kdelibs4_as - en to as translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, Sound_select)
en: Select the sound to play
as: বজোৱাৰ বাবে শব্দ নিৰ্ব্বাচন কৰক

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Sound_check)
en: Play a &sound
as: এটা শব্দ বজাওক (&s)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, Popup_check)
en: Show a message in a &popup
as: প'প-আপত বাৰ্তা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (&p)

en: Configure Notifications
as: সূচনাবাৰ্তা বিন্যাস কৰক

[ctx: State of the notified event]
en: State
as: অৱস্থা

[ctx: Title of the notified event]
en: Title
as: শিৰোনাম

[ctx: Description of the notified event]
en: Description
as: বিৱৰণ
