kdelibs4 - en to nn translation catalogue (37 entries)

[ctx: KInhibitionJobTracker|]
en: Job in progress
nn: Jobb pågår

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n day(s) | %n day(s)
nn[0]: %n dag
nn[1]: %n dagar

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n hour(s) | %n hour(s)
nn[0]: %n time
nn[1]: %n timar

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n minute(s) | %n minute(s)
nn[0]: %n minutt
nn[1]: %n minutt

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n second(s) | %n second(s)
nn[0]: %n sekund
nn[1]: %n sekund

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext days and hours.]
en: %1 and %2
nn: %1 og %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext hours and minutes.]
en: %1 and %2
nn: %1 og %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext minutes and seconds.]
en: %1 and %2
nn: %1 og %2

[ctx: KNotificationJobUiDelegate|]
note: Job name, e.g. Copying has failed
en: %1 (Failed)
nn: %1 (mislukka)

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en: Stop
nn: Stopp

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en:  Stalled
nn:  Stoppa

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 of %2 complete | %1 of %2 complete
nn[0]: %1 av %2 fullført
nn[1]: %1 av %2 fullført

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n folder(s) | %1 / %n folder(s)
nn[0]: %1 / %n mappe
nn[1]: %1 / %n mapper

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n file(s) | %1 / %n file(s)
nn[0]: %1 / %n fil
nn[1]: %1 / %n filer

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n item(s) | %1 / %n item(s)
nn[0]: %1 / %n element
nn[1]: %1 / %n element

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %2
nn: %1 % av %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %n file(s) | %1% of %n file(s)
nn[0]: %1 % av %n fil
nn[1]: %1 % av %n filer

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1%
nn: %1 %

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Stalled
nn: Stoppa

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (%2 remaining) | %1/s (%2 remaining)
nn[0]: %1/s (%2 att)
nn[1]: %1/s (%2 att)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Close
nn: &Lukk

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Close the current window or document
nn: Lukk vindauget eller dokumentet

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (done)
nn: %1/s (fullført)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Resume
nn: &Hald fram

[ctx: KWidgetJobTracker|The source url of a job]
en: Source:
nn: Kjelde:

[ctx: KWidgetJobTracker|The destination url of a job]
en: Destination:
nn: Mål:

[ctx: KWidgetJobTracker|Progress bar percent value, %p is the value, % is the percent sign. Make sure to include %p in your translation.]
en: %p%
nn: %p %

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to expand the dialog, to show details
nn: Trykk for å utvida dette vindauget til å visa fleire detaljar

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Keep this window open after transfer is complete
nn: &Hald dette vindauget ope etter overføringa

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &File
nn: Opna &fil

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &Destination
nn: Opna &mål

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Cancel
nn: &Avbryt

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Progress Dialog
nn: Framgangsvindauge

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n item(s) | %n item(s)
nn[0]: %n element
nn[1]: %n element

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n folder(s) | %n folder(s)
nn[0]: %n mappe
nn[1]: %n mapper

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n file(s) | %n file(s)
nn[0]: %n fil
nn[1]: %n filer

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to collapse the dialog, to hide details
nn: Trykk for å falda saman vindauget og gøyma detaljane
