورۇننىڭ توغرىلىقىنى قايتا جەزملىگەندىن كېيىن ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Check your network connection status.
ug: تورنىڭ ئۇلىنىش ھالىتىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Cannot Open Resource For Reading
ug: مەنبەنى ئېچىپ ئوقۇيالمىدى

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
ug: ئوقۇش ھوقۇقىغا ئېرىشەلمىگەنلىكتىن ئىلتىماس قىلغان ھۆججەت ياكى قىسقۇچ<strong>%1</strong> نىڭ مەزمۇنىغا ئېرىشەلمىدى.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
ug: ھۆججەت ئوقۇش ياكى قىسقۇچ ئېچىش ھوقۇقىڭىز بولماسلىقى مۇمكىن.

en: Cannot Open Resource For Writing
ug: مەنبەنى ئېچىپ يازالمىدى

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
ug: ھۆججەت <strong>%1</strong>نى  يېزىش ھوقۇقىغا ئېرىشكىلى بولمىغانلىقتىن تەلەپ بويىچە يازالمىدى.

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
ug: %1 كېلىشىمگە زۆرۈر جەرياننى قوزغىتالمىدى

en: Unable to Launch Process
ug: جەرياننى قوزغىتالمىدى

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىكى <strong>%1</strong> كېلىشىمنى تەمىنلەيدىغان پىروگرامما تېپىلمىدى ياكى قوزغىلالمىدى. بۇ ئادەتتە تېخنىكىلىق سەۋەبتىن بولىدۇ.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
ug: بۇ كېلىشىم بىلەن ماسلىشىشچانلىقنى تەمىنلەيدىغان پىروگرامما ئەڭ يېڭى KDE بىلەن بىللە يېڭىلانمىغان بولۇشى مۇمكىن. بۇ پىروگراممىنىڭ نۆۋەتتىكى نەشرى بىلەن ماسلاشماسلىقنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ شۇڭا قوزغاتقىلى بولمايدۇ.

en: Internal Error
ug: ئىچكى خاتالىق

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
ug: كومپيۇتېرىڭىزدا <strong>%1</strong> كېلىشىم بىلەن تەمىنلەيدىغان پىروگرامما ئىچكى خاتالىقتىن بىرنى مەلۇم قىلدى.

en: Improperly Formatted URL
ug: ناتوغرا پىچىمدىكى URL

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
ug: سىز كىرگۈزگەن ئورتاق مەنبە بېكىتىش بەلگىسى(<strong>URL</strong>) نىڭ پىچىمى ناتوغرا. URL نىڭ پىچىمى:  <blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
ug: قوللىمايدىغان كېلىشىم %1

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
ug: نۆۋەتتە بۇ كومپيۇتېرغا ئورنىتىلغان KDE پىروگراممىسى كېلىشىم <strong>%1</strong> نى قوللىمايدۇ .

en: The requested protocol may not be supported.
ug: ئىلتىماس قىلغان كېلىشىمنى قوللىماسلىقى مۇمكىن.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
ug: بۇ كومپيۇتېر قوللايدىغان %1 كېلىشىمنىڭ نەشرى مۇلازىمېتىردىكى نەشرى بىلەن ماسلاشماسلىقى مۇمكىن.

en: You may perform a search on the Internet for a software plugin (called a "KIO worker") which supports this protocol. Places to search include <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a>.
ug: سىز ئىنتېرنېتتىن بۇ كېلىشىمنى قوللايدىغان يۇمشاق دېتال قىستۇرمىسى («KIO worker» دەپ ئاتىلىدۇ) ئىزدىسىڭىز بولىدۇ. <a href="https://store.kde.org/">https://store.kde.org</a> دىن ئىزدەش تەۋسىيە قىلىنىدۇ.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
ug: URL بىر مەنبە ئەمەس.

en: Protocol is a Filter Protocol
ug: كېلىشىم — بىر سۈزگۈچ كېلىشىم

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
ug: سىز كىرگۈزگەن ئورتاق مەنبە بېكىتىش بەلگىسى(<strong>URL</strong>) بەلگىلەنگەن مەنبە ئەمەس.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol; the protocol specified is only for use in such situations, however this is not one of these situations. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ug: KDE كېلىشىمنىڭ ئىچىدىكى كېلىشىم ئارقىلىق ئالاقە قىلالايدۇ؛ بەلگىلەنگەن كېلىشىم پەقەت ئالاھىدە ئەھۋالدىلا ئىشلىتىلىدۇ ئەمما ھازىر ئۇ ئەھۋاللارنىڭ بىرى ئەمەس. بۇ خىل ئەھۋال ناھايىتى ئاز ئۇچرايدۇ، بەلكىم پىروگرامما تۈزۈش خاتالىقى كۆرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: Unsupported Action: %1
ug: قوللىمايدىغان مەشغۇلات: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
ug: <strong>%1</strong> كېلىشىمنى ئىشقا ئاشۇرىدىغان KDE پىروگراممىسى ئىلتىماس قىلغان مەشغۇلاتنى قوللىمايدۇ.

en: This error is very much dependent on the KDE program. The additional information should give you more information than is available to the KDE input/output architecture.
ug: بۇ خاتالىق KDE پىروگراممىسىغا تايىنىدۇ. نورمىدىن ئارتۇق ئۇچۇر سىزگە KDE نىڭ كىرگۈزۈش چىقىرىش سىستېمىسىدىنمۇ كۆپ ئۇچۇرنى تەمىنلەيدۇ.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
ug: ئوخشاش نەتىجىگە ئېرىشىدىغان باشقا ئۇسۇلنى ئىزدىمەكچى.

en: File Expected
ug: ھۆججەت كېرەك

en: The request expected a file, however the folder <strong>%1</strong> was found instead.
ug: بىر ھۆججەتنى ئىلتىماس قىلدى ئەمما <strong>%1</strong> بىر قىسقۇچ.

en: This may be an error on the server side.
ug: بۇ مۇلازىمېتىر تەرەپنىڭ خاتالىقى بولۇشى مۇمكىن.

en: Folder Expected
ug: قىسقۇچ كېرەك

en: The request expected a folder, however the file <strong>%1</strong> was found instead.
ug: بىر قىسقۇچنى ئىلتىماس قىلدى ئەمما <strong>%1</strong> بىر ھۆججەت.

en: File or Folder Does Not Exist
ug: ھۆججەت ياكى قىسقۇچ مەۋجۇت ئەمەس

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
ug: بەلگىلەنگەن ھۆججەت ياكى قىسقۇچ <strong>%1</strong> مەۋجۇت ئەمەس.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
ug: ئىلتىماس قىلىنغان ھۆججەتنى قۇرالمىدى چۈنكى ئوخشاش ئاتلىق ھۆججەت مەۋجۇت.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
ug: ئالدى بىلەن نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى باشقا جايغا يۆتكەپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Delete the current file and try again.
ug: نۆۋەتتىكى ھۆججەتنى ئۆچۈرۈپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Choose an alternate filename for the new file.
ug: يېڭى قۇرغان ھۆججەتكە باشقا ئات تاللاڭ.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
ug: ئىلتىماس قىلغان قىسقۇچنى قۇرالمىدى چۈنكى ئوخشاش ئاتلىق قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
ug: ئالدى بىلەن نۆۋەتتىكى قىسقۇچنى باشقا جايغا يۆتكەپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Delete the current folder and try again.
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچنى ئۆچۈرۈپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Choose an alternate name for the new folder.
ug: يېڭى قۇرغان قىسقۇچكە باشقا ئات تاللاڭ.

en: Unknown Host
ug: يوچۇن ماشىنا

en: An unknown host error indicates that the server with the requested name, <strong>%1</strong>, could not be located on the Internet.
ug: يوچۇن خاتالىق ئىنتېرنېتتا ئىلتىماس قىلغان <strong>%1</strong> ئاتلىق مۇلازىمېتىرنى تاپالمىغانلىقىنى بىلدۈردى.

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
ug: سىز كىرگۈزگەن ئات %1 مەۋجۇت بولماسلىقى مۇمكىن؛ بەلكىم خاتا كىرگۈزگەن بولۇشىڭىز مۇمكىن.

en: Access Denied
ug: زىيارەت رەت قىلىندى

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
ug: بەلگىلەنگەن مەنبە <strong>%1</strong> نى زىيارەت قىلىش رەت قىلىندى.

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
ug: سىز ناتوغرا دەلىللەش تەپسىلاتىنى تەمىنلىدىڭىز ياكى ھېچنېمە تەمىنلىمىدىڭىز.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
ug: ھېساباتىڭىزنىڭ بەلگىلەنگەن مەنبەنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقى يوق.

en: Retry the request and ensure your authentication details are entered correctly.
ug: ئىلتىماسنى قايتا سىناڭ ھەمدە كىرگۈزگەن دەلىللەش تەپسىلاتىنىڭ توغرىلىقىغا كاپالەتلىك قىلىڭ.

en: Write Access Denied
ug: يېزىش رەت قىلىندى

en: This means that an attempt to write to the file <strong>%1</strong> was rejected.
ug: بۇ ھۆججەت <strong>%1</strong> كە يېزىش رەت قىلىنغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Unable to Enter Folder
ug: قىسقۇچقا كىرەلمىدى

en: This means that an attempt to enter (in other words, to open) the requested folder <strong>%1</strong> was rejected.
ug: بۇ ئىلتىماس قىلغان قىسقۇچ  <strong>%1</strong> قا كىرىش (باشقىچە ئېيتقاندا ئېچىش) رەت قىلىنغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Folder Listing Unavailable
ug: قىسقۇچ تىزىمىنى كۆرسىتەلمەيدۇ

en: Protocol %1 is not a Filesystem
ug: كېلىشىم %1 ھۆججەت سىستېمىسى ئەمەس

en: This means that a request was made which requires determining the contents of the folder, and the KDE program supporting this protocol is unable to do so.
ug: بۇ قىسقۇچ مەزمۇنىنى جەزملەش زۆرۈر بولغان ئىلتىماستىن بىرى شەكىللەنگەنلىكىنى كۆرسىتىدۇ، بۇ كېلىشىمنى قوللايدىغان KDE پىروگراممىسى بۇ ئىقتىدارنى تاماملىيالمايدۇ.

en: Cyclic Link Detected
ug: دەۋرىي ئۇلانما بايقالدى

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ug: UNIX مۇھىتى ئادەتتە ھۆججەت ۋە قىسقۇچنى باشقا ئات ۋە ياكى ئورۇنغا ئۇلاشقا يول قويىدۇ. KDE ئۇلانمىنىڭ چەكسىز دەۋرىيلىك ئىكەنلىكىنى بايقىدى. يەنى، ھۆججەت (بەلكىم ۋاسىتىلىك بولۇشى مۇمكىن) ئۆزىگە ئۇلانغان.

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
ug: دەۋرىيلىكنىڭ بىر قىسمىنى ئۆچۈرۈپ، چەكسىز دەۋرىيلىنىش ھاسىل قىلمىغاندىن كېيىن ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Request Aborted By User
ug: ئىلتىماسنى ئىشلەتكۈچى توختاتتى

en: The request was not completed because it was aborted.
ug: ئىلتىماس تاماملانمىدى چۈنكى ئۇ توختىتىلغان.

en: Retry the request.
ug: قايتا ئىلتىماسنى سىنايدۇ.

en: Cyclic Link Detected During Copy
ug: كۆچۈرۈۋاتقاندا دەۋرىي ئۇلانما بايقالدى

en: UNIX environments are commonly able to link a file or folder to a separate name and/or location. During the requested copy operation, KDE detected a link or series of links that results in an infinite loop - i.e. the file was (perhaps in a roundabout way) linked to itself.
ug: UNIX مۇھىتى ئادەتتە ھۆججەت ۋە قىسقۇچنى باشقا ئات ۋە ياكى ئورۇنغا ئۇلاشقا يول قويىدۇ. ئىلتىماس قىلغان كۆچۈرۈش جەريانىدا KDE ئۇلانمىنىڭ چەكسىز دەۋرىيلىك ئىكەنلىكىنى بايقىدى. يەنى، ھۆججەت (بەلكىم ۋاسىتىلىك بولۇشى مۇمكىن) ئۆزىگە ئۇلانغان.

en: Could Not Create Network Connection
ug: تور باغلىنىشىنى قۇرالمىدى

en: Could Not Create Socket
ug: ئۇلاقنى قۇرغىلى بولمىدى

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be created.
ug: بۇ بىر تېخنىكىلىق خاتالىق، تور ئالاقە (socket) ئىلتىماس قىلغان ئۈسكۈنىنى قۇرالمىدى.

en: The network connection may be incorrectly configured, or the network interface may not be enabled.
ug: تور باغلىنىشىنى توغرا سەپلەنمىگەن ياكى تور ئېغىزى قوزغىتىلمىغان.

en: Connection to Server Refused
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنىش رەت قىلىندى

en: The server <strong>%1</strong> refused to allow this computer to make a connection.
ug: مۇلازىمېتىر <strong>%1</strong> بۇ كومپيۇتېر بىلەن باغلىنىشنى رەت قىلدى.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be configured to allow requests.
ug: نۆۋەتتە ئىنتېرنېتقا باغلانغان بولسىمۇ ئەمما بۇ مۇلازىمېتىر ئىلتىماسنى قوبۇل قىلىدىغان قىلىپ سەپلەنمىگەن.

en: The server, while currently connected to the Internet, may not be running the requested service (%1).
ug: نۆۋەتتە ئىنتېرنېتقا باغلانغان بولسىمۇ بۇ مۇلازىمېتىر ئىلتىماس قىلغان مۇلازىمەت(%1)نى قوزغاتمىغان بولۇشى مۇمكىن.

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
ug: تور مۇداپىئە تېمى (ئىنتېرنېت ئىلتىماس قىلغان ئۈسكۈنىنى چەكلەيدۇ) تورىڭىز ياكى مۇلازىمېتىر تور ئۈسكۈنىلىرىنى قوغدايدۇ، بەلكىم بۇ ئىلتىماسنى توسقان بولۇشى مۇمكىن.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
ug: مۇلازىمېتىر بىلەن باغلىنىش تاسادىپىي تاقالدى

en: Although a connection was established to <strong>%1</strong>, the connection was closed at an unexpected point in the communication.
ug: گەرچە <strong>%1</strong> بىلەن باغلىنىش قۇرۇلغان بولسىمۇ بۇ باغلىنىش ئالاقىنىڭ ئالدىن مۆلچەرلەنمىگەن نۇقتىسىدا تاقالدى.

en: A protocol error may have occurred, causing the server to close the connection as a response to the error.
ug: كېلىشىم خاتالىقى كۆرۈلۈپ مۇلازىمېتىر تاقالغان بولۇشى مۇمكىن. باغلىنىش خاتالىقنىڭ ئىنكاسى.

en: URL Resource Invalid
ug: URL مەنبە ئىناۋەتسىز

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
ug: %1 كېلىشىم بىر سۈزگۈچ كېلىشىم ئەمەس

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a valid mechanism of accessing the specific resource, <strong>%1%2</strong>.
ug: سىز كىرگۈزگەن ئورتاق مەنبە بېكىتىش بەلگىسى(<strong>URL</strong>)نىڭ پىچىمى بەلگىلەنگەن مەنبە <strong>%1%2</strong> نى زىيارەت قىلىشنىڭ ئۈنۈملۈك مېخانىزمى ئەمەس.

en: KDE is able to communicate through a protocol within a protocol. This request specified a protocol be used as such, however this protocol is not capable of such an action. This is a rare event, and is likely to indicate a programming error.
ug: KDE كېلىشىمنىڭ ئىچىدىكى كېلىشىم ئارقىلىق ئالاقە قىلالايدۇ؛ بەلگىلەنگەن كېلىشىم ئالاھىدە ئەھۋالدىلا ئىشلىتىلىدۇ ئەمما ھازىر ئۇ ئەھۋاللارنىڭ بىرى ئەمەس. بۇ خىل ئەھۋال ناھايىتى ئاز ئۇچرايدۇ، بەلكىم پىروگرامما تۈزۈش خاتالىقى كۆرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: Unable to Initialize Input/Output Device
ug: كىرگۈزۈش چىقىرىش ئۈسكۈنىلىرىنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Could Not Mount Device
ug: ئۈسكۈنىنى ئېگەرلىيەلمىدى

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ug: ئىلتىماس قىلغان ئۈسكۈنە ("ئېگەرلەنگەن") قىلىپ دەسلەپلەشتۈرەلمىدى. مەلۇم قىلغان خاتالىق: <strong>%1</strong>

en: The device may not be ready, for example there may be no media in a removable media device (i.e. no CD-ROM in a CD drive), or in the case of a peripheral/portable device, the device may not be correctly connected.
ug: ئۈسكۈنە تەييارلانمىغان بولۇشى مۇمكىن،  كۆچمە قوزغاتقۇچتا ۋاسىتە(مەسىلەن، ئوپتىك دىسكا قوزغاتقۇچ (CD-ROM)دا نۇر دىسكا (CD) يوق) يوق ياكى ئەپلىك ئۈسكۈنە توغرا باغلانمىغان بولۇشى مۇمكىن.

en: You may not have permissions to initialize ("mount") the device. On UNIX systems, often system administrator privileges are required to initialize a device.
ug: سىزنىڭ بۇ ئۈسكۈنىنى («ئېگەرلە»)شنى دەسلەپلەشتۈرۈش ھوقۇقىڭىز بولماسلىقى مۇمكىن. UNIX سىستېمىسىدا ئۈسكۈنىنى دەسلەپلەشتۈرۈشتە باشقۇرغۇچى ھوقۇقى بولۇشى لازىم.

en: Check that the device is ready; removable drives must contain media, and portable devices must be connected and powered on.; and try again.
ug: بۇ ئۈسكۈنىنىڭ تەييارلىنىش ھالىتىنى تەكشۈرۈڭ ؛ يۈتكىلىشچان قوزغاتقۇچ ئىچىدە  چوقۇم ۋاسىتە بولۇش كېرەك. شۇنداقلا ئېلىپ يۈرۈشكە ئەپلىك  ئۈسكۈنىلەر چوقۇم توغرا ئۇلانغان ھەم توك مەنبەسى ئېچىلغان بولۇشى كېرەك. ئاندىن قايتا سىناڭ .

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
ug: كىرگۈزۈش/چىقىرىش ئۈسكۈنىسىنى دەسلەپلەشتۈرۈشنى بىكار قىلالمىدى

en: Could Not Unmount Device
ug: ئۈسكۈنىنى ئېگەرسىزلىيەلمىدى

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
ug: ئىلتىماس قىلغان ئۈسكۈنىنى ئېگەرسىزلىيەلمىدى. مەلۇم قىلغان خاتالىق: <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
ug: بۇ ئۈسكۈنە ئالدىراش بولۇشى مۇمكىن، باشقا پىروگرامما ياكى ئىشلەتكۈچى ئىشلىتىۋاتىدۇ. ھەتتا بۇ ئۈسكۈنىدە توركۆرگۈ كۆزنىكىدىن بىرنى ئېچىشمۇ ئۇنىڭ ئىشلىتىش ھالىتىدە ئىكەنلىكىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن.

en: You may not have permissions to uninitialize ("unmount") the device. On UNIX systems, system administrator privileges are often required to uninitialize a device.
ug: سىزنىڭ بۇ ئۈسكۈنىنى ئېگەرسىزلەش ھوقۇقىڭىز يوق. UNIX سىستېمىسىدا ئۈسكۈنىنى ئېگەرسىزلەشكە باشقۇرغۇچى ھوقۇقى بولۇشى كېرەك.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
ug: بۇ ئۈسكۈنىنى ئىشلىتىۋاتقان قوللىنىشچان پىروگرامما يوقلۇقىنى جەزملەپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Cannot Read From Resource
ug: مەنبەنى ئوقۇيالمىدى

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while reading the contents of the resource.
ug: بۇ <strong>%1</strong>مەنبەنى ئاچقىلى بولسىمۇ ئەمما مەنبەنىڭ مەزمۇنىنى ئوقۇغاندا خاتالىق كۆرۈلگەنلىكىنى بىلدۈرىدۇ.

en: You may not have permissions to read from the resource.
ug: سىزنىڭ بۇ مەنبەنى ئوقۇش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Cannot Write to Resource
ug: مەنبەگە يازالمىدى

en: This means that although the resource, <strong>%1</strong>, was able to be opened, an error occurred while writing to the resource.
ug: بۇ <strong>%1</strong> مەنبەنى ئاچقىلى بولسىمۇ ئەمما مەنبەنى يازغاندا خاتالىق كۆرۈلگەنلىكىنى بىلدۈرىدۇ.

en: You may not have permissions to write to the resource.
ug: سىزنىڭ بۇ مەنبەگە يېزىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: Could Not Listen for Network Connections
ug: تور باغلىنىشىنى تىڭشىيالمىدى

en: Could Not Bind
ug: باغلىيالمىدى

en: This is a fairly technical error in which a required device for network communications (a socket) could not be established to listen for incoming network connections.
ug: بۇ بىر تېخنىكىلىق خاتالىق، تور ئالاقە (socket) ئىلتىماس قىلغان ئۈسكۈنىنى قۇرۇپ باغلىنىپ كىرگەن تور باغلىنىشىنى تىڭشىيالمىدى.

en: Could Not Listen
ug: تىڭشىيالمىدى

en: Could Not Accept Network Connection
ug: تور باغلىنىشىنى قوبۇل قىلمىدى

en: This is a fairly technical error in which an error occurred while attempting to accept an incoming network connection.
ug: بۇ بىر تېخنىكىلىق خاتالىق، كىرگۈزۈلگەن تور ئۇلىنىشىنى قوبۇل قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: You may not have permissions to accept the connection.
ug: تور باغلىنىشىنى قوبۇل قىلىش ھوقۇقىڭىز يوق بولۇشى مۇمكىن.

en: Could Not Login: %1
ug: تىزىمغا كىرەلمىدى: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
ug: تىزىمغا كىرىپ ئىلتىماس قىلغان مەشغۇلاتنى مۇۋەپپەقىيەتلىك ئىجرا قىلالمىدى.

en: Could Not Determine Resource Status
ug: مەنبە ھالىتىنى جەزملىيەلمىدى

en: Could Not Stat Resource
ug: مەنبەگە ئېرىشەلمىدى

en: An attempt to determine information about the status of the resource <strong>%1</strong>, such as the resource name, type, size, etc., was unsuccessful.
ug: مەنبە <strong>%1</strong> نىڭ مەنبە ئاتى، تىپى، چوڭلۇقى قاتارلىق مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلىرىنىڭ مەشغۇلاتىنى جەزملەش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولمىدى.

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
ug: بەلگىلەنگەن مەنبە مەۋجۇت ئەمەس ياكى زىيارەت قىلغىلى بولمايدۇ.

note: i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText );
en: Could Not Cancel Listing
ug: تىزىمنى كۆرسىتىشتىن ۋاز كېچەلمىدى

en: FIXME: Document this
ug: FIXME: بۇنى پۈتۈكلە

en: Could Not Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇرالمىدى

en: An attempt to create the requested folder failed.
ug: ئىلتىماس قىلغان قىسقۇچنى قۇرالمىدى.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
ug: قىسقۇچ قۇرماقچى بولغان ئورۇن مەۋجۇت بولماسلىقى مۇمكىن.

en: Could Not Remove Folder
ug: قىسقۇچنى چىقىرىۋېتەلمىدى

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
ug: بەلگىلەنگەن قىسقۇچ <strong>%1</strong> نى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: The specified folder may not exist.
ug: بەلگىلەنگەن قىسقۇچ مەۋجۇت بولماسلىقى مۇمكىن.

en: The specified folder may not be empty.
ug: بەلگىلەنگەن قىسقۇچ بوش بولماسلىقى مۇمكىن.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
ug: قىسقۇچنىڭ مەۋجۇت ۋە بوش ئىكەنلىكىنى جەزملەپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Could Not Resume File Transfer
ug: ھۆججەت يوللاشنى داۋاملاشتۇرالمىدى

en: The specified request asked that the transfer of file <strong>%1</strong> be resumed at a certain point of the transfer. This was not possible.
ug: بەلگىلەنگەن ئىلتىماس يوللىغان ھۆججەت <strong>%1</strong>نى كەلگەن جايدىن داۋاملاشتۇرۇشنى تەلەپ قىلدى. بۇ مۇمكىن ئەمەس.

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
ug: بۇ كېلىشىم ياكى مۇلازىمېتىر ھۆججەتنى داۋاملاشتۇرۇپ يوللاشنى قوللىمايدۇ.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
ug: داۋاملاشتۇرۇپ يوللىماي بەلكى ئىلتىماسنى قايتا سىنايدۇ.

en: Could Not Rename Resource
ug: مەنبە ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ug: بەلگىلەنگەن مەنبە <strong>%1</strong> نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمىدى.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
ug: مەنبەنىڭ ھوقۇقىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ

en: An attempt to alter the permissions on the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ug: بەلگىلەنگەن مەنبە <strong>%1</strong> نىڭ ھوقۇقىنى ئۆزگەرتەلمىدى.

en: Could Not Change Ownership of Resource
ug: مەنبەنىڭ ئىگىدارلىقىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ

en: An attempt to change the ownership of the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ug: بەلگىلەن مەنبە <strong>%1</strong> نىڭ ئىگىدارلىقىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Could Not Delete Resource
ug: مەنبەنى ئۆچۈرەلمەيدۇ

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
ug: بەلگىلەنگەن مەنبە <strong>%1</strong> نى ئۆچۈرەلمىدى.

en: Unexpected Program Termination
ug: ئويلىشىلمىغان پىروگرامما ئاخىرىلىشىشى

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىكى <strong>%1</strong> غا تەمىنلەنگەن كېلىشىم زىيارەت قىلىدىغان پىروگرامما ئويلىشىلمىغان ھالدا ئاخىرلاشتى.

en: Out of Memory
ug: ئەسلەك يېتىشمىدى

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىكى <strong>%1</strong> تەمىنلىگەن كېلىشىمنى زىيارەت قىلىدىغان پىروگرامما ئىجرا قىلىشنى داۋاملاشتۇرىدىغان ئەسلەككە ئېرىشەلمىدى.

en: Unknown Proxy Host
ug: يوچۇن ۋاكالەتچى ماشىنا

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
ug: بەلگىلەنگەن ۋاكالەتچى ماشىنا <strong>%1</strong>نىڭ ئۇچۇرىغا ئېرىشىۋاتقاندا يوچۇن ماشىنا خاتالىقى كۆرۈلدى. يوچۇن ماشىنا خاتالىقى ئىنتېرنېتتىن ئىلتىماس قىلغان ئاتنى تاپالمىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
ug: تور سەپلىمىڭىزدە مەسىلە بولۇشى مۇمكىن، بولۇپمۇ ۋاكالەتچى ماشىنا ئاتىدا. ئەگەر سىز يېقىندا ئىنتېرنېتنى زىيارەت قىلغاندا مەسىلە كۆرۈلمىگەن بولسا بۇنداق بولۇشى مۇمكىن ئەمەس.

en: Double-check your proxy settings and try again.
ug: ۋاكالەتچى تەڭشىڭىزنى قايتا-قايتا تەكشۈرۈپ ئاندىن قايتا سىناڭ.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
ug: دەلىللىيەلمىدى: %1 دەلىللەش ئۇسۇلىنى قوللىمايدۇ

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
ug: گەرچە سىز توغرا بولغان دەلىللەش ئۇچۇرى بىلەن تەمىنلىگەن بولسىڭىزمۇ يەنىلا دەلىللىيەلمىدى. سەۋەبى بۇ مۇلازىمېتىر ئىشلەتكەن ئۇسۇل كېلىشىم %1 نى يولغا قويىدىغان KDE پىروگراممسى قوللىمايدۇ.

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
ug: <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> غا كەمتۈكلۈك دوكلاتى يوللاپ، KDE قوشۇنىغا قوللىمايدىغان دەلىللەش ئۇسۇلىنى ئۇقتۇرۇڭ.

en: Request Aborted
ug: ئىلتىماس توختىتىلدى

en: Internal Error in Server
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ ئىچكى خاتالىقى

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
ug: مۇلازىمېتىردا <strong>%1</strong> تەمىنلىگەن كېلىشىم زىيارەت قىلىدىغان پىروگرامما بىر ئىچكى خاتالىقنى مەلۇم قىلدى: %2.

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
ug: مۇمكىنلىكى يۇقىرى سەۋەب مۇلازىمېتىر پىروگرامما خاتالىقى بولۇشى مۇمكىن. تولۇق كەمتۈكلۈك دوكلاتىدىن بىرنى يوللاشنى ئويلىشىڭ، قەدەم باسقۇچلىرى تۆۋەندىكىدەك.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
ug: باشقۇرغۇچىڭىز بىلەن ئالاقىلىشىپ بۇ مەسىلىنى ئۇلارغا ئېيتىڭ.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
ug: ئەگەر سىز مۇلازىمېتىر يۇمشاق دېتالىنىڭ يازغۇچىسىنىڭ كىم ئىكەنلىكىنى بىلسىڭىز، بىۋاسىتە ئۇلارغا كەمتۈكلۈك دوكلاتى يوللاڭ.

en: Timeout Error
ug: ۋاقىت ھالقىش خاتالىقى

en: Although contact was made with the server, a response was not received within the amount of time allocated for the request.
ug: گەرچە مۇلازىمېتىر بىلەن ئالاقە قىلغان بولسىمۇ ئەمما ئىلتىماسقا تەقسىملەنگەن ۋاقىتتا ئىنكاسقا ئېرىشەلمىدى.

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
ug: مۇلازىمېتىر باشقا تەلەپلەرگە  ئىنكاس قايتۇرۇش بىلەن ئالدىراش شۇڭا بۇ تەلەپكە ئىنكاس قايتۇرالمايدۇ.

en: Unknown Error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an unknown error: %2.
ug: كومپيۇتېرىڭىزدا <strong>%1</strong> غا تەمىنلىگەن كېلىشىم زىيارەت قىلىدىغان پىروگرامما يوچۇن خاتالىقتىن بىرنى مەلۇم قىلدى: %2.

en: Unknown Interruption
ug: يوچۇن ئۈزۈلۈش

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an interruption of an unknown type: %2.
ug: كومپيۇتېرىڭىزدا <strong>%1</strong> غا تەمىنلىگەن كېلىشىم زىيارەت قىلىدىغان پىروگرامما مەلۇم قىلغان يوچۇن تىپ: %2.

en: Could Not Delete Original File
ug: ئەسلى ھۆججەتنى ئۆچۈرەلمەيدۇ

en: The requested operation required the deleting of the original file, most likely at the end of a file move operation. The original file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ug: تەلەپ قىلغان مەشغۇلات ئەسلى ھۆججەتنى ئۆچۈرۈشكە ئېھتىياجلىق، ھۆججەت يۆتكەش مەشغۇلاتىنىڭ ئەڭ ئاخىرقى باسقۇچى بولۇشى مۇمكىن. ئەسلى ھۆججەت <strong>%1</strong> نى ئۆچۈرەلمەيدۇ.

en: Could Not Delete Temporary File
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ئۆچۈرەلمەيدۇ

en: The requested operation required the creation of a temporary file in which to save the new file while being downloaded. This temporary file <strong>%1</strong> could not be deleted.
ug: تەلەپ قىلغان مەشغۇلات ۋاقىتلىق ھۆججەتتىن بىرنى قۇرۇپ چۈشۈرۈۋاتقان يېڭى ھۆججەتنى ساقلايدۇ. ۋاقىتلىق ھۆججەت <strong>%1</strong>نى ئۆچۈرەلمەيدۇ.

en: Could Not Rename Original File
ug: ئەسلى ھۆججەتنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ

en: The requested operation required the renaming of the original file <strong>%1</strong>, however it could not be renamed.
ug: تەلەپ قىلغان مەشغۇلات ئەسلى ھۆججەت ئاتى <strong>%1</strong>نى ئۆزگەرتىشكە ئېھتىياجلىق ئەمما ئۇنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Could Not Rename Temporary File
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ

en: The requested operation required the creation of a temporary file <strong>%1</strong>, however it could not be created.
ug: تەلەپ قىلغان مەشغۇلات ۋاقىتلىق ھۆججەت <strong>%1</strong> قۇرۇشقا ئېھتىياجلىق ئەمما ئۇ ھۆججەتنى قۇرالمايدۇ.

en: Could Not Create Link
ug: ئۇلانما قۇرالمايدۇ

en: Could Not Create Symbolic Link
ug: بەلگە ئۇلانما قۇرالمايدۇ

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
ug: تەلەپ قىلغان بەلگە ئۇلانما %1 نى قۇردى.

en: No Content
ug: مەزمۇن يوق

en: Disk Full
ug: دىسكا توشتى

en: The requested file <strong>%1</strong> could not be written to as there is inadequate disk space.
ug: تەلەپ قىلغان ھۆججەت <strong>%1</strong> كە يازالمايدۇ سەۋەبى يېتەرلىك دىسكا بوشلۇقى يوق.

en: Free up enough disk space by 1) deleting unwanted and temporary files; 2) archiving files to removable media storage such as CD-Recordable discs; or 3) obtain more storage capacity.
ug: يېتەرلىك دىسكا بوشلۇقى بوشىتىشنىڭ ئۇسۇلى: 1) ئىشلەتمەيدىغان ۋە ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ئۆچۈرۈش؛ 2) ھۆججەتنى CD-R قاتارلىق  يۆتكىلىشچان ۋاسىتىلەرگە ئارخىپ قىلىپ ساقلاش؛ ياكى 3)تېخىمۇ كۆپ ساقلاش سىغىمىغا ئېرىشىش.

en: Source and Destination Files Identical
ug: ئەسلى ۋە نىشان ھۆججەت ئوخشاش بىر ھۆججەت

en: The operation could not be completed because the source and destination files are the same file.
ug: مەشغۇلاتنى تاماملىيالمىدى چۈنكى ئەسلى ۋە نىشان ھۆججەت ئوخشاش بىر ھۆججەت.

en: Choose a different filename for the destination file.
ug: نىشان ھۆججەت ئۈچۈن باشقا بىر ھۆججەت ئاتى تاللاڭ.

en: File or Folder dropped onto itself
ug: ھۆججەت ياكى قىسقۇچ ئۆزىگە تاشلاندى

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
ug: مەشغۇلاتنى تاماملىيالمىدى چۈنكى مەنبە ۋە نىشان ھۆججەت ياكى قىسقۇچ ئوخشاش.

en: Drop the item into a different file or folder.
ug: تۈرنى پەرقلىق ھۆججەت ياكى قىسقۇچقا تاشلاڭ.

en: Folder moved into itself
ug: قىسقۇچ ئۆزىگە يۆتكەلدى

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
ug: مەشغۇلاتنى تاماملىيالمىدى چۈنكى مەنبەنى ئۆزىگە يۆتكىگىلى بولمايدۇ.

en: Move the item into a different folder.
ug: تۈرنى پەرقلىق قىسقۇچقا يۆتكەڭ.

en: Could not communicate with password server
ug: ئىم مۇلازىمېتىرى بىلەن ئالاقە قىلالمايدۇ

en: The operation could not be completed because the service for requesting passwords (kpasswdserver) couldn't be contacted
ug: مەشغۇلاتنى تاماملىيالمىدى چۈنكى ئىلتىماس قىلغان ئىم مۇلازىمىتى (kpasswdserver) بىلەن ئالاقە قىلالمىدى

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
ug: ئەڭگىمەنى قايتا قوزغىتىشنى سىناڭ ياكى kiod نىڭ خاتىرىسىدىكى خاتالىقنى كۆرۈڭ.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
ug: %1 كېلىشىمىنى دەسلەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Unable to Create KIO Worker
ug: KIO Worker قۇرالمايدۇ

en: The KIO worker which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be started. This is usually due to technical reasons.
ug: <strong>%1</strong> كېلىشىمنى زىيارەت قىلىش ئىقتىدارى بىلەن تەمىنلەيدىغان KIO worker قوزغىلالمىدى. بۇ ئادەتتە تېخنىكىلىق سەۋەبتىن بولىدۇ.

en: klauncher could not find or start the plugin which provides the protocol. This means you may have an outdated version of the plugin.
ug: klauncher كېلىشىم تەمىنلەيدىغان قىستۇرمىنى تاپالمىدى ياكى قوزغىلالمىدى. بەلكىم سىزدە ۋاقتى ئۆتكەن نەشرى بار بولۇشى مۇمكىن.

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
ug: <filename>%1</filename> نى يەتكۈزەلمەيدۇ

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
ug: بۇ <filename>%1</filename> ھۆججەتنى يەتكۈزەلمەيدۇ چۈنكى نىشان ھۆججەت سىستېمىسى بۇنچە چوڭ ھۆججەتنى قوللىمايدۇ

en: Reformat the destination drive to use a filesystem that supports files that large.
ug: نىشان دىسكا قوزغاتقۇچنى بۇنداق چوڭ ھۆججەتنى قوللايدىغان ھۆججەت سىستېمىسىدا قايتا پىچىش كېرەك.

en: Undocumented Error
ug: پۈتۈكلەنمىگەن خاتالىق

en: (Symbolic Link to %1)
ug: (%1 غا ئۇلىنىدىغان بەلگە ئۇلانما)

en: (%1, Link to %2)
ug: (%1، %2 غا ئۇلىنىدۇ)

en:  (Points to %1)
ug:  (%1 كۆرسىتىدۇ)

en: Malformed URL
    %1
ug: خاتا تور ئادرېسى
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
ug: %1 نىڭ ھۆججەت تۈرىنى ئېنىقلىغىلى بولمايدۇ

en: Could not extract executable name from '%1', please type a valid program name.
ug: «%1» دىن ئىجراچان ھۆججەت ئاتىنى يايالمىدى، ئىناۋەتلىك پىروگرامما ئاتىدىن بىرنى كىرگۈزۈڭ.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
ug: قارىغاندا <filename>%1</filename> ئىجرا قىلغىلى بولىدىغان پىروگرامما ئەمەستەك قىلىدۇ.

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> was not found; please enter a valid path to an executable program.
ug: <filename>%1</filename> تېپىلمىدى. ئىجرا قىلغىلى بولىدىغان پىروگراممىنىڭ ئىناۋەتلىك يولىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
ug: %1 كېلىشىم باغلانما ئېچىشنى قوللىمايدۇ.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
ug: %1 كېلىشىم باغلانما تاقاشنى قوللىمايدۇ.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
ug: %1 كېلىشىم ھۆججەت زىيارىتىنى قوللىمايدۇ.

en: Writing to %1 is not supported.
ug: %1 غا يېزىشنى قوللىمايدۇ.

en: There are no special actions available for protocol %1.
ug: %1 كېلىشىمنىڭ ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئالاھىدە مەشغۇلاتى يوق.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
ug: تىزىمدا كۆرسىتىلگەن قىسقۇچلار %1 كېلىشىمنى قوللىمايدۇ.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
ug: %1 دىن سانلىق-مەلۇمات قوبۇللاشنى قوللىمايدۇ.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
ug: %1 دىن mime تىپى ئۇچۇرىنى قوبۇللاشنى قوللىمايدۇ.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
ug: %1 دا ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتىش ياكى يۆتكەشنى قوللىمايدۇ.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
ug: %1 كېلىشىم بەلگە ئۇلانمىسىنى قوللىمايدۇ.

en: Copying files within %1 is not supported.
ug: %1 دا ھۆججەت كۆچۈرۈشنى قوللىمايدۇ.

en: Deleting files from %1 is not supported.
ug: %1 دىن ھۆججەت ئۆچۈرۈشنى قوللىمايدۇ.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
ug: %1 كېلىشىم قىسقۇچ قۇرۇشنى قوللىمايدۇ.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
ug: %1 كېلىشىم ھۆججەت خاسلىقىنى ئۆزگەرتىشنى قوللىمايدۇ.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
ug: %1 كېلىشىم ھۆججەت ئىگىدارلىق ھوقۇقىنى ئۆزگەرتىشنى قوللىمايدۇ.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
ug: %1 كېلىشىم ھۆججەت ئېچىشنى قوللىمايدۇ.

en: Protocol %1 does not support action %2.
ug: %1 كېلىشىم %2 مەشغۇلاتنى قوللىمايدۇ.

[ctx: @info %2 is a path]
en: The security of the KIO worker for protocol ’%1’, which typically asks for elevated permissions, can not be guaranteed because users other than root have permission to modify it at %2.
ug: «%1» كېلىشىمنىڭ KIO worker نىڭ بىخەتەرلىكىنى كاپالەتكە ئىگە قىلالمايدۇ چۈنكى root ئىشلەتكۈچىدىن سىرت باشقا ئىشلەتكۈچىنىڭ %2 دا ئۆزگەرتىش ئىجازىتى بار، مەزكۇر كېلىشىم ئادەتتە ئىشلەتكۈچىدىن ئىجازەتكە ئېرىشىشنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: Unknown protocol '%1'.
ug: نامەلۇم كېلىشىم «%1».

en: Can not find a KIO worker for protocol '%1'.
ug: «%1» كېلىشىمنىڭ  KIO worker نى تاپالمىدى.

[ctx: @info %2 and %3 are paths]
en: The KIO worker for protocol “%1” in %2 was not loaded because all KIO workers which are located outside of %3 and ask for elevated privileges are considered insecure.
ug: %2 دىكى «%1» كېلىشىمنىڭ KIO worker يۈكلەنمىدى چۈنكى %3 دىن سىرت ھەر قانداق KIO worker نىڭ ئىجازەت ئۆرلىتىش تەلىپى بىخەتەر ئەمەس دەپ قارىلىدۇ.

en: Can not create a socket for launching a KIO worker for protocol '%1'.
ug: «%1» كېلىشىمنىڭ KIO worker نى قوزغىتىشقا ئىشلىتىدىغان ئۇلاقنى قۇرالمىدى.

en: Can not find 'kioworker' executable at '%1'
ug: «%1» دىكى «kioworker» ئىجراچان پىروگراممىنى تاپالمىدى.

en: &Details
ug: تەپسىلاتى(&D)

en: &Forever
ug: مەڭگۈ(&F)

en: Co&ntinue
ug: داۋاملاشتۇر(&N)

en: &Current Session only
ug: نۆۋەتتىكى ئەڭگىمەلا(&C)

[ctx: @action:inmenu Context menu shown when files are dragged]
en: Move Into New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچقا يۆتكە

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder for These Items
ug: بۇ تۈرلەر ئۈچۈن يېڭى قىسقۇچ قۇر

en: You did not select a file to delete.
ug: ئۆچۈرىدىغان ھۆججەتنى تاللىمىدىڭىز.

en: Nothing to Delete
ug: ئۆچۈرگۈدەك ھېچنېمە يوق

en: You did not select a file to trash.
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكەيدىغان ھۆججەتنى تاللىمىدىڭىز.

en: Nothing to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكەيدىغىنى يوق

en: The specified folder does not exist or was not readable.
ug: بەلگىلەنگەن قىسقۇچ مەۋجۇت ئەمەس ياكى ئوقۇغىلى بولمايدۇ.

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Parent Folder
ug: ئاتا قىسقۇچ

[ctx: @info]
en: Go back
ug: كەينىگە

[ctx: @info]
en: Go forward
ug: ئالدىغا

en: Home Folder
ug: باش قىسقۇچ

en: Reload
ug: قايتا يۈكلە

[ctx: @action]
en: New Folder…
ug: يېڭى قىسقۇچ…

en: Move to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Sorting
ug: تەرتىپلەش

en: Sort by Name
ug: ئات بويىچە تەرتىپلە

en: Sort by Size
ug: چوڭلۇقى بويىچە تەرتىپلە

en: Sort by Date
ug: چېسلا بويىچە تەرتىپلە

en: Sort by Type
ug: تۈرى بويىچە تەرتىپلە

en: Ascending
ug: ئۆسكۈچى

en: Descending
ug: كېمەيگۈچى

en: Folders First
ug: قىسقۇچ ئالدىدا

en: Hidden Files Last
ug: يوشۇرۇن ھۆججەت كەينىدە

en: Icons View
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈش

en: Compact View
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش

en: Details View
ug: تەپسىلىي كۆرۈنۈش

en: Icon Position
ug: سىنبەلگە ئورنى

en: Next to File Name
ug: ھۆججەت ئاتىدىن كېيىن

en: Above File Name
ug: ھۆججەت ئاتىنىڭ ئۈستىدە

en: Short View
ug: قىسقا كۆرۈنۈش

en: Detailed View
ug: تەپسىلات كۆرۈنۈش

en: Tree View
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈش

en: Detailed Tree View
ug: تەپسىلىي شاخسىمان كۆرۈنۈش

en: Allow Expansion in Details View
ug: تەپسىلىي كۆرۈنۈشتە يېيىشقا يول قويىدۇ

en: Show Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت

en: Show Preview Panel
ug: ئالدىن كۆزىتىش كۆزنەكچىنى كۆرسەت

en: Show Preview
ug: ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسەت

en: Open Containing Folder
ug: ئىچىدىكى قىسقۇچنى ئاچ

en: Properties
ug: خاسلىق

en: &View Mode
ug: كۆرۈش ھالىتى(&V)

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
ug: كونىسى ئالدىدا

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
ug: يېڭىسى ئالدىدا

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
ug: چوڭى ئالدىدا

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
ug: كىچىكى ئالدىدا

en: Encoding:
ug: كودلاش:

en: Open
ug: ئاچ

en: Save As
ug: باشقا ئاتتا ساقلا

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
ug: كۆچۈر

[ctx: @title:menu]
en: Move To
ug: يۆتكە

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
ug: باش قىسقۇچ

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
ug: غول مۇندەرىجە

[ctx: @action:inmenu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse…
ug: كۆز يۈگۈرت…

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
ug: بۇ جايغا كۆچۈر

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇنغا يۆتكە

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
ug: *|بارلىق ھۆججەت

en: All Supported Files
ug: قوللايدىغان ھەممە ھۆججەت

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەت

en: Add Places Entry
ug: ئورۇن تۈرىنى قوش

en: Edit Places Entry
ug: ئورۇن تۈرى تەھرىر

en: <qt>This is the text that will appear in the Places panel.<br /><br />The label should consist of one or two words that will help you remember what this entry refers to. If you do not enter a label, it will be derived from the location's URL.</qt>
ug: <qt>بۇ ئورۇن تاختىدا كۆرۈنىدىغان تېكىست.<br /><br />چۈشەندۈرۈش بىر ياكى ئىككى سۆزدىن تەشكىل تېپىپ، بۇ تۈرنىڭ مەنىسىنى ئەستە تۇتۇشقا ياردەملىشىدۇ. ئەگەر كىرگۈزمىسە ئۇنداقتا بۇ ئادرېسنىڭ URL غا ئاساسەن مەزمۇنغا ئۆزلۈكىدىن ئېرىشىدۇ.</qt>

en: L&abel:
ug: بەلگە(&A):

en: Enter descriptive label here
ug: بۇ جايغا چۈشەندۈرۈش بەلگىسى كىرگۈزۈلىدۇ

en: <qt>This is the location associated with the entry. Any valid URL may be used. For example:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />By clicking on the button next to the text edit box you can browse to an appropriate URL.</qt>
ug: <qt>بۇ مەزكۇر تۈر بىلەن باغلانغان ئورۇن، ھەر قانداق قانۇنلۇق URL نى ئىشلىتىشكە بولىدۇ. مەسىلەن:<br /><br />%1<br />http://www.kde.org<br />ftp://ftp.kde.org/pub/kde/stable<br /><br />تېكىست تەھرىر قۇتىسى گىرۋىكىنىڭ يېنىدىكى توپچە چېكىلسە مۇناسىپ URL نى زىيارەت قىلغىلى بولىدۇ.</qt>

en: &Location:
ug: ئورنى(&L):

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
ug: <qt>بۇ تېز زىيارەت تاختىدا كۆرۈنىدىغان سىنبەلگە.<br /><br />توپچە چېكىلسە پەرقلىق سىنبەلگەلەرنى تاللىغىلى بولىدۇ.</qt>

en: Choose an &icon:
ug: سىنبەلگە تاللىنىدۇ(&I):

en: &Only show when using this application (%1)
ug: پەقەت مۇشۇ پىروگرامما(%1)نى ئىشلەتكەندىلا ئاندىن كۆرۈنىدۇ (&O)

en: <qt>Select this setting if you want this entry to show only when using the current application (%1).<br /><br />If this setting is not selected, the entry will be available in all applications.</qt>
ug: <qt>ئەگەر بۇ تۈرنى نۆۋەتتىكى قوللىنىشچان پىروگرامما(%1)نى ئىشلەتكەندە كۆرسىتىشنى ئويلىسىڭىز بۇ ئورۇننى تاللاڭ.<br /><br />ئەگەر بۇ تاللانما تاللانمىسا بۇ تۈر ھەممە قوللىنىشچان پىروگراممىدا كۆرۈنىدۇ.</qt>

[ctx: @item]
en: Places
ug: ئورۇن

[ctx: @item]
en: Remote
ug: يىراقتىكى

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
ug: يېقىنقى

[ctx: @item]
en: Search For
ug: ئىزدە

[ctx: @item]
en: Devices
ug: ئۈسكۈنە

[ctx: @item]
en: Removable Devices
ug: يۆتكىلىشچان ئۈسكۈنە

[ctx: @item]
en: Tags
ug: بەلگە

[ctx: @info:tooltip path (mounted from)]
en: %1 (from %2)
ug: %1 (مەنبە %2)

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
ug: ھەممە بەلگە

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match.
en: Home
ug: باش قىسقۇچ

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
ug: پۈتۈك

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
ug: چۈشۈرۈلمە

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
ug: تور

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
ug: نەغمە

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
ug: سۈرەت

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
ug: سىن

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
ug: يېقىنقى ھۆججەت

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Locations
ug: يېقىنقى ئورۇن

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
ug: بۈگۈن ئۆزگەرتىلگەن

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
ug: تۈنۈگۈن ئۆزگەرتىلگەن

[ctx: Placeholder is error message]
en: Could not add to the Places panel: %1
ug: ئورۇن كۆزنەكچىسىگە قوشالمايدۇ: %1

en: Only folders can be added to the Places panel.
ug: ئورۇن كۆزنەكچىگە پەقەت قىسقۇچنىلا قوشقىلى بولىدۇ.

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure…
ug: سەپلە…

[ctx: @action:inmenu]
en: Releasing…
ug: تارقىتىۋاتىدۇ…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
ug: تارقات(&R)

[ctx: @action:inmenu]
en: Safely Removing…
ug: بىخەتەر چىقىرىۋېتىۋاتىدۇ…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
ug: بىخەتەر چىقىرىۋەت(&S)

[ctx: @action:inmenu]
en: Unmounting…
ug: ئېگەرسىزلەۋاتىدۇ…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
ug: ئېگەرسىزلە(&U)

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
ug: قاڭقىت(&E)

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
ug: ئۈسكۈنە «%1» دىسكا ئەمەس، قاڭقىتالمايدۇ.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ug: «%1» ئېلىپ بېرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى، سىستېما ئىنكاسى: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
ug: «%1» نى زىيارەت قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: One or more files on this device are open within an application.
ug: بۇ ئۈسكۈنىدىكى بىر ياكى بىر قانچە ھۆججەت بىر پىروگراممىدا ئوچۇق.

en: One or more files on this device are opened in application <application>"%2"</application>. | One or more files on this device are opened in following applications: <application>%2</application>.
ug[0]: بۇ ئۈسكۈنىدىكى بىر ياكى بىر قانچە ھۆججەت <application>"%2"</application> پىروگراممىدا ئېچىلغان.

[ctx: separator in list of apps blocking device unmount]
en: ,
ug: ،

[ctx: @action:inmenu]
en: Reformat or Edit with Partition Manager
ug: دىسكا رايونىنى باشقۇرۇش پىروگراممىسىدا قايتا پىچىش ياكى تەھرىرلەش كېرەك

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
ug: %1 بىكار(جەمئىي %2، %3% ئىشلىتىلگەن)

en: %1 (hidden)
ug: %1 (يوشۇرۇن)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى بوشات

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
ug: ئېگەرلە

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
ug: تۈر قوش…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
ug: تەھرىر(&E)…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from Places
ug: ئورۇندىن چىقىرىۋەت

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
ug: يوشۇر(&H)

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
ug: «%1» بۆلەكنى يوشۇر

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section
ug: بۆلەكنى يوشۇر

en: &Show All Entries
ug: ھەممە تۈرنى كۆرسەت(&S)

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
ug: چوڭلۇقى ئاپتوماتىك

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
ug: كىچىك (%1x%1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
ug: ئوتتۇرا (%1x%1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
ug: چوڭ (%1x%1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
ug: زور (%1x%1)

en: You can only select one file
ug: بىرلا ھۆججەت تاللىيالايسىز

en: More than one file provided
ug: بېرىلگەن ھۆججەت بىردىن كۆپ

en: You can only select local files
ug: يەرلىك ھۆججەتنىلا تاللىيالايسىز

en: Remote files not accepted
ug: يىراقتىكى ھۆججەتنى قوبۇل قىلمايدۇ

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
ug[0]: تاللانغان تور ئادرېسى قوللىمايدىغان لايىھەنى ئىشلەتكەن. تۆۋەندىكى لايىھەنى ئىشلىتىڭ: %2

en: Unsupported URL scheme
ug: قوللىمايدىغان تور ئادرېس لايىھەسى

en: The file "%1" could not be found
ug: «%1» ھۆججەت  تېپىلمىدى

en: Cannot open file
ug: ھۆججەت ئاچالمىدى

en: <qt>Click this button to enter the parent folder.<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/konqi clicking this button will take you to file:/home.</qt>
ug: <qt>بۇ توپچە چېكىلسە ئاتا قىسقۇچقا كىرىدۇ.<br /><br />مەسىلەن، نۆۋەتتىكى ئورۇن: file:/home/konqi بولسا بۇ توپچە چېكىلسە سىزنى file:/home غا ئاپىرىدۇ.</qt>

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
ug: بۇ توپچە چېكىلسە زىيارەت تارىخى ئارقىغا بىر قەدەم چېكىنىدۇ.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
ug: بۇ توپچە چېكىلسە زىيارەت تارىخى ئالدىغا بىر قەدەم چېكىنىدۇ.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
ug: بۇ توپچە چېكىلسە نۆۋەتتىكى ئورۇننىڭ مەزمۇنىنى يېڭىلايدۇ.

en: Click this button to create a new folder.
ug: بۇ توپچە چېكىلسە يېڭى بىر قىسقۇچ قۇرىدۇ.

en: Show Places Panel
ug: ئورۇن كۆزنەكچىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show Quick Filter
ug: تېز سۈزگۈچنى كۆرسىتىدۇ

en: Options
ug: تاللانما

en: <qt>This is the preferences menu for the file dialog. Various options can be accessed from this menu including: <ul><li>how files are sorted in the list</li><li>types of view, including icon and list</li><li>showing of hidden files</li><li>the Places panel</li><li>file previews</li><li>separating folders from files</li></ul></qt>
ug: <qt>بۇ ھۆججەت سۆزلەشكۈنىڭ سەپلىمە تىزىملىكى. بۇ تىزىملىكتە زىيارەت قىلغىلى بولىدىغان تاللانمىلار: <ul><li>تىزىمدىكى ھۆججەت قانداق تىزىلىدۇ</li><li>كۆرۈنۈش تۈرى، سىنبەلگە ۋە تىزىمنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ</li><li>يوشۇرۇن ھۆججەتنى كۆرسىتەمدۇ يوق</li><li>ئورۇن كۆزنەكچىسى</li><li>ھۆججەتنى ئالدىن كۆزىتىش</li><li>قىسقۇچ ۋە ھۆججەتنى پەرقلەندۈرىدۇ</li></ul></qt>

en: Bookmarks
ug: خەتكۈش

en: <qt>This button allows you to bookmark specific locations. Click on this button to open the bookmark menu where you may add, edit or select a bookmark.<br /><br />These bookmarks are specific to the file dialog, but otherwise operate like bookmarks elsewhere in KDE.</qt>
ug: <qt>بۇ توپچە بەلگىلەنگەن ئورۇننى خەتكۈشكە قوشۇشىڭىزغا يول قويىدۇ. بۇ توپچە چېكىلسە خەتكۈش تىزىملىكى ئېچىلىدۇ، ئۇنىڭغا خەتكۈش قوشۇپ، تەھرىرلەپ ياكى تاللىغىلى بولىدۇ.<br /><br />بۇ خەتكۈشلەر تېكىست سۆزلەشكۈگە مەخسۇس ئىشلىتىلىدۇ ئەمما KDE نىڭ باشقا ئورۇنلىرىدىكى خەتكۈشلەرگە ئوخشاش مەشغۇلات قىلىنىدۇ.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: &Name:
ug: ئاتى(&N):

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo filename change
ug: ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
ug: قىسقۇچ ئالماشتۇرغاندا سۈزگۈچنى ساقلاپ قالىدۇ

en: Filter by name…
ug: ئاتى بويىچە سۈز…

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
ug: سۈزگۈچ بالداقنى يوشۇر

en: <qt>While typing in the text area, you may be presented with possible matches. This feature can be controlled by clicking with the right mouse button and selecting a preferred mode from the <b>Text Completion</b> menu.</qt>
ug: <qt>تېكىست رايونىغا كىرگۈزگەندە ماس كەلگەن ئەسكەرتىشنى كۆرسىتىدۇ. بۇ ئىقتىدارنى تىزگىنلەشتە چاشقىنەك ئوڭ توپچىسىنى چېكىپ ئاندىن  <b>تېكىست تاماملا</b> تىزىملىكىدىن ئارزۇ قىلغان ھالەتنى تاللاڭ.</qt>

en: This is the name to save the file as.
ug: بۇ ھۆججەتنى ساقلايدىغان ئات.

en: This is the list of files to open. More than one file can be specified by listing several files, separated by spaces.
ug: بۇ ئاچماقچى بولغان ھۆججەت تىزىمى. كۆپ ھۆججەت بەلگىلەشتە بوشلۇق بىلەن ئايرىشقا بولىدۇ.

en: This is the name of the file to open.
ug: بۇ ئاچماقچى بولغان ھۆججەت ئاتى.

[ctx: @title:window]
en: Places
ug: ئورۇن

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
ug: ھۆججەت «%1» مەۋجۇت. قاپلامسىز؟

en: Overwrite File?
ug: ھۆججەت قاپلامسىز؟

en: You can only select local files.
ug: يەرلىك ھۆججەتنىلا تاللىيالايسىز.

en: Remote Files Not Accepted
ug: يىراقتىكى ھۆججەتنى قوبۇل قىلمايدۇ

en: All Folders
ug: ھەممە قىسقۇچ

en: Current Directory: %1
ug: نۆۋەتتىكى مۇندەرىجە: %1

en: &Open
ug: ئاچ(&O)

en: Icon size: %1 pixels
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى: %1 پىكسېل

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
ug: ھۆججەتنىڭ كېڭەيتىلگەن ئاتىنى ئۆزلۈكىدىن تاللا(%1)(&X)

en: the extension <b>%1</b>
ug: كېڭەيتىلمە <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
ug: ھۆججەتنىڭ كېڭەيتىلگەن ئاتىنى ئۆزلۈكىدىن تاللا(&X)

en: a suitable extension
ug: مۇناسىپ كېڭەيتىلمە

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
ug: بۇ تاللانما كېڭەيتىلگەن ئاتى بار ھۆججەتنى ساقلىغاندا بەزى قولاي ئالاھىدىلىكلىرىنى قوزغىتىدۇ:<br /><ol><li>ئەگەر ساقلىغان ھۆججەت تۈرىنى ئۆزگەرتكەن بولسىڭىز، <b>%1</b> تېكىست رايونىدا بەلگىلىگەن كېڭەيتىلگەن ئاتنىمۇ يېڭىلايدۇ.<br /><br /></li><li> <b>ساقلا</b> نى چەككەندە ئەگەر سىز  <b>%2</b> تېكىست رايونىدا كېڭەيتىلگەن ئات بەلگىلەنمىگەن بولسا ھۆججەت ئاتىنىڭ ئاخىرىغا %3 (ئەگەر ھۆججەت ئاتى مەۋجۇت بولمىسا)نى قوشىدۇ. كېڭەيتىلگەن ئات سىز تاللىغان ساقلاش تىپىنى ئاساس قىلىدۇ. <br /><br />ئەگەر سىز  KDE نىڭ ھۆججەت ئاتىغا كېڭەيتىلگەن ئات تەمىنلەشنى خالىمىسىڭىز، بۇ تاللانمىنى تاقىسىڭىز بولىدۇ ياكى ھۆججەت ئاتىنىڭ ئاخىرىغا چېكىت (.) (چېكىت ئۆزلۈكىدىن چىقىرىۋېتىلىدۇ).</li></ol>ئەگەر جەزملىيەلمىسىڭىز بۇ تاللانمىنىڭ ئىناۋەتلىكلىكىنى ساقلاپ قېلىڭ، بۇنداق بولغاندا ھۆججەتلىرىڭىزنى تېخىمۇ ئاسان باشقۇرالايسىز.

en: &File type:
ug: ھۆججەت تۈرى(&F):

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format that the file will be saved as.</qt>
ug: <qt>بۇ ھۆججەت تۈرىنى تاللىغۇچ. ئۇ ھۆججەتنىڭ ساقلاش پىچىمىنى تاللاشقا ئىشلىتىلىدۇ.</qt>

en: <qt>This is the file type selector. It is used to select the format of the files shown.</qt>
ug: <qt>بۇ ھۆججەت تۈرىنى تاللىغۇچ. ئۇ ھۆججەتنىڭ كۆرسىتىش پىچىمىنى تاللاشقا ئىشلىتىلىدۇ.</qt>

en: Sorry
ug: كەچۈر

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
ug: <qt>قېلىپ ھۆججەت<b>%1</b> مەۋجۇت ئەمەس.</qt>

en: Name for new link:
ug: يېڭى ئۇلانمىنىڭ ئىسمى:

en: Create Symlink
ug: بەلگە ئۇلانما قۇر

en: Create link to URL
ug: تور ئادرېسقا ئۇلانما قۇر

[ctx: @label:textbox Prompt for new file of type]
en: Enter %1 filename:
ug: %1 ھۆججەت ئاتى كىرگۈزۈلىدۇ:

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> cannot be used because it is reserved for use by the operating system.
ug: بۇ <filename>%1</filename> ئىسىمنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى ئۇ مەشغۇلات سىستېمىسىنىڭ ئىشلىتىشىگە قالدۇرۇلغان.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a dot, so it will be hidden by default.
ug: <filename>%1</filename> ئات چېكىت بىلەن باشلانغان شۇڭا ئۇ كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا يوشۇرۇلىدۇ.

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
ug: <filename>%1</filename> ئات بوشلۇق بىلەن باشلانغان شۇڭا ئۇ ھەرپ بويىچە تىزىلغاندا باشقا تۈرلەرنىڭ ئالدىغا تىزىلىدۇ ئۇنىڭدىن باشقا تاسادىپىي ئەھۋاللارنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
ug: قىسقۇچ ئىسمىدا يانتۇ سىزىق (/) ئىشلىتىلسە تارماق قىسقۇچ قۇرىدۇ، مەسىلەن:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
ug: قىسقۇچ ئىسمىدا يانتۇ سىزىق (/) ئىشلىتىلسە تارماق قىسقۇچ قۇرىدۇ.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچ ئاتى يانتۇ سىزىق (/) نى  ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچ ئاتى سول يانتۇ سىزىق (\) نى  ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ.

[ctx: @error]
en: Creating a file or folder with the name <filename>%1</filename> is not possible since it would overlap with the location of a user's home folder.
ug: <filename>%1</filename> ئاتلىق ھۆججەت ياكى قىسقۇچنى قۇرالمايدۇ چۈنكى ئۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ باش قىسقۇچىنىڭ ئورنى بىلەن دەستىلىنىدۇ.

en: Starting a file or folder name with a tilde is not recommended because it may be confusing or dangerous when using the terminal to delete things.
ug: ھۆججەت ياكى قىسقۇچنىڭ ئاتى تەخمىنەن بەلگىسى (~) بىلەن باشلىنىش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ، چۈنكى تېرمىنالدا مەزمۇن ئۆچۈرگەندە ئۇ مۈجمەللىك ياكى خەتەر پەيدا قىلىشى مۇمكىن.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
ug: <filename>%1</filename> ئاتلىق مۇندەرىجە مەۋجۇت.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
ug: <filename>%1</filename> ئاتلىق ھۆججەت مەۋجۇت.

en: Create New
ug: يېڭىدىن قۇر

en: Link to Device
ug: ئۈسكۈنىگە ئۇلا

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچ

[ctx: @title:window]
en: Create New Folder
ug: يېڭى قىسقۇچ قۇر

en: Create new folder in %1:
ug: يېڭى قىسقۇچنى %1 غا قۇرىدۇ:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter folder name
ug: قىسقۇچ ئاتى كىرگۈزۈلىدۇ

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewFileDialog)
en: Create New File
ug: يېڭى ھۆججەت قۇر

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Enter file name
ug: ھۆججەت ئاتى كىرگۈزۈلىدۇ

note: i18n: ectx: property (title), widget (KCollapsibleGroupBox, chooseIconBox)
en: Choose custom icon or color
ug: ئىختىيارىي سىنبەلگە ياكى رەڭ تاللىنىدۇ

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, chooseIconButton)
en: Choose Other Icon…
ug: باشقا سىنبەلگە تاللىنىدۇ…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, iconHintLabel)
en: You can change the icon later in folder properties.
ug: سەل تۇرۇپ قىسقۇچ خاسلىقىدىن سىنبەلگىنى ئۆزگەرتەلەيسىز.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Copy
ug: كۆچۈر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Paste
ug: چاپلا

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Tab
ug: «%1» نى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

[ctx: @item:inmenu]
en: Open "%1" in New Window
ug: «%1» نى يېڭى كۆزنەكتە ئاچ

en: Edit
ug: تەھرىر

en: Navigate
ug: يولباشچى

en: Show Full Path
ug: تولۇق يولنى كۆرسەت

[ctx: @info:tooltip for button. 1 is path]
en: Go to any location on the path <filename>%1</filename>
ug: <filename>%1</filename> دىكى خالىغان ئورۇنغا يۆتكىلىدۇ

[ctx: @action:inmenu]
en: More
ug: تېخىمۇ كۆپ

[ctx: @action:button opening a list of locations]
en: Go to Location on Path
ug: يولدىكى ئورۇنغا يۆتكەل

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
ug: ئۈسكۈنە

[ctx: @item:inmenu]
en: Subversion
ug: تارماق نەشرى

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
ug: باشقا

en: Edit mode
ug: ھالەت تەھرىر

en: Click for Location Navigation
ug: چېكىلسە ئورۇننى يېتەكلەيدۇ

en: Click to Edit Location
ug: چېكىلسە ئورۇننى تەھرىرلەيدۇ

en: You are not authorized to execute this file.
ug: سىزگە بۇ ھۆججەتنى ئىجرا قىلىش ئىجازىتى بېرىلمىگەن.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
ug: %1 قوزغىلىۋاتىدۇ

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
ug: %1 مۇلازىمەتنى ئىجرا قىلالمايدۇ، ئىجرا قىلىشنى توختىتىۋاتىدۇ.
    %2.

en: You are not authorized to select an application to open this file.
ug: سىزگە قوللىنىشچان پىروگراممىنى تاللاپ بۇ ھۆججەتنى ئېچىش ھوقۇقى بېرىلمىگەن.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
ug: ئىچكى خاتالىق: ئىشلەتكۈچىگە قايسى پىروگراممىنى قوزغىتىشنى ئەسكەرتەلمەيدۇ

[ctx: An error message]
en: Empty command provided
ug: بۇش بۇيرۇق تەمىنلەنگەن

en: No favicon found for %1
ug: %1 نىڭ سىنبەلگىسىنى تاپالمىدى

en: Error saving image to %1
ug: سۈرەتنى %1 گە ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Icon file too big, download aborted
ug: سىنبەلگە ھۆججەت بەك چوڭ، چۈشۈرۈشنى توختاتتى

en: No mail client found
ug: خەت خېرىدارى تېپىلمىدى

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
ug: ئۈستەلئۈستى كىرىش ھۆججىتى
    %1
    ئىناۋەتسىز.

en: Launching %1
ug: %1 قوزغىلىۋاتىدۇ

[ctx: @info]
en: The command <command>%1</command> could not be found.
ug: بۇ <command>%1</command> بۇيرۇقنى تاپالمىدى.

en: No terminal emulator found
ug: ھېچقانداق تېرمىنال تەقلىدلىگۈچنى تاپالمىدى

en: Failed to open %1
ug: %1‎‏ نى ئاچالمىدى

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
ug: ئۈستەلئۈستى تۈرى ھۆججىتى
    %1
    ئۇلانما تىپلىق ئەمما تور ئادرېسنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان=…تۈر.

en: The executable file "%1" is located on a remote filesystem. For safety reasons it will not be started.
ug: ئىجرا قىلىنىدىغان ھۆججەت «%1» يىراقتىكى ھۆججەت سىستېمىسىدا. بىخەتەرلىك سەۋەبىدىن ئۇنى قوزغاتمايدۇ.

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
ug: بىخەتەرلىك سەۋەبىدىن، بۇ ئەھۋالدا ئىجرا قىلىنىدىغان پىروگراممىنى ئىجرا قىلىشقا يول قويۇلمىغان.

en: The program "%1" needs to have executable permission before it can be launched.
ug: بۇ «%1» پىروگرامما ئىجرا قىلىش ئىجازىتىگە ئىگە بولسا ئاندىن قوزغىلالايدۇ.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
ug: «%1» ھۆججەتكە ئىجرا قىلىش ئىجازىتىنى بەرگىلى بولمىدى.
    %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
ug: ئۈستەلئۈستى تۈرى ھۆججىتى %1 نىڭ تىپى يوق=…تۈر.

en: This file is incomplete and should not be opened.
    Check your open applications and the notification area for any pending tasks or downloads.
ug: بۇ ھۆججەت مۇكەممەل ئەمەس، ئاچماسلىق كېرەك.
    ئوچۇق پىروگرامما ۋە ئۇقتۇرۇش رايونىنى تەكشۈرۈپ تېخى تاماملانمىغان ۋەزىپە ياكى چۈشۈرۈش ۋەزىپىسى بار يوقلۇقىنى تەكشۈرۈڭ.

en: Failed to open the file.
ug: ھۆججەتنى ئاچالمىدى.

en: The program "%1" could not be launched.
ug: «%1» پىروگراممىنى قوزغىتالمىدى.

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename><nl/>has been modified. Do you want to upload the changes?
ug: بۇ <filename>%1</filename><nl/> ھۆججەت ئۆزگەرتىلىپتۇ. ئۆزگىرىشلەرنى يۈكلەمسىز؟

en: File Changed
ug: ھۆججەت ئۆزگەرتىلگەن

en: Upload
ug: يۈكلە

en: Do Not Upload
ug: يۈكلىمە

en: Invalid URL: %1
ug: ئىناۋەتسىز تور ئادرېسى: %1

en: File not found: %1
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى: %1

en: The URL %1
    is malformed
ug: تور ئادرېسى %1
    خاتا

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
ug: يىراقتىكى تور ئادرېسى %1
    «--tempfiles» بىلەن بىللە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: The supposedly temporary file
    %1
    has been modified.
    Do you still want to delete it?
ug: قارىغاندا ۋاقىتلىق ھۆججەت
    %1
    ئۆزگەرتىلگەندەك قىلىدۇ.
    ئۇنى ئۆچۈرۈۋېرەمسىز؟

en: Do Not Delete
ug: ئۆچۈرمە

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
ug: ھۆججەت
    %1
    ئۆزگەرتىلىپتۇ.
    ئۆزگىرىشلەرنى يۈكلەمسىز؟

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
ug: KIO Exec - يىراقتىكى ھۆججەتنى ئاچىدۇ، ئۆزگەرتىشنى كۆرىدۇ، يۈكلەشنى ئەسكەرتىدۇ

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
ug: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror ئىجادكارلىرى

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
ug: تور ئادرېسىنى يەرلىك ھۆججەت سۈپىتىدە بىر تەرەپ قىلىپ، ئاندىن كېيىن ئۆچۈرۈۋېتىدۇ

en: Suggested file name for the downloaded file
ug: چۈشۈرگەن ھۆججەتنىڭ تەۋسىيە ئاتى

en: Command to execute
ug: ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
ug: بۇيرۇق ئىشلىتىدىغان تور ئادرېسى ياكى يەرلىك ھۆججەت

en: Could not change permissions for
    %1
ug: تۆۋەندىكىنىڭ ھوقۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى
    %1

[ctx: @info]
en: Could not change owner and group for
    %1
ug: ئىگىدار ۋە گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى
    %1

en: Could not open temporary file
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ئاچالمايدۇ

en: Could not find program "mount"
ug: «mount» پىروگراممىنى تاپالمىدى

en: Could not find program "umount"
ug: «umount» پىروگراممىنى تاپالمىدى

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
ug: ھۆججەتنى %1 دىن %2 غا كۆچۈرەلمىدى. (خاتالىق نومۇرى: %3)

en: No media in device for %1
ug: %1 نىڭ ئۈسكۈنىسىدە ۋاسىتە يوق

en: Could not get user id for given user name %1
ug: بېرىلگەن ئىشلەتكۈچى ئاتى %1 نىڭ ئىشلەتكۈچى كىملىكىگە ئېرىشەلمىدى

en: Could not get group id for given group name %1
ug: بېرىلگەن گۇرۇپپا ئاتى %1 نىڭ گۇرۇپپا كىملىكىگە ئېرىشەلمىدى

en: Opening connection to host %1
ug: ماشىنا %1 نىڭ باغلىنىشىنى ئېچىۋاتىدۇ

en: Connected to host %1
ug: ماشىنا %1 غا باغلاندى

en: %1 (Error %2)
ug: %1 (خاتالىق %2)

en: Sending login information
ug: تىزىمغا كىرىش ئۇچۇرىنى يوللاۋاتىدۇ

en: Message sent:
    Login using username=%1 and password=[hidden]
    
    Server replied:
    %2
ug: يوللىغان ئۇچۇر:
    تىزىمغا كىرىشتە ئىشلەتكەن ئات=%1، ئىم=[يوشۇرۇن]
    
    مۇلازىمېتىرنىڭ ئىنكاسى:
    %2

en: You need to supply a username and a password to access this site.
ug: سىز ئىشلەتكۈچى ئاتى ۋە ئىم تەمىنلەپ ئاندىن بۇ بېكەتنى زىيارەت قىلالايسىز.

en: Site:
ug: تور بېكەت:

en: Login OK
ug: تىزىمغا كىردى

en: Could not login to %1.
ug: %1 غا كىرەلمىدى.

en: 
    The server said: "%1"
ug: 
    مۇلازىمېتىر ئۇچۇرى: «%1»

en: You need to supply a username and a password for the proxy server listed below before you are allowed to access any sites.
ug: سىز تۆۋەندە كۆرسىتىلگەن ۋاكالىتەن مۇلازىمېتىرنى ئىشلەتكۈچى ئاتى ۋە ئىم بىلەن تەمىنلىسىڭىز ئاندىن تور بېكەتنى زىيارەت قىلالايسىز.

en: Proxy:
ug: ۋاكالەتچى:

en: Proxy Authentication Failed.
ug: ۋاكالەتچىنى دەلىللىيەلمىدى.

en: There is no documentation available for %1.
ug: %1 ئۈچۈن ئىشلەتكىلى بولىدىغان قوللانما يوق.

en: Looking up correct file
ug: توغرا ھۆججەتنى ئىزدەۋاتىدۇ

en: Preparing document
ug: پۈتۈكنى تەييارلاۋاتىدۇ

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
ug: ئىلتىماس قىلغان ياردەم ھۆججەتنى يېشەلمىدى: <br />%1

en: Saving to cache
ug: غەملەككە ساقلاۋاتىدۇ

en: Using cached version
ug: غەملەكتىكى نەشرىنى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: Looking up section
ug: باب ئىزدەۋاتىدۇ

en: Could not find filename %1 in %2.
ug: %2 دىكى %1 ھۆججەت ئاتىنى تاپالمىدى.

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
ug: بۇ گۇۋاھنامىنى بۇنىڭدىن كېيىن ئەسكەرتىشسىز مەڭگۈلۈك قوبۇل قىلامسىز؟

en: Server Authentication
ug: مۇلازىمىتىر دەلىللەش

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
ug: <b>%2</b> دىكى <b>%1</b>

en: Otherwise, the request would have succeeded.
ug: بولمىسا، بۇ تەلەپ مۇۋەپپەقىيەتلىك ئورۇنلانغان.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
ug: خاسلىق قىممىتىگە ئېرىش

[ctx: request type]
en: set property values
ug: خاسلىق قىممەت تەڭشىكى

[ctx: request type]
en: create the requested folder
ug: تەلەپ قىلغان قىسقۇچنى قۇر

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
ug: بەلگىلەنگەن ھۆججەت ياكى قىسقۇچنى كۆچۈر

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
ug: بەلگىلەنگەن ھۆججەت ياكى قىسقۇچنى يۈتكە

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
ug: بەلگىلەنگەن قىسقۇچتىن ئىزدە

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
ug: بەلگىلەنگەن ھۆججەت ياكى قىسقۇچنى قۇلۇپلا

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
ug: بەلگىلەنگەن ھۆججەت ياكى قىسقۇچ قۇلۇپىنى ئاچ

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
ug: بەلگىلەنگەن ھۆججەت ياكى قىسقۇچنى ئۆچۈر

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
ug: مۇلازىمېتىر ئىقتىدارىنى سۈرۈشتۈر

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
ug: بەلگىلەنگەن ھۆججەت ياكى قىسقۇچ مەزمۇنىغا ئېرىشىدۇ

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
ug: بەلگىلەنگەن قىسقۇچتا دوكلات ئىجرا قىلىدۇ

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ug: %2 نى قىلىۋاتقاندا كۈتۈلمىگەن (%1) خاتالىق يۈز بەردى.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
ug: %1, %2 نى ئېلىپ بېرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى. سەۋەبىنىڭ ئۈزۈمدىسى تۆۋەندىكىدەك.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
ug: %1 نى ئېلىپ بېرىۋاتقاندا زىيارەت رەت قىلىندى.

en: A resource cannot be created at the destination until one or more intermediate collections (folders) have been created.
ug: بىر ياكى بىر قانچە ۋاسىتىچى توپلام (قىسقۇچ) قۇرۇلغاندىن كېيىن ئاندىن نىشان ئورۇندا مەنبەنى قۇرالايدۇ.

en: The server was unable to maintain the liveness of the
    properties listed in the propertybehavior XML element
    or you attempted to overwrite a file while requesting
    that files are not overwritten.
     %1
ug: مۇلازىمېتىر «propertybehavior XML يەنى خاسلىق مەشغۇلاتى» XML ئېلېمېنتىدا مىسال كەلتۈرۈلگەن خاسلىقنىڭ ئاكتىپچانلىقى ياكى مەلۇم بىر ھۆججەتنى قاپلاشنى سىناشنى ساقلاپ قالالمىدى، شۇنىڭ بىلەن بىرگە ئۇ ھۆججەتنى قاپلىماسلىقنى تەلەپ قىلدى.
    %1

en: The requested lock could not be granted. %1
ug: تەلەپ قىلغان قۇلۇپلاشنى تاماملىيالمىدى. %1

en: The server does not support the request type of the body.
ug: مۇلازىمېتىر مەزمۇندىكى تەلەپ تىپىنى قوللىمايدۇ.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
ug: %1 قىلغىلى بولمايدۇ چۈنكى مەنبە قۇلۇپلانغان.

en: This action was prevented by another error.
ug: بۇ ھەرىكەت باشقا بىر خاتالىق تەرىپىدىن توسۇلدى.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the destination server refuses to accept the file or folder.
ug: %1 قىلغىلى بولمايدۇ چۈنكى نىشان مۇلازىمېتىر بۇ ھۆججەت ياكى قىسقۇچنى قوبۇللاشنى رەت قىلدى.

en: The destination resource does not have sufficient space to record the state of the resource after the execution of this method.
ug: نىشان مەنبەسى بۇ ئۇسۇل ئىجرا قىلىنغاندىن كېيىن مەنبەنىڭ ھالىتىنى خاتىرىلەشكە يېتەرلىك بوشلۇق يوق.

en: The resource cannot be deleted.
ug: مەنبەنى ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ.

[ctx: request type]
en: upload %1
ug: %1 نى يۈكلە

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
ug: %2 نى قىلىۋاتقاندا كۈتۈلمىگەن (%1) خاتالىق يۈز بەردى.

en: Network
ug: تور

en: Malformed URL %1
ug: خاتا تور ئادرېسى %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
ug: مۇندەرىجە %1 ئەمدى مەۋجۇت ئەمەس، شۇڭا ھۆججەتنى ئەسلىدىكى ئورنىغا ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ. شۇڭا سىز مۇندەرىجە قۇرغاندىن كېيىن ئەسلىگە كەلتۈرۈش مەشغۇلاتى قىلسىڭىز ياكى ھۆججەتنى باشقا يەرگە سۆرەپ تاشلىسىڭىز بولىدۇ.

en: Invalid combination of protocols.
ug: ئىناۋەتسىز كېلىشىم بىرىكمىسى.

en: This file is already in the trash bin.
ug: بۇ ھۆججەت ئاللىقاچان ئەخلەتخانىدا.

en: not supported
ug: قوللىمايدۇ

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
ug: كۆچۈرۈش ياكى يۆتكەشتە ئىچكى خاتالىق كۆرۈلدى، ئادەتتىكى ئەھۋالدا بۇ خاتالىق ھەرگىز يۈز بەرمەيدۇ

en: Helper program to handle the KDE trash can
    Note: to move files to the trash, do not use ktrash, but "kioclient move 'url' trash:/"
ug: KDE ئەخلەتخانا ئىقتىدارىنى بىر تەرەپ قىلىدىغان ياردەمچى پىروگرامما
    دىققەت: ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەشتە، ktrash نى ئىشلەتمەي «kioclient move 'url' trash:/» ئىشلىتىلىدۇ

en: Empty the contents of the trash
ug: ئەخلەتخانىدىكى مەزمۇننى تازىلايدۇ

en: Restore a trashed file to its original location
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھۆججەتنى ئەسلىدىكى ئورنىغا ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
ug: ئەخلەتخانا لىق. ئۇنى قولدا بوشىتىڭ ياكى ئۇنىڭدىكى تۈرلەرنى چىقىرىۋېتىڭ.

en: Do you want to retry?
ug: قايتا سىنامسىز؟

en: Retry Authentication
ug: كىملىك دەلىللەشنى قايتا سىنا

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
ug: قايتا سىنا

en: Authentication Dialog
ug: كىملىك دەلىللەش سۆزلەشكۈسى

en: Access denied
ug: زىيارەت رەت قىلىندى

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
ug: سىزنىڭ %1 كېلىشىمنى زىيارەت قىلىش ئىجازىتىڭىز يوق.

en: No preferred search providers were found.
ug: مايىللىقتىكى ئىزدەش تەمىنلىگۈچىسى تېپىلمىدى.

en: No search providers were found.
ug: ئىزدەش تەمىنلىگۈچىسى تېپىلمىدى.

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
ug: <qt><b>%1</b> نىڭ باش قىسقۇچى يوق.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
ug: <qt>ئاتى<b>%1</b> بولغان ئىشلەتكۈچى يوق.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag)
en: Common name:
ug: ئورتاق ئات:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName)
en: Acme Co.
ug: Acme شىركىتى.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag)
en: Organization:
ug: تەشكىل:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization)
en: Acme Sundry Products Company
ug: Acme تۈرلۈك ماللار شىركىتى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag)
en: Organizational unit:
ug: تەشكىلىي ئورۇن:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit)
en: Fraud Department
ug: Fraud تارماق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, countryTag)
en: Country:
ug: دۆلەت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country)
en: Canada
ug: كانادا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag)
en: State:
ug: ھالەت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state)
en: Quebec
ug: كىۋېبېك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag)
en: City:
ug: شەھەر:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city)
en: Lakeridge Meadows
ug: Lakeridge چارۋىچىلىق مەيدانى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Copy and paste a checksum in the field below.<br/>A checksum is usually provided by the website you downloaded this file from.
ug: مۇكەممەللىك يىغىندىسى تۆۋەندىكى بۆلەككە كۆچۈرۈپ چاپلىنىدۇ.<br/>مۇكەممەللىك يىغىندىسىنى ئادەتتە ھۆججەت چۈشۈرىدىغان مەنبە تور بېكەت تەمىنلەيدۇ.

note: i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
ug: مۆلچەرلەنگەن مۇكەممەللىك يىغىندىسى (MD5، SHA1، SHA256 ياكى SHA512)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton)
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
ug: چېكىلسە چاپلاش تاختىسىدىكى مۇكەممەللىك يىغىندىسىنى كىرگۈزۈش بۆلىكىگە چاپلايدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton,
en: Calculate
ug: ھېسابلا

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha512CopyButton)
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
ug: چېكىلسە مۇكەممەللىك يىغىندىسىنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ.

en: C&ancel
ug: ۋاز كەچ(&A)

en: &Move Here
ug: بۇ جايغا يۆتكە(&M)

[ctx: @action:inmenu Download contents of URL here]
en: &Download Here
ug: بۇ جايغا چۈشۈر(&D)

en: &Copy Here
ug: بۇ جايغا كۆچۈر(&C)

en: &Link Here
ug: بۇ يەرگە ئۇلا(&L)

[ctx: @action:button Launch script]
en: &Launch
ug: قوزغات(&L)

en: What do you wish to do with this file?
ug: سىز بۇ ھۆججەتكە قانداق مەشغۇلات ئېلىپ بارماقچى؟

[ctx: @action:button]
en: &Open
ug: ئاچ(&O)

[ctx: @action:button]
en: &Open with %1
ug: %1 دا ئاچ(&O)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Would you like to launch this file?
ug: بۇ ھۆججەتنى قوزغىتامسىز؟

en: Creating directory
ug: مۇندەرىجە قۇرۇۋاتىدۇ

en: Source
ug: مەنبە

en: Destination
ug: نىشان

en: Copying
ug: كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Moving
ug: يۆتكەۋاتىدۇ

en: Renaming
ug: ئات ئۆزگەرتىۋاتىدۇ

en: Moving to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Deleting
ug: ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Und&o
ug: يېنىۋال(&O)

en: Und&o: Copy
ug: يېنىۋال: كۆچۈر(&O)

en: Und&o: Link
ug: يېنىۋال: ئۇلانما(&O)

en: Und&o: Move
ug: يېنىۋال: يۆتكە(&O)

en: Und&o: Rename
ug: يېنىۋال: ئات ئۆزگەرت(&O)

en: Und&o: Trash
ug: يېنىۋال: ئەخلەتخانىغا يۆتكە(&O)

en: Und&o: Create Folder
ug: يېنىۋال: قىسقۇچ قۇر(&O)

en: Und&o: Create Folder(s)
ug: يېنىۋال: قىسقۇچ قۇر(&O)

en: Und&o: Create File
ug: يېنىۋال: ھۆججەت قۇر(&O)

en: Und&o: Batch Rename
ug: يېنىۋال: توپ ئات ئۆزگەرت(&O)

en: &Redo
ug: قايتىلا(&R)

en: &Redo: Copy
ug: قايتىلا: كۆچۈر(&R)

en: &Redo: Link
ug: قايتىلا: ئۇلانما(&R)

en: &Redo: Move
ug: قايتىلا: يۆتكە(&R)

en: &Redo: Rename
ug: قايتىلا: ئات ئۆزگەرت(&R)

en: &Redo: Trash
ug: قايتىلا: ئەخلەتخانىغا يۆتكە(&R)

en: &Redo: Create Folder
ug: قايتىلا: قىسقۇچ قۇر(&R)

en: &Redo: Create Folder(s)
ug: قايتىلا: قىسقۇچ قۇر(&R)

en: &Redo: Create File
ug: قايتىلا: ھۆججەت قۇر(&R)

en: &Redo: Batch Rename
ug: قايتىلا: توپ ئات ئۆزگەرت(&R)

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
ug: %1 ھۆججەت %2 دىن كۆچۈرۈلدى، ئەمما ئۇ %3 دا ئۆزگەرتىلگەندەك تۇرىدۇ.
    كۆچۈرۈش مەشغۇلاتىدىن يېنىۋېلىنسا ئۇ ھۆججەت ئۆچۈرۈلىدۇ، ھەممە ئۆزگەرتىش يوقىلىدۇ.
    سىز %4 نى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Undo File Copy Confirmation
ug: ھۆججەت كۆچۈرۈشتىن يېنىۋېلىشنى جەزملە

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ug: بۇ تۈرنى راستتىنلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟ <nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.</emphasis>

en: Delete Permanently
ug: مەڭگۈلۈك ئۆچۈر

[ctx: @action:button]
en: Delete Permanently
ug: مەڭگۈلۈك ئۆچۈر

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ug[0]: %1 تۈرنى راستتىنلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟<nl/><nl/><emphasis strong='true'>بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you want to permanently delete all items from the Trash?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ug: ئەخلەتخانىدىن بارلىق تۈرنى راستتىنلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟<nl/><nl/><emphasis strong='true'>بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.</emphasis>

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى بوشات

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this item to the Trash?<nl/><filename>%1</filename>
ug: سىز راستتىنلا بۇ تۈرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەمسىز؟<nl/><filename>%1</filename>

en: Do you really want to move this item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
ug[0]: سىز راستتىنلا %1 تۈرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەمسىز؟

[ctx: @action:button]
en: Add…
ug: قوش…

[ctx: @action:button]
en: Edit…
ug: تەھرىر…

[ctx: @action:button]
en: Delete
ug: ئۆچۈر

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
ug: ئىگىدار

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
ug: ئىگىدار گۇرۇپپا

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
ug: باشقا

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
ug: نىقاب

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
ug: ئاتالغان ئىشلەتكۈچى

en: Owner (Default)
ug: ئىگىدار (كۆڭۈلدىكى)

en: Edit ACL Entry
ug: ACL تۈرى تەھرىر

en: Entry Type
ug: كىرگۈ تىپى

en: Default for new files in this folder
ug: بۇ قىسقۇچتىكى يېڭى ھۆججەتنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتى

en: Owner
ug: ئىگىدار

en: Owning Group
ug: ئىگىدار گۇرۇپپا

en: Others
ug: باشقا

en: Mask
ug: نىقاب

en: Named user
ug: ئاتالغان ئىشلەتكۈچى

en: Named group
ug: ئاتالغان گۇرۇپپا

en: User:
ug: ئىشلەتكۈچى:

en: Group:
ug: گۇرۇپپا:

en: Type
ug: تۈرى

en: Name
ug: ئاتى

en: Effective
ug: ئۈنۈمى

en: Updating System Configuration
ug: سىستېما سەپلىمىسىنى يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Updating system configuration…
ug: سىستېما سەپلىمىسىنى يېڭىلاۋاتىدۇ…

[ctx: @title:column]
en: Name
ug: ئاتى

[ctx: @title:column]
en: Size
ug: چوڭلۇقى

[ctx: @title:column]
en: Date
ug: چېسلا

[ctx: @title:column]
en: Permissions
ug: ئىجازەت

[ctx: @title:column]
en: Owner
ug: ئىگىدار

[ctx: @title:column]
en: Group
ug: گۇرۇپپا

[ctx: @title:column]
en: Type
ug: تۈرى

en: Open &with %1
ug: %1 دا ئاچ(&O)

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
ug: مەشغۇلات(&A)

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open Folder With…
ug: قىسقۇچ ئاچ(&O)…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Open With…
ug: ئاچقۇز(&O)…

en: &Open folder with %1
ug: قىسقۇچنى %1 دا ئاچ(&O)

en: &Open with %1
ug: %1 دا ئاچ(&O)

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
ug: قىسقۇچ ئاچ(&O)

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
ug: ئاچقۇز(&O)

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application…
ug: باشقا پىروگرامما(&O)…

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
ug[0]: %1 تۈر

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
ug: يوچۇن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel)
en: Type:
ug: تۈرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel)
en: Content:
ug: مەزمۇنى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left)
en: Open With:
ug: ئاچقۇز:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn)
en: Change...
ug: ئۆزگەرت…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left)
en: Location:
ug: ئورنى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft)
en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calculateSizeBtn)
en: Determine the folder size
ug: قىسقۇچ چوڭلۇقىنى جەزملە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop
ug: توختا

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn)
en: Stop determining the folder size
ug: قىسقۇچ چوڭلۇقىنى جەزملەشنى توختات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn)
en: Explore in Filelight
ug: Filelight تا كۆز يۈگۈرت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel)
en: Points to:
ug: نىشانلىغىنى:

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QPushButton, symlinkTargetOpenDir)
en: Show target
ug: نىشاننى كۆرسەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left)
en: Created:
ug: قۇرغان ۋاقىت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left)
en: Modified:
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left)
en: Accessed:
ug: زىيارەت ۋاقتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left)
en: File System:
ug: ھۆججەت سىستېمىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left)
en: Mounted On:
ug: ئېگەرلەش نۇقتىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left)
en: Mounted From:
ug: ئېگەرلەش مەنبەسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel)
en: Free Space:
ug: ئەركىن بوشلۇق:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar)
en: Unknown size
ug: نامەلۇم چوڭلۇق

en: Known Applications
ug: مەلۇملۇق پىروگرامما

en: Open With
ug: ئاچقۇز

en: <qt>Select the program that should be used to open <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ug: <qt><b>%1</b> نى ئاچىدىغان پىروگرامما تاللىنىدۇ. ئەگەر پىروگرامما تىزىمدا يوق بولسا پىروگرامما ئاتى كىرگۈزۈلىدۇ ياكى كۆز يۈگۈرت توپچە چېكىلىدۇ.</qt>

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئاچىدىغان پىروگرامما ئاتى تاللىنىدۇ.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
ug: <qt>ھۆججەت ئېچىشتا ئىشلەتمەكچى بولغان پىروگرامما تاللىنىدۇ<br/>%1</qt>

en: <qt>Select the program you want to use to open the file.</qt> | <qt>Select the program you want to use to open the %1 files.</qt>
ug[0]: <qt>%1 ھۆججەت ئېچىشتا ئىشلەتمەكچى بولغان پىروگرامما تاللىنىدۇ.</qt>

en: Choose Application
ug: پىروگرامما تاللا

en: Choose Application for %1
ug: %1 ئۈچۈن پىروگرامما تاللىنىدۇ

en: <qt>Select the program for the file type: <b>%1</b>. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ug: <qt>ھۆججەت تۈرى: <b>%1</b> بولغان ھۆججەتنى ئاچىدىغان پىروگرامما تاللىنىدۇ. ئەگەر پىروگرامما تىزىملىكتە بولمىسا پىروگرامما ئاتىنى كىرگۈزۈلىدۇ ياكى كۆز يۈگۈرت توپچە چېكىلىدۇ.</qt>

en: <qt>Select a program. If the program is not listed, enter the name or click the browse button.</qt>
ug: <qt>پىروگراممىدىن بىرى تاللىنىدۇ. ئەگەر پىروگرامما تىزىملىكتە بولمىسا پىروگرامما ئاتى كىرگۈزۈلىدۇ ياكى كۆز يۈگۈرت توپچە چېكىلىدۇ.</qt>

en: Type to filter the applications below, or specify the name of a command.
    Press down arrow to navigate the results.
ug: بۇ جايغا مەزمۇن كىرگۈزۈلسە تۆۋەندىكى پىروگراممىنى سۈزىدۇ ياكى بۇيرۇقنىڭ ئىسمىنى بەلگىلىگىلى بولىدۇ.
    ئاستى يا ئوق بېسىلسا نەتىجىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Following the command, you can have several place holders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    %f - a single file name
    %F - a list of files; use for applications that can open several local files at once
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %d - the directory of the file to open
    %D - a list of directories
    %i - the icon
    %m - the mini-icon
    %c - the comment
ug: سىز بۇيرۇقنىڭ كەينىگە بىر قانچە ئورۇن بەلگىسىنى ئەگەشتۈرەلەيسىز، پىروگرامما ئىجرا قىلىنغاندا بۇ ئورۇن بەلگىلىرى ئەمەلىي قىممەتكە ئالماشتۇرۇلىدۇ:
    %f - يەككە ھۆججەت ئاتى
    %F - ھۆججەت تىزىمى؛ بىرلا ۋاقىتتا بىر قانچە يەرلىك ھۆججەتنى ئاچقىلى بولىدىغان قوللىنىشچان پىروگرامما
    %u - يەككە URL
    %U - URL تىزىمى
    %d - ئاچىدىغان ھۆججەت تۇرۇشلۇق مۇندەرىجە
    %D - قىسقۇچ تىزىمى
    %i - سىنبەلگە
    %m - كىچىك سىنبەلگە
    %c - ئىزاھات

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
ug: تۈرى «%1» (%2) بولغان بارلىق ھۆججەتكە مۇناسىۋەتلىك ئەپنى ئەستە تۇتىدۇ(&R)

en: &Remember application association for all files of type
    "%1"
ug: تۈرى «%1» بولغان بارلىق ھۆججەتكە مۇناسىۋەتلىك ئەپنى ئەستە تۇتىدۇ(&R)

en: Terminal options
ug: تېرمىنال تاللانمىسى

en: Run in &terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل(&T)

en: &Do not close when command exits
ug: بۇيرۇقتىن چېكىنگەندە ياپما(&D)

en: Get more Apps from Discover
ug: Discover دىن تېخىمۇ كۆپ پىروگراممىغا ئېرىشىدۇ

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Terminal
ug: تېرمىنال

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Check this option if the application you want to run is a text mode application or if you want the information that is provided by the terminal emulator window.
ug: ئەگەر سىز ئىجرا قىلماقچى بولغان پىروگرامما تېكىست ھالەتتىكى پىروگرامما بولسا ياكى سىز ئېھتىياجلىق ئۇچۇرنى تېرمىنال تەقلىد كۆزنىكى تەمىنلىسە بۇ تاللانمىنى تاللاڭ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck)
en: Run in terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel)
en: Terminal options:
ug: تېرمىنال تاللانمىسى:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Check this option if the text mode application offers relevant information on exit. Keeping the terminal emulator open allows you to retrieve this information.
ug: ئەگەر تېكىست شەكلىدىكى پىروگرامما چېكىنگەندە مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرنى تەمىنلىسە بۇ تاللانمىنى تاللاڭ. تېرمىنال تەقلىدلىگۈچ ئوچۇق ھالەتتە تۇرغۇزۇلسا بۇ ئۇچۇرغا ئېرىشىشىڭىزگە يول قويىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck)
en: Do not close when command exits
ug: بۇيرۇقتىن چېكىنگەندە ياپمايدۇ

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2)
en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Check this option if you want to run this application with a different user id. Every process has a different user id associated with it. This id code determines file access and other permissions. The password of the user is required to use this option.
ug: ئەگەر پىروگراممىنى ئوخشىمىغان ئىشلەتكۈچى كىملىكى(id)دە ئىجرا قىلماقچى بولسىڭىز، بۇ تاللانمىنى تاللاڭ. ھەر بىر جەرياننىڭ ماس ھالدىكى ئىشلەتكۈچى كىملىكى بار، بۇ كىملىك مۇناسىپ جەرياننىڭ ھۆججەت زىيارەت ھوقۇقى ۋە باشقا ھوقۇقلىرىنى بەلگىلەيدۇ. سىز بۇنىڭ ئۈچۈن شۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىمىنى تەمىنلىسىڭىز ئاندىن بۇ تاللانمىنى ئىشلىتەلەيسىز.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck)
en: Run as a different user
ug: باشقا ئىشلەتكۈچى سۈپىتىدە ئىجرا قىل

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Enter the user name you want to run the application as.
ug: پىروگراممىنى ئىجرا قىلماقچى بولغان ئىشلەتكۈچىنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suidEditLabel)
en: Username:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit)
en: Enter the user name you want to run the application as here.
ug: پىروگراممىنى ئىجرا قىلماقچى بولغان ئىشلەتكۈچىنىڭ ئاتىنى بۇ جايغا كىرگۈزۈڭ.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox)
en: Discrete GPU
ug: مۇستەقىل كۆرسىتىش كارتىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck)
en: Run using dedicated graphics card
ug: مۇستەقىل كۆرسىتىش كارتىسىدا ئىجرا قىلىدۇ

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Startup
ug: قوزغىلىش

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Check this option if you want to make clear that your application has started. This visual feedback may appear as a busy cursor or in the taskbar.
ug: ئەگەر قوللىنىشچان پىروگراممىنىڭ قوزغىلىش جەريانىنى تېخىمۇ ئېنىق چۈشەنمەكچى بولسىڭىز بۇ تاللانمىنى تاللاڭ. بۇ كۆرۈنۈشچان ئىنكاس ئالدىراش سىنبەلگىدەك كۆرۈنۈشى مۇمكىن، ۋەزىپە بالداقتا ئىپادىلىنىشىمۇ مۇمكىن.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck)
en: Enable launch feedback
ug: قوزغىتىش قايتما ئىنكاسنى قوزغىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, nameLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Type the name you want to give to this application here. This application will appear under this name in the applications menu and in the panel.
ug: بۇ قوللىنىشچان پىروگراممىغا قويماقچى بولغان ئاتنى بۇ جايغا كىرگۈزۈڭ. بۇ قوللىنىشچان پىروگرامما مۇشۇ ئاتتا قوللىنىشچان پىروگرامما تىزىملىك ۋە كۆزنەكچىدە كۆرۈنىدۇ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, genNameEdit)
en: Type a generic name for the application here. Examples: an image viewing application would be "Image Viewer".
ug: بۇ جايغا ئادەتتىكى پىروگرامما ئىسمى كىرگۈزۈلىدۇ. مەسىلەن: سۈرەت كۆرۈش پىروگراممىسى «سۈرەت كۆرگۈچ» بولۇشى كېرەك.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Generic name:
ug: ئادەتتىكى ئاتى(&G):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type the description of this application, based on its use, here. Examples: an image viewing application would be "View and edit images".
ug: بۇ جايغا ئىشلىتىش ئورنىغا ئاساسەن قوللىنىشچان پىروگراممىنىڭ چۈشەندۈرۈشى كىرگۈزۈلىدۇ. مەسىلەن: سۈرەت كۆرۈش پىروگراممىسى «سۈرەت كۆرسىتىپ ۋە تەھرىرلە» بولۇشى كېرەك.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Comm&ent:
ug: ئىزاھات(&E):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelenvvars)
en: Environment variables:
ug: مۇھىت ئۆزگەرگۈچىسى:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, programEdit)
en: Type the command to start this application here.
ug: بۇ جايغا مەزكۇر پىروگراممىنى قوزغىتىدىغان بۇيرۇق كىرگۈزۈلىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Program:
ug: پىروگرامما:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, browseButton)
en: Click here to browse your file system in order to find the desired executable.
ug: بۇ جاينى چەكسىڭىز ھۆججەت سىستېمىڭىزدا كۆز يۈگۈرتۈپ، ئىجرا قىلماقچى بولغان ھۆججەتنى تاپىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton)
en: &Browse...
ug: كۆز يۈگۈرت(&B)…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, argumentsLabel) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, argumentsEdit)
en: Type the arguments to use when starting this application here.
    
    You can have several placeholders which will be replaced with the actual values when the actual program is run:
    
    %f - a single filename
    %F - a list of files (for apps that can open several files at once)
    %u - a single URL
    %U - a list of URLs
    %i - the icon of the .desktop file
    %c - the name of the .desktop file
    %k - the location of the .desktop file
ug: بۇ جايغا مەزكۇر قوللىنىشچان پىروگراممىنى قوزغىتىدىغان بۇيرۇقنىڭ ئۆزگەرگۈچىسى كىرگۈزۈلىدۇ.
    
    سىز بۇيرۇقنىڭ كەينىگە بىر قانچە ئورۇن بەلگىسىنى ئەگەشتۈرەلەيسىز، پىروگرامما ئىجرا قىلىنغاندا بۇ ئورۇن بەلگىلىرى ئەمەلىي قىممەتكە ئالماشتۇرۇلىدۇ:
    %f - يەككە ھۆججەت ئاتى
    %F - ھۆججەت تىزىمى؛ بىرلا ۋاقىتتا بىر قانچە يەرلىك ھۆججەتنى ئاچقىلى بولىدىغان قوللىنىشچان پىروگرامما
    %u - يەككە تور ئادرېسى
    %U - تور ئادرېس تىزىمى
    %i - .desktop ھۆججەتنىڭ سىنبەلگىسى
    %c - .desktop ھۆججەتنىڭ ئىسمى
    %k - .desktop ھۆججەتنىڭ ئورنى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: &Arguments:
ug: ئۆزگەرگۈچى(&A):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit)
en: Sets the working directory for your application.
ug: قوللىنىشچان پىروگراممىڭىزنىڭ خىزمەت مۇندەرىجىسىنى تەڭشەيدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Work path:
ug: خىزمەت يولى(&W):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
ug: <qt><p>بۇ جايدا قوللىنىشچان پىروگراممىڭىز بىر تەرەپ قىلالايدىغان بىر ياكى بىر قانچە ھۆججەت تۈرىنى تاللاڭ. بۇ تىزىم <u>mime تىپى</u>بويىچە تەشكىللىنىدۇ.</p>
    <p>MIME — كۆپ خىل ئىشلىتىلىدىغان ئىنتېرنېت خەت كېڭەيتىلمىسى بىر خىل كېڭەيتىلگە ئات ۋە مۇناسىپ <u>mime تىپى </u>غا ئاساسەن سانلىق-مەلۇمات تىپىنىڭ ئۆلچەملىك كېلىشىمىنى ئىپادىلەيدۇ. مەسىلەن:  flower.bmp  دىكى چېكىتنىڭ كەينىدىكى "bmp" بۆلىكى بۇنىڭ بىر خىل سۈرەت <u>image/x-bmp</u> ئىكەنلىكىنى ئىپادىلەيدۇ. قايسى قوللىنىشچان پىروگراممىنىڭ قايسى خىل ھۆججەتنى ئېچىشتا سىستېمىڭىز ھەر بىر قوللىنىشچان پىروگراممىنىڭ قايسى خىل كېڭەيتىلگەن ئات ۋە  mime تىپىنى بىر تەرەپ قىلىدىغانلىقىنى ئۇقتۇتۇرىدۇ.</p>
    <p> ئەگەر بۇ قوللىنىشچان پىروگراممىنى بىر ياكى بىر قانچە  تىزىمدا يوق mime تىپى بىلەن باغلاشتا تۆۋەندىكى <b>قوش</b> توپچىنى چېكىڭ. ئەگەر بۇ قوللىنىشچان پىروگراممىنىڭ بىر ياكى بىر قانچە ھۆججەت تۈرى بولسا سىز تۆۋەندىكى <b>چىقىرىۋەت</b> توپچىسىنى چېكىپ تىزىمدىن چىقىرىۋەتسىڭىز بولىدۇ.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: &Supported file types:
ug: قوللايدىغان ھۆججەت تۈرى(&S):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Mimetype
ug: Mime تىپى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList)
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Click on this button if you want to add a type of file (mimetype) that your application can handle.
ug: ئەگەر قوللىنىشچان پىروگراممىڭىز بىر تەرەپ قىلالايدىغان ھۆججەت تۈرى (mime تىپى) قوشماقچى بولسىڭىز بۇ توپچىنى چېكىڭ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFiletypeButton)
en: Add...
ug: قوش…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: If you want to remove a type of file (mimetype) that your application cannot handle, select the mimetype in the list above and click on this button.
ug: ئەگەر مەلۇم قوللىنىشچان پىروگرامما بىر تەرەپ قىلالمايدىغان ھۆججەت تۈرى (mime تىپى) نى ئۆچۈرمەكچى بولسىڭىز، يۇقىرىدىكى تىزىمدىن شۇ mime تىپىنى تاللاپ ئاندىن بۇ توپچىنى چېكىڭ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton)
en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Click here to modify the way this application will run, launch feedback, D-Bus options or to run it as a different user.
ug: بۇ جاي چېكىلسە قوللىنىشچان پىروگراممىنىڭ ئىجرا قىلىش ئۇسۇلى، ئىجرا قايتما ئىنكاسى، D-Bus تاللانما ياكى پەرقلىق ئىشلەتكۈچى سۈپىتىدە ئىجرا قىلىشنى ئۆزگەرتىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Ad&vanced Options
ug: ئالىي تاللانما(&V)

en: Properties for %1
ug: ‹%1› نىڭ خاسلىقى

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
ug[0]: تاللانغان %1 تۈرنىڭ نىڭ خاسلىقى

[ctx: @title:tab]
en: Share
ug: ھەمبەھىر

[ctx: @info]
en: Could not save properties due to insufficient write access to:<nl/><filename>%1</filename>.
ug: يېزىش ئىجازىتى بولمىغانلىقتىن خاسلىقنى ساقلىيالمايدۇ: <nl/><filename>%1</filename>.

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
ug: ئادەتتىكى(&G)

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter file name
ug: ھۆججەت ئاتى كىرگۈزۈلىدۇ

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
ug: %1 دا كۆز يۈگۈرت

en: Refresh
ug: يېڭىلا

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter target location
ug: نىشان ئورۇن كىرگۈزۈلىدۇ

[ctx: @info:tooltip Go to path %1]
en: Show <filename>%1</filename>
ug: <filename>%1</filename> نى كۆرسەت

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
ug: نامەلۇم چوڭلۇق

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
ug: ھېسابلاۋاتىدۇ… %1 (%2)
    %4، %3

en: 1 file | %1 files
ug[0]: %1 ھۆججەت

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
ug[0]: %1 تارماق قىسقۇچ

en: Calculating...
ug: ھېسابلاۋاتىدۇ…

en: At least %1
ug: ئاز دېگەندە %1

en: The new file name is empty.
ug: يېڭى ھۆججەت ئاتى بوش.

en: No registered file type
ug: تىزىملاتقان ھۆججەت تۈرى يوق

en: No associated application
ug: باغلىنىشلىق پىروگرامما يوق

[ctx: @action:button Create new file type]
en: Create…
ug: قۇر…

[ctx: @action:button]
en: Change…
ug: ئۆزگەرت…

[ctx: @info:tooltip]
en: Change the default application for opening files of type “%1”.
ug: تۈرى «%1» بولغان ھۆججەتنى ئاچىدىغان كۆڭۈلدىكى پىروگراممىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: No Access
ug: زىيارەت چەكلەندى

en: Can Only View
ug: پەقەت كۆرەلەيدۇ

en: Can View & Modify
ug: كۆرۈپ ئۆزگەرتەلەيدۇ

en: Can Only View Content
ug: پەقەت كۆرەلەيدۇ

en: Can View & Modify Content
ug: مەزمۇننى كۆرۈپ ئۆزگەرتەلەيدۇ

en: Can Only View/Read Content
ug: پەقەت مەزمۇننى كۆرۈپ ئوقۇيالايدۇ

en: Can View/Read & Modify/Write
ug: مەزمۇننى كۆرۈپ، ئوقۇپ ھەم ئۆزگەرتىپ يازالايدۇ

en: &Permissions
ug: ئىجازەت(&P)

en: Access Permissions
ug: زىيارەت ئىجازىتى

en: This file is a link and does not have permissions. | All files are links and do not have permissions.
ug[0]: بۇ ھۆججەت ئۇلانما، ئىجازەت يوق.

en: Only the owner can change permissions.
ug: ئىگىدارلا ھوقۇقنى ئۆزگەرتەلەيدۇ.

en: O&wner:
ug: ئىگىدار(&W):

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
ug: ئىگىدار ئىجرا قىلالايدىغان مەشغۇلاتىنى بېكىتىدۇ.

en: Gro&up:
ug: گۇرۇپپا(&U):

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
ug: گۇرۇپپا ئەزالىرىنىڭ ئىجرا قىلالايدىغان مەشغۇلاتىنى بېكىتىدۇ.

en: O&thers:
ug: باشقالار(&T):

en: Specifies the actions that all users, who are neither owner nor in the group, are allowed to do.
ug: ئىگىدار بولمىغان ۋە گۇرۇپپا ئەزالىرى بولمىغانلارنىڭ ئىجرا قىلالايدىغان مەشغۇلاتىنى بېكىتىدۇ.

en: Only own&er can delete or rename contents
ug: پەقەت ئىگىدارلا مەزمۇنى ئۆچۈرۈپ ياكى ئاتىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ(&E)

en: Allow &executing file as program
ug: ھۆججەتنى پىروگراممىدەك ئىجرا قىلىشقا يول قويىدۇ(&E)

en: Delete or rename:
ug: ئۆچۈر ياكى ئات ئۆزگەرت:

en: Execute:
ug: ئىجرا قىل:

en: Enable this option to allow only the folder's owner to delete or rename the contained files and folders. Other users can only add new files, which requires the 'Modify Content' permission.
ug: بۇ تاللانما قوزغىتىلسا قىسقۇچ ئىگىدارى ھۆججەت ۋە قىسقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرتىشكە يول قويىدۇ. باشقا ئىشلەتكۈچىلەر «مەزمۇن ئۆزگەرت»ئىش ھوقۇقىنى تەڭشىگەن ئەھۋالدا يېڭى ھۆججەت قوشالايدۇ.

en: Enable this option to mark the file as executable. This only makes sense for programs and scripts. It is required when you want to execute them.
ug: بۇ تاللانما قوزغىتىلسا بۇ ھۆججەتكە ئىجراچان بەلگىسى قويۇلىدۇ. بۇ پەقەت پىروگرامما ۋە قوليازمىغىلا بولىدۇ. ئەگەر بۇ ھۆججەتنى ئىجرا قىلماقچى بولسىڭىز ئۇنداقتا بۇ تاللانمىنى تاللاڭ.

en: A&dvanced Permissions
ug: ئالىي ھوقۇقلار(&D)

en: Ownership
ug: ئىگىدارلىق

en: User:
ug: ئىشلەتكۈچى:

en: Group:
ug: گۇرۇپپا:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
ug: ئۆزگەرتىشنى ھەممە تارماق قىسقۇچ ۋە ئۇنىڭ مەزمۇنلىرىغا قوللان

en: Advanced Permissions
ug: ئالاھىدە ھوقۇقلار

en: Class
ug: تىپ

en: Show
    Entries
ug: تۈر كۆرسەت

en: This flag allows viewing the content of the folder.
ug: بۇ بايراق قىسقۇچ مەزمۇنىنى كۆرسىتىشكە يول قويىدۇ.

en: Read
ug: ئوقۇ

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
ug: ئوقۇ بايراقى ھۆججەت مەزمۇنىنى كۆرۈشكە يول قويىدۇ.

en: Write
    Entries
ug: تۈر ياز

en: This flag allows adding, renaming and deleting of files. Note that deleting and renaming can be limited using the Sticky flag.
ug: بۇ بايراق ھۆججەت قوشۇش، ئاتىنى ئۆزگەرتىش ۋە ئۆچۈرۈشكە يول قويىدۇ. دىققەت، ئۆچۈرۈش ۋە ئاتىنى ئۆزگەرتىشنى يېپىشقاق بەلگە ئارقىلىق چەكلىگىلى بولىدۇ.

en: Write
ug: يازغاندا

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
ug: يېزىش بايرىقى ھۆججەت مەزمۇنىنى ئۆزگەرتىشكە يول قويىدۇ.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
ug: كىرىش

en: Enable this flag to allow entering the folder.
ug: بۇ بايراق قوزغىتىلسا قىسقۇچقا كىرىشكە يول قويىدۇ.

en: Exec
ug: ئىجرا قىل

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
ug: بۇ بايراق قوزغىتىلسا ھۆججەتنى پىروگراممىدەك ئىجرا قىلىشقا يول قويىدۇ.

en: Special
ug: ئالاھىدە

en: Special flag. Valid for the whole folder, the exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ug: ئالاھىدە بايراق. پۈتكۈل قىسقۇچقىلا كۈچكە ئىگە، ئوڭ قول تەرەپتىكى ئىستوندىن ھەر بىر بايراقنىڭ مەنىسىنى كۆرەلەيسىز.

en: Special flag. The exact meaning of the flag can be seen in the right hand column.
ug: ئالاھىدە بايراق. ئوڭ قول تەرەپتىكى ئىستوندىن ھەر بىر بايراقنىڭ مەنىسىنى كۆرەلەيسىز.

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: If this flag is set, the owner of this folder will be the owner of all new files.
ug: ئەگەر بۇ بايراق تەڭشەلگەن بولسا بۇ قىسقۇچنىڭ ئىگىدارى ھەممە يېڭى ھۆججەتنىڭمۇ ئىگىدارىدۇر.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the owner.
ug: ئەگەر بۇ ھۆججەت ئىجراچان قىلىپ تەڭشىلىپ بۇ بايراق تەڭشەلگەن بولسا بۇ ھۆججەت ئىگىدارنىڭ ھوقۇقىدا ئىجرا قىلىنىدۇ.

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
ug: ئەگەر بۇ بايراق تەڭشەلسە، بۇ قىسقۇچنىڭ گۇرۇپپىسى ھەممە يېڭى ھۆججەت ئۈچۈن تەڭشىلىدۇ.

en: If this file is an executable and the flag is set, it will be executed with the permissions of the group.
ug: ئەگەر بۇ ھۆججەت ئىجراچان بولۇپ بۇ بايراق تەڭشەلسە، بۇ ھۆججەت گۇرۇپپا ھوقۇقىدا ئىجرا قىلىنىدۇ.

en: If the Sticky flag is set on a folder, only the owner and root can delete or rename files. Otherwise everybody with write permissions can do this.
ug: ئەگەر قىسقۇچقا يېپىشقاق بەلگە تەڭشەلسە، پەقەت ئىگىدار ۋە root لا ھۆججەتنى ئۆچۈرۈپ ياكى ئاتىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ. ئۇنداق بولمىسا يېزىش ھوقۇقىغا ئىگە ھەممە كىشى ھۆججەتنى ئۆچۈرۈپ ياكى ئاتىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ.

en: The Sticky flag on a file is ignored on Linux, but may be used on some systems
ug: ھۆججەتتىكى يېپىشقاق بەلگە Linux تا ئېتىبارغا ئېلىنمايدۇ ئەمما باشقا سىستېمىدا ئىشلىتىلىشى مۇمكىن

en: Set UID
ug: UID تەڭشەك

en: Set GID
ug: GID تەڭشەك

[ctx: File permission]
en: Sticky
ug: يېپىشقاق

en: Link
ug: ئۇلانما

en: Varying (No Change)
ug: ئۆزگىرىش(ئۆزگىرىش يوق)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
ug[0]: بۇ ھۆججەت ئالىي ئىجازەت ئىشلىتىدۇ

en: This folder uses advanced permissions. | These folders use advanced permissions.
ug[0]: بۇ قىسقۇچ ئالىي ئىجازەت ئىشلىتىدۇ.

en: These files use advanced permissions.
ug: بۇ ھۆججەت ئالىي ئىجازەت ئىشلىتىدۇ.

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
ug: مۇكەممەللىك يىغىندىسى(&H)

en: Invalid checksum.
ug: ئىناۋەتسىز مۇكەممەللىك يىغىندىسى.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
ug: بېرىلگىنى ئىناۋەتلىك MD5، SHA1 ياكى SHA256 مۇكەممەللىك يىغىندىسى ئەمەس.

en: Checksums match.
ug: مۇكەممەللىك يىغىندىسى ماس كەلدى.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
ug: ھېسابلانغان مۇكەممەللىك يىغىندىسى بىلەن مۆلچەردىكى مۇكەممەللىك يىغىندىسى ماس كەلدى.

en: <p>Checksums do not match.</p>This may be due to a faulty download. Try re-downloading the file.<br/>If the verification still fails, contact the source of the file.
ug: <p>مۇكەممەللىك يىغىندىسى ماس كەلمىدى.</p>بۇ بەلكىم ھۆججەتنى چۈشۈرۈش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن. ھۆججەتنى قايتا چۈشۈرۈپ سىناڭ. <br/>ئەگەر يەنىلا دەلىللەش مەغلۇپ بولسا، ھۆججەتنى تەمىنلىگۈچى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
ug: ھېسابلانغان مۇكەممەللىك يىغىندىسى بىلەن مۆلچەردىكى مۇكەممەللىك يىغىندىسى پەرقلىق.

[ctx: @info:progress computation in the background]
en: Verifying checksum…
ug: مۇكەممەللىك يىغىندىسىنى دەلىللەۋاتىدۇ…

en: The checksums of all files are identical.
ug: ھەممە ھۆججەتنىڭ مۇكەممەللىك يىغىندىسى ئوخشاش.

en: The selected files have different checksums.
ug: تاللانغان ھۆججەتنى مۇكەممەللىك يىغىندىسى پەرقلىق.

[ctx: @info:progress]
en: Calculating…
ug: ھېسابلاۋاتىدۇ…

en: U&RL
ug: تور ئادرېسى(&R)

en: URL:
ug: تور ئادرېسى:

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
ug: خاسلىقنى ساقلىيالمايدۇ. پەقەت يەرلىك ھۆججەت سىستېمىسىدىكى تۈرنىلا قوللايدۇ.

en: &Application
ug: پىروگرامما(&A)

en: Add File Type for %1
ug: %1 نىڭ ئۈچۈن ھۆججەت تۈرى قوش

en: Select one or more file types to add:
ug: قوشىدىغان بىر ياكى كۆپ خىل ھۆججەت تۈرى تاللىنىدۇ:

en: Only executables on local file systems are supported.
ug: پەقەت يەرلىك ھۆججەت سىستېمىسىدىكى ئىجراچان ھۆججەتنىلا قوللايدۇ.

en: Advanced Options for %1
ug: %1 نىڭ ئالىي تاللانمىسى

en: KDE SSL Information
ug: KDE SSL ئۇچۇرى

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
ug: تېما

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
ug: تارقاتقۇچى

en: Current connection is secured with SSL.
ug: نۆۋەتتىكى باغلىنىش بىخەتەر SSL نى ئىشلىتىدۇ.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
ug: بۇ پۈتۈكنىڭ ئاساسىي بۆلىكى بىخەتەر SSL نى ئىشلەتكەن ئەمما بەزى بۆلەكلىرى ئىشلەتمىگەن.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
ug: بۇ پۈتۈكنىڭ بەزى بۆلەكلىرى بىخەتەر SSL نى ئىشلەتكەن ئەمما ئاساسىي بۆلىكى ئىشلەتمىگەن.

en: Current connection is not secured with SSL.
ug: نۆۋەتتىكى باغلىنىش بىخەتەر SSL نى ئىشلەتمىگەن.

[ctx: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: %1, %2 %3
ug: %1، %2 %3

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
ug[0]: %1 بىت ئىشلەت

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
ug[0]: %1 بىتلىق ئاچقۇچ

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
ug: ياق، خاتالىق ئۇچۇرلىرى:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
ug: ھەئە

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
ug: %1 دىن %2

en: Search for '%1' with
ug: «%1» نى ئىزدەش ئۇسۇلى

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Web Shortcuts…
ug: تور تېزلەتمىسىنى سەپلەش…

en: Open file dialog
ug: ھۆججەت سۆزلەشكۈسىنى ئاچ

[ctx: A default file name excluding extension for some pasted content]
en: pasted file
ug: چاپلانغان ھۆججەت

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
ug: چاپلاش تاختىسى سىز «چاپلا»نى ئىشلەتكەندىن كېيىن ئۆزگەردى: تاللىغان سانلىق-مەلۇماتنىڭ پىچىمىنى قوبۇل قىلالمايدۇ. چاپلىماقچى بولغان مەزمۇننى قايتا كۆچۈرۈڭ.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
ug: بىر قىسقۇچ چاپلا

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
ug: بىر ھۆججەت چاپلا

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
ug[0]: %1 تۈر چاپلا

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents…
ug: چاپلاش تاختىسىدىكى مەزمۇننى چاپلا(&P)…

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
ug: چاپلا

en: Filename for clipboard content:
ug: چاپلاش تاختا مەزمۇنىنىڭ ھۆججەت ئاتى:

en: Filename for dropped contents:
ug: سۆرەپ تاشلانغان مەزمۇننىڭ ھۆججەت ئاتى:

en: Date: %1
ug: چېسلا: %1

en: Size: %1
ug: چوڭلۇقى: %1

en: Appl&y to All
ug: ھەممىگە قوللان(&Y)

en: When this is checked, the button pressed will be applied to all subsequent folder conflicts for the remainder of the current job.
    Unless you press Skip you will still be prompted in case of a conflict with an existing file in the directory.
ug: ئەگەر بۇ توپچە چېكىلسە بۇ تاللانما نۆۋەتتىكى ۋەزىپىدىكى ئېشىپ قالغان توقۇنۇش بار قىسقۇچنىڭ ھەممىسىگە قوللىنىلىدۇ. سىز «ئاتلا»نى چەكمىسىڭىزلا مۇندەرىجىدىكى مەۋجۇت ھۆججەتكە مۇناسىۋەتلىك توقۇنۇش ئەسكەرتىشىنى قايتا كۆرىسىز.

en: When this is checked, the button pressed will be applied to all subsequent conflicts for the remainder of the current job.
ug: بۇ تاللانما تاللىنىپ، بۇ توپچە چېكىلسە نۆۋەتتىكى ۋەزىپىدىكى ئېشىپ قالغان توقۇنۇشى بار ھەممە ئىشقا قوللىنىلىدۇ.

en: &Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(&R)

en: Suggest New &Name
ug: يېڭى ئات تەۋسىيە(&N)

en: &Skip
ug: ئاتلا(&S)

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
ug: بۇ قىسقۇچنى كۆچۈرۈپ ياكى يۆتكىمەي، كېيىنكى تۈرگە ئاتلايدۇ

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
ug: بۇ ھۆججەتنى كۆچۈرۈپ ياكى يۆتكىمەي، كېيىنكى تۈرگە ئاتلايدۇ

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
ug: ياز(&W)

en: Files and folders will be copied into the existing directory, alongside its existing contents.
    You will be prompted again in case of a conflict with an existing file in the directory.
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچ مەۋجۇت مۇندەرىجىگە كۆچۈرۈلىدۇ، مۇندەرىجىدە بىر قىسىم مەزمۇن بار. 
    ئەگەر بىر مۇندەرىجىدە ئوخشاش ئاتلىق ھۆججەت توقۇنۇشى كۆرۈلسە، مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرنى قايتا كۆرىسىز.

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
ug: كونىراق ھۆججەتنى قاپلا(&O)

en: Destination files which have older modification times will be overwritten by the source, skipped otherwise.
ug: ئەگەر نىشان ھۆججەتنىڭ ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى مەنبە ھۆججەتنىڭكىدىن بالدۇر بولسا قاپلىۋېتىدۇ، ئۇنداق بولمىسا ئاتلايدۇ.

en: &Resume
ug: داۋاملاشتۇر(&R)

en: This action would overwrite '%1' with itself.
    Please enter a new file name:
ug: بۇ مەشغۇلات «%1» نى ئۆزى بىلەن قاپلىۋېتىدۇ.
    يېڭى بىر ھۆججەت ئاتى كىرگۈزۈڭ:

en: C&ontinue
ug: داۋاملاشتۇر(&O)

en: Would you like to overwrite the destination?
ug: نىشاننى قاپلىۋېتەمسىز؟

en: Would you like to merge the contents of '%1' into '%2'?
ug: «%1» نىڭ مەزمۇنىنى «%2» غا بىرلەشتۈرۈۋېتەمسىز؟

en: The source is <b>more recent</b>.
ug: مەنبە <b>تېخىمۇ يېڭى</b>.

en: The source is <b>older</b>.
ug: مەنبە <b>كونىراق</b>.

en: The source is <b>smaller by %1</b>.
ug: مەنبە <b>%1 كىچىكرەك</b>.

en: The source is <b>bigger by %1</b>.
ug: مەنبە <b>%1 چوڭراق</b>.

en: The files are <b>identical</b>.
ug: ھۆججەت <b>ئوخشاش</b>.

en: The files <b>seem identical</b>.
ug: ھۆججەت <b>قارىماققا ئوخشاشتەك</b>.

en: The files are <b>different</b>.
ug: ھۆججەت <b>پەرقلىق</b>.

en: The files are likely to be identical: they have the same size and their contents are the same at the beginning, middle and end.
ug: ھۆججەتلەر ئوخشاشتەك قىلىدۇ: ئۇلارنىڭ سىغىمى، مەزمۇننىڭ باش، ئوتتۇرا، ئاخىرىمۇ ئوخشاش.

[ctx: @action:button]
en: Compare Files
ug: ھۆججەت سېلىشتۇر

en: An older item named '%1' already exists.
ug: «%1» ئاتلىق كونا تۈردىن بىرى مەۋجۇت.

en: A similar file named '%1' already exists.
ug: ئاتى «%1» غا ئوخشايدىغان بىر ھۆججەت مەۋجۇت.

en: A more recent item named '%1' already exists.
ug: «%1» ئاتلىق تېخىمۇ يېڭى ھۆججەتتىن بىرى مەۋجۇت.

en: Rename:
ug: ئات ئۆزگەرت:

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
ug: <filename>%1</filename> تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ:

[ctx: @info error a file already exists]
en: A file named <filename>%1</filename> already exists.
ug: <filename>%1</filename> ئاتلىق ھۆججەت مەۋجۇت.

[ctx: @info %1 is an invalid filename]
en: <filename>%1</filename> is not a valid file name.
ug: <filename>%1</filename> ئىناۋەتلىك ھۆججەت ئاتى ئەمەس.

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
ug[0]: تاللانغان %1 تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
ug: # ئۆسكۈچى سانغا ئالماشتۇرۇلىدۇ:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
ug: يېڭى ئات #

[ctx: @info]
en: Invalid filename: The new name should contain one sequence of #, unless all the files have different file extensions.
ug: ئىناۋەتسىز ھۆججەت ئاتى: يېڭى ھۆججەت ئاتى ھەممە ھۆججەتنىڭ كېڭەيتىلگەن ئاتى پەرقلىق بولمىسىلا بىر قاتار # نى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

[ctx: @label:textbox by: [Replacing: xx] [With: yy]]
en: Rename the %1 selected item by: | Rename the %1 selected items by:
ug[0]: تاللانغان %1 تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ:

[ctx: @info replace as in replacing [value] with [value]]
en: Replacing:
ug: ئالماشتۇرۇش:

[ctx: @info placeholder text]
en: Pattern
ug: ئەندىزە

[ctx: @info with as in replacing [value] with [value]]
en: With:
ug: بىللە:

[ctx: @info placeholder text]
en: Replacement
ug: ئالماشتۇرۇش

[ctx: @info pattern as in text replacement pattern]
en: No file name contains the pattern.
ug: ئەندىزىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھۆججەت ئاتى يوق.

[ctx: @info pattern as in text replacement pattern]
en: Replacing “%1” with an empty replacement would cause <filename>%2</filename> to have an empty file name.
ug: «%1» نى  بوشلۇققا ئالماشتۇرۇپ <filename>%2</filename> ھۆججەت ئاتى بوش بولۇپ قالىدۇ.

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item: | Rename the %1 selected items:
ug[0]: تاللانغان %1 تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ:

[ctx: @label:textbox add text to a filename]
en: Add Text:
ug: تېكىست قوش:

[ctx: @info:placeholder]
en: Text to add
ug: قوشىدىغان تېكىست

[ctx: @item:inlistbox as in insert text before filename]
en: Before filename
ug: ھۆججەت ئاتىدىن ئىلگىرى

[ctx: @item:inlistbox as in insert text after filename]
en: After filename
ug: ھۆججەت ئاتىدىن كېيىن

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
ug: تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرت

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
ug: تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرت

[ctx: @action:button]
en: &Rename
ug: ئات ئۆزگەرت(&R)

[ctx: @info]
en: How to rename:
ug: ئاتنى قانداق ئۆزگەرتىدۇ:

[ctx: @info renaming operation]
en: Enumerate
ug: ساناق

[ctx: @info renaming operation]
en: Replace text
ug: تېكىست ئالماشتۇر

[ctx: @info renaming operation]
en: Add text
ug: تېكىست قوش

[ctx: @info As in filename renaming preview]
en: Preview:
ug: ئالدىن كۆزەت:

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> cannot be renamed to an empty file name.
ug: <filename>%1</filename> نى بوش ھۆججەت ئاتىغا ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: Retry
ug: قايتا سىنا

en: Replace All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر

en: Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت

en: Skip All
ug: ھەممىدىن ئاتلا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator)
en: [padlock]
ug: [قۇلۇپ]

[ctx: Web page address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag)
en: Address:
ug: ئادرېس:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag)
en: IP address:
ug: IP ئادرېس:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag)
en: Encryption:
ug: شىفىرلاش:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag)
en: Details:
ug: تەپسىلاتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag)
en: SSL version:
ug: SSL نەشرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag)
en: Certificate chain:
ug: گۇۋاھنامە ئۇلانمىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag)
en: Trusted:
ug: ئىشەنچلىك:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag)
en: Validity period:
ug: ئۈنۈملۈك مۇددىتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag)
en: Serial number:
ug: تەرتىپ نومۇرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag)
en: MD5 digest:
ug: MD5 ئۈزۈندىسى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag)
en: SHA1 digest:
ug: SHA1 ئۈزۈندىسى:

en: The remote host did not send any SSL certificates.
    Aborting because the identity of the host cannot be established.
ug: يىراقتىكى ماشىنا ھېچقانداق SSL گۇۋاھنامە يوللىمىدى.
    شۇڭلاشقا ماشىنا بىلەن دەلىللەنگەن باغلىنىش قۇرالمايدۇ، مەشغۇلات بىكار قىلىندى.

en: The server failed the authenticity check (%1).
ug: مۇلازىمېتىر دەلىللەش تەكشۈرۈشى(%1)دىن ئۆتمىدى

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this item?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ug: بۇ تۈرنى راستتىنلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟ <nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ug[0]: %1 تۈرنى راستتىنلا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟<nl/><nl/><emphasis strong='true'>بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.</emphasis>

[ctx: @info]
en: The trash is too full to accept this file. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ug: ئەخلەتخانىنىڭ قېپقالغان سىغىمىغا بۇ ھۆججەت سىغمايدۇ. ئۇنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.</emphasis>

[ctx: @info]
en: The trash is too full to accept this %1 file. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | The trash is too full to accept these %1 files. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ug[0]: ئەخلەتخانىنىڭ قېپقالغان سىغىمىغا %1 ھۆججەت سىغمايدۇ. ئۇنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟<nl/><emphasis strong='true'>بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.</emphasis>

[ctx: @info]
en: The trash is not available for this item’s location. Permanently delete it instead?<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ug: ئەخلەتخانا بۇ تۈرنىڭ ئورنىنى ئىشلىتەلمەيدۇ. ئۇنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟<nl/><nl/><filename>%1</filename><nl/><nl/><emphasis strong='true'>بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.</emphasis>

[ctx: @info]
en: The trash is not available for the location of this %1 item. Permanently delete it instead?<nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | The trash is not available for the location of these %1 items. Permanently delete them instead?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
ug[0]: ئەخلەتخانا %1 تۈرنىڭ ئورنىنى ئىشلىتەلمەيدۇ. ئۇنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟<nl/><emphasis strong='true'>بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
ug[0]: سىز راستلا %1 تۈرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەمسىز؟

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
ug: قايتا سورىما

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
ug: قايتا سورىما

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
ug: بۇ ئۇچۇرنى قايتا كۆرسەتمە

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
ug: قارشى ئۇچتىكى SSL گۇۋاھنامىسى بۇزۇلغاندەك قىلىدۇ.

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
ug: بۇ پىروگراممىنى قوزغىتىدۇ:

en: If you do not trust this program, click Cancel
ug: ئەگەر بۇ پىروگراممىغا ئىشەنمىسىڭىز ۋاز كەچنى چېكىڭ
