kdelibs4 - en to ro translation catalogue (35 entries)

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n day(s) | %n day(s)
ro[0]: %n zi
ro[1]: %n zile
ro[2]: %n de zile

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n hour(s) | %n hour(s)
ro[0]: %n oră
ro[1]: %n ore
ro[2]: %n de ore

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n minute(s) | %n minute(s)
ro[0]: %n minut
ro[1]: %n minute
ro[2]: %n de minute

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext]
en: %n second(s) | %n second(s)
ro[0]: %n secundă
ro[1]: %n secunde
ro[2]: %n de secunde

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext days and hours.]
en: %1 and %2
ro: %1 și %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext hours and minutes.]
en: %1 and %2
ro: %1 și %2

[ctx: KJobTrackerFormatters|@item:intext minutes and seconds.]
en: %1 and %2
ro: %1 și %2

[ctx: KNotificationJobUiDelegate|]
note: Job name, e.g. Copying has failed
en: %1 (Failed)
ro: %1 (eșuată)

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en: Stop
ro: Oprește

[ctx: KStatusBarJobTracker|]
en:  Stalled
ro:  Împotmolit

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 of %2 complete | %1 of %2 complete
ro[0]: terminat %1 din %2
ro[1]: terminat %1 din %2
ro[2]: terminat %1 din %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n folder(s) | %1 / %n folder(s)
ro[0]: %1 / %n dosar
ro[1]: %1 / %n dosare
ro[2]: %1 / %n de dosare

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n file(s) | %1 / %n file(s)
ro[0]: %1 / %n fișier
ro[1]: %1 / %n fișiere
ro[2]: %1 / %n de fișiere

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1 / %n item(s) | %1 / %n item(s)
ro[0]: %1 / %n element
ro[1]: %1 / %n elemente
ro[2]: %1 / %n de elemente

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %2
ro: %1% din %2

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1% of %n file(s) | %1% of %n file(s)
ro[0]: %1% din %n fișier
ro[1]: %1% din %n fișiere
ro[2]: %1% din %n de fișiere

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Stalled
ro: Împotmolit

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (%2 remaining) | %1/s (%2 remaining)
ro[0]: %1/s (%2 rămas)
ro[1]: %1/s (%2 rămase)
ro[2]: %1/s (%2 rămase)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Close
ro: În&chide

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Close the current window or document
ro: Închide fereastra sau documentul actual

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %1/s (done)
ro: %1/s (gata)

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Resume
ro: &Reia

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Pause
ro: Întreru&pe

[ctx: KWidgetJobTracker|The source url of a job]
en: Source:
ro: Sursă:

[ctx: KWidgetJobTracker|The destination url of a job]
en: Destination:
ro: Destinație:

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to expand the dialog, to show details
ro: Apăsați aici pentru a desfășura dialogul, pentru a arăta detalii

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Keep this window open after transfer is complete
ro: Ți&ne fereastra deschisă la încheierea transferului

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &File
ro: Deschide &fișierul

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Open &Destination
ro: Deschide &destinația

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: &Cancel
ro: &Renunță

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Progress Dialog
ro: Dialog de progres

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n item(s) | %n item(s)
ro[0]: %n element
ro[1]: %n elemente
ro[2]: %n de elemente

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n folder(s) | %n folder(s)
ro[0]: %n dosar
ro[1]: %n dosare
ro[2]: %n de dosare

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: %n file(s) | %n file(s)
ro[0]: %n fișier
ro[1]: %n fișiere
ro[2]: %n de fișiere

[ctx: KWidgetJobTracker|]
en: Click this to collapse the dialog, to hide details
ro: Apăsați aici pentru a restrânge dialogul, pentru a ascunde detaliile
