kdelibs4 - en to pl translation catalogue (37 entries)

[ctx: KInhibitionJobTracker|]
en: Job in progress
pl: Zadanie w trakcie

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n day(s) | %n day(s)
pl[0]: %n dzień
pl[1]: %n dni
pl[2]: %n dni

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n hour(s) | %n hour(s)
pl[0]: %n godzina
pl[1]: %n godziny
pl[2]: %n godzin

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n minute(s) | %n minute(s)
pl[0]: %n minuta
pl[1]: %n minuty
pl[2]: %n minut

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n second(s) | %n second(s)
pl[0]: %n sekunda
pl[1]: %n sekundy
pl[2]: %n sekund

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext days and hours.]
en: %1 and %2
pl: %1 i %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext hours and minutes.]
en: %1 and %2
pl: %1 i %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext minutes and seconds.]
en: %1 and %2
pl: %1 i %2

[ctx: KNotificationJobUiDelegate|]
note: Job name, e.g. Copying has failed
en: %1 (Failed)
pl: %1 (niepowodzenie)

[ctx: KNotificationJobUiDelegate|]
en: An unknown error occurred while executing a job: %1
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas wykonywania zadania: %1

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en: Stop
pl: Zatrzymaj

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en:  Stalled
pl:  Zawieszona

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 of %2 complete | %1 of %2 complete
pl[0]: Ukończono %1 z %2
pl[1]: Ukończono %1 z %2
pl[2]: Ukończono %1 z %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n folder(s) | %1 / %n folder(s)
pl[0]: %1 / %n katalogu
pl[1]: %1 / %n katalogów
pl[2]: %1 / %n katalogów

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n file(s) | %1 / %n file(s)
pl[0]: %1 / %n pliku
pl[1]: %1 / %n plików
pl[2]: %1 / %n plików

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n item(s) | %1 / %n item(s)
pl[0]: %1 / %n elementu
pl[1]: %1 / %n elementów
pl[2]: %1 / %n elementów

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %2
pl: %1% z %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %n file(s) | %1% of %n file(s)
pl[0]: %1% z %n pliku
pl[1]: %1% z %n plików
pl[2]: %1% z %n plików

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Stalled
pl: Zawieszona

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (%2 remaining) | %1/s (%2 remaining)
pl[0]: %1/s (pozostało %2)
pl[1]: %1/s (pozostało %2)
pl[2]: %1/s (pozostało %2)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Close
pl: Z&amknij

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Close the current window or document
pl: Zamknij bieżące okno lub dokument

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (done)
pl: %1/s (zrobiona)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Resume
pl: &Wznów

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Pause
pl: &Wstrzymaj

[ctx: KWidgetJobTracker|The source url of a job]
en: Source:
pl: Z:

[ctx: KWidgetJobTracker|The destination url of a job]
en: Destination:
pl: Do:

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to expand the dialog, to show details
pl: Naciśnij, aby rozwinąć to okno i zobaczyć szczegóły

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Keep this window open after transfer is complete
pl: Nie zamykaj t&ego okna po ukończeniu przesyłania

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &File
pl: Otwórz &plik

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &Destination
pl: Otwórz miejsce &docelowe

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Cancel
pl: &Anuluj

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Progress Dialog
pl: Okno dialogowe postępu

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n item(s) | %n item(s)
pl[0]: %n element
pl[1]: %n elementy
pl[2]: %n elementów

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n folder(s) | %n folder(s)
pl[0]: %n katalog
pl[1]: %n katalogi
pl[2]: %n katalogów

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n file(s) | %n file(s)
pl[0]: %n plik
pl[1]: %n pliki
pl[2]: %n plików

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to collapse the dialog, to hide details
pl: Naciśnij, aby zwinąć to okno dialogowe i ukryć szczegóły
