ktexteditor5 - en to uk translation catalogue (1248 entries)

en: Argument-hints
uk: Підказки щодо параметрів

en: Best matches
uk: Найкращі відповідники

en: Language keywords
uk: Ключові слова мови

en: Auto Word Completion
uk: Автозавершення слів

en: Shell Completion
uk: Завершення, як в оболонці

en: Reuse Word Above
uk: Повторно використати слово вище

en: Reuse Word Below
uk: Повторно використати слово нижче

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
uk: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (file_export)
en: &Print/Export
uk: &Друк/Експорт

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
uk: З&міни

note: i18n: ectx: Menu (edit_find_menu)
en: Find Variants
uk: Знайти варіанти

note: i18n: ectx: Menu (selection)
en: Selection
uk: Позначення

note: i18n: ectx: Menu (capitalization)
en: Capitalization
uk: Великі літери

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
uk: П&ерегляд

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_word_wrap)
en: Word Wrap
uk: Перенесення слів

note: i18n: ectx: Menu (view_menu_borders)
en: Borders
uk: Межі

note: i18n: ectx: Menu (codefolding)
en: &Code Folding
uk: Згортання &коду

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
uk: Пере&хід

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
uk: &Інструменти

note: i18n: ectx: Menu (wordcompletion)
en: Word Completion
uk: Завершення слів

note: i18n: ectx: Menu (spelling)
en: Spelling
uk: Правопис

note: i18n: ectx: Menu (speech)
en: Text to Speech
uk: Озвучення тексту

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
uk: П&араметри

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
uk: Головний пенал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Code block folding:
uk: Згортання блоків коду:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowFoldingMarkers)
en: If this option is checked, every new view will display marks for folding.
uk: Якщо цей параметр ввімкнено, кожне нове вікно буде показувати маркери згортання коду.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowFoldingMarkers)
en: Show arrows to collapse code blocks
uk: Показувати стрілки для згортання блоків коду

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowFoldingPreview)
en: If checked, hovering over a folded region shows a preview of the folded text in a popup.
uk: Якщо позначено цей пункт, у відповідь на наведення вказівника на згорнутий фрагмент документа програма показуватиме панель зі згорнутим фрагментом тексту з документа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowFoldingPreview)
en: Show preview of folded blocks on hover
uk: Попередній перегляд згорнутих блоків при наведенні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Folding arrows visibility:
uk: Видимість стрілок згортання:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFoldingArrowVisiblity)
en: Show on Hover
uk: Показувати при наведенні

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbFoldingArrowVisiblity)
en: Show Always
uk: Завжди показувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Left side:
uk: Лівий бік:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIconBorder)
en: <p>If this option is checked, every new view will display an icon border on the left hand side.</p><p>The icon border shows bookmark signs, for instance.</p>
uk: <p>Якщо позначено цей параметр, кожен новий документ буде відображено рамкою піктограм ліворуч.</p><p>Рамка для піктограм може, наприклад, показувати знаки закладок.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIconBorder) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarMarks)
en: Show marks
uk: Показувати позначки

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: If this option is checked, every new view will display line numbers on the left hand side.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, на кожній новоствореній панелі перегляду програма показуватиме ліворуч номери рядків.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkLineNumbers)
en: Show &line numbers
uk: Показати номери &рядків

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowLineModification)
en: If this option is checked, a small indicator for modified and saved lines is shown on the left hand side.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, для змінених і збережених рядків тексту на лівому полі буде показано невеличкий індикатор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowLineModification)
en: Highlight changed and unsaved lines
uk: Підсвічувати змінені і незбережені рядки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Scrollbars:
uk: Смужки гортання:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMarks)
en: <p>If this option is checked, every new view will show marks on the vertical scrollbar.</p><p>These marks will show bookmarks, for instance.</p>
uk: <p>Показати/сховати позначки на вертикальній смужці гортання.</p><p>Позначки — це, наприклад, закладки.</p>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarPreview)
en: <p>If this option is checked, hovering over the vertical scrollbar will show a preview of the text.</p>
uk: <p>Якщо позначено цей пункт, у відповідь на наведення вказівника на вертикальну смужку гортання програма показуватиме панель зі зразком відповідного тексту з документа.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarPreview)
en: Show preview when hovering over scrollbar
uk: Показувати панель перегляду при наведенні на смужку гортання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblShowScrollbars)
en: Scro&llbars visibility:
uk: Видимість см&ужок гортання:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always On
uk: Завжди ввімкнено

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Show When Needed
uk: Показувати за потреби

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbShowScrollbars)
en: Always Off
uk: Завжди вимкнено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Minimap:
uk: Мінікарта:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMap)
en: If this option is checked, every new view will show a mini map on the vertical scrollbar.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, для кожної панелі перегляду на вертикальній панелі гортання буде показано власну мінікарту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMap)
en: Show minimap
uk: Показувати мінікарту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelMiniMapWidth)
en: Minim&ap width:
uk: &Ширина мінікарти:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMapAll)
en: If this option is checked, every new view will show a mini map of the whole document on the vertical scrollbar.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, для кожної панелі перегляду на вертикальній панелі гортання буде показано загальну мінікарту документа.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollbarMiniMapAll)
en: Map the whole document
uk: Побудувати карту всього документа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: Each new bookmark will be added to the bottom, independently from where it is placed in the document.
uk: Кожна закладка буде додаватися знизу, незалежно від місця в документі на яке вона вказує.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByCreation)
en: By date created
uk: За датою створення

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: The bookmarks will be ordered by the line numbers they are placed at.
uk: Закладки буде впорядковано за номерами рядків, на які вони вказують.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbSortBookmarksByPosition)
en: By line number
uk: За номерами рядків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Sort bookmarks menu:
uk: Впорядкування меню закладок:

en: Select text to paste.
uk: Виберіть текст для вставлення.

en: No entries in clipboard history
uk: У журналі буфера обміну даними немає записів

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbGeneral) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbViInputMode)
en: General
uk: Загальне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoCompletionEnabled)
en: Enable &auto completion
uk: Увімкнути &автозавершення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoSelectFirstEntry)
en: Auto select &first completion entry
uk: Автоматично вибирати &перший варіант доповнення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkTabCompletion)
en: Cycle through the list of completions using Tab / Shift+Tab
uk: Циклічний перехід списком доповнень за допомогою Tab / Shift+Tab

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkEnterCompletion)
en: Pressing enter will insert the text of selected completion item into the editor. If disabled, Tab key or double-click can still be used to trigger completion.
uk: Натискання Enter вставлятиме текст позначеної пропозиції доповнення до редактора. Якщо вимкнено, для доповнення слід буде натиснути клавішу Tab або двічі клацнути лівою кнопкою миші.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnterCompletion)
en: Use Enter key to insert selected completion
uk: Використовувати Enter для вставлення позначеної пропозиції

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbWordCompletion)
en: A&uto word completion
uk: А&втозавершення слів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Minimal word length to complete:
uk: Мінімальна довжина слова для завершення:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, removeTail)
en: Remove tail of a previous word when completion item chosen from a list
uk: Вилучати кінець попереднього слова, якщо вибрано пункт автодоповнення зі списку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, removeTail)
en: Remove tail on complete
uk: Вилучати кінець під час доповнення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Word completion provides suggestions based on the words found in the document
uk: Засіб завершення слів надає пропозиції на основі слів, які знайдено у документі

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbKeywordCompletion)
en: &Keyword completion
uk: З&авершення ключових слів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Keyword completion provides suggestions based on the keywords which exist in the document's language.
uk: Засіб завершення ключових слів надає пропозиції на основі ключових слів мови документа.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbShowDoc)
en: Documentation with completion
uk: Документація із автозавершенням

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Show documentation beside completion box. If disabled, documentation can be shown by pressing Alt key.
uk: Показувати документацію поруч і полем автозавершення. Якщо вимкнено, документацію можна буде переглянути у відповідь на натискання клавіші Alt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Word wrap:
uk: Перенесення рядків:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkStaticWordWrap)
en: <p>Automatically start a new line of text when the current line exceeds the length specified by the <b>Wrap words at:</b> option.</p><p>This option does not wrap existing lines of text - use the <b>Apply Static Word Wrap</b> option in the <b>Tools</b> menu for that purpose.</p><p>If you want lines to be <i>visually wrapped</i> instead, according to the width of the view, enable <b>Dynamic Word Wrap</b> in the <b>Appearance</b> config page.</p>
uk: <p>Автоматично розпочинати новий рядок, якщо кількість символів у поточному рядку перевищить значення вказане у вигляді параметра <b>Переносити слова на:</b>.</p><p>Позначення цього пункту не призведе до перенесення існуючі рядки тексту — для цього слід використовувати пункт <b>Статичне перенесення слів</b> з меню <b>Інструменти</b>.</p><p>Якщо ви хочете, щоб рядки, замість цього було лише <i>візуально перенесено</i>, відповідно до області перегляду, позначте пункт <b>Динамічне перенесення слів</b> на сторінці налаштування <b>Вигляд</b>.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkStaticWordWrap)
en: Wrap &words at a fixed column
uk: Пере&носити слова на фіксованій позиції

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowStaticWordWrapMarker)
en: <p>If this option is checked, a vertical line will be drawn at the word wrap column as defined in the <strong>Editing</strong> properties.</p>
uk: <p>Якщо позначено цей пункт, на позиції перенесення рядків, яку визначено властивостями <strong>Редагування</strong>, буде намальовано вертикальну лінію.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowStaticWordWrapMarker)
en: &Draw vertical line at the word wrap column
uk: &Малювати вертикальну лінію у позиції перенесення рядків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblWordWrap)
en: Wra&p words at:
uk: Пере&носити слова на:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbWordWrap)
en: If the Word Wrap option is selected this entry determines the length (in characters) at which the editor will automatically start a new line.
uk: Якщо пункт перенесення слів позначено, це поле визначає довжину (в символах), при якій редактор автоматично почне новий рядок.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInputMode)
en: Default input mode:
uk: Типовий режим введення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Brackets:
uk: Дужки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoBrackets)
en: Automatically close brackets when opening bracket is typed
uk: Автоматично закривати дужки, якщо введено початкову дужку

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbEncloseSelection)
en: When some text is selected these chars will be added on both its sides in a way "Auto Bracket" do
uk: Якщо позначено якийсь фрагмент тексту, ці символи буде додано навколо фрагмента, подібно до можливості «Автоматичні дужки»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbEncloseSelection)
en: Enclosing characters:
uk: Символи-обмежувачі:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Copy and paste:
uk: Копіювання і вставлення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkTextDragAndDrop)
en: Move selected text when dragged
uk: Пересувати позначений текст при перетягуванні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSmartCopyCut)
en: Copy/cut the current line if invoked without any text selected
uk: Копіювати/Вирізати поточний рядок, якщо викликано без позначеного тексту

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkMousePasteAtCursorPosition)
en: Don't move the text cursor when pasting by mouse
uk: Не пересувати текстовий курсор при вставлянні фрагментів за допомогою миші

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblClipboardHistoryEntries)
en: Max Clipboard History Entries:
uk: Макс. к-ть записів у журналі буфера:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbClipboardHistoryEntries)
en: This determines the number of entries to keep in the clipboard history
uk: Визначає кількість записів, які зберігатимуться у журналі буфера обміну даними

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblBracketHelp)
en: When you type these characters while text is selected, they will surround the selected text instead of replacing it.
uk: Якщо ви введете ці символи при позначеному фрагменті тексту, їх буде додано як обмежувачі позначеного тексту замість заміщення тексту цими символами.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAccessibility)
en: Enable accessibility notifications
uk: Увімкнути сповіщення доступності

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Accessibility:
uk: Доступність:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFiletype)
en: &Filetype:
uk: &Тип файла:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbFiletypes)
en: Select the filetype you want to change.
uk: Виберіть тип файла, який ви хочете змінити.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNew)
en: Create a new file type.
uk: Створити новий тип файлів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNew)
en: &New
uk: &Створити

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnDelete)
en: Delete the current file type.
uk: Вилучити поточний тип файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelete)
en: &Delete
uk: &Вилучити

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Properties
uk: Властивості

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblName)
en: &Name:
uk: &Назва:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtName)
en: The name of the filetype will be the text of the corresponding menu item.
uk: Текст відповідного елемента меню буде назвою типу файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSection)
en: &Section:
uk: &Розділ:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtSection)
en: The section name is used to organize the file types in menus.
uk: Назва розділу використовується для організації типів файлів в меню.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblVariables)
en: &Variables:
uk: &Змінні:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (VariableLineEdit, edtVariables)
en: <p>This string allows to configure Kate's settings for the files selected by this mimetype using Kate variables. Almost any configuration option can be set, such as highlight, indent-mode, encoding, etc.</p><p>For a full list of known variables, see the manual.</p>
uk: <p>Цей рядок надає вам можливість налаштувати параметри Kate для файлів, вибраних за цим типом MIME за допомогою змінних Kate. Можна встановити майже всі параметри налаштування, зокрема підсвічування, режим відступу, кодування тощо.</p><p>Повний список доступних параметрів можна переглянути у довіднику.</p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblHl)
en: &Highlighting:
uk: &Підсвічування:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndenter)
en: &Indentation mode:
uk: Режим &відступів:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExtensions)
en: File e&xtensions:
uk: Су&фікси назв файлів:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtFileExtensions)
en: The wildcards mask allows to select files by filename. A typical mask uses an asterisk and the file extension, for example <code>*.txt; *.text</code>. The string is a semicolon-separated list of masks.
uk: Шаблони заміни надають вам змогу вибирати файли за назвою. Типова маска використовує зірочку і суфікс файла, наприклад <code>*.txt; *.text</code>. Шаблони у списку слід відокремлювати крапками з комою.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMimeTypes)
en: MIME &types:
uk: &Типи MIME:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtMimeTypes)
en: The mime type mask allows to select files by mimetype. The string is a semicolon-separated list of mimetypes, for example <code>text/plain; text/english</code>.
uk: Шаблон типу MIME надає вам можливість вибирати файли за типом MIME. Шаблони у рядку слід відокремлювати крапками з комою, наприклад <code>text/plain; text/english</code>.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, btnMimeTypes)
en: Displays a wizard that helps you easily select mimetypes.
uk: Показує майстер, за допомогою якого можна дуже просто вибирати типи MIME.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPriority)
en: P&riority:
uk: Пр&іоритет:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbPriority)
en: Sets priority for this file type. If more than one file type selects the same file, the one with the highest priority will be used.
uk: Встановлює пріоритет цього типу файлів. Якщо файл належить до декількох типів, буде використано тип з найбільшим пріоритетом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMode)
en: Default indentation mode:
uk: Типовий режим відступу:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbMode)
en: This is a list of available indentation modes. The specified indentation mode will be used for all new documents. Be aware that it is also possible to set the indentation mode with document variables, modes or a .kateconfig file.
uk: Це список доступних режимів відступу. Вказаний режим відступу буде застосовано для всіх нових відкритих документів. Знайте, що режим відступу можна також встановити за допомогою змінних документа, режиму або файла .kateconfig.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbIndentationMode)
en: Indent using
uk: Створювати відступ за допомогою

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbIndentWidth)
en: The indentation width is the number of spaces which is used to indent a line. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is disabled, a <b>Tab</b> character is inserted if the indentation is divisible by the tab width.
uk: Ширина відступу – це кількість пробілів, які буде використано для абзацного відступу рядка. Якщо параметр <b>Вставляти пробіли замість табуляцій</b> у розділі <b>Редагування</b> вимкнено, якщо відступ можна поділити на ширину табуляції, буде вставлено символ <b>Tab</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbIndentWithSpaces)
en: &Spaces
uk: &Пробілів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblIndentWidth)
en: &Indentation width:
uk: &Ширина відступу:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTabWidth)
en: Tab wi&dth:
uk: &Ширина табуляції:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbIndentWithTabs)
en: &Tabulators
uk: &Табуляторів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbIndentMixed)
en: Tabulators &and Spaces
uk: Табуляторів &і пробілів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoDetectIndent)
en: Automatically detect file indentation
uk: Автоматичне визначення відступів у файлах

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbProperties)
en: Indentation Properties
uk: Властивості відступу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkKeepExtraSpaces)
en: If this option is disabled, changing the indentation level aligns a line to a multiple of the width specified in <b>Indentation width</b>.
uk: Якщо цей параметр вимкнено, зміна рівня відступу вирівнюватиме рядок на величину кратну величині, вказаній як <b>Ширина відступу</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKeepExtraSpaces)
en: &Keep extra spaces
uk: &Залишати додаткові пробіли

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkIndentPaste)
en: If this option is selected, pasted code from the clipboard is indented. Triggering the <b>undo</b>-action removes the indentation.
uk: Якщо цей параметр увімкнено, код з кишені буде вставлено з відступом. Виклик дії <b>вернути</b> скасовує відступ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkIndentPaste)
en: Adjust indentation of code &pasted from the clipboard
uk: Ко&ригувати відступ для коду, вставленого з кишені

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbKeys)
en: Indentation Actions
uk: Дії відступу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackspaceUnindents)
en: If this option is selected, the <b>Backspace</b> key decreases the indentation level if the cursor is located in the leading blank space of a line.
uk: Якщо обрано цей параметр, клавіша <b>Backspace</b> зменшуватиме рівень відступу, якщо курсор розташовано на першому символі рядка і це — пробіл.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackspaceUnindents)
en: &Backspace key in leading blank space unindents
uk: К&лавіша Backspace зменшує рівень відступу, якщо перший символ — пробіл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Tab key action (if no selection exists) <a href="If you want <b>Tab</b> to align the current line in the current code block like in Emacs, make <b>Tab</b> a shortcut to the action <b>Format Indentation</b>."><span>More ...</span></a></p></body></html>
uk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body>
    <p>Дія клавіші Tab (якщо нічого не вибрано) <a href="Якщо ви бажаєте, щоб <b>Tab</b> вирівнював поточний рядок у поточному блоці коду так, як це робиться у emacs, зробіть <b>Tab</b> клавіатурним скороченням для дії <b>Форматований відступ</b>."><span>Докладніше…</span></a></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabAdvances)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always inserts white space so that the next tab position is reached. If the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
uk: Якщо пункт буде позначено, клавіша <b>Tab</b> завжди вставляє пробіл до наступної позиції табуляції. Якщо позначено пункт <b>Вставляти пробіли замість табуляції</b> у розділі <b>Редагування</b>, буде вставлено пробіли; у іншому випадку, буде вставлено один знак табуляції.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTabAdvances)
en: Always advance to the &next tab position
uk: Завжди переходити до &наступної позиції табуляції

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabIndents)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key always indents the current line by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, клавіша <b>Tab</b> завжди додаватиме відступ до рядка на кількість позицій визначену параметром <b>Ширина відступу</b>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTabIndents)
en: Always increase indentation &level
uk: Завжди з&більшувати рівень відступу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, rbTabSmart)
en: If this option is selected, the <b>Tab</b> key either indents the current line or advances to the next tab position.<p> If the insertion point is at or before the first non-space character in the line, or if there is a selection, the current line is indented by the number of character positions specified in <b>Indentation width</b>.<p> If the insertion point is located after the first non-space character in the line and there is no selection, white space is inserted so that the next tab position is reached: if the option <b>Insert spaces instead of tabulators</b> in the section <b>Editing</b> is enabled, spaces are inserted; otherwise, a single tabulator is inserted.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, клавіша <b>Tab</b> або вставлятиме відступ у поточному рядку або пересуватиме курсор на наступну позицію табуляції.<p> Якщо позиція вставляння знаходиться на або перед першим непорожнім символом рядка, або якщо щось вибрано, поточний рядок буде позначено відступом на кількість позицій визначену параметром <b>Ширина відступу</b>.<p> Якщо позицію вставляння розташовано після першого непорожнього символу рядка і нічого не позначено, буде вставлено пробіл до наступної позиції табуляції: якщо увімкнено параметр <b>Вставляти пробіли замість табуляції</b> у розділі <b>Редагування</b>, буде вставлено звичайні пробіли; у іншому випадку буде вставлено один символ табуляції.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbTabSmart)
en: Increase indentation level if in l&eading blank space
uk: Збіл&ьшувати рівень відступу, якщо перший символ — пробіл

en: %v character | %v characters
uk[0]: %v символ
uk[1]: %v символи
uk[2]: %v символів
uk[3]: %v символ

en: Indentation
uk: Відступ

en: Auto Completion
uk: Автозавершення

en: Spellcheck
uk: Перевірка правопису

en: Text Navigation
uk: Навігація текстом

[ctx: Wrap words at (value is at 20 or larger)]
en: %v character | %v characters
uk[0]: %v символ
uk[1]: %v символи
uk[2]: %v символів
uk[3]: %v символ

en: Feature is not active
uk: Можливість є неактивною

en: Disable Feature
uk: Вимкнути можливість

en: May be handy with Markdown
uk: Може бути зручним для Markdown

en: Mirror characters, similar but not exactly like auto brackets
uk: Віддзеркалені символи. Подібне, але не точно, до автоматичних дужок.

en: Non letter character
uk: Нелітерний символ

en: Editing
uk: Редагування

en: Editing Options
uk: Параметри редагування

en: Statusbar
uk: Смужка стану

en: Off
uk: Вимкнено

en: Follow Line Numbers
uk: Разом з номерами рядків

en: Appearance
uk: Вигляд

en: %1 backs up unsaved files to "swap files." Swap files allow %1 to recover your work in the case of a system crash. Disabling swap files may cause data loss in case of a system crash.
uk: %1 зберігає резервні копії незбережених файлів у «файлах резервної пам'яті». За допомогою файлів резервної пам'яті %1 може відновлювати вашу роботу, якщо трапиться аварія у системі. Вимикання створення копій у резервній пам'яті може призвести до втрати даних, якщо у системі станеться аварія.

en: Advanced
uk: Додатково

en: You did not provide a backup suffix or prefix. Using default suffix: '~'
uk: Не вказано префікс або суфікс для резервної копії. Буде використано типовий суфікс: «~»

en: No Backup Suffix or Prefix
uk: Не вказано префікс або суфікс для резервної копії

en: Open/Save
uk: Відкриття/Збереження

en: File Opening & Saving
uk: Відкриття та збереження файлів

en: &Line:
uk: &Рядок:

en: Go to line number from clipboard
uk: Перейти до рядка із номером з буфера обміну

en: Go to
uk: Перейти до

en: No valid line number found in clipboard
uk: У буфері обміну немає коректного номера рядка

en: Dictionary:
uk: Словник:

en: Enable Auto Reload
uk: Увімкнути автоперезавантаження

en: Reloads and will automatically reload without warning about disk changes from now until you close either the tab or window.
uk: Перезавантажує і автоматично перезавантажуватиме дані без попередження щодо змін на диску від цього моменту до того, як ви закриєте вкладку або вікно.

en: View &Difference
uk: Переглянути &розбіжності

en: Shows a diff of the changes.
uk: Показує внесені зміни.

en: &Reload
uk: Перезава&нтажити

en: Reloads the file from disk. Unsaved changes will be lost.
uk: Перезавантажує файл з диска. Якщо є незбережені зміни, ці зміни буде втрачено.

[ctx: @action:button closes the opened file]
en: &Close File
uk: &Закрити файл

en: Closes the file, discarding its content.
uk: Закриває файл і відкидає зміни у його вмісті.

[ctx: @action]
en: &Save As…
uk: Зберегти &як…

en: Lets you select a location and save the file again.
uk: Дає змогу вибрати адресу і знову зберегти файл.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: &Ignore
uk: &Ігнорувати

en: Ignores the changes on disk without any action.
uk: Ігнорує зміни на диску без будь-яких дій.

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
uk: Команда diff зазнала невдачі. Перевірте чи встановлено diff(1) і чи вона знаходиться у вашій PATH.

en: Error Creating Diff
uk: Помилка створення списку відмінностей

en: The files are identical.
uk: Ці файли однакові.

en: Diff Output
uk: Вивід Diff

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCursorMovement)
en: Text Cursor Movement
uk: Пересування текстового курсора

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: When selected, pressing the home key will cause the cursor to skip whitespace and go to the start of a line's text. The same applies for the end key.
uk: Коли вибрано, натискання клавіші Home буде пропускати пробіли та переходити до початку тексту в рядку. Це саме стосується клавіші End.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkSmartHome)
en: Smart ho&me and smart end
uk: Кмітливий &перехід до початку та кінця рядка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: Selects whether the PageUp and PageDown keys should alter the vertical position of the cursor relative to the top of the view.
uk: Вибирає, чи змінюється вертикальна позиція курсора відносно верхньої границі перегляду після натискання клавіш PageUp або PageDown.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkPagingMovesCursor)
en: &PageUp/PageDown moves cursor
uk: PageUp/PageDown &пересувають курсор

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkCamelCursor)
en: Selects whether cursor jumps full words or breaks at camel case humps.
uk: Визначає, перестрибуватиме курсор через цілі слова чи зупинятиметься на частинах написаного літерами різних регістрів слова.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkCamelCursor)
en: Enable camel case cursor movement
uk: Увімкнути перестрибування до великих літер

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblAutoCenterCursor)
en: &Autocenter cursor:
uk: &Автоцентрування курсора:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Sets the number of lines to maintain visible above and below the cursor when possible.
uk: Встановлює, за можливості, кількість видимих рядків над та під курсором.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en: Disabled
uk: Вимкнено

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbAutoCenterCursor)
en:  lines
uk:  рядків

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, cbNavigationMisc)
en: Misc
uk: Інше

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTextSelectionMode)
en: Text selection mode:
uk: Режим вибору тексту:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbTextSelectionMode)
en: Normal
uk: Звичайний

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbTextSelectionMode)
en: Persistent
uk: Постійний

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkScrollPastEnd)
en: Allow scrolling past the end of the document
uk: Дозволити гортання за кінець документа

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackspaceRemoveComposed)
en: When selected, composed characters are removed with their diacritics instead of only removing the base character. This is useful for Indic locales.
uk: Якщо позначено, замість основи складеного символу вилучатиметься увесь символ, разом із діакритичними позначками. Корисно для індійських локалей.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackspaceRemoveComposed)
en: Backspace key removes character’s base with its diacritics
uk: Клавіша Backspace вилучає основу символу разом із діакритичними знаками

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbCycleBookmarks)
en: Allow to cycle through bookmarks
uk: Дозволити циклічний перехід списком закладок

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbMulticursor)
en: Multicursor
uk: Мультикурсор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblMulticursormodifiers)
en: Multiple Cursor Modifiers
uk: Модифікатори мультикурсора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoReloadVersionControl)
en: Auto reload files in version control
uk: Автоматично перезавантажувати файли у керуванні версіями

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAutoReloadOnExternalChanges)
en: Auto reload files on external changes
uk: Автоматично перезавантажувати файли після змін ззовні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Write a backup file on save for:
uk: Записувати файл резервної копії при зберіганні:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: If this option is enabled, backups for local files will be created when saving.
uk: Якщо позначено цей пункт, при збереженні локальних файлів буде створюватись резервна копія.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupLocalFiles)
en: &Local files
uk: &Локальні файли

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: If this option is enabled, backups for remote files will be created when saving.
uk: Якщо позначено це пункт, при збереженні віддалених файлів буде створюватись резервна копія.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkBackupRemoteFiles)
en: &Remote files
uk: &Віддалені файли

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Prefix for backup files:
uk: Префікс для файлів резервних копій:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupPrefix)
en: Enter the prefix to prepend to the backup file names.
uk: Введіть префікс для назв файлів резервних копій.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Suffix for backup files:
uk: Суфікс для файлів резервних копій:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, edtBackupSuffix)
en: Enter the suffix to append to the backup file names.
uk: Введіть суфікс для назв файлів резервних копій.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSwapFileMode)
en: Swap file mode:
uk: Режим файла резервної пам'яті:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode)
en: Enabled, Store In Default Directory
uk: Увімкнено, зберігати у типовому каталозі

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbSwapFileMode)
en: Enabled, Store In Custom Directory
uk: Увімкнено, зберігати у нетиповому каталозі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSwapDirectory)
en: Store swap files in:
uk: Зберігати файли резервної пам'яті у:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSwapFileSync)
en: Save swap files every:
uk: Зберігати файли резервної пам'яті кожні:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, spbSwapFileSync)
en: s
uk: с

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblExplanatory)
en: This string is located in katedialogs.cpp in KateSaveConfigTab's constructor.
uk: Цей рядок зберігається у katedialogs.cpp у конструкторі KateSaveConfigTab.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEditorConfig)
en: Honor settings in .editorconfig file
uk: Брати до уваги параметри з файла .editorconfig

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbFileFormat)
en: File Format
uk: Формат файла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncoding)
en: &Encoding:
uk: &Кодування:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbEncoding)
en: This defines the standard encoding to use to open/save files, if not changed in the open/save dialog or by using a command line option.
uk: Визначає стандартне кодування для відкриття/збереження файлів, якщо кодування не буде змінено за допомогою діалогового вікна відкриття/збереження або параметра командного рядка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncodingDetection)
en: &Encoding detection:
uk: Ви&значення кодування:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbEncodingDetection)
en: if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file, this detection will be run.
uk: якщо вказане вище стандартне кодування, кодування у діалоговому вікні відкриття/збереження, кодування, вказане за допомогою командного рядка, не відповідає вмісту файла, буде запущено цю підпрограму визначення кодування.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncodingDetection2)
en: &Fallback encoding:
uk: &Резервне кодування:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbEncodingFallback)
en: This defines the fallback encoding to try for opening files if neither the encoding chosen as standard above, nor the encoding specified in the open/save dialog, nor the encoding specified on command line match the content of the file.  Before this is used, an attempt will be made to determine the encoding to use by looking for a byte order mark at start of file: if one is found, the right Unicode encoding will be chosen; otherwise encoding detection will run, if both fail the fallback encoding will be tried.
uk: Визначає резервне кодування для спроб відкриття файлів, якщо кодування, визначене як стандартне вище, вказане за допомогою діалогового вікна відкриття/збереження або командного рядка, не відповідає вмісту файла. Перш ніж виконувати спробу зміни кодування модуль Kate спробує визначити кодування читанням можливої позначки порядку байтів на початку файла. Якщо буде виявлено таку позначку, програма обере належне кодування Unicode. Якщо позначки не буде виявлено і кодування не вдасться визначити автоматично, буде використано резервне кодування.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEOL)
en: E&nd of line:
uk: &Кінець рядка:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: If this option is enabled the editor will autodetect the end of line type. The first found end of line type will be used for the whole file.
uk: Якщо увімкнено цей параметр, редактор автоматично визначатиме тип завершення рядка. Для всього файла буде застосовано перший зі знайдених символів завершення рядка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDetectEOL)
en: A&utomatic end of line detection
uk: &Автоматичне визначення кінця рядка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkEnableBOM)
en: The byte order mark is a special sequence at the beginning of Unicode encoded documents. It helps editors to open text documents with the correct Unicode encoding. The byte order mark is not visible in the displayed document.
uk: Позначка порядку байтів (ППБ) — це символ Unicode, який додають на початку документів у кодуванні Unicode. За її допомогою програми для редагування визначають порядок байтів текстового файла. Цю позначку не буде видно у відкритому документі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkEnableBOM)
en: Enable byte order mark (BOM)
uk: Увімкнути позначку порядку байтів (ППБ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Line length limit:
uk: Верхня межа довжини рядка:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, lineLengthLimit)
en: Unlimited
uk: Не обмежено

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbCleanups)
en: Automatic Cleanups on Save
uk: Автоматичне очищення під час збереження

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lblRemoveTrailingSpaces) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces)
en: Depending on the choice, trailing spaces are removed when saving a document, either in the entire document or only of modified lines.
uk: Залежно від вибраного варіанта, пробіли наприкінці рядків вилучатимуться під час збереження документа, у цілому документі або лише у змінених рядках.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRemoveTrailingSpaces)
en: Re&move trailing spaces:
uk: Ви&лучати кінцеві пробіли:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, spbAutoSaveInterval) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Never
uk: ніколи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces)
en: On Modified Lines
uk: у змінених рядках

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbRemoveTrailingSpaces)
en: In Entire Document
uk: у всьому документі

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkNewLineAtEof)
en: On save, a line break is appended to the document if not already present. The line break is visible after reloading the file.
uk: Під час збереження наприкінці файла буде додано символ нового рядка, якщо його там ще немає. Цей символ можна буде побачити після перезавантаження файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkNewLineAtEof)
en: Append newline at end of file on save
uk: Додавати символ нового рядка наприкінці файла під час збереження

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbAutoSave)
en: Enable Auto Save (local files only)
uk: Увімкнути автоматичне збереження (лише для локальних файлів)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoSaveOnFocus)
en: Auto save document when the active document is losing focus
uk: Автоматично зберігати документи, коли активний документ втрачає фокусування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Auto save interval:
uk: Інтервал автозбереження:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, spbAutoSaveInterval)
en:  seconds
uk:  секунд

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowHighlightingMode)
en: Show highlighting mode
uk: Показувати режим підсвічування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowInputMode)
en: Show input mode
uk: Показувати режим введення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowActiveDictionary)
en: Show active dictionary
uk: Показувати активний словник

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowTabSetting)
en: Show tab setting
uk: Показувати встановлення табуляцій

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowLineColumn)
en: Show line column
uk: Показувати позицію у рядку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowEncoding)
en: Show File Encoding
uk: Показувати кодування файла

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbShowEOL)
en: Show Line Ending Type
uk: Показувати тип завершення рядків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editor font:
uk: Шрифт редактора:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLineHeight)
en: &Line Height Multiplier:
uk: &Множник висоти рядка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, spbLineHeightMultiplier)
en: This value will be multiplied with the font's default line height. A value of 1.0 means that the default height will be used.
uk: Це значення буде помножено на типову висоту рядка шрифту. Значення 1.0 означає, що буде використано типову висоту.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Show whitespace indicators:
uk: Показувати помітки пробілів:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: At the end of a line
uk: Наприкінці рядка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, spacesComboBox)
en: Always
uk: Завжди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbMarkerDescription)
en: Whitespace indicator si&ze:
uk: &Розмір помітки пробілу:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, sliSetMarkerSize)
en: Size of the visible highlight marker.
uk: Розмір видимого маркера підсвічування.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Show &tab indicators:
uk: Показувати помітки &табуляцій:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowTabs)
en: The editor will display a symbol to indicate the presence of a tab in the text.
uk: Редактор буде показувати символ присутності табуляції у тексті.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Bracket matching:
uk: Пошук і підсвічування парних дужок:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowWholeBracketExpression)
en: If this is enabled, the range between the selected matching brackets will be highlighted.
uk: Якщо буде позначено, діапазон між вибраними парами дужок буде підсвічено.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowWholeBracketExpression)
en: Highlight range between selected brackets
uk: Підсвічувати діапазон між вибраними дужками

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowBracketMatchPreview)
en: Show the matching open bracket and lines adjacent to it for context
uk: Показувати відповідну відкриту дужку і сусідні рядки для контексту

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkShowBracketMatchPreview)
en: If this is enabled, a preview of the lines near a matching open bracket is shown. This can help in quickly determining the context of a closing bracket, especially in long function/class declarations and deeply nested if blocks
uk: Якщо позначено цей пункт, програма показуватиме попередній перегляд рядків, які розташовано поруч із рядком із відкритою дужкою. Це може допомогти швидко визначити контекст для закриття дужок, особливо у довгих оголошення функцій або класів та глибоко вкладених блоків умов.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowBracketMatchPreview)
en: Show preview of matching open bracket
uk: Показувати попередній перегляд відповідної відкритої дужки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkAnimateBracketMatching)
en: Flash matching brackets
uk: Блимати парними дужками

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkAnimateBracketMatching)
en: If this is enabled, matching brackets are animated for better visibility.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, програма використовуватиме анімацію для показу парних дужок, щоб вам було простіше побачити ці дужки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkAnimateBracketMatching)
en: Flash matching bracket when cursor moves to other bracket in pair
uk: Блимати відповідною дужкою, коли курсор потрапляє на парну до неї дужку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Counts:
uk: Лічильники:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowWordCount)
en: Show/hide word count in status bar
uk: Показати або приховати кількість слів на смужці стану

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowWordCount)
en: Show word count
uk: Показувати кількість слів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowLineCount)
en: Show/hide line count in status bar
uk: Показати або приховати кількість рядків на смужці стану

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkShowLineCount)
en: Show line count
uk: Показувати кількість рядків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: Fold first line:
uk: Згортати перший рядок:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkFoldFirstLine)
en: When this setting is enabled, the editor view automatically folds
    comment blocks that start on the first line of the document. This is
    helpful to hide license headers which are commonly placed at the
    beginning of a file.
uk: Якщо позначено цей пункт, редактор автоматично згортатиме блоки
    коментарів, що розпочинаються з першого рядка документа. Корисно,
    щоб приховати заголовки з умовами ліцензування, які зазвичай
    розташовують на початку файла.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbxWordWrap)
en: Dynamic Word Wrap:
uk: Динамічне перенесення слів:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDynWrapAtStaticMarker)
en: Wrap dynamically at static word wrap marker
uk: Динамічно переносити на позначці статичного перенесення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkDynWrapAnywhere)
en: Disregard word boundaries for dynamic wrapping
uk: Не брати до уваги межі слів при динамічному перенесенні рядків

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDynamicWordWrapIndicators)
en: D&ynamic word wrap indicators:
uk: Помітки динамічного перенесення слів:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cmbDynamicWordWrapIndicator)
en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed.
uk: Вибрати, коли будуть показані позначки динамічного перенесення слів.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: I&ndent wrapped lines:
uk: &Відступ для перенесених рядків:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblDynamicWordWrapIndicators_2)
en: &Don't indent lines wider than:
uk: &Не робити відступу у рядках, довжина яких перевищує:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: <p>Enables the start of dynamically wrapped lines to be aligned vertically to the indentation level of the first line. This can help to make code and markup more readable.</p><p>Additionally, this allows you to set a maximum width of the screen, as a percentage, after which dynamically wrapped lines will no longer be vertically aligned. For example, at 50%, lines whose indentation levels are deeper than 50% of the width of the screen will not have vertical alignment applied to subsequent wrapped lines.</p>
uk: <p>Надає можливість вертикального вирівнювання динамічно перенесених рядків до рівня відступу першої частини рядка. Це допомагає зробити читання коду і розмітки зручнішим.</p><p>Крім того, це надає можливість вам встановлювати максимальну ширину екрана, у відсотках, за досягнення якої перенесені рядки більше не вирівнюватимуться вертикально. Наприклад, за значення 50%, рядки, чий рівень відступу більший за 50% ширини екрана, не буде вирівняно вертикально з наступними перенесеними частинами.</p>

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, sbDynamicWordWrapDepth)
en: % of View Width
uk: % ширини перегляду

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: Show i&ndentation lines:
uk: Показувати рядки відс&тупу:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkShowIndentationLines)
en: If this is enabled, the editor will display vertical lines to help identify indent lines.
uk: Якщо ввімкнено, редактор буде показувати вертикальні лінії, які допомагатимуть відрізняти рядки з відступами.

[ctx: short translation, user created new file]
en: New file
uk: Новий файл

en: Auto Reload Document
uk: Автоперезавантаження документа

en: Automatic reload the document when it was changed on disk
uk: Автоматично перезавантажувати документ, якщо до його копії на диску внесено зміни

en: The file %1 could not be loaded, as it was not possible to read from it.<br />Check if you have read access to this file.
uk: Неможливо завантажити файл %1 через помилку читання.<br />Переконайтеся, що у вас є доступ на читання до цього файла.

[ctx: translators: you can also translate 'Try Again' with 'Reload']
en: Try Again
uk: Повторити спробу

en: &Close
uk: &Закрити

[ctx: Close the message being displayed]
en: Close message
uk: Закрити повідомлення

en: The file %1 was opened with %2 encoding but contained invalid characters.<br />It is set to read-only mode, as saving might destroy its content.<br />Either reopen the file with the correct encoding chosen or enable the read-write mode again in the tools menu to be able to edit it.
uk: Файл %1 було відкрито з кодуванням %2, але він містив некоректні символи.<br />Його режим встановлено до «тільки для читання», оскільки його збереження може пошкодити вміст файла.<br />Або наново відкрийте файл з правильним кодуванням, або знову увімкніть режим «читання-запис» у меню інструментів, щоб мати змогу його редагувати.

en: The file %1 was opened and contained lines longer than the configured Line Length Limit (%2 characters).<br />The longest of those lines was %3 characters long<br/>Those lines were wrapped and the document is set to read-only mode, as saving will modify its content.
uk: У відкритому файлі %1 рядки є надто довгими (довшими за обмеження у %2 символів).<br />Найдовший з цих рядків має довжину %3 символів.<br/>Занадто довгі рядки було розбито на менші, а документ переведено у режим «лише читання», оскільки збереження його у поточному форматі призведе до внесення змін.

en: Temporarily raise limit and reload file
uk: Тимчасово зняти обмеження і перезавантажити файл

en: Close
uk: Закрити

en: Do you really want to save this unmodified file? You could overwrite changed data in the file on disk.
uk: В цей файл не вносилися зміни, ви дійсно хочете його зберегти? Можливо, ви перезапишете змінені дані на диску.

en: Trying to Save Unmodified File
uk: Спроба зберегти файл, який не було змінено

en: Save Nevertheless
uk: Зберегти, незважаючи на це

en: Do you really want to save this file? Both your open file and the file on disk were changed. There could be some data lost.
uk: Ви дійсно хочете зберегти цей файл? Ваш файл та його копія на диску були змінені одночасно. Можлива втрата даних.

en: Possible Data Loss
uk: Можлива втрата даних

en: The selected encoding cannot encode every Unicode character in this document. Do you really want to save it? There could be some data lost.
uk: Вибране кодування не містить всіх необхідних символів для збереження цього документа. Чи ви дійсно бажаєте зберегти цей документ? Це може призвести до втрати даних.

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
    The original file may be lost or damaged. Don't quit the application until the file is successfully written.
uk: Документ неможливо зберегти через помилку запису до %1.
    Перевірте, що у вас є право запису до цього файла, та наявність достатнього вільного місця.
    Можливо, початковий файл втрачено або пошкоджено. Не завершуйте роботу програми, доки файл не буде успішно записано на диск.

en: For file %1 no backup copy could be created before saving. If an error occurs while saving, you might lose the data of this file. A reason could be that the media you write to is full or the directory of the file is read-only for you.
uk: Неможливо створити архівну копію для файла %1 перед збереженням. Якщо під час збереження станеться помилка, ви можете втратити дані з цього файла. Причиною може бути те, що на носії немає місця, або ви маєте доступ до файла «тільки для читання».

en: Failed to create backup copy.
uk: Не вдалося створити архівну копію.

en: Try to Save Nevertheless
uk: Зберегти, незважаючи на це

en: Do you really want to continue to close this file? Data loss may occur.
uk: Ви дійсно хочете закрити цей файл? Можлива втрата даних.

en: Close Nevertheless
uk: Закрити незважаючи на це

en: Untitled
uk: Без назви

en: Save File
uk: Зберегти файл

en: Save failed
uk: Помилка збереження

en: Save Copy of File
uk: Зберегти копію файла

en: The document could not be saved, as it was not possible to write to %1.
    
    Check that you have write access to this file or that enough disk space is available.
uk: Документ неможливо зберегти через помилку запису до %1.
    
    Перевірте, що у вас є право запису до цього файла, та наявність достатнього вільного місця.

en: Using deprecated modeline 'remove-trailing-space'. Please replace with 'remove-trailing-spaces modified;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
uk: Використано застарілий рядок режиму, «remove-trailing-space». Будь ласка, замініть його на «remove-trailing-spaces modified;», див. https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&language=uk&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: Using deprecated modeline 'replace-trailing-space-save'. Please replace with 'remove-trailing-spaces all;', see https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces
uk: Використано застарілий рядок режиму, «replace-trailing-space-save». Будь ласка, замініть його на «remove-trailing-spaces all;», див. https://docs.kde.org/?application=katepart&branch=stable5&language=uk&path=config-variables.html#variable-remove-trailing-spaces

en: The file '%1' was modified on disk.
uk: Файл «%1» було змінено на диску.

en: The file '%1' was deleted or moved on disk.
uk: Файл «%1» було вилучено на диску або пересунуто до іншої теки.

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
uk: Документ «%1» було змінено.
    Що ви бажаєте зробити зі змінами: зберегти чи відкинути їх?

en: Close Document
uk: Закрити документ

en: The file <a href="%1">%2</a> is still loading.
uk: Завантаження файла <a href="%1">%2</a> ще не завершено.

en: &Abort Loading
uk: &Перервати завантаження

en: OVERWRITE
uk: ПЕРЕЗАПИС

en: INSERT
uk: ВСТАВЛЕННЯ

en: Normal Mode
uk: Звичайний режим

en: VI: INSERT MODE
uk: VI: РЕЖИМ ВСТАВКИ

en: VI: NORMAL MODE
uk: VI: ЗВИЧАЙНИЙ РЕЖИМ

en: VI: VISUAL
uk: VI: ВИДИМИЙ

en: VI: VISUAL BLOCK
uk: VI: ВИДИМИЙ БЛОК

en: VI: VISUAL LINE
uk: VI: ВИДИМИЙ РЯДОК

en: VI: REPLACE
uk: VI: ЗАМІНА

en: vi-mode
uk: режим vi

en: recording
uk: запис

en: Vi Input Mode
uk: Режим введення VI

en: <Unchanged>
uk: <Без змін>

en: Use Default
uk: Використовувати типовий

en: Properties of %1
uk: Властивості %1

en: New Filetype
uk: Новий тип файла

en: Select the MimeTypes you want for this file type.
    Please note that this will automatically edit the associated file extensions as well.
uk: Виберіть типи файлів для цього файла.
    Будь ласка, зважте, що, також, будуть автоматично змінені пов’язані з типом суфікси назв файлів.

en: Select Mime Types
uk: Виберіть типи файлів

en: Modes && Filetypes
uk: Режими і типи файлів

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
uk: Шукати…

[ctx: ToolTip of the search bar of modes of syntax highlighting]
en: Search for syntax highlighting modes by language name or file extension (for example, C++ or .cpp)
uk: Шукати режими підсвічування синтаксичних конструкцій за назвою мови або суфіксом назви файла (наприклад,, C++ або .cpp)

[ctx: A search yielded no results]
en: No items matching your search
uk: Немає записів, які відповідають вашим критеріям

[ctx: Title (in singular) of the best result in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Match
uk: Найкращий відповідник

[ctx: Title (in plural) of the best results in an item search. Please, that the translation doesn't have more than 34 characters, since the menu where it's displayed is small and fixed.]
en: Best Search Matches
uk: Найкращі відповідники

en: Te&xt Settings
uk: Параметри те&ксту

en: Print line &numbers
uk: Друкувати номери &рядків

en: Print &legend
uk: Друкувати &легенду

en: Don't print folded code
uk: Не виводити згорнутий код

en: <p>If enabled, line numbers will be printed on the left side of the page(s).</p>
uk: <p>Якщо позначено, на сторінках ліворуч буде надруковано номери рядків.</p>

en: <p>Print a box displaying typographical conventions for the document type, as defined by the syntax highlighting being used.</p>
uk: <p>Друкує віконце, що показує друкарські домовленості для цього типу документа, як визначено вибраним виділенням синтаксису.</p>

en: Hea&der && Footer
uk: Вер&хній та нижній колонтитули

en: Pr&int header
uk: Др&укувати верхній колонтитул

en: Pri&nt footer
uk: Д&рукувати нижній колонтитул

en: Header/footer font:
uk: Шрифт колонтитулів:

en: Header Properties
uk: Параметри верхнього колонтитулу

en: &Format:
uk: &Формат:

en: Colors:
uk: Кольори:

en: Foreground:
uk: Текст:

en: Bac&kground
uk: Т&ло

en: Footer Properties
uk: Параметри нижнього колонтитулу

en: For&mat:
uk: Фор&мат:

en: &Background
uk: &Тло

en: <p>Format of the page header. The following tags are supported:</p>
uk: <p>Формат верхнього колонтитулу. Підтримуються наступні мітки:</p>

en: <ul><li><tt>%u</tt>: current user name</li><li><tt>%d</tt>: complete date/time in short format</li><li><tt>%D</tt>: complete date/time in long format</li><li><tt>%h</tt>: current time</li><li><tt>%y</tt>: current date in short format</li><li><tt>%Y</tt>: current date in long format</li><li><tt>%f</tt>: file name</li><li><tt>%U</tt>: full URL of the document</li><li><tt>%p</tt>: page number</li><li><tt>%P</tt>: total amount of pages</li></ul><br />
uk: <ul><li><tt>%u</tt>: поточний користувач</li><li><tt>%d</tt>: повні дата/час в скороченому форматі</li><li><tt>%D</tt>: повні дата/час в довгому форматі</li><li><tt>%h</tt>: поточний час</li><li><tt>%y</tt>: поточна дата в скороченому форматі</li><li><tt>%Y</tt>: поточна дата в довгому форматі</li><li><tt>%f</tt>: назва файла</li><li><tt>%U</tt>: повна адреса документа</li><li><tt>%p</tt>: номер сторінки</li><li><tt>%P</tt>: загальна кількість сторінок</li></ul><br />

en: <p>Format of the page footer. The following tags are supported:</p>
uk: <p>Формат нижнього колонтитулу. Підтримуються наступні мітки:</p>

en: Add Placeholder...
uk: Додати замінник…

en: Current User Name
uk: Ім’я поточного користувача

en: Complete Date/Time (short format)
uk: Дата і час повністю (скорочений формат)

en: Complete Date/Time (long format)
uk: Дата і час повністю (повний формат)

en: Current Time
uk: Поточний час

en: Current Date (short format)
uk: Поточна дата (скорочений формат)

en: Current Date (long format)
uk: Поточна дата (повний формат)

en: File Name
uk: Назва файла

en: Full document URL
uk: Адреса документа повністю

en: Page Number
uk: Номер сторінки

en: Total Amount of Pages
uk: Загальна кількість сторінок

en: L&ayout
uk: &Розклад

en: &Color theme:
uk: Тема &кольорів:

en: Font:
uk: Шрифт:

en: Draw bac&kground color
uk: Малювати колір тл&а

en: Draw &boxes
uk: Малювати &рамки

en: Box Properties
uk: Властивості рамок

en: W&idth:
uk: Ш&ирина:

en: &Margin:
uk: &Поле:

en: Co&lor:
uk: Ко&лір:

en: Select the color theme to use for the print.
uk: Виберіть тему кольорів для друку.

en: <p>If enabled, the background color of the editor will be used.</p><p>This may be useful if your color theme is designed for a dark background.</p>
uk: <p>Якщо позначено, буде використане тло редактора.</p><p>Це може бути корисним, якщо ваша тема кольорів створена для темного тла.</p>

en: <p>If enabled, a box as defined in the properties below will be drawn around the contents of each page. The Header and Footer will be separated from the contents with a line as well.</p>
uk: <p>Якщо позначено, віконце, визначене в властивостях внизу, буде намальоване навколо змісту кожної сторінки. Заголовок та виноска також будуть відділені від змісту лінією.</p>

en: The width of the box outline
uk: Товщина рамок

en: The margin inside boxes, in pixels
uk: Поле всередині рамок, пікселів

en: The line color to use for boxes
uk: Колір ліній для рамок

en: (Selection of)
uk: (Вибір)

en: Typographical Conventions for %1
uk: Друкарські домовленості для %1

en: text
uk: текст

[ctx: Script command name]
en: Expand Abbreviation
uk: Розгорнути скорочення

[ctx: Script command name]
en: Wrap with Tag
uk: Згорнути цей теґ

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Matching Tag
uk: Пересунути курсор до парного теґу

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Inwards
uk: Позначити вміст, обмежений теґами HTML/XML

[ctx: Script command name]
en: Select HTML/XML Tag Contents Outwards
uk: Позначити зовнішню частину, обмежену теґами HTML/XML

[ctx: Script command name]
en: Toggle Comment
uk: Додати або вилучити коментування

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Edit Point
uk: Перейти до наступного місця редагування

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Edit Point
uk: Перейти до попереднього місця редагування

[ctx: Script command name]
en: Select Next Edit Point
uk: Позначити наступне місце редагування

[ctx: Script command name]
en: Select Previous Edit Point
uk: Позначити попереднє місце редагування

[ctx: Script command name]
en: Delete Tag Under Cursor
uk: Вилучити теґ під курсором

[ctx: Script command name]
en: Split or Join a Tag
uk: Розділити або з’єднати теґ

[ctx: Script command name]
en: Evaluate a Simple Math Expression
uk: Обчислити простий математичний вираз

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 1
uk: Зменшити число на 1

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 10
uk: Зменшити число на 10

[ctx: Script command name]
en: Decrement Number by 0.1
uk: Зменшити число на 0.1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 1
uk: Збільшити число на 1

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 10
uk: Збільшити число на 10

[ctx: Script command name]
en: Increment Number by 0.1
uk: Збільшити число на 0.1

en: Expands the abbreviation using Emmet expressions; see http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn
uk: Розшифровує скорочення за допомогою виразів Emmet; див. http://code.google.com/p/zen-coding/wiki/ZenHTMLSelectorsEn

en: Wraps the selected text in XML tags constructed from the provided Emmet expression (defaults to div).
uk: Обрамлює позначений фрагмент тексту теґами XML, побудованими на основі вказаного виразу Emmet (типово div).

en: Moves the caret to the current tag's pair
uk: Пересуває курсор до поточної пари теґу

en: Select contents of HTML/XML tag, moving inward on continuous invocations
uk: Позначає вміст теґу HTML/XML, пересуваючись всередину у разі повторних викликів

en: Select contents of HTML/XML tag, moving outwards on continuous invocations
uk: Позначає вміст теґу HTML/XML, пересуваючись назовні у разі повторних викликів

en: Move to the next edit point (tag or empty attribute).
uk: Перехід до наступної позиції редагування (теґу або порожнього атрибута)

en: Move to the previous edit point (tag or empty attribute).
uk: Перехід до попередньої позиції редагування (теґу або порожнього атрибута)

en: Select next edit point (tag or empty attribute).
uk: Позначити наступну позицію редагування (теґ або порожній атрибут)

en: Select previous edit point (tag or empty attribute).
uk: Позначити попередню позицію редагування (теґ або порожній атрибут)

en: Toggle comment of current tag or CSS selector
uk: Закоментувати або розкоментувати поточний теґ або селектор CSS

en: Deletes tag under cursor
uk: Вилучити теґ під курсором

en: Splits or joins a tag
uk: Розділити або з’єднати теґ

en: Evaluates a simple math expression
uk: Обчислити простий математичний вираз

en: Decrement number under cursor by 1
uk: Зменшити число під курсором на 1

en: Decrement number under cursor by 10
uk: Зменшити число під курсором на 10

en: Decrement number under cursor by 0.1
uk: Зменшити число під курсором на 0.1

en: Increment number under cursor by 1
uk: Збільшити число під курсором на 1

en: Increment number under cursor by 10
uk: Збільшити число під курсором на 10

en: Increment number under cursor by 0.1
uk: Збільшити число під курсором на 0.1

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Matching Indent
uk: Пересунути курсор до попереднього відповідного відступу

[ctx: Script command category]
en: Navigation
uk: Навігація

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Matching Indent
uk: Пересунути курсор до наступного відповідного відступу

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Next Blank Line
uk: Пересунути курсор до наступного порожнього рядка

[ctx: Script command name]
en: Move Cursor to Previous Blank Line
uk: Пересунути курсор до попереднього порожнього рядка

en: Move cursor to previous matching indent
uk: Пересунути курсор до попереднього відповідного відступу

en: Move cursor to next matching indent
uk: Пересунути курсор до наступного відповідного відступу

en: Move cursor to next blank line
uk: Пересунути курсор до наступного порожнього рядка

en: Move cursor to previous blank line
uk: Пересунути курсор до попереднього порожнього рядка

[ctx: Script command name]
en: Go to Next Paragraph
uk: Перейти до наступного абзацу

[ctx: Script command name]
en: Go to Previous Paragraph
uk: Перейти до попереднього абзацу

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing Spaces
uk: Вилучити кінцеві пробіли

[ctx: Script command category]
en: Editing
uk: Редагування

[ctx: Script command name]
en: Remove Leading Spaces
uk: Вилучити початкові пробіли

[ctx: Script command name]
en: Remove Trailing and Leading Spaces
uk: Вилучити кінцеві і початкові пробіли

[ctx: Script command name]
en: Join Lines
uk: Об'єднати рядки

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Down
uk: Пересунути рядки нижче

[ctx: Script command name]
en: Move Lines Up
uk: Пересунути рядки вище

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Down
uk: Здублювати позначені рядки нижче

[ctx: Script command name]
en: Duplicate Selected Lines Up
uk: Здублювати позначені рядки вище

[ctx: Script command name]
en: Duplicate selected text
uk: Здублювати позначений текст

[ctx: Script command name]
en: URI-encode Selected Text
uk: Закодувати адресу у позначеному фрагменті

[ctx: Script command name]
en: URI-decode Selected Text
uk: Декодувати адресу у позначеному фрагменті

[ctx: Script command name]
en: Remove Empty Lines
uk: Вилучити порожні рядки

en: Sort the selected text or whole document.
uk: Впорядкувати позначений фрагмент тексту або цілий документ.

en: Move selected lines down.
uk: Пересунути позначені рядки нижче.

en: Move selected lines up.
uk: Пересунути позначені рядки вище.

en: Remove duplicate lines from the selected text or whole document.
uk: Вилучити рядки-дублікати з позначеного фрагмента тексту або всього документа.

en: Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10
uk: Впорядкувати позначений фрагмент тексту або цілий документ у природному порядку.<br>Ось приклад, який демонструє відмінності від звичайного впорядкування:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10

en: Trims trailing whitespace from selection or whole document.
uk: Вилучити кінцеві пробіли з позначеного фрагмента або цілого документа.

en: Trims leading whitespace from selection or whole document.
uk: Вилучити початкові пробіли з позначеного фрагмента або цілого документа.

en: Trims leading and trailing whitespace from selection or whole document.
uk: Вилучити початкові і кінцеві пробіли з позначеного фрагмента або цілого документа.

en: Joins selected lines or whole document. Optionally pass a separator to put between each line:<br><code>join ', '</code> will e.g. join lines and separate them by a comma.
uk: Об’єднати позначені рядки або всі рядки документа. Додатково можна вказати роздільник між рядками:<br><code>join ', '</code>, наприклад об’єднає рядки документа і відокремить їх комами.

en: Removes empty lines from selection or whole document.
uk: Вилучити порожні рядки з позначеного фрагмента або всього документа.

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression given as an argument.<br><br>If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br>If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br><br><i>Examples</i>:<br>'<code>alignon -</code>' will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br>'<code>alignon :\s+(.)</code>' will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
uk: Ця команда вирівнює рядки позначеного блоку або усього документа до позиції, яку вказано формальним виразом-аргументом.<br><br>Якщо буде вказано порожній взірець, вирівнювання типово відбудеться за першим непорожнім символом.<br>Якщо у взірці буде вказано блок захоплення, вирівнювання відбудеться за захопленим блоком.<br><br><i>Приклади</i>:<br>«<code>alignon -</code>» вставить пробіли до першого «-» у кожному з рядків для вирівнювання усіх дефісів за вказаною позицією.<br>«<code>alignon :\s+(.)</code>» вставить пробіли до першого непорожнього символу, який стоїть після двокрапки, для вирівнювання усіх таких символів за однаковою позицією.

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace them with the return value of that callback.<br>Example (join selected lines):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>
uk: Викликати вказану як аргумент функцію JavaScript для обробки списку (позначених) рядків і замінити їх на значення повернуте у результаті зворотного виклику.<br>Приклад (об’єднати позначені рядки):<br><code>each 'function(lines){return lines.join(", ");}'</code><br>Щоб полегшити визначення таких замін, ви можете скористатися такою конструкцією:<br><code>each 'lines.join(", ")'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and remove those where the callback returns false.<br>Example (see also <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>
uk: Викликати вказану як аргумент функцію JavaScript для обробки списку (позначених) рядків і вилучити рядки, де у результаті зворотного виклику повернуто «false»<br>Приклад (див. також <code>rmblank</code>):<br><code>filter 'function(l){return l.length > 0;}'</code><br>Щоб полегшити визначення таких вилучень, ви можете скористатися такою конструкцією:<br><code>filter 'line.length > 0'</code>

en: Given a JavaScript function as argument, call that for the list of (selected) lines and replace the line with the return value of the callback.<br>Example (see also <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>To save you some typing, you can also do this to achieve the same:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>
uk: Викликати вказану як аргумент функцію JavaScript для обробки списку (позначених) рядків і замінити їх на значення повернуте у результаті зворотного виклику.<br>Приклад (див. також <code>ltrim</code>):<br><code>map 'function(line){return line.replace(/^\s+/, "");}'</code><br>Щоб полегшити визначення таких замін, ви можете скористатися такою конструкцією:<br><code>map 'line.replace(/^\s+/, "")'</code>

en: Duplicates the selected lines up.
uk: Дублювати позначені рядки вище.

en: Duplicates the selected lines down.
uk: Дублювати позначені рядки нижче.

en: Encode special chars in a single line selection, so the result text can be used as URI.
uk: Закодувати спеціальні символи у однорядковому позначенні так, щоб результат можна було використовувати як адресу.

en: Reverse action of URI encode.
uk: Обернути дію кодування адреси.

en: Select text forward from current cursor position to the first occurrence of the given argument after it (or the end of the current line by default).
uk: Позначити текст вперед від поточної позиції курсора до першої позиції після включення заданого аргументу (або, типово, кінця поточного рядка).

en: Select text backward from current cursor position to the last occurrence of the given argument before it (or the beginning of the current line by default).
uk: Позначити текст назад від поточної позиції курсора до останньої позиції перед включенням заданого аргументу (або, типово, початку поточного рядка).

[ctx: Autoindent mode]
en: C++/boost Style
uk: Стиль C++/boost

[ctx: Autoindent mode]
en: C Style
uk: Стиль C

[ctx: Autoindent mode]
en: Latex
uk: LaTeX

[ctx: Autoindent mode]
en: XML Style
uk: Стиль XML

en: Function '%1' not found in script: %2
uk: У скрипті не знайдено функції «%1»: %2

en: Error calling %1
uk: Помилка під час виклику %1

en: Bad quoting in call: %1. Please escape single quotes with a backslash.
uk: Помилкове цитування у виклику: %1. Будь ласка, екрануйте одинарні лапки символами похилих рисок.

en: Could not access view
uk: Не вдалося отримати доступ до перегляду

en: Error calling 'help %1'
uk: Помилка під час виклику «help %1»

en: No help specified for command '%1' in script %2
uk: Довідки до команди «%1» у скрипті %2 немає

en: Error loading script %1: %2
uk: Помилка завантаження скрипту %1: %2

en: Reload all JavaScript files (indenters, command line scripts, etc).
uk: Перезавантажити всі файли JavaScript (встановлення відступів, скриптів командного рядка тощо).

en: Command not found: %1
uk: Команду не знайдено: %1

en: Add...
uk: Додати…

[ctx: short translation]
en: 1 replacement made | %1 replacements made
uk[0]: Виконано %1 заміну
uk[1]: Виконано %1 заміни
uk[2]: Виконано %1 замін
uk[3]: Виконано одну заміну

[ctx: short translation]
en: 1 match found | %1 matches found
uk[0]: Знайдено %1 відповідник
uk[1]: Знайдено %1 відповідники
uk[2]: Знайдено %1 відповідників
uk[3]: Знайдено один відповідник

en: Reached top, continued from bottom
uk: Досягнуто початку, починаємо з кінця

en: Reached bottom, continued from top
uk: Досягнуто кінця, починаємо з початку

en: Not found
uk: Не знайдено

en: Bottom of file reached. Continue from top?
uk: Досягнуто кінця файла. Продовжити з початку?

en: Top of file reached. Continue from bottom?
uk: Досягнуто початку файла. Продовжити з кінця?

en: Continue search?
uk: Продовжити пошуку?

en: SearchHighLight
uk: ПідсвічуванняРезультатівПошуку

en: Beginning of line
uk: Початок рядка

en: End of line
uk: Кінець рядка

en: Match any character excluding new line (by default)
uk: Будь-який символ, окрім розриву рядка (типовий варіант)

en: One or more occurrences
uk: Один або декілька результатів

en: Zero or more occurrences
uk: Жодного або декілька результатів

en: Zero or one occurrences
uk: Жодного або один результат

en: <a> through <b> occurrences
uk: Від <a> до <b> результатів

en: Group, capturing
uk: Група, збирання

en: Or
uk: Або

en: Set of characters
uk: Набір символів

en: Negative set of characters
uk: Від’ємна множина символів

en: Whole match reference
uk: Зразок з повною відповідністю

en: Reference
uk: Зразок

en: Line break
uk: Розрив рядка

en: Tab
uk: Табуляція

en: Word boundary
uk: Межа слова

en: Not word boundary
uk: Не межа слова

en: Digit
uk: Цифра

en: Non-digit
uk: Не цифра

en: Whitespace (excluding line breaks)
uk: Пробіл (не включає розриви рядків)

en: Non-whitespace
uk: Не пробіли

en: Word character (alphanumerics plus '_')
uk: Символ для слів (літери, цифри і «_»)

en: Non-word character
uk: Символ не для слів

en: Octal character 000 to 377 (2^8-1)
uk: Вісімковий символ від 000 до 377 (2^8-1)

en: Hex character 0000 to FFFF (2^16-1)
uk: Шістнадцятковий символ від 0000 до FFFF (2^16-1)

en: Backslash
uk: Зворотна риска

en: Group, non-capturing
uk: Група, без збирання

en: Positive Lookahead
uk: Додатний пошук вперед

en: Negative lookahead
uk: Від’ємне значення випередження

en: Fixed-length positive lookbehind
uk: Додатний пошук назад із фіксованою довжиною

en: Fixed-length negative lookbehind
uk: Від'ємний пошук назад із фіксованою довжиною

en: Begin lowercase conversion
uk: Почати перетворення на нижній регістр

en: Begin uppercase conversion
uk: Почати перетворення на верхній регістр

en: End case conversion
uk: Завершити перетворення регістру

en: Lowercase first character conversion
uk: Перетворення на нижній регістр перших символів

en: Uppercase first character conversion
uk: Перетворення на верхній регістр перших символів

en: Replacement counter (for Replace All)
uk: Лічильник замін (для «Замінити все»)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
uk: З&найти:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, pattern)
en: Text to search for
uk: Текст, який слід шукати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findNext) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, next)
en: Jump to next match
uk: Перескочити до наступного збігу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, findPrev) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, prev)
en: Jump to previous match
uk: Перескочити до попереднього збігу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
uk: З врахуванням регістру

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mutate)
en: Switch to power search and replace bar
uk: Перемкнути на панель потужного пошуку і заміни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fin&d:
uk: З&найти:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Rep&lace:
uk: За&мінити:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Mode:
uk: &Режим:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, searchMode)
en: Search mode
uk: Режим пошуку

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Plain text
uk: Простий текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Whole words
uk: Цілі слова

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Escape sequences
uk: Керівні послідовності

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchMode)
en: Regular expression
uk: Формальний вираз

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, selectionOnly)
en: Search in the selection only
uk: Шукати лише у позначеному фрагменті

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceNext)
en: Replace next match
uk: Замінити наступний збіг

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceNext) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: &Replace
uk: &Замінити

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace all matches
uk: Замінити всі збіги

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, replaceAll)
en: Replace &All
uk: Замінити &всі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, findAll)
en: &Find All
uk: &Знайти всі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancel)
en: Cancel
uk: Скасувати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, mutate)
en: Switch to incremental search bar
uk: Перемкнутися на покроковий пошук

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, replacement)
en: Text to replace with
uk: Замінити цим текстом

en: Spell check canceled.
uk: Перевірку правопису скасовано.

[ctx: @info:progress]
en: Spell checking in progress…
uk: Виконуємо перевірку правопису…

[ctx: @title:window]
en: Check Spelling
uk: Перевірка правопису

en: Spell check complete.
uk: Перевірку правопису завершено.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <qt><p>This word was considered to be an "unknown word" because it does not match any entry in the dictionary currently in use. It may also be a word in a foreign language.</p>
    <p>If the word is not misspelled, you may add it to the dictionary by clicking <b>Add to Dictionary</b>. If you do not want to add the unknown word to the dictionary, but you want to leave it unchanged, click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b>.</p>
    <p>However, if the word is misspelled, you can try to find the correct replacement in the list below. If you cannot find a replacement there, you may type it in the text box below, and click <b>Replace</b> or <b>Replace All</b>.</p>
    </qt>
uk: <qt><p>Це слово вважається «невідомим», оскільки у поточному словнику його відповідників не знайдено. Можливо, це слово належить до якоїсь іншої мови.</p>
    <p>Якщо слово написано правильно, ви можете додати його до словника за допомогою натискання кнопки <b>Додати до словника</b>. Якщо ви не хочете додавати невідоме слово до словника, але і не хочете змінювати його запис, натисніть кнопку <b>Ігнорувати</b> або <b>Ігнорувати всі</b>.</p>
    <p>Якщо слово написано неправильно, ви можете спробувати знайти його правильний відповідник з наведеного нижче списку. Якщо у списку немає правильних відповідників, ви можете ввести цей відповідник у полі для введення тексту, розташованому нижче, і натиснути кнопку <b>Замінити</b> або <b>Замінити всі</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Unknown word:
uk: Невідоме слово:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: Unknown word
uk: Невідоме слово

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_unknownWord)
en: <b>misspelled</b>
uk: <b>помилка правопису</b>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: <qt>
    <p>The unknown word was detected and considered unknown because it is not included in the dictionary.<br>
    Click here if you consider the unknown word not to be misspelled, and you want to avoid wrongly detecting it again in the future. If you want to let it remain as is, but not add it to the dictionary, then click <b>Ignore</b> or <b>Ignore All</b> instead.</p>
    </qt>
uk: <qt>
    <p>Було знайдено невідоме слово, якого немає у словнику.<br>
    Клацніть тут, якщо ви вважаєте, що це невідоме слово не є неправильним та хочете запобігти визначенню його, як невідомого у майбутньому. Якщо ви хочете залишити це слово, як є, але не додавати у словник, натисніть <b>Пропустити</b> або <b>Пропустити всі</b>.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_addBtn)
en: << Add to Dictionary
uk: << Додати до словника

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: <qt>
    <p>If the unknown word is misspelled, you should type the correction for your misspelled word here or select it from the list below.</p>
    <p>You can then click <b>Replace</b> if you want to correct only this occurrence of the word or <b>Replace All</b> if you want to correct all occurrences.</p>
    </qt>
uk: <qt>
    <p>Якщо невідоме слово написано неправильно, ви повинні ввести правильний варіант або клацнути на запропонованому у списку нижче.</p>
    <p>Щоб виправити це слово натисніть <b>Замінити</b>, якщо ви хочете виправити тільки цей випадок, або <b>Замінити всі</b>, якщо ви хочете замінити всі випадки цього слова.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Replace with:
uk: Замінити на:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_suggestBtn)
en: S&uggest
uk: З&апропонувати

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace this occurrence of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
uk: <qt>
    <p>Клацніть тут, щоб замінити цей випадок невідомого тексту на текст в полі введення вгорі (ліворуч).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to let this occurrence of the unknown word remain as is.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
uk: <qt>
    <p>Клацніть тут, щоб не змінювати цей запис невідомого слова.</p>
    <p>Ця дія корисна, коли слово є ім'ям, скороченням, іноземним словом або іншим словом, яке б ви хотіли використовувати, але не додавати у словник.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Sonnet::DictionaryComboBox, m_language)
en: <qt>
    <p>Select the language of the document you are proofing here.</p>
    </qt>
uk: <qt>
    <p>Введіть мову документа, який ви збираєтесь перевіряти.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: &Language:
uk: &Мова:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Sonnet::DictionaryComboBox, m_language)
en: Language Selection
uk: Вибір мови

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_autoCorrect) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to let all occurrences of the unknown word remain as they are.</p>
    <p>This action is useful when the word is a name, an acronym, a foreign word or any other unknown word that you want to use but not add to the dictionary.</p>
    </qt>
uk: <qt>
    <p>Клацніть тут, щоб залишити всі випадки даного невідомого слова, як є.</p>
    <p>Ця дія корисна, якщо слово є ім'ям, скороченням, іноземним словом або іншим словом, яке б ви хотіли використати, але не додавати у словник.</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_autoCorrect)
en: Autocorrect
uk: Автоматичне виправлення

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: <qt>
    <p>Click here to replace all occurrences of the unknown text with the text in the edit box above (to the left).</p>
    </qt>
uk: <qt>
    <p>Клацніть тут, щоб замінити всі випадки невідомого тексту на текст в полі введення вгорі (ліворуч).</p>
    </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_replaceAllBtn)
en: R&eplace All
uk: Замінити &всі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_skipAllBtn)
en: I&gnore All
uk: І&гнорувати всі

[ctx: @action]
en: Spelling (from Cursor)…
uk: Перевірка правопису (від курсора)…

en: Check the document's spelling from the cursor and forward
uk: Перевірити правопис документа від курсора і далі

en: Ignore Word
uk: Ігнорувати слово

en: Add to Dictionary
uk: Додати до словника

en: Spelling '%1'
uk: Правопис «%1»

en: The diff command could not be found. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
uk: Не вдалося знайти програму diff. Перевірте чи встановлено diff(1) і чи зберігається програма у одному з каталогів, які визначено змінною середовища PATH.

en: The diff command '%1' could not be started.
uk: Не вдалося виконати команду diff «%1».

en: The file was not closed properly.
uk: Файл не було закрито належним чином.

en: View Changes
uk: Переглянути зміни

en: Recover Data
uk: Відновити дані

en: Discard
uk: Відкинути

en: Use default color from the color theme
uk: Використовувати типовий колір з теми кольорів

en: None
uk: не підсвічувати

[ctx: @title:column Meaning of text in editor]
en: Context
uk: Контекст

[ctx: @title:column Text style]
en: Normal
uk: Звичайний

[ctx: @title:column Text style]
en: Selected
uk: Вибраний

[ctx: @title:column Text style]
en: Background
uk: Тло

[ctx: @title:column Text style]
en: Background Selected
uk: Тло вибраного

en: Use Default Style
uk: Використовувати типовий стиль

en: &Bold
uk: &Жирний

en: &Italic
uk: &Курсив

en: &Underline
uk: П&ідкреслений

en: S&trikeout
uk: Пере&креслений

[ctx: @action:inmenu]
en: Normal &Color…
uk: Звичайний &колір…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Selected Color…
uk: &Колір вибраного…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Background Color…
uk: &Колір тла…

[ctx: @action:inmenu]
en: S&elected Background Color…
uk: &Колір тла вибраного…

en: Unset Normal Color
uk: Не використовувати звичайний колір

en: Unset Selected Color
uk: Не використовувати колір позначеного

en: Unset Background Color
uk: Не використовувати колір тла

en: Unset Selected Background Color
uk: Не використовувати колір тла вибраного

en: Use &Default Style
uk: Використовувати &типовий стиль

[ctx: No text or background color set]
en: None set
uk: Без набору

en: "Use Default Style" will be automatically unset when you change any style properties.
uk: Позначку з пункту «Використовувати типовий стиль» буде автоматично знято, якщо ви зміните параметри відображення стилю.

en: Kate Styles
uk: Стилі Kate

[ctx: @item:intable Text context]
en: Normal
uk: Звичайний

[ctx: @item:intable Text context]
en: Keyword
uk: Ключове слово

[ctx: @item:intable Text context]
en: Function
uk: Функція

[ctx: @item:intable Text context]
en: Variable
uk: Змінна

[ctx: @item:intable Text context]
en: Control Flow
uk: Потік керування

[ctx: @item:intable Text context]
en: Operator
uk: Оператор

[ctx: @item:intable Text context]
en: Built-in
uk: Вбудований блок

[ctx: @item:intable Text context]
en: Extension
uk: Розширення

[ctx: @item:intable Text context]
en: Preprocessor
uk: Попередня обробка

[ctx: @item:intable Text context]
en: Attribute
uk: Атрибут

[ctx: @item:intable Text context]
en: Character
uk: Символ

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special Character
uk: Спеціальний символ

[ctx: @item:intable Text context]
en: String
uk: Текст

[ctx: @item:intable Text context]
en: Verbatim String
uk: Рядок буквально

[ctx: @item:intable Text context]
en: Special String
uk: Спеціальний рядок

[ctx: @item:intable Text context]
en: Imports, Modules, Includes
uk: Імпортування, модулі, включення

[ctx: @item:intable Text context]
en: Data Type
uk: Тип даних

[ctx: @item:intable Text context]
en: Decimal/Value
uk: Десяткове/Значення

[ctx: @item:intable Text context]
en: Base-N Integer
uk: Ціле у системі числення з основою N

[ctx: @item:intable Text context]
en: Floating Point
uk: З рухомою крапкою

[ctx: @item:intable Text context]
en: Constant
uk: Стала

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment
uk: Коментар

[ctx: @item:intable Text context]
en: Documentation
uk: Документація

[ctx: @item:intable Text context]
en: Annotation
uk: Анотація

[ctx: @item:intable Text context]
en: Comment Variable
uk: Змінна коментаря

[ctx: @item:intable Text context]
en: Region Marker
uk: Позначка ділянки

[ctx: @item:intable Text context]
en: Information
uk: Інформація

[ctx: @item:intable Text context]
en: Warning
uk: Попередження

[ctx: @item:intable Text context]
en: Alert
uk: Попередження

[ctx: @item:intable Text context]
en: Others
uk: Інші

[ctx: @item:intable Text context]
en: Error
uk: Помилка

en: Use Default Colors
uk: Використовувати типові кольори

en: Editor Background Colors
uk: Кольори тла редактора

en: Text Area
uk: Область тексту

en: <p>Sets the background color of the editing area.</p>
uk: <p>Встановлює колір тла ділянки редагування.</p>

en: Selected Text
uk: Позначений текст

en: <p>Sets the background color of the selection.</p><p>To set the text color for selected text, use the &quot;<b>Configure Highlighting</b>&quot; dialog.</p>
uk: <p>Встановлює колір тла вибраного тексту.</p><p>Щоб встановити колір вибраного тексту, скористайтеся діалоговим вікном «<b>Налаштувати підсвічування</b>».</p>

en: Current Line
uk: Поточний рядок

en: <p>Sets the background color of the currently active line, which means the line where your cursor is positioned.</p>
uk: <p>Встановлює колір тла для поточного активного рядка, тобто рядка, де знаходиться курсор.</p>

en: Search Highlight
uk: Підсвічування результатів пошуку

en: <p>Sets the background color of search results.</p>
uk: <p>Встановлює колір тла для результатів пошуку.</p>

en: Replace Highlight
uk: Підсвічування замін

en: <p>Sets the background color of replaced text.</p>
uk: <p>Встановлює колір тла заміненого фрагмента тексту.</p>

en: Icon Border
uk: Смужка піктограм

en: Background Area
uk: Область тла

en: <p>Sets the background color of the icon border.</p>
uk: <p>Встановлює колір тла смужки піктограм.</p>

en: Line Numbers
uk: Номери рядків

en: <p>This color will be used to draw the line numbers (if enabled).</p>
uk: <p>Цей колір буде використано для показу номерів рядків (якщо їх показ увімкнено).</p>

en: Current Line Number
uk: Номер поточного рядка

en: <p>This color will be used to draw the number of the current line (if enabled).</p>
uk: <p>Цей колір буде використано для показу номерів рядків (якщо їх показ увімкнено).</p>

en: Separator
uk: Роздільник

en: <p>This color will be used to draw the line between line numbers and the icon borders, if both are enabled.</p>
uk: <p>Цей колір буде використано для показу ліній між номерами рядків та смужками піктограм, якщо увімкнено показ обох типів позначок.</p>

en: Word Wrap Marker
uk: Позначки перенесення слів

en: <p>Sets the color of Word Wrap-related markers:</p><dl><dt>Static Word Wrap</dt><dd>A vertical line which shows the column where text is going to be wrapped</dd><dt>Dynamic Word Wrap</dt><dd>An arrow shown to the left of visually-wrapped lines</dd></dl>
uk: <p>Встановлює колір позначок перенесення слів:</p><dl><dt> Статичне перенесення слів</dt><dd>Вертикальна лінія, що показує стовпчик, де текст буде переноситися</dd><dt>Динамічне перенесення слів</dt><dd>Стрілка, що показується ліворуч від перенесеного рядка</dd></dl>

en: Code Folding
uk: Згортання коду

en: <p>Sets the color of the code folding bar.</p>
uk: <p>Встановлює колір панелі згортання коду.</p>

en: Modified Lines
uk: Змінені рядки

en: <p>Sets the color of the line modification marker for modified lines.</p>
uk: <p>Встановлює колір для позначок внесення змін до рядків, які не було збережено.</p>

en: Saved Lines
uk: Збережені рядки

en: <p>Sets the color of the line modification marker for saved lines.</p>
uk: <p>Встановлює колір для позначок внесення змін до рядків, які було збережено.</p>

en: Text Decorations
uk: Декорування тексту

en: Spelling Mistake Line
uk: Рядок з помилкою правопису

en: <p>Sets the color of the line that is used to indicate spelling mistakes.</p>
uk: <p>Встановлює колір рядка, який буде використано для позначення помилок правопису.</p>

en: Tab and Space Markers
uk: Позначки табуляції та пробілів

en: <p>Sets the color of the tabulator marks.</p>
uk: <p>Встановлює колір для позначок табуляції.</p>

en: Indentation Line
uk: Лінія відступу

en: <p>Sets the color of the vertical indentation lines.</p>
uk: <p>Встановлює колір для вертикальних ліній відступів.</p>

en: Bracket Highlight
uk: Підсвічування дужок

en: <p>Sets the bracket matching color. This means, if you place the cursor e.g. at a <b>(</b>, the matching <b>)</b> will be highlighted with this color.</p>
uk: <p>Встановлює колір для парних дужок. Це значить, що якщо ви встановите курсор у позицію <b>(</b>, відповідну дужку <b>)</b> буде підсвічено цим же кольором.</p>

en: Marker Colors
uk: Кольори позначок

en: Bookmark
uk: Закладки

en: Active Breakpoint
uk: Активна точка зупинки

en: Reached Breakpoint
uk: Досягнута точка зупинки

en: Disabled Breakpoint
uk: Вимкнена точка зупинки

en: Execution
uk: Виконання

en: Warning
uk: Попередження

en: Error
uk: Помилка

en: <p>Sets the background color of mark type.</p><p><b>Note</b>: The marker color is displayed lightly because of transparency.</p>
uk: <p>Встановлює колір тла для типу позначок.</p><p><b>Примітка:</b> Позначки будуть мати більш світлий вигляд через прозорість.</p>

en: Text Templates & Snippets
uk: Шаблони і фрагменти тексту

en: Background
uk: Тло

en: Editable Placeholder
uk: Змінний заповнювач

en: Focused Editable Placeholder
uk: Фокусований змінний заповнювач

en: Not Editable Placeholder
uk: Незмінний заповнювач

en: <p>This list displays the default styles for the current color theme and offers the means to edit them. The style name reflects the current style settings.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the popup menu when appropriate.</p>
uk: <p>У цьому списку показано типові стилі для поточної теми кольорів. Ви можете їх змінити. Назву стилю показано з використанням поточних параметрів стилю.</p><p>Щоб змінити кольори, натисніть один з кольорових квадратиків або виберіть колір для редагування з контекстного меню.</p><p>Кольори тла та вибраного тла можна вимикати у контекстному меню.</p>

[ctx: @item:intable]
en: Normal Text & Source Code
uk: Звичайний текст і програмний код

[ctx: @item:intable]
en: Numbers, Types & Constants
uk: Числа, типи і сталі

[ctx: @item:intable]
en: Strings & Characters
uk: Рядки і символи

[ctx: @item:intable]
en: Comments & Documentation
uk: Коментарі та документація

[ctx: @item:intable]
en: Miscellaneous
uk: Інше

en: H&ighlight:
uk: &Підсвічування:

en: <p>This list displays the contexts of the current syntax highlight mode and offers the means to edit them. The context name reflects the current style settings.</p><p>To edit using the keyboard, press <strong>&lt;SPACE&gt;</strong> and choose a property from the popup menu.</p><p>To edit the colors, click the colored squares, or select the color to edit from the popup menu.</p><p>You can unset the Background and Selected Background colors from the context menu when appropriate.</p>
uk: <p>У цьому списку показано параметри вибраного режиму підсвічування. Ви можете їх змінити. Назву стилю показано з використанням поточних параметрів стилю.</p><p>Щоб змінити стиль за допомогою клавіатури, натисніть клавішу <strong>&lt;ПРОБІЛ&gt;</strong> і встановіть параметр у спадному меню.</p><p>Щоб змінити колір, натисніть прямокутник з кольором або виберіть колір у спадному меню.</p><p>Ви можете вимикати колір тла та колір тла вибраного тексту за допомогою контекстного меню.</p>

en: Default Theme
uk: Типова тема

en: Theme Editor
uk: Редактор тем

en: Select theme:
uk: Виберіть тему:

en: &Theme:
uk: &Тема:

[ctx: @action:button]
en: &Copy…
uk: &Копіювати…

[ctx: @action:button]
en: Export…
uk: Експортувати…

[ctx: @action:button]
en: Import…
uk: Імпортувати…

en: Bundled read-only theme. To modify the theme, please copy it.
uk: Відповідну тему призначено лише для читання. Щоб внести до неї зміни, будь ласка, скопіюйте її.

en: Colors
uk: Кольори

en: Default Text Styles
uk: Стилі звичайного тексту

en: Highlighting Text Styles
uk: Стилі підсвіченого тексту

en: Exporting color theme: %1
uk: Експортування теми кольорів: %1

en: Color theme
uk: Тема кольорів

en: Importing Color Theme
uk: Імпортування теми кольорів

en: Importing will overwrite the existing theme file "%1". This can not be undone.
uk: Імпортування призведе до перезапису наявного файла теми «%1». Результати цієї дії не можна буде скасувати.

en: Import Nevertheless
uk: Імпортувати, незважаючи на це

en: Follow System Color Scheme
uk: Використати схему кольорів системи

en: Do you really want to delete the theme "%1"? This can not be undone.
uk: Хочете вилучити тему «%1». Результати цієї дії не можна буде скасувати.

en: Delete Nevertheless
uk: Вилучити, незважаючи на це

en: Copy theme
uk: Копіювати тему

en: Name for copy of color theme "%1":
uk: Назва копії теми кольорів «%1»:

en: <p>The theme "%1" already exists.</p><p>Please choose a different theme name.</p>
uk: <p>Тема з назвою %1 вже існує.</p><p>Будь ласка, виберіть іншу назву теми.</p>

en: Copy Theme
uk: Копіювання теми

en: Color Themes
uk: Теми кольорів

[ctx: Autoindent mode]
en: None
uk: Немає

[ctx: Autoindent mode]
en: Normal
uk: Звичайний

en: Toggle &Bookmark
uk: Пере&мкнути закладку

en: If a line has no bookmark then add one, otherwise remove it.
uk: Якщо рядок не має закладки, що вказує на нього, буде додано закладку, інакше закладку буде витерто.

en: Clear &All Bookmarks
uk: Очистити &всі закладки

en: Remove all bookmarks of the current document.
uk: Витерти всі закладки для поточного документа.

en: Next Bookmark
uk: Наступна закладка

en: Go to the next bookmark.
uk: Перейти до наступної закладки.

en: Previous Bookmark
uk: Попередня закладка

en: Go to the previous bookmark.
uk: Перейти до попередньої закладки.

en: &Bookmarks
uk: &Закладки

en: &Next: %1 - "%2"
uk: &Наступна: %1 — «%2»

en: &Previous: %1 - "%2"
uk: &Попередня: %1 — «%2»

en: <p>indent</p><p>Indents the selected lines or the current line</p>
uk: <p>indent</p><p>Додає відступ у позначені рядки або поточний рядок</p>

en: <p>unindent</p><p>Unindents the selected lines or current line.</p>
uk: <p>unindent</p><p>Вилучає початковий відступ з позначених рядків або поточного рядка.</p>

en: <p>cleanindent</p><p>Cleans up the indentation of the selected lines or current line according to the indentation settings in the document. </p>
uk: <p>cleanindent</p><p>Вилучає відступи для позначених рядків або поточного рядка відповідно до параметрів відступів поточного документа.</p>

en: <p>comment</p><p>Inserts comment markers to make the selection or selected lines or current line a comment according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
uk: <p>comment</p><p>Додає позначки коментаря, які роблять позначений фрагмент тексту, позначені рядки або поточний рядок коментарями, відповідно до формату тексту, який визначено у параметрах підсвічування синтаксису поточного документа.</p>

en: <p>uncomment</p><p>Removes comment markers from the selection or selected lines or current line according to the text format as defined by the syntax highlight definition for the document.</p>
uk: <p>uncomment</p><p>Вилучає позначки коментаря, які роблять позначений фрагмент тексту, позначені рядки або поточний рядок коментарями, відповідно до формату тексту, який визначено у параметрах підсвічування синтаксису поточного документа.</p>

en: <p>goto <b>line number</b></p><p>This command navigates to the specified line number.</p>
uk: <p>goto <b>номер рядка</b></p><p>За допомогою цієї команди можна перейти до вказаного рядка</p>

en: <p>set-indent-pasted-text <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation of text pasted from the clipboard is adjusted using the current indenter.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-indent-pasted-text <b>режим</b></p><p>Якщо буде увімкнено цей параметр, відступи у вставленому з буфера обміну даними тексту буде виправлено відповідно до поточних правил відступів..</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: Deletes the current line.
uk: Вилучає поточний рядок.

en: <p>set-tab-width <b>width</b></p><p>Sets the tab width to the number <b>width</b></p>
uk: <p>set-tab-width <b>ширина</b></p><p>Встановлює ширину табуляції у значення <b>ширина</b></p>

en: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>If enabled, tabs are replaced with spaces as you type.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-replace-tab <b>enable</b></p><p>Якщо має значення «true», введені вами знаки табуляції буде замінено пробілами.</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: <p>set-show-tabs <b>enable</b></p><p>If enabled, TAB characters and trailing whitespace will be visualized by a small dot.</p><p>Possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-show-tabs <b>режим</b></p><p>Якщо буде увімкнено цей режим, символи табуляції і пробіли наприкінці рядка буде показано у вигляді маленьких крапок.</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: <p>set-remove-trailing-spaces <b>mode</b></p><p>Removes the trailing spaces in the document depending on the <b>mode</b>.</p><p>Possible values:<ul><li><b>none</b>: never remove trailing spaces.</li><li><b>modified</b>: remove trailing spaces only of modified lines.</li><li><b>all</b>: remove trailing spaces in the entire document.</li></ul></p>
uk: <p>set-remove-trailing-spaces <b>режим</b></p><p>Вилучає пробіли наприкінці рядків документа залежно від вказаного значення <b>режим</b>.</p><p>Можливі значення:<ul><li><b>none</b>: не вилучати пробілів наприкінці рядків.</li><li><b>modified</b>: вилучити пробіли лише наприкінці змінених рядків.</li><li><b>all</b>: вилучити кінцеві пробіли з усіх рядків документа.</li></ul></p>

en: <p>set-indent-width <b>width</b></p><p>Sets the indentation width to the number <b>width</b>. Used only if you are indenting with spaces.</p>
uk: <p>set-indent-width <b>ширина</b></p><p>Встановлює відступ у значення кількості пробілів, визначене параметром <b>ширина</b>. Використовується, лише якщо увімкнено відступи з пробілів.</p>

en: <p>set-indent-mode <b>mode</b></p><p>The mode parameter is a value as seen in the Tools - Indentation menu</p>
uk: <p>set-indent-mode <b>режим</b></p><p>Параметром режиму є значення, визначене у меню «Інструменти → Відступ».</p>

en: <p>set-auto-indent <b>enable</b></p><p>Enable or disable autoindentation.</p><p>possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-auto-indent <b>режим</b></p><p>Увімкнути або вимкнути автоматичне встановлення відступів.</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: <p>set-line-numbers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the line numbers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-line-numbers <b>режим</b></p><p>Встановлює значення видимості панелі номерів рядків.</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: <p>set-folding-markers <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the folding markers pane.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-folding-markers <b>режим</b></p><p>Встановлює значення видимості позначок панелі згортання.</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: <p>set-icon-border <b>enable</b></p><p>Sets the visibility of the icon border.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-icon-border <b>режим</b></p><p>Встановлює видимість бічної смужки піктограм.</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap <b>enable</b></p><p>Enables dynamic word wrap according to <b>enable</b></p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-word-wrap <b>режим</b></p><p>Встановлює значення для динамічного перенесення слів <b>режим</b> (true або false).</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: <p>set-word-wrap-column <b>width</b></p><p>Sets the line width for hard wrapping to <b>width</b>. This is used if you are having your text wrapped automatically.</p>
uk: <p>set-word-wrap-column <b>довжина</b></p><p>Встановлює для параметра максимальної довжини рядка для примусового перенесення значення <b>довжина</b>. Цей параметр використовується, якщо увімкнено автоматичне розбиття тексту на рядки.</p>

en: <p>set-replace-tabs-save <b>enable</b></p><p>When enabled, tabs will be replaced with whitespace whenever the document is saved.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-replace-tabs-save <b>режим</b></p><p>Якщо увімкнути цей параметр, під час збереження документа символи табуляції буде замінено на пробіли.</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: <p>set-highlight <b>highlight</b></p><p>Sets the syntax highlighting system for the document. The argument must be a valid highlight name, as seen in the Tools → Highlighting menu. This command provides an autocompletion list for its argument.</p>
uk: <p>set-highlight <b>підсвічування</b></p><p>Визначає систему підсвічування синтаксису для поточного документа. Параметром команди має бути коректна назва підсвічування у тому вигляді, у якому ця система фігурує у меню «Інструменти → Підсвічування». У цій команді передбачено автоматичне доповнення параметра за списком.</p>

en: <p>set-mode <b>mode</b></p><p>Sets the mode as seen in Tools - Mode</p>
uk: <p>set-mode <b>режим</b></p><p>Параметром режиму є значення, визначене у меню «Інструменти → Режим».</p>

en: <p>set-show-indent <b>enable</b></p><p>If enabled, indentation will be visualized by a vertical dotted line.</p><p> possible true values: 1 on true<br/>possible false values: 0 off false</p>
uk: <p>set-show-indent <b>режим</b></p><p>Якщо буде увімкнено цей параметр, відступи буде показано вертикальною крапчастою лінією.</p><p>Можливі значення «true» (увімкнено): 1 on true<br/>Можливі значення «false» (вимкнено): 0 off false</p>

en: <p>Open the Print dialog to print the current document.</p>
uk: <p>Відкрити діалогове вікно друку, за допомогою якого ви зможете надрукувати поточний документ.</p>

en: Missing argument. Usage: %1 <value>
uk: Не вистачає параметра. Використання: %1 <значення>

en: No such highlighting '%1'
uk: Немає такого підсвічування «%1»

en: No such mode '%1'
uk: Немає режиму «%1»

en: Failed to convert argument '%1' to integer.
uk: Помилка перетворення аргументу «%1» в ціле.

en: Width must be at least 1.
uk: Ширина має бути принаймні 1.

en: Column must be at least 1.
uk: Стовпчик має бути принаймні 1.

en: Usage: %1 on|off|1|0|true|false
uk: Використання: %1 on|off|1|0|true|false

en: Bad argument '%1'. Usage: %2 on|off|1|0|true|false
uk: Помилковий аргумент «%1». Використання: %2 on|off|1|0|true|false

en: Usage: set-remove-trailing-spaces 0|-|none or 1|+|mod|modified or 2|*|all
uk: Користування: set-remove-trailing-spaces 0|-|none, 1|+|mod|modified, або 2|*|all

en: Unknown command '%1'
uk: Невідома команда «%1»

en: <p> char <b>identifier</b> </p><p>This command allows you to insert literal characters by their numerical identifier, in decimal, octal or hexadecimal form.</p><p>Examples:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>
uk: <p> char <b>ідентифікатор</b> </p><p>За допомогою цієї команди можна вводити символи за їх числовими ідентифікаторами у десятковій, вісімковій або шістнадцятковій формі.</p><p>Приклади:<ul><li>char <b>234</b></li><li>char <b>0x1234</b></li></ul></p>

en: <p>date or date <b>format</b></p><p>Inserts a date/time string as defined by the specified format, or the format yyyy-MM-dd hh:mm:ss if none is specified.</p><p>Possible format specifiers are:<table><tr><td>d</td><td>The day as number without a leading zero (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>The day as number with a leading zero (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>The abbreviated localized day name (e.g. 'Mon'..'Sun').</td></tr><tr><td>dddd</td><td>The long localized day name (e.g. 'Monday'..'Sunday').</td></tr><tr><td>M</td><td>The month as number without a leading zero (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>The month as number with a leading zero (01-12).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>The abbreviated localized month name (e.g. 'Jan'..'Dec').</td></tr><tr><td>yy</td><td>The year as two digit number (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>The year as four digit number (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>The hour without a leading zero (0..23 or 1..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>hh</td><td>The hour with a leading zero (00..23 or 01..12 if AM/PM display).</td></tr><tr><td>m</td><td>The minute without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>The minute with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>The second without a leading zero (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>The second with a leading zero (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>The milliseconds without leading zeroes (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>The milliseconds with leading zeroes (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Use AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</td></tr><tr><td>ap</td><td>Use am/pm display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</td></tr></table></p>
uk: <p>date або date <b>формат</b></p><p>Вставляє дату/час у форматі, визначеному параметром формат, або у форматі «рррр-ММ-дд гг:хх:сс», якщо рядок формату не буде вказано.</p><p>Під час обробки рядка формат буде використано такі перетворення:<table><tr><td>d</td><td>Номер дня без початкового нуля (1-31).</td></tr><tr><td>dd</td><td>Номер дня з початковим нулем (01-31).</td></tr><tr><td>ddd</td><td>Скорочена локалізована назва дня тижня (наприклад «пн» або «нд»).</td></tr><tr><td>dddd</td><td>Довга локалізована назва дня (наприклад «понеділок» або «неділя»).</td></tr><tr><td>M</td><td>Номер місяця без початкового нуля (1-12).</td></tr><tr><td>MM</td><td>	Номер місяця з початковим нулем (01-12).</td></tr><tr><td>MMMM</td><td>Повна локалізована назва місяця (наприклад, «січень» або «грудень»).</td></tr><tr><td>MMM</td><td>Скорочена локалізована назва місяця (наприклад «січ» або «гру»).</td></tr><tr><td>yy</td><td>Рік як двоцифрове значення (00-99).</td></tr><tr><td>yyyy</td><td>Рік як чотирицифрове значення (1752-8000).</td></tr><tr><td>h</td><td>Години без початкового нуля (0..23 або 1..12 з показом до опівдня/після опівдня).</td></tr><tr><td>hh</td><td>Години з початковим нулем (00..23 або 01..12 з показом до опівдня/після опівдня).</td></tr><tr><td>m</td><td>Хвилини без початкового нуля (0..59).</td></tr><tr><td>mm</td><td>Хвилини з початковим нулем (00..59).</td></tr><tr><td>s</td><td>Секунди без початкового нуля (0..59).</td></tr><tr><td>ss</td><td>Секунди з початковим нулем (00..59).</td></tr><tr><td>z</td><td>Мілісекунди без початкових нулів (0..999).</td></tr><tr><td>zzz</td><td>Мілісекунди з початковими нулями (000..999).</td></tr><tr><td>AP</td><td>Використовувати показ у форматі AM/PM (до опівдня/після опівдня). AP буде замінено на рядок «AM» або рядок «PM».</td></tr><tr><td>ap</td><td>Використовувати показ у форматі am/pm (до опівдня/після опівдня). ap буде замінено на рядок «am» або рядок «pm».</td></tr></table></p>

en: Remove Duplicate Lines
uk: Вилучити рядки-дублікати

en: Remove Duplicates and Sort Text Alphabetically
uk: Вилучити дублікати і упорядкувати текст за абеткою

en: Sort Text Naturally
uk: Природне упорядкування тексту

en: Sort Selected Text Alphabetically
uk: Впорядкувати позначений текст за абеткою

en: <p>sort</p><p>Sort the selected text or whole document if there is no selection</p>
uk: <p>sort</p><p>Впорядкувати позначений фрагмент тексту або цілий документ, якщо нічого не позначено.</p>

en: <p>uniq</p><p>Remove duplicate lines from the selected text or whole document if there is no selection.</p>
uk: <p>uniq</p><p>Вилучити рядки-дублікати з позначеного фрагмента тексту або всього документа, якщо нічого не позначено.</p>

en: <p>sortuniq</p><p>Sort the selected text or whole document and then remove all duplicate lines.</p>
uk: <p>sortuniq</p><p>Упорядкувати позначений фрагмент тексту або увесь документ, а потім вилучити усі рядки-дублікати.</p>

en: <p>natsort</p><p>Sort the selected text or whole document in natural order.<br>Here is an example to show the difference to the normal sort method:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10</p>
uk: <p>natsort</p><p>Впорядкувати позначений фрагмент тексту або цілий документ у природному порядку.<br>Ось приклад, який демонструє відмінності від звичайного впорядкування:<br>sort(a10, a1, a2) => a1, a10, a2<br>natsort(a10, a1, a2) => a1, a2, a10</p>

en: Kate Part
uk: Складова Kate

en: Embeddable editor component
uk: Вмонтована компонента редактора

en: (c) 2000-2025 The Kate Authors
uk: © Автори Kate, 2000–2025

en: Maintainer
uk: Супровід

en: Core Developer
uk: Головний розробник

en: Developer
uk: Розробник

en: On-the-fly spell checking
uk: Перевірка правопису на льоту

en: Large scale bug fixing
uk: Виправлення вад, що потребували значної роботи

en: The cool buffersystem
uk: Передова система буферизації

en: The Editing Commands
uk: Команди редагування

en: Testing, ...
uk: Тестування, …

en: Former Core Developer
uk: Попередній головний розробник

en: KWrite port to KParts
uk: Порт KWrite до KParts

en: KWrite Undo History, Kspell integration
uk: Історія повернень KWrite, інтеграція з Kspell

en: KWrite XML Syntax highlighting support
uk: Підсвічування синтаксису XML для KWrite

en: Patches and more
uk: Латки та інше

en: Various bugfixes
uk: Різні виправлення помилок

en: Selection, KColorScheme integration
uk: Вибір, інтеграція KColorScheme

en: Search bar back- and front-end
uk: Програма і інтерфейс панелі пошуку

en: Original KWrite Author
uk: Перший автор KWrite

en: QA and Scripting
uk: Забезпечення якості та робота зі скриптами

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
uk: Підсвічування синтаксису для файлів RPM Spec, Perl, Diff та інших

en: Highlighting for VHDL
uk: Підсвічування синтаксису для VHDL

en: Highlighting for SQL
uk: Підсвічування синтаксису для SQL

en: Highlighting for Ferite
uk: Підсвічування синтаксису для Ferite

en: Highlighting for ILERPG
uk: Підсвічування синтаксису для ILERPG

en: Highlighting for LaTeX
uk: Підсвічування синтаксису для LaTeX

en: Highlighting for Makefiles, Python
uk: Підсвічування синтаксису для Makefiles та Python

en: Highlighting for Python
uk: Підсвічування синтаксису для Python

en: Highlighting for Scheme
uk: Підсвічування синтаксису для Scheme

en: PHP Keyword/Datatype list
uk: Список типів даних та ключових слів PHP

en: Very nice help
uk: Дуже гарна довідка

en: Highlighting for Lua
uk: Підсвічування синтаксису для Lua

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
uk: Всі люди, що зробили свій внесок, але я забув навести їхні імена

en: Configure
uk: Налаштувати

en: replace with %1?
uk: замінити на %1?

[ctx: %2 is the translation of the next message]
en: 1 replacement done on %2 | %1 replacements done on %2
uk[0]: Зроблено %1 заміну у %2
uk[1]: Зроблено %1 заміни у %2
uk[2]: Зроблено %1 замін у %2
uk[3]: Зроблено одну заміну у %2

[ctx: substituted into the previous message]
en: 1 line | %1 lines
uk[0]: %1 рядку
uk[1]: %1 рядках
uk[2]: %1 рядках
uk[3]: одному рядку

en: <value>
uk: <значення>

en: Insert variable
uk: Вставити змінну

en: Variables
uk: Змінні

en: Filter
uk: Фільтр

en: Please select a variable.
uk: Будь ласка, виберіть змінну.

en: Current value: %1<value>
uk: Поточне значення: %1<значення>

en: Current value: %1
uk: Поточне значення: %1

en: File base name without path and suffix of the current document.
uk: Базова назва файла без шляху і суфікса поточного документа.

en: File extension of the current document.
uk: Суфікс назви файла поточного документа.

en: File name without path of the current document.
uk: Назва файла без шляху до поточного документа.

en: Full path of the current document including the file name.
uk: Повний шлях до поточного документа, разом із назвою файла.

en: Contents of the current document.
uk: Вміст поточного документа.

en: Full path of the current document excluding the file name.
uk: Повний шлях до поточного документа, окрім назви файла.

en: Full document path including file name, with native path separator (backslash on Windows).
uk: Шлях до документа повністю, разом із назвою файла та роздільниками шляху операційної системи (зворотними похилими рисками у Windows).

en: Full document path excluding file name, with native path separator (backslash on Windows).
uk: Шлях до документа повністю, без назви файла та роздільниками шляху операційної системи (зворотними похилими рисками у Windows).

en: Line number of the text cursor position in current document (starts with 0).
uk: Номер рядка поточної позиції текстового курсора у поточному документі (нумерація рядків починається з 0).

en: Column number of the text cursor position in current document (starts with 0).
uk: Номер позиції у рядку текстового курсора у поточному документі (нумерація рядків починається з 0).

en: X component in global screen coordinates of the cursor position.
uk: Компонент X загальної позиції курсора на екрані.

en: Y component in global screen coordinates of the cursor position.
uk: Компонент Y загальної позиції курсора на екрані.

en: Text selection of the current document.
uk: Позначений текст у поточному документі.

en: Start line of selected text of the current document.
uk: Номер початкового рядка для позначеного фрагмента поточного документа.

en: Start column of selected text of the current document.
uk: Номер позиції позиції у рядку для позначеного фрагмента поточного документа.

en: End line of selected text of the current document.
uk: Номер кінцевого рядка для позначеного фрагмента поточного документа.

en: End column of selected text of the current document.
uk: Номер кінцевої позиції у рядку для позначеного фрагмента поточного документа.

en: Number of rows of the current document.
uk: Кількість рядків у поточному документі.

en: Read a document variable.
uk: Прочитати змінну документа.

en: The current date in current locale format.
uk: Поточна дата у форматі поточної локалі.

en: The current date (ISO).
uk: Поточна дата (ISO).

en: The current date (QDate formatstring).
uk: Поточна дата (рядок у форматі QDate).

en: The current time in current locale format.
uk: Поточний час у форматі поточної локалі.

en: The current time (ISO).
uk: Поточний час (ISO).

en: The current time (QTime formatstring).
uk: Поточний час (рядок у форматі QTime).

en: Access to environment variables.
uk: Доступ до змінних середовища.

en: Evaluate simple JavaScript statements.
uk: Обробка простих інструкцій JavaScript.

en: Encode text to make it URL compatible.
uk: Закодувати текст, щоб зробити його сумісним зі схемою адрес URL.

en: Generate a new UUID.
uk: Створити UUID.

en: Kate Handbook.
uk: Підручник з Kate.

en: true
uk: так

en: false
uk: ні

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: none
uk: не вилучати

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: modified
uk: змінені

[ctx: value for variable remove-trailing-spaces]
en: all
uk: всі

en: Show list of valid variables.
uk: Показати список чинних змінних.

[ctx: short translation please]
en: Enable automatic insertion of brackets.
uk: Увімкнути автоматичне вставлення дужок.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of autocenter lines.
uk: Кількість автовирівняних за центром рядків.

[ctx: short translation please]
en: Set the document background color.
uk: Колір тла документа.

[ctx: short translation please]
en: Pressing backspace in leading whitespace unindents.
uk: Backspace зменшує рівень відступу, якщо перший символ — пробіл.

[ctx: short translation please]
en: Enable block selection mode.
uk: Увімкнути режим прямокутного вибору.

[ctx: short translation please]
en: Enable the byte order mark (BOM) when saving Unicode files.
uk: Позначення порядку байтів (ППБ) під час збереження файлів у Unicode.

[ctx: short translation please]
en: Set the color for the bracket highlight.
uk: Колір підсвічування дужок.

[ctx: short translation please]
en: Set the background color for the current line.
uk: Колір тла поточного рядка.

[ctx: short translation please]
en: Set the default dictionary used for spell checking.
uk: Словник, який буде використано для перевірки правопису.

[ctx: short translation please]
en: Enable dynamic word wrap of long lines.
uk: Увімкнути динамічне перенесення довгих рядків.

[ctx: short translation please]
en: Sets the end of line mode.
uk: Встановлює символ кінця рядка.

[ctx: short translation please]
en: Enable whether pressing enter will insert selected auto completion item.
uk: Визначає, чи натискання Enter вставляє позначений пункт автозаміни.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding markers in the editor border.
uk: Позначки згортання на межі поля редагування.

[ctx: short translation please]
en: Enable folding preview in the editor border.
uk: Увімкнути перегляд згорнутого на межі поля редагування.

[ctx: short translation please]
en: Set the point size of the document font.
uk: Розмір у точках шрифту документа.

[ctx: short translation please]
en: Set the font of the document.
uk: Вибрати шрифт документа.

[ctx: short translation please]
en: Set the syntax highlighting.
uk: Встановити підсвічування синтаксису.

[ctx: short translation please]
en: Set the icon bar color.
uk: Колір панелі піктограм.

[ctx: short translation please]
en: Enable the icon border in the editor view.
uk: Показ панелі піктограм у полі редагування.

[ctx: short translation please]
en: Set the auto indentation style.
uk: Встановити стиль автовідступу.

[ctx: short translation please]
en: Adjust indentation of text pasted from the clipboard.
uk: Коригувати відступ для тексту, вставленого з буфера обміну даними.

[ctx: short translation please]
en: Set the indentation depth for each indent level.
uk: Ширина відступу для кожного рівня відступів.

[ctx: short translation please]
en: Allow odd indentation level (no multiple of indent width).
uk: Дозволити неформатні відступи (некратні до ширини відступу).

[ctx: short translation please]
en: Show line numbers.
uk: Показати номери рядків.

[ctx: short translation please]
en: Insert newline at end of file on save.
uk: Додавати символ нового рядка наприкінці файла під час збереження.

[ctx: short translation please]
en: Enable overwrite mode in the document.
uk: Увімкнути режим перезапису у документі.

[ctx: short translation please]
en: Enable persistent text selection.
uk: Увімкнути стале позначення тексту.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces when saving the document.
uk: Замінити табуляції пробілами під час збереження.

[ctx: short translation please]
en: Replace tabs with spaces.
uk: Замінити всі табуляції пробілами.

[ctx: short translation please]
en: Remove trailing spaces when saving the document.
uk: Вилучати кінцеві пробіли під час збереження.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar minimap.
uk: Мінікарта на смужці гортання.

[ctx: short translation please]
en: Show scrollbar preview.
uk: Перегляд на смужці гортання.

[ctx: short translation please]
en: Set the color scheme.
uk: Встановити схему кольорів.

[ctx: short translation please]
en: Set the text selection color.
uk: Колір позначеного тексту.

[ctx: short translation please]
en: Visualize tabs and trailing spaces.
uk: Підсвічування табуляцій та кінцевих пробілів.

[ctx: short translation please]
en: Enable smart home navigation.
uk: Інтелектуальний перехід на початок.

[ctx: short translation please]
en: Pressing TAB key indents.
uk: Натискання Tab додає відступ.

[ctx: short translation please]
en: Set the tab display width.
uk: Показана ширину відступу табуляції.

[ctx: short translation please]
en: Set the number of undo steps to remember (0 equals infinity).
uk: Об’єм пам’яті кроків редагування для скасування (0 — не обмежувати).

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap column.
uk: Позиція перенесення рядків.

[ctx: short translation please]
en: Set the word wrap marker color.
uk: Колір позначки перенесення рядків.

[ctx: short translation please]
en: Enable word wrap while typing text.
uk: Перенесення рядків під час введення тексту.

en: Current cursor position. Click to go to a specific line.
uk: Поточна позиція курсора. Клацніть, щоб перейти до певного рядка.

en: Insert mode and VI input mode indicator. Click to change the mode.
uk: Індикатор режиму вставлення та режиму введення VI. Клацніть, щоб змінити режим.

en: Change dictionary
uk: Змінити словник

en: Tab Width
uk: Ширина табуляції

en: Indentation Width
uk: Ширина відступу

en: Indentation Mode
uk: Режим відступів

en: Tabulators && Spaces
uk: Табуляції і пробіли

en: Tabulators
uk: Табуляції

en: Spaces
uk: Пробіли

en: Encoding
uk: Кодування

en: End of line type
uk: Тип кінця рядка

en: Mode
uk: Режим

en: Here you can choose which mode should be used for the current document. This will influence the highlighting and folding being used, for example.
uk: Тут ви можете вибрати режим, який слід використовувати для поточного документа. Це, наприклад, впливатиме на підсвічування і згортання.

en: Syntax highlighting
uk: Підсвічування синтаксису

en: Line/Column compact mode
uk: Компактний режим рядків/стовпчиків

en: [BLOCK] %1
uk: [БЛОК] %1

en: Line %1 of %2, Column %3
uk: Рядок %1 з %2, позиція %3

en: Line %1, Column %2
uk: Рядок %1, позиція %2

en: Soft Tabs: %1
uk: М’які табуляції: %1

en: Soft Tabs: %1 (%2)
uk: М’які табуляції: %1 (%2)

en: Tab Size: %1
uk: Розмір табуляції: %1

en: Indent/Tab: %1/%2
uk: Відступ/Табуляція: %1/%2

[ctx: @item:inmenu]
en: Other…
uk: Інше…

en: Other (%1) | Other (%1)
uk[0]: Інші (%1)
uk[1]: Інші (%1)
uk[2]: Інші (%1)
uk[3]: Інші (%1)

en: Please specify the wanted tab width:
uk: Вкажіть бажану ширину табуляції:

en: Please specify the wanted indentation width:
uk: Вкажіть бажану ширину відступу:

[ctx: %1 and %3 are the selected words/chars count, %2 and %4 are the total words/chars count.]
en: Words %1/%2, Chars %3/%4
uk: Слів %1/%2, символів %3/%4

[ctx: %1 and %2 are the total words/chars count.]
en: Words %1, Chars %2
uk: Слів %1, символів %2

en: Zoom: %1%
uk: Масштаб: %1%

en: Cut the selected text and move it to the clipboard
uk: Вирізати вибраний текст та пересунути його в кишеню

en: Paste previously copied or cut clipboard contents
uk: Вставити попередньо скопійований або вирізаний текст з кишені

en: Use this command to copy the currently selected text to the system clipboard.
uk: Скористайтесь цією командою, щоб скопіювати вибраний текст до кишені.

en: Clipboard &History Paste
uk: Вставлення з &журналу буфера

en: Paste Selection
uk: Вставити позначене

en: Paste previously mouse selection contents
uk: Вставити попередньо позначені за допомогою миші дані

en: Paste From File
uk: Вставлення з файла

en: Copy File Location
uk: Копіювати місце у файлі

en: Copy the current file name and line number
uk: Копіювати назву і номер рядка у поточному файлі

en: Swap with Clipboard Contents
uk: Поміняти місцями із вмістом буфера обміну даними

en: Swap the selected text with the clipboard contents
uk: Поміняти місцями позначений текст із вмістом буфера обміну даними

en: Take Screenshot of Selection
uk: Зробити знімок позначеного

en: Save the current document
uk: Зберегти поточний документ

en: Revert the most recent editing actions
uk: Скасувати останні дії редагування

en: Revert the most recent undo operation
uk: Скасувати останні дії повернення

en: &Scripts
uk: С&крипти

en: Apply &Word Wrap
uk: Застосувати п&еренесення слів

en: Use this to wrap the current line, or to reformat the selected lines as paragraph, to fit the 'Wrap words at' setting in the configuration dialog.<br /><br />This is a static word wrap, meaning the document is changed.
uk: Скористайтеся цим пунктом для перенесення поточного рядка або повторного форматування позначених рядків як абзацу у відповідності зі значенням параметра «Переносити слова на» у діалоговому вікні налаштовування програми.<br /><br />Це статичне перенесення рядків, тобто перенесення рядків із внесенням змін до самого документа.

en: &Clean Indentation
uk: &Очистити відступ

en: Use this to clean the indentation of a selected block of text (only tabs/only spaces).<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
uk: Скористайтесь цим, щоб очистити відступи вибраного блоку тексту (тільки табуляція/тільки пробіли)<br /><br />Ви можете налаштувати чи використовувати табуляцію, чи заміняти табуляцію пробілами у вікні налаштування.

en: Convert Indentation to Spaces
uk: Перетворювати відступи на пробіли

en: Convert Indentation to Tabs
uk: Перетворювати відступи на табуляції

en: &Format Indentation
uk: Форматований &відступ

en: Use this to auto indent the current line or block of text to its proper indent level.
uk: Скористайтеся цією командою для того, щоб встановити автоматичний відступ поточного рядка чи блоку тексту до належних позицій.

[ctx: @action]
en: &Align On…
uk: &Вирівняти до…

en: This command aligns lines in the selected block or whole document on the column given by a regular expression that you will be prompted for.<br /><br />If you give an empty pattern it will align on the first non-blank character by default.<br />If the pattern has a capture it will indent on the captured match.<br /><br /><i>Examples</i>:<br />With '-' it will insert spaces before the first '-' of each lines to align them all on the same column.<br />With ':\s+(.)' it will insert spaces before the first non-blank character that occurs after a colon to align them all on the same column.
uk: Ця команда вирівнює рядки позначеного блоку або усього документа до позиції, яку вказано формальним виразом, який ви маєте вказати у відповідь на запит програми.<br /><br />Якщо буде вказано порожній взірець, вирівнювання типово відбудеться за першим непорожнім символом.<br />Якщо у взірці буде вказано блок захоплення, вирівнювання відбудеться за захопленим блоком.<br /><br /><i>Приклади</i>:<br />якщо вказати «-», програма вставить пробіли до першого «-» у кожному з рядків для вирівнювання усіх дефісів за вказаною позицією.<br />якщо вказати «:\s+(.)» програма вставить пробіли до першого непорожнього символу, який стоїть після двокрапки, для вирівнювання усіх таких символів за однаковою позицією.

en: C&omment
uk: Зак&оментувати

en: This command comments out the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
uk: Ця команда закоментує поточний рядок або вибраний блок тексту.<br /><br />Символи для коментарів одного чи багатьох рядків визначаються у описі підсвічування синтаксису.

en: Go to Previous Editing Location
uk: Перейти до попереднього місця редагування

en: Go to Next Editing Location
uk: Перейти до наступного місця редагування

en: Unco&mment
uk: Розко&ментувати

en: This command removes comments from the current line or a selected block of text.<br /><br />The characters for single/multiple line comments are defined within the language's highlighting.
uk: Ця команда розкоментує поточний рядок або вибраний блок тексту.<br /><br />Символи для коментарів одного чи багатьох рядків визначаються у описі підсвічування синтаксису.

en: Toggle Comment
uk: Додати або вилучити коментування

en: &Read Only Mode
uk: Режим &тільки для читання

en: Lock/unlock the document for writing
uk: Заблокувати/розблокувати документ для запису

en: &Force RTL Direction
uk: &Примусово напрямок справа ліворуч

en: Force RTL Text Direction
uk: Примусово напрямок тексту справа ліворуч

en: Uppercase
uk: Верхній регістр

en: Convert the selection to uppercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
uk: Перевести вибраний текст в верхній регістр або, якщо жодного тексту не вибрано, символ праворуч від курсора.

en: Lowercase
uk: Нижній регістр

en: Convert the selection to lowercase, or the character to the right of the cursor if no text is selected.
uk: Перевести вибраний текст в нижній регістр або, якщо жодного тексту не вибрано, символ праворуч від курсора.

en: Capitalize
uk: З великої літери

en: Capitalize the selection, or the word under the cursor if no text is selected.
uk: Починати слова у вибраній ділянці з великої літери або слово під курсором, якщо текст не вибрано.

en: Join Lines
uk: Об'єднати рядки

en: Invoke Code Completion
uk: Виклик завершення коду

en: Manually invoke command completion, usually by using a shortcut bound to this action.
uk: Вручну викликати завершення команд за допомогою скорочення, яке прив’язане до цієї дії.

en: Remove Trailing Spaces
uk: Вилучити кінцеві пробіли

en: Print the current document.
uk: Друкувати поточний документ.

en: Show print preview of current document
uk: Показати попередній перегляд результатів друку поточного документа

en: Reloa&d
uk: Перезава&нтажити

en: Reload the current document from disk.
uk: Перезавантажити поточний документ з диска.

en: Save the current document to disk, with a name of your choice.
uk: Зберегти поточний документ на диск, з новою назвою.

[ctx: @action]
en: Save As with Encodin&g…
uk: Зберегти з іншим &кодуванням…

[ctx: @action]
en: Save Cop&y As…
uk: Зберегти к&опію як…

en: Save a copy of the current document to disk.
uk: Зберегти копію поточного документа на диск.

en: This command opens a dialog and lets you choose a line that you want the cursor to move to.
uk: Ця команда відкриє діалогове вікно, у якому ви зможете вказати рядок, до якого пересунути курсор.

en: Go to Previous Modified Line
uk: Перейти до попереднього зміненого рядка

en: Move upwards to the previous modified line.
uk: Перейти вгору до попереднього зміненого рядка.

en: Go to Next Modified Line
uk: Перейти до наступного зміненого рядка

en: Move downwards to the next modified line.
uk: Перейти нижче до наступного зміненого рядка.

[ctx: @action]
en: &Configure Editor…
uk: &Налаштувати редактор…

en: Configure various aspects of this editor.
uk: Налаштувати різні параметри редактора.

en: &Mode
uk: &Режим

en: &Highlighting
uk: &Підсвічування

en: Here you can choose how the current document should be highlighted.
uk: Тут ви можете вибрати підсвічування для поточного документа.

en: &Editor Color Theme
uk: Тема &кольорів редактора

en: &Indentation
uk: &Відступ

en: Select the entire text of the current document.
uk: Вибрати весь текст поточного документа.

en: If you have selected something within the current document, this will no longer be selected.
uk: Якщо щось вибрано у цьому документі, програма скасує вибір.

en: Enlarge Font
uk: Збільшити шрифт

en: This increases the display font size.
uk: Буде збільшено розмір шрифту.

en: Shrink Font
uk: Зменшити шрифт

en: This decreases the display font size.
uk: Буде зменшено розмір шрифту.

en: Reset Font Size
uk: Скинути розмір шрифту

en: This resets the display font size.
uk: Буде відновлено початковий розмір шрифту.

en: Bl&ock Selection Mode
uk: &Режим прямокутного вибору

en: This command allows switching between the normal (line based) selection mode and the block selection mode.
uk: Ця команда дозволяє перемикатись звичайним (порядковим) режимом вибору та режимом вибору блоків тексту.

en: Switch to Next Input Mode
uk: Перемкнутися на наступний режим введення

en: Switch to the next input mode.
uk: Перемкнутися на наступний режим введення.

en: Overwr&ite Mode
uk: Режим пере&запису

en: Choose whether you want the text you type to be inserted or to overwrite existing text.
uk: Вибрати чи текст, що вводиться, буде вставлятись, чи він буде замінювати вже існуючий текст.

en: Show Whitespace
uk: Показувати пробіли

en: If this option is checked, whitespaces in this document will be visible.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
uk: Якщо цей пункт буде позначено, пробіли у документі буде показано.<br /><br />Це стосується лише перегляду, змін до самого документа внесено не буде.

en: &Dynamic Word Wrap
uk: &Динамічне перенесення слів

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the view border on the screen.<br /><br />This is only a view option, meaning the document will not be changed.
uk: Якщо цей пункт буде позначено, рядки тексту будуть перенесені на межі перегляду на екрані.<br /><br />Це стосується лише перегляду, змін до самого документа внесено не буде.

en: Dynamic Word Wrap Indicators
uk: Помітки динамічного перенесення слів

en: Choose when the Dynamic Word Wrap Indicators should be displayed
uk: Вибрати, коли будуть показані позначки динамічного перенесення слів

en: &Off
uk: &Вимкнути

en: Follow &Line Numbers
uk: &Якщо ввімкнені номери рядків

en: &Always On
uk: &Завжди ввімкнено

en: Static Word Wrap
uk: Статичне перенесення слів

en: If this option is checked, the text lines will be wrapped at the column defined in the editing properties.
uk: Якщо цей пункт буде позначено, рядки тексту будуть перенесені на позиції, визначеній у параметрах редактора.

en: Show Static &Word Wrap Marker
uk: Показувати помітки статичного &перенесення слів

en: Show/hide the Word Wrap Marker, a vertical line drawn at the word wrap column as defined in the editing properties
uk: Показати/сховати позначку перенесення слів, вертикальну лінію на стовпчику перенесення слів, що визначено у властивості редагування

en: Show Folding &Markers
uk: Показувати &маркери згортання

en: You can choose if the codefolding marks should be shown, if codefolding is possible.
uk: Ви можете вибрати відображення маркерів згортання, якщо згортання кодів ввімкнено.

en: Show &Icon Border
uk: Показувати рамку для пі&ктограм

en: Show/hide the icon border.<br /><br />The icon border shows bookmark symbols, for instance.
uk: Показати/сховати рамку для піктограм.<br /><br /> Рамка для піктограм може, наприклад, показувати знаки закладок.

en: Show &Line Numbers
uk: Показати номери &рядків

en: Show/hide the line numbers on the left hand side of the view.
uk: Показати/сховати номери рядків ліворуч від перегляду.

en: Show Scroll&bar Marks
uk: Показувати &позначки на смужці гортання

en: Show/hide the marks on the vertical scrollbar.<br /><br />The marks show bookmarks, for instance.
uk: Показати/сховати позначки на вертикальній смужці гортання.<br /><br />Позначки — це, наприклад, закладки.

en: Show Scrollbar Mini-Map
uk: Показувати мінікарту на смужці гортання

en: Show/hide the mini-map on the vertical scrollbar.<br /><br />The mini-map shows an overview of the whole document.
uk: Показати/Сховати мінікарту на вертикальній смужці гортання.<br /><br />На мінікарті буде показано схему всього документа.

note: i18n("Show the whole document in the Mini-Map"), this); ac->addAction(QLatin1String("view_scrollbar_minimap_all"), a); a->setWhatsThis(i18n("Display the whole document in the mini-map.<br /><br />With this option set the whole document will be visible in the mini-map.")); connect(a, SIGNAL(triggered
en: Show Non-Printable Spaces
uk: Показувати недруковані пробіли

en: Show/hide bounding box around non-printable spaces
uk: Показати або приховати рамку навколо непридатних до друку пробілів

en: Switch to Command Line
uk: Перемкнутися до командного рядка

en: Show/hide the command line on the bottom of the view.
uk: Показати/сховати командний рядок внизу перегляду.

en: Input Modes
uk: Режими введення

en: Activate/deactivate %1
uk: Задіяти або вимкнути %1

en: &End of Line
uk: &Кінець рядка

en: Choose which line endings should be used, when you save the document
uk: Вибрати які символи використовувати для кінця рядка при збереженні документа

en: Add &Byte Order Mark (BOM)
uk: Додати маску порядку &байтів (ППБ)

en: Enable/disable adding of byte order marks for UTF-8/UTF-16 encoded files while saving
uk: Увімкнути/вимкнути додавання позначок порядку байтів (ППБ) для файлів у кодуванні UTF-8/UTF-16 під час збереження

en: E&ncoding
uk: &Кодування

en: Look up the first occurrence of a piece of text or regular expression.
uk: Шукати на першу появу тексту або формального виразу.

en: Find Selected
uk: Знайти вибране

en: Finds next occurrence of selected text.
uk: Знаходить наступний збіг з вибраним тестом.

en: Find Selected Backwards
uk: Знайти вибране позаду

en: Finds previous occurrence of selected text.
uk: Знаходить попередню появу вибраного тексту.

en: Find and Select Next Occurrence
uk: Знайти і позначити наступний збіг

en: Finds next occurrence of the word under cursor and add it to selection.
uk: Знаходить наступне входження слова під курсором і додає його до позначеного.

en: Mark Currently Selected Occurrence as Skipped
uk: Позначити поточний вибраний збіг як пропущений

en: Marks the currently selected word as skipped.
uk: Позначає поточне вибране слово як пропущене.

en: Find and Select All Occurrences
uk: Знайти і позначити усі збіги

en: Finds all occurrences of the word under cursor and selects them.
uk: Знаходить усі входження слова під курсором і позначає їх.

en: Look up the next occurrence of the search phrase.
uk: Шукати на наступну появу фрази для пошуку.

en: Look up the previous occurrence of the search phrase.
uk: Шукати на попередню появу фрази для пошуку.

en: Look up a piece of text or regular expression and replace the result with some given text.
uk: Шукати на текст або формальний вираз та замінити результат якимось вказаним текстом.

en: Add Cursors to Line Ends
uk: Додати курсори на кінцях рядків

en: Creates a cursor at the end of every line in selection.
uk: Створює курсор наприкінці кожного рядка у позначеному.

en: Add Caret below Cursor
uk: Додати каретку під курсором

en: Adds a caret in the line below the current caret.
uk: Додає каретку у рядок під поточним курсором.

en: Add Caret above Cursor
uk: Додати каретку над курсором

en: Adds a caret in the line above the current caret.
uk: Додає каретку у рядок над поточним курсором.

en: Toggle Camel Case Cursor Movement
uk: Перемкнути перестрибування до великих літер

en: Toggle between normal word movement and camel case cursor movement.
uk: Перемикання між звичайним пересуванням курсора словами та пересуванням до великих літер

en: Remove Cursors from Empty Lines
uk: Вилучити курсори з порожніх рядків

en: Remove cursors from empty lines
uk: Вилучити курсори з порожніх рядків

en: Automatic Spell Checking
uk: Автоматична перевірка правопису

en: Enable/disable automatic spell checking
uk: Увімкнути/Вимкнути автоматичну перевірку правопису

[ctx: @action]
en: Change Dictionary…
uk: Змінити словник…

en: Change the dictionary that is used for spell checking.
uk: Змінити словник, який буде використано для перевірки правопису.

en: Clear Dictionary Ranges
uk: Вилучити діапазони словників

en: Remove all the separate dictionary ranges that were set for spell checking.
uk: Вилучити всі окремі діапазони словників, які було встановлено під час перевірки правопису.

en: Copy as &HTML
uk: Скопіювати як &HTML

en: Copy the selection as HTML, formatted using the current syntax highlighting and color scheme settings.
uk: Копіювати позначений фрагмент тексту як код HTML, який буде форматовано з використанням поточного режиму підсвічування синтаксичних конструкцій та параметрів схеми кольорів.

[ctx: @action]
en: E&xport as HTML…
uk: Е&кспортувати як HTML…

en: This command allows you to export the current document with all highlighting information into a HTML document.
uk: Ця команда дозволяє експортувати поточний документ з підсвічуванням синтаксису у вигляд HTML-документа.

en: Move Word Left
uk: Пересунути слово ліворуч

en: Select Character Left
uk: Вибрати символ ліворуч

en: Select Word Left
uk: Вибрати слово ліворуч

en: Move Word Right
uk: Пересунути слово праворуч

en: Select Character Right
uk: Вибрати символ праворуч

en: Select Word Right
uk: Вибрати слово праворуч

en: Start the Marked Selection
uk: Почати позначення з позначкою

en: Emulate the Emacs-like selection mode, where the beginning is marked and then the selection is continuously updated.
uk: Імітувати Emacs-подібний режим позначення, коли позначається початок, а потім неперервно оновлюється позначений фрагмент тексту.

en: Move to Beginning of Line
uk: Перейти на початок рядка

en: Move to Beginning of Document
uk: Перейти на початок документа

en: Select to Beginning of Line
uk: Вибрати до початку рядка

en: Select to Beginning of Document
uk: Вибрати до початку документа

en: Move to End of Line
uk: Перейти в кінець рядка

en: Move to End of Document
uk: Перейти в кінець документа

en: Select to End of Line
uk: Вибрати до кінця рядка

en: Select to End of Document
uk: Вибрати до кінця документа

en: Select to Previous Line
uk: Вибрати до попереднього рядка

en: Scroll Line Up
uk: Прокрутити на один рядок вгору

en: Move to Next Line
uk: Пересунути до наступного рядка

en: Move to Previous Line
uk: Пересунути до попереднього рядка

en: Move Cursor Right
uk: Пересунути курсор праворуч

en: Move Cursor Left
uk: Пересунути курсор ліворуч

en: Select to Next Line
uk: Вибрати наступний рядок

en: Scroll Line Down
uk: Прокрутити на один рядок вниз

en: Scroll Page Up
uk: Прокрутити на сторінку вгору

en: Select Page Up
uk: Вибрати сторінку вгору

en: Move to Top of View
uk: Перейти до верху перегляду

en: Select to Top of View
uk: Вибрати до початку перегляду

en: Scroll Page Down
uk: Прокрутити сторінку вниз

en: Select Page Down
uk: Вибрати сторінку вниз

en: Move to Bottom of View
uk: Перейти до низу перегляду

en: Select to Bottom of View
uk: Вибрати до кінця перегляду

en: Go to Matching Bracket
uk: Перейти до відповідної дужки

en: Select to Matching Bracket
uk: Вибрати до відповідної дужки

en: Move Sub-Word Right
uk: Пересунути підслово праворуч

en: Select Sub-Word Right
uk: Вибрати підслово праворуч

en: Move Sub-Word Left
uk: Пересунути підслово ліворуч

en: Select Sub-Word Left
uk: Вибрати підслово ліворуч

en: Transpose Characters
uk: Транспонувати символи

en: Transpose Words
uk: Транспонувати слова

en: Delete Line
uk: Вилучити рядок

en: Delete Word Left
uk: Вилучити слово ліворуч

en: Delete Word Right
uk: Вилучити слово праворуч

en: Delete Next Character
uk: Вилучити наступний символ

en: Backspace
uk: Стерти символ зліва

en: Insert Tab Character
uk: Вставити символ табуляції

en: Insert Smart Newline
uk: Вставити кмітливий новий рядок

en: Insert newline including leading characters of the current line which are not letters or numbers.
uk: Вставити новий рядок з початковими символами поточного рядка, які не є літерами або цифрами.

en: Insert a Non-Indented Newline
uk: Вставити новий рядок без відступу

en: Insert a new line without indentation, regardless of indentation settings.
uk: Вставити новий рядок без відступу, незважаючи на параметри відступів.

en: Insert a Newline Above Current Line
uk: Вставити новий рядок над поточним рядком

en: Insert a new line above current line without modifying the current line.
uk: Вставити новий рядок над поточним рядком без внесення змін до поточного рядка.

en: Insert a Newline Below Current Line
uk: Вставити новий рядок під поточним рядком

en: Insert a new line below current line without modifying the current line.
uk: Вставити новий рядок під поточним рядком без внесення змін до поточного рядка.

en: &Indent
uk: &Відступ

en: Use this to indent a selected block of text.<br /><br />You can configure whether tabs should be honored and used or replaced with spaces, in the configuration dialog.
uk: Скористайтесь цим, щоб додати відступ для вибраного блоку тексту.<br /><br />Ви можете налаштувати чи використовувати табуляцію, чи заміняти табуляцію пробілами у вікні налаштування.

en: &Unindent
uk: С&касувати відступ

en: Use this to unindent a selected block of text.
uk: Скористайтесь цим, щоб вилучити відступ для вибраного блоку тексту.

en: Delete Sub-Word Left
uk: Вилучити підслово ліворуч

en: Delete Sub-Word Right
uk: Вилучити підслово праворуч

en: Fold Toplevel Nodes
uk: Згорнути вузли найвищого рівня

en: Unfold Toplevel Nodes
uk: Розгорнути вузли найвищого рівня

en: Toggle Current Node
uk: Перемкнути поточний вузол

en: Toggle Contained Nodes
uk: Перемкнути підлеглі вузли

en: Say current selection or document
uk: Вимовити поточний позначений фрагмент або документ

en: Stop current output
uk: Зупинити поточне виведення

en: Pause current output
uk: Призупинити поточне виведення

en: Resume current output
uk: Відновити поточне виведення

en: (R/O) %1
uk: (ЧИТ) %1

en: Camel case movement disabled
uk: Вимкнено перестрибування до великих літер

en: Camel case movement enabled
uk: Увімкнено перестрибування до великих літер

en: Search wrapped
uk: Циклічний пошук

en: Open File
uk: Відкрити файл

en: Align On
uk: Вирівняти до

en: Alignment pattern:
uk: Взірець вирівнювання:

en: Export File as HTML
uk: Експортувати файл як HTML

[ctx: from line - to line]
en: <center>%1<br/>&#x2014;<br/>%2</center>
uk: <center>%1<br/>–<br/>%2</center>

en: Available Commands
uk: Наявні команди

en: <p>For help on individual commands, do <code>'help &lt;command&gt;'</code></p>
uk: <p>Для отримання довідки з кожної з команд виконайте <code>"help &lt;команда&gt;"</code></p>

en: No help for '%1'
uk: Немає довідки щодо «%1»

en: No such command <b>%1</b>
uk: Не знайдено команди <b>%1</b>

en: <p>This is the Katepart <b>command line</b>.<br />Syntax: <code><b>command [ arguments ]</b></code><br />For a list of available commands, enter <code><b>help list</b></code><br />For help for individual commands, enter <code><b>help &lt;command&gt;</b></code></p>
uk: <p>Це <b>командний рядок</b> складової Kate.<br />Синтаксис: <code><b>команда [ аргументи ]</b></code><br />Для виводу списку наявних команд, введіть <code><b>help list</b></code><br />Для довідки з кожної з команд, введіть <code><b>help &lt;команда&gt;</b></code></p>

en: No such command: "%1"
uk: Не знайдено команди «%1»

en: Error: No range allowed for command "%1".
uk: Помилка: для команди «%1» не можна вказувати діапазон.

en: Success:
uk: Завершено:

en: Command "%1" failed.
uk: Спроба виконання команди «%1» зазнала невдачі.

en: Mark Type %1
uk: Тип позначки %1

en: Set Default Mark Type
uk: Встановити типовий стиль позначки

en: Disable Annotation Bar
uk: Вимкнути панель анотування

en: Save
uk: Зберегти

en: Copy
uk: Копіювати

[ctx: @action:button]
en: Background Color…
uk: Колір тла…

en: Show Extra Decorations
uk: Показувати додаткове декорування

en: Show Window Decorations
uk: Показувати обрамлення вікна

[ctx: @title:window]
en: Take Screenshot of Selection
uk: Зробити знімок позначеного

en: Don't Show Line Numbers
uk: Не показувати номери рядків

en: Show Line Numbers From 1
uk: Показати номери рядків з 1

en: Show Actual Line Numbers
uk: Показати справжні номери рядків

[ctx: @title:window]
en: Screenshot saving failed
uk: Не вдалося зберегти знімок

en: Screenshot saving failed: %1
uk: Не вдалося зберегти знімок: %1

en: All documents written to disk
uk: Усі документи записано на диск

en: Document written to disk
uk: Документ записано на диск

en: <p><b>w/wa &mdash; write document(s) to disk</b></p><p>Usage: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Writes the current document(s) to disk. It can be called in two ways:<br /> <tt>w</tt> &mdash; writes the current document to disk<br /> <tt>wa</tt> &mdash; writes all documents to disk.</p><p>If no file name is associated with the document, a file dialog will be shown.</p>
uk: <p><b>w/wa — записати документи на диск</b></p><p>Використання: <tt><b>w[a]</b></tt></p><p>Записує поточний документ або поточні документи на диск. Команду можна викликати у два способи:<br /> <tt>w</tt> — записує поточний документ на диск<br /> <tt>wa</tt> — записує всі документи на диск.</p><p>Якщо з документом не пов’язано жодної назви файла, буде відкрито діалогове вікно з запитом щодо назви.</p>

en: <p><b>q/qa/wq/wqa &mdash; [write and] quit</b></p><p>Usage: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Quits the application. If <tt>w</tt> is prepended, it also writes the document(s) to disk. This command can be called in several ways:<br /> <tt>q</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>qa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.<br /> <tt>wq</tt> &mdash; writes the current document to disk and closes its view.<br /> <tt>wqa</tt> &mdash; writes all documents to disk and quits.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p>
uk: <p><b>q/qa/wq/wqa — [записати і] завершити роботу</b></p><p>Використання: <tt><b>[w]q[a]</b></tt></p><p>Завершує роботу програми. Якщо буде додано перший символ <tt>w</tt>, перед завершенням роботи документи буде записано на диск. Викликати команду можна у декілька способів:<br /> <tt>q</tt> — закриває поточну панель редагування.<br /> <tt>qa</tt> — закривати всі панелі редагування, завершуючи роботу програми.<br /> <tt>wq</tt> — записує поточний документ на диск і закриває його панель редагування.<br /> <tt>wqa</tt> — записує всі документи на диск і завершує роботу програми.</p><p>Якщо закрита панель перегляду була останньою, роботу програми буде завершено. Якщо з документом, панель якого буде закрито, не пов’язано жодної назви файла, а документ слід зберегти на диск, програма відкриє діалогове вікно з запитом щодо назви файла.</p>

en: <p><b>x/xa &mdash; write and quit</b></p><p>Usage: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Saves document(s) and quits (e<b>x</b>its). This command can be called in two ways:<br /> <tt>x</tt> &mdash; closes the current view.<br /> <tt>xa</tt> &mdash; closes all views, effectively quitting the application.</p><p>In all cases, if the view being closed is the last view, the application quits. If no file name is associated with the document and it should be written to disk, a file dialog will be shown.</p><p>Unlike the 'w' commands, this command only writes the document if it is modified.</p>
uk: <p><b>x/xa — записати і завершити роботу</b></p><p>Використання: <tt><b>x[a]</b></tt></p><p>Зберігає документи і завершує роботу програми. Команду можна викликати у два способи:<br /> <tt>x</tt> — закриває поточну панель перегляду.<br /> <tt>xa</tt> — закриває всі панелі перегляду, завершуючи роботу програми.</p><p>Якщо закрита панель перегляду була останньою, роботу програми буде завершено. Якщо з документом, панель якого буде закрито, не пов’язано жодної назви файла, а документ слід зберегти на диск, програма відкриє діалогове вікно з запитом щодо назви файла.</p><p>На відміну від команд «w» запис відбувається, лише якщо до тексту було внесено зміни.</p>

en: <p><b>sp,split&mdash; Split horizontally the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
uk: <p><b>sp,split — розділити поточну панель перегляду горизонтально на дві панелі.</b></p><p>Користування: <tt><b>sp[lit]</b></tt></p><p>У результаті буде показано дві панелі з одним і тим самим документом.</p>

en: <p><b>vs,vsplit&mdash; Split vertically the current view into two</b></p><p>Usage: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>The result is two views on the same document.</p>
uk: <p><b>vs,vsplit — поділити поточну панель перегляду на дві вертикально</b></p><p>Використання: <tt><b>vs[plit]</b></tt></p><p>У результаті буде створено дві панелі перегляду одного документа.</p>

en: <p><b>clo[se]&mdash; Close the current view</b></p><p>Usage: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>After executing it, the current view will be closed.</p>
uk: <p><b>clo[se]&mdash; Закрити поточну панель перегляду</b></p><p>Користування: <tt><b>clo[se]</b></tt></p><p>У результаті виконання команди поточну панель перегляду буде закрито.</p>

en: <p><b>[v]new &mdash; split view and create new document</b></p><p>Usage: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Splits the current view and opens a new document in the new view. This command can be called in two ways:<br /> <tt>new</tt> &mdash; splits the view horizontally and opens a new document.<br /> <tt>vnew</tt> &mdash; splits the view vertically and opens a new document.<br /></p>
uk: <p><b>[v]new — розділити панель перегляду і створити новий документ</b></p><p>Використання: <tt><b>[v]new</b></tt></p><p>Розділяє поточну панель перегляду і відкриває на новій підпанелі новий документ. Передбачено два способи виклику цієї команди:<br /> <tt>new</tt> — поділяє панель перегляду горизонтально і відкриває підпанель нового документа.<br /> <tt>vnew</tt> — поділяє панель перегляду вертикально і відкриває підпанель нового документа.<br /></p>

en: <p><b>e[dit] &mdash; reload current document</b></p><p>Usage: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Starts <b>e</b>diting the current document again. This is useful to re-edit the current file, when it was modified on disk.</p>
uk: <p><b>e[dit] — перезавантажити поточний документ</b></p><p>Використання: <tt><b>e[dit]</b></tt></p><p>Виконує повторне читання поточного стану документа у сховищі файлів. Корисно під час редагування файла, якщо до нього було внесено зміни на диску.</p>

en: <p><b>b,buffer &mdash; Edit document N from the document list</b></p><p>Usage: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>
uk: <p><b>b,buffer — редагування N-го документа у списку документів.</b></p><p>Використання: <tt><b>b[uffer] [N]</b></tt></p>

en: <p><b>bp,bprev &mdash; previous buffer</b></p><p>Usage: <tt><b>bp[revious] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th previous document ("<b>b</b>uffer") in document list. </p><p> <b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the start of the document list.</p>
uk: <p><b>bp,bprev — попередній буфер</b></p><p>Використання: <tt><b>bp[rev] [N]</b></tt></p><p>Перейти до <b>[N]</b>-го попереднього документа («буфера») у списку документів. </p><p> Типовим значенням <b>[N]</b> є одиниця.</p><p>Перехід списком здійснюватиметься циклічно.</p>

en: <p><b>bn,bnext &mdash; switch to next document</b></p><p>Usage: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Goes to <b>[N]</b>th next document ("<b>b</b>uffer") in document list.<b>[N]</b> defaults to one. </p><p>Wraps around the end of the document list.</p>
uk: <p><b>bn,bnext — перейти до наступного документа</b></p><p>Використання: <tt><b>bn[ext] [N]</b></tt></p><p>Перейти до <b>[N]</b>-го наступного документа («буфера») у списку документів. Типовим значенням <b>[N]</b> є одиниця.</p><p>Перехід списком здійснюватиметься циклічно.</p>

en: <p><b>bf,bfirst &mdash; first document</b></p><p>Usage: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Goes to the <b>f</b>irst document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
uk: <p><b>bf,bfirst — перший документ</b></p><p>Використання: <tt><b>bf[irst]</b></tt></p><p>Перейти до першого документа («буфера») у списку документів.</p>

en: <p><b>bl,blast &mdash; last document</b></p><p>Usage: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Goes to the <b>l</b>ast document ("<b>b</b>uffer") in document list.</p>
uk: <p><b>bl,blast — останній документ</b></p><p>Використання: <tt><b>bl[ast]</b></tt></p><p>Перейти до останнього документа («буфера») у списку документів.</p>

en: <p><b>ls</b></p><p>list current buffers<p>
uk: <p><b>ls</b></p><p>показати список поточних буферів<p>

en: Missing argument. Usage: %1 <from>
uk: Не вказано параметра. Користування: %1 <звідки>

en: No mapping found for "%1"
uk: Для «%1» не знайдено відповідників

en: "%1" is mapped to "%2"
uk: Відповідником «%1» є «%2»

en: Missing argument(s). Usage: %1 <from> [<to>]
uk: Не вказано параметрів. Використання: %1 <звідки> [<куди>]

en: Wrong arguments
uk: Помилкові аргументи

en: Unable to open the config file for reading.
uk: Не вдалося відкрити файл налаштувань для читання.

en: Unable to open file
uk: Не вдалося відкрити файл

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkViCommandsOverride)
en: When selected, vi commands will override Kate's built-in commands. For example: Ctrl+R will redo, and override the standard action (showing the search and replace dialog).
uk: Якщо позначено цей пункт, команди vi перевизначатимуть вбудовані команди Kate. Наприклад, Ctrl+R виконуватиме дію з повторення скасованої дії, а не стандартну дію (відкриття діалогового вікна пошуку з заміною).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkViCommandsOverride)
en: Let Vi commands override Kate shortcuts
uk: Пріоритет команд Vi перед скороченнями Kate

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, chkViRelLineNumbers)
en: Show the line number relative to the line with the cursor in front of each line.
uk: Показувати перед кожним рядком його номер відносно рядка, у якому перебуває курсор.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkViRelLineNumbers)
en: Display relative line numbers
uk: Показувати відносні номери рядків

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Key mapping is used to change the meaning of typed keys. This allows you to move commands to other keys or make special keypresses for doing a series of commands.
    
    Example:
    "<F2>" → "I-- <esc>"
    
    This will prepend "-- " to a line when pressing F2.
uk: Схеми відповідності клавіш використовуються для зміни значення введених після натискання клавіш символів. Таким чином, ви можете змінити відповідність між натисканням клавіш і командами або створити відповідність між натисканням клавіші і послідовністю команд.
    
    Приклад:
    «<F2>» → «I-- <esc>»
    
    У цьому прикладі у рядок буде додано «-- » після натискання клавіші F2.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Key Mapping
uk: Схема відповідності клавіш

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, normalTab)
en: Normal mode
uk: Звичайний режим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Command
uk: Команда

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Replacement
uk: Заміна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblNormalModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblInsertModeMappings) i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tblVisualModeMappings)
en: Recursive?
uk: Рекурсивно?

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, insertTab)
en: Insert mode
uk: Режим вставлення

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, visualTab)
en: Visual mode
uk: Візуальний режим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveSelectedRows)
en: Remove selected
uk: Вилучити вибране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnAddNewRow)
en: Add new mapping
uk: Додати нову відповідність

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, btnImportNormal)
en: Read a vimrc file and attempt to import mappings specified with the "[n]noremap" command.
uk: Прочитати файл vimrc і спробувати імпортування прив’язки, вказані за допомогою команди "[n]noremap".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnImportNormal)
en: Import from vimrc file
uk: Імпорт з файла vimrc

en: Mark set: %1
uk: Позначку встановлено: %1

en: There are no more chars for the next bookmark.
uk: Для наступної закладки немає символів.

en: Nothing in register %1
uk: Регістр %1 порожній

en: '%1' %2,  Hex %3,  Octal %4
uk: «%1» %2,  Шістн. %3,  Вісімк. %4

en: Mark not set: %1
uk: Позначку не встановлено: %1
