kpackage - en to sa translation catalogue (56 entries)

en: Could not create package root directory: %1
sa: संकुलमूलनिर्देशिकां निर्मातुं न शक्यते: %1

en: No such file: %1
sa: एतादृशी सञ्चिका नास्ति: %1

en: Could not open package file, unsupported archive format: %1 %2
sa: संकुलसञ्चिकां उद्घाटयितुं न शक्यते, असमर्थितं संग्रहस्वरूपम्: %1 %2

en: Could not open package file: %1
sa: संकुलसञ्चिकां उद्घाटयितुं न शक्यते: %1

en: Package is not considered valid
sa: संकुलं वैधं न मन्यते

en: Package plugin id not specified: %1
sa: संकुलप्लगिन् id निर्दिष्टं नास्ति: %1

en: Package plugin id %1 contains invalid characters
sa: संकुलप्लगिन् id %1 अमान्यवर्णाः सन्ति

en: The new package has a different type from the old version already installed.
sa: नूतनसङ्कुलस्य पूर्वमेव संस्थापितात् पुरातनसंस्करणात् भिन्नः प्रकारः अस्ति ।

en: Impossible to remove the old installation of %1 located at %2. error: %3
sa: %2 इत्यत्र स्थितस्य %1 इत्यस्य पुरातनं संस्थापनं निष्कासयितुं असम्भवम् । त्रुटिः %3

en: Not installing version %1 of %2. Version %3 already installed.
sa: %2 इत्यस्य %1 संस्करणं न संस्थापितम् । %3 संस्करणं पूर्वमेव संस्थापितम् अस्ति ।

en: %1 already exists
sa: %1 पूर्वमेव अस्ति

en: Could not install dependency: '%1'
sa: आश्रयं संस्थापयितुं न शक्यते: '%1'.

en: Could not move package to destination: %1
sa: गन्तव्यस्थानं प्रति संकुलं स्थानान्तरयितुं न शक्तम्: %1

en: Could not copy package to destination: %1
sa: गन्तव्यस्थानं प्रति संकुलस्य प्रतिलिपिं कर्तुं न शक्तम्: %1

en: package path was deleted manually
sa: संकुलमार्गः स्वहस्तेन विलोपितः आसीत्

en: %1 does not exist
sa: %1 नास्ति

en: Could not delete package from: %1
sa: %1 इत्यस्मात् संकुलं विलोपयितुं न शक्यते

en: Failed to generate a Package hash for %1
sa: %1 कृते Package hash उत्पन्नं कर्तुं असफलम्

en: SHA1 hash for Package at %1: '%2'
sa: %1 इत्यत्र संकुलस्य कृते SHA1 hash: '%2'.

en: Listing KPackageType: %1 in %2
sa: KPackageType इत्यस्य सूचीकरणम्: %2 मध्ये %1

en: Error: Plugin %1 is not installed.
sa: त्रुटिः : प्लगिन् %1 संस्थापितम् नास्ति ।

[ctx: No option was given, this is the error message telling the user he needs at least one, do not translate install, remove, upgrade nor list]
en: One of install, remove, upgrade or list is required.
sa: संस्थापनं, निष्कासनं, उन्नयनं वा सूचीं वा इति एकं आवश्यकम् ।

en: Error: Can't find plugin metadata: %1
sa: त्रुटिः: प्लगिन् मेटाडाटा न प्राप्यते: %1

en: Showing info for package: %1
sa: संकुलस्य कृते सूचनां दर्शयति: %1

en:   Name       : %1
sa:   नाम : %1

en:   Description: %1
sa:   विवरणम् : %1

en:   Plugin     : %1
sa:   प्लगिन् : %1

en:   Author     : %1
sa:   लेखक : %1

en:   Path       : %1
sa:   पथ : %1

[ctx: The user entered conflicting options packageroot and global, this is the error message telling the user he can use only one]
en: The packageroot and global options conflict with each other, please select only one.
sa: packageroot तथा global विकल्पाः परस्परं विग्रहं कुर्वन्ति, कृपया केवलम् एकं चिनोतु ।

en: KPackage Structure Name
sa: KPackage संरचना नाम

en: Path
sa: पथं

en: Package types that are installable with this tool:
sa: एतेन साधनेन संस्थापनप्रकाराः ये संकुलप्रकाराः सन्ति:

en: Built in:
sa: निर्मितम् :

en: KPackage/Generic
sa: केपैकेज/सामान्य

en: KPackage/GenericQML
sa: केपैकेज/सामान्यक्यूएमएल

en: Provided by plugins:
sa: प्लगिन्स् द्वारा प्रदत्तम् :

en: Successfully upgraded %1
sa: %1 सफलतया उन्नयनं कृतम्

en: Successfully installed %1
sa: %1 सफलतया संस्थापितम्

en: Error: Installation of %1 failed: %2
sa: त्रुटिः: %1 इत्यस्य संस्थापनं विफलम्: %2

en: Upgrading package from file: %1
sa: सञ्चिकातः संकुलस्य उन्नयनम्: %1

en: Successfully uninstalled %1
sa: %1 सफलतया विस्थापितम्

en: Error: Uninstallation of %1 failed: %2
sa: त्रुटिः: %1 इत्यस्य विस्थापनं विफलम्: %2

en: KPackage Manager
sa: केपैकेज प्रबन्धक

[ctx: Do not translate <path>]
en: Generate a SHA1 hash for the package at <path>
sa: <path> इत्यत्र संकुलस्य कृते SHA1 हैशं जनयन्तु

en: For install or remove, operates on packages installed for all users.
sa: संस्थापनार्थं वा निष्कासयितुं वा, सर्वेषां उपयोक्तृणां कृते संस्थापितेषु संकुलेषु कार्यं करोति ।

[ctx: theme, wallpaper, etc. are keywords, but they may be translated, as both versions are recognized by the application (if translated, should be same as messages with 'package type' context below)]
en: The type of package, corresponding to the service type of the package plugin, e.g. KPackage/Generic, Plasma/Theme, Plasma/Wallpaper, Plasma/Applet, etc.
sa: संकुलस्य प्रकारः, संकुलप्लगिन् इत्यस्य सेवाप्रकारस्य अनुरूपः, उदा. केपैकेज/सामान्य, प्लाज्मा/थीम, प्लाज्मा/वॉलपेपर, प्लाज्मा/एप्लेट, आदि।

[ctx: Do not translate <path>]
en: Install the package at <path>
sa: <path> इत्यत्र संकुलं संस्थापयन्तु

[ctx: Do not translate <name>]
en: Show information of package <name>
sa: <name> इत्यस्य संकुलस्य सूचनां दर्शयतु

[ctx: Do not translate <path>]
en: Upgrade the package at <path>
sa: <path> इत्यत्र संकुलं उन्नयनं कुर्वन्तु

en: List installed packages
sa: संस्थापितानां संकुलानाम् सूचीं कुर्वन्तु

en: List all known package types that can be installed
sa: संस्थापनीयानां सर्वेषां ज्ञातानां संकुलप्रकारानाम् सूचीं कुर्वन्तु

[ctx: Do not translate <name>]
en: Remove the package named <name>
sa: <name> इति नामकं संकुलं निष्कासयन्तु

en: Absolute path to the package root. If not supplied, then the standard data directories for this KDE session will be searched instead.
sa: संकुलमूलस्य निरपेक्षः मार्गः । यदि न आपूर्तिः, तर्हि अस्य KDE सत्रस्य मानकदत्तांशनिर्देशिकाः तस्य स्थाने अन्वेषिताः भविष्यन्ति ।

[ctx: Do not translate <path>]
en: Outputs the metadata for the package <path>
sa: <path> संकुलस्य कृते मेटाडाटा निर्गच्छति

[ctx: Do not translate <path>]
en: Outputs the metadata for the package into <path>
sa: संकुलस्य कृते मेटाडाटा <path> इत्यत्र निर्गच्छति
