plasma - en to bs translation catalogue (28 entries)

en: Could not create package root directory: %1
bs: Nije moguće kreirati korijenski direktorijum paketa: %1

en: No such file: %1
bs: Nema te datoteke: %1

en: Could not open package file, unsupported archive format: %1 %2
bs: Ne mogu otvoriti paket datoteku, nije podržan arhiv format: %1 %2

en: Could not open package file: %1
bs: Ne mogu otvoriti paket datoteku: %1

en: %1 already exists
bs: %1 već postoji

en: Could not move package to destination: %1
bs: Ne mogu premjestiti paket na destinaciju: %1

en: Could not copy package to destination: %1
bs: Ne mogu kopirati paket na destinaciju: %1

en: %1 does not exist
bs: %1 ne postoji

en: Could not delete package from: %1
bs: Ne mogu obrisati paket sa: %1

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
bs: SHA1 hash za paket na %1: '%2'

en: Error: Plugin %1 is not installed.
bs: Greska: %1 nije instaliran.

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
bs: Mora se zadati install, remove, upgrade ili list.

en: Path
bs: Staza

en: Package types that are installable with this tool:
bs: Tipovi paketa koji se mogu instalisati ovim alatom

en: Built in:
bs: Ugrađeno:

en: Provided by plugins:
bs: Navedeni dodaci:

en: Successfully upgraded %1
bs: Uspiješno nadograđen%1

en: Successfully installed %1
bs: Uspješno instalirano: %1

en: Error: Installation of %1 failed: %2
bs: Greska: Instalacija %1 neuspijela:%2

en: Successfully uninstalled %1
bs: Uspijesno izbrisan %1

en: Error: Uninstallation of %1 failed: %2
bs: Greska: Brisanje %1 neuspijelo:%2

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
bs: Generiši SHA1 hash za paket <path>

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
bs: Pri instaliranju ili uklanjanju, radi nad paketima instaliranim za sve korisnike.

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
bs: Instaliraj paket s date putanje

[ctx: Do not translate <name>]
en: Show information of package <name>
bs: Prikazi informacije o paketu <name>

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
bs: Nadogradi paket s date putanje

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
bs: Ukloni paket po imenu <name>

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
bs: Apsolutna putanja do korijena paketa. Ako se ne zada, traži se po standardnim direktorijumima u ovoj sesiji KDE‑a.
