kdelibs4 stable - en to af translation catalogue (65 entries)

en: Find Next
af: Soek Volgende

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
af: <qt>Soek volgende voorkoms van '<b>%1</b>'?</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
af: <qt> Geen ooreenstemming gevind vir '<b>%1</b>' nie.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
af: Geen ooreenstemming gevind vir '<b>%1</b>' nie.

en: Beginning of document reached.
af: Begin van die dokument bereik.

en: End of document reached.
af: Einde van die dokument bereik.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
af: Gaan voort van die einde?

en: Continue from the beginning?
af: Gaan voort van die begin?

en: Find Text
af: Soek Teks

en: &Text to find:
af: Teks om te soek:

en: Regular e&xpression
af: Natuurlike uitdrukking

en: Replace With
af: Vervang Met

en: Replace&ment text:
af: Plaasvervanger teks:

en: Use p&laceholders
af: Gebruik plekhouers

en: Insert Place&holder
af: Voeg by Plekhouer

en: Options
af: Opsies

en: C&ase sensitive
af: Kas sensitief

en: &Whole words only
af: Volledige woorde slegs

en: From c&ursor
af: Vanaf plekaanduier

en: Find &backwards
af: Soek terugwaarts

en: &Selected text
af: Gekose teks

en: &Prompt on replace
af: Por op vervang

en: &Replace
af: Vervang

en: Start replace
af: Begin vervang

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
af: <qt>As jy die <b>Vervang</b> knoppie druk sal die dokument deursoek word vir die teks wat hier bo ingetik is. Enige voorkomste daarvan sal vervang word deur die vervang teks.</qt>

en: &Find
af: Soek

en: Start searching
af: Begin Soek

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
af: <qt>As jy die <b>Soek</b> knoppie druk sal die dokument deursoek word vir die teks.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
af: Voer 'n nuwe patroon in om voor te soek of kies 'n vorige een uit die lys.

en: If enabled, search for a regular expression.
af: As geaktiveer is, soek m.b.v. natuurlike uitdrukkings (regex).

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
af: Kliek hier om jou natuurlike uitdrukking (regex) met 'n grafiese redigeerder te verander.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
af: Voer 'n vervanging string in of kies 'n vorige een uit die lys.

en: Click for a menu of available captures.
af: Kliek om 'n kieslys van gevangde stringe te vertoon.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
af: Vereis 'n woord grens aan beide kante v/d woord om 'n suksesvolleooreenstemming te registreer

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
af: Begin soek by die huidige wyser posisie i.p.v. die bokant v/d dokument.

en: Only search within the current selection.
af: Soek net binne die huidige gekiesde deel.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
af: Doen 'n hoof-/kleinletter sensitiewe soektog. Die patroon 'Joe' sal nie met 'joe' of 'JOE' ooreenstem nie, slegs met 'Joe'.

en: Search backwards.
af: Soek terugwaarts.

en: Ask before replacing each match found.
af: Vra voordat ooreenstemmende teks vervang word.

en: Any Character
af: Enige Karakter

en: Start of Line
af: Begin van Lyn

en: End of Line
af: Einde van Lyn

en: Set of Characters
af: Stel van Karakters

en: Repeats, Zero or More Times
af: Herhaal, Nul of Meer  times

en: Repeats, One or More Times
af: Herhaal, Een of Meer  times

en: Optional
af: Opsionele

en: TAB
af: Oortjie

en: Newline
af: Nuwe lyn

en: Carriage Return
af: Enter

en: White Space
af: Wit Spasie

en: Digit
af: Syfer

en: Complete Match
af: Volledige Ooreenstemming

en: Captured Text (%1)
af: Vang Teks (%1)

en: You must enter some text to search for.
af: Jy moet invoer sommige teks na soektog vir.

en: Replace
af: Vervang

en: &Skip
af: Spring

en: Replace '%1' with '%2'?
af: Vervang '%1' met '%2'?

en: No text was replaced.
af: Nee teks was vervang.

en: Do you want to restart search from the end?
af: Wil jy 'n nuwe soektog begin vanaf die einde van die dokument?

en: Do you want to restart search at the beginning?
af: Doen jy wil hê na herbegin soektog na die begin?

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
af: Jou vervanging string verwys na 'n gekiesde teks wat grootter is as '\%1',

en: but your pattern defines no captures.
af: maar jou patroon definieer geen vangplekke.

en: 
    Please correct.
af: 
    Maak asseblief reg.

en: Auto Spell Check
af: Outo Spel Toets

en: Allow Tabulations
af: Laat 'Tabs' toe
