kdelibs4 - en to hsb translation catalogue (101 entries)

en: Manage Link
hsb: Wotkaz modifikować

en: Link Text:
hsb: Na tekst wotkazać:

en: Link URL:
hsb: Na URL wotkazać:

en: Find Next
hsb: Dale pytać

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
hsb: <qt>Přichodne '<b>%1</b>' namakać?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
hsb[0]: %1 namakanka
hsb[1]: %1 namakance
hsb[2]: %1 namakanki
hsb[3]: %1 namakankow

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
hsb: <qt>Njejsym '<b>%1</b>' namakał.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
hsb: Njejsym '<b>%1</b>' namakał.

en: Beginning of document reached.
hsb: Sym hač k započatkej dokumenta pytał.

en: End of document reached.
hsb: Sym hač ke kóncej dokumenta pytał.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
hsb: Wot kónca pokročować?

en: Continue from the beginning?
hsb: Wot započatka pokročować?

en: Find Text
hsb: Namakaj tekst

[ctx: @title:group]
en: Find
hsb: Pytać

en: &Text to find:
hsb: Pytany &tekst:

en: Regular e&xpression
hsb: P&rawidłowny wuraz

en: Replace With
hsb: Narunać z

en: Replace&ment text:
hsb: &Narunanski tekst

en: Use p&laceholders
hsb: Wužiwaj &wariable

en: Insert Place&holder
hsb: Wariablu za&sunyć

en: Options
hsb: Opcije

en: C&ase sensitive
hsb: Wulko/małopisanje &wobkedźbować

en: &Whole words only
hsb: Jenož &cyłe słowa

en: From c&ursor
hsb: Wot c&ursora

en: Find &backwards
hsb: Do&zady pytać

en: &Selected text
hsb: &Wubrany tekst

en: &Prompt on replace
hsb: so &před narunanjom prašeć

en: &Replace
hsb: &Narunać

en: Start replace
hsb: Započeć narunać

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
hsb: <qt>Hdyž stłóčić na knefl <b> Narunać</b>, so dokument za pytanym tekstom přepytuje; pytany tekst so wšudźom z narunanskim tekstom naruna</qt>

en: &Find
hsb: &Namakaj

en: Start searching
hsb: Započeć pytać

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
hsb: <qt>Hdyž stłóčiće na knefl <b>Namakaj</b>, so dokument za zapodatym tekstom přepytuje.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
hsb: Zapodajće mustr za pytanje abo wubjerće prjedawši z lisćiny.

en: If enabled, search for a regular expression.
hsb: Pyta prawidłowny wuraz

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
hsb: Klikńće tu za wobdźěłanje prawidłowneho wuraza z grafiskim editorom.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
hsb: Zapodajće narunanski wuraz abo wubjerće prjedawši z lisćiny.

en: <qt>If enabled, any occurrence of <code><b>\N</b></code>, where <code><b>N</b></code> is an integer number, will be replaced with the corresponding capture ("parenthesized substring") from the pattern.<p>To include (a literal <code><b>\N</b></code> in your replacement, put an extra backslash in front of it, like <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>
hsb: <qt>Kóžde <code><b>\N</b></code>, hdźež je <code><b>N</b></code> cyła ličba, so naruna z wotpowědnikom ("parenthesized substring") z mustra.<p>Jeli chceće <code><b>\N</b></code> w narunanju, zapodajće dodatne '\', na př. <code><b>\\N</b></code>.</p></qt>

en: Click for a menu of available captures.
hsb: Klikńće za meni móžnych namakankow.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
hsb: Sej žada, zo by so namakanka ze słowom započała a skónčiła.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
hsb: Započnje pytać na městnje cursora a nic na započatku dokumenta.

en: Only search within the current selection.
hsb: Pyta jenož we wubranym dźělu dokumenta.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
hsb: Dźiwa při pytanju na wulko- a małopisanje: 'Jurij' tu njenamaka 'jurij' ani 'JURIJ', jenož 'Jurij'.

en: Search backwards.
hsb: Dozady pytać

en: Ask before replacing each match found.
hsb: Při kóždej namakance so před narunanjom prašeć.

en: Any Character
hsb: Kóždy pismik

en: Start of Line
hsb: Započatk linki

en: End of Line
hsb: Kónc linki

en: Set of Characters
hsb: Mnóstwo pismikow

en: Repeats, Zero or More Times
hsb: Nul abo wjace razow

en: Repeats, One or More Times
hsb: Jedyn abo wjace razow

en: Optional
hsb: Opcionalnje

en: Newline
hsb: Nowa linka

en: Carriage Return
hsb: Return

en: White Space
hsb: Běła mjezota (spacij, TAB)

en: Digit
hsb: Ličba

en: Complete Match
hsb: Dospołnje wotpowědować

en: Captured Text (%1)
hsb: Spomjatkowany teksty (%1)

en: You must enter some text to search for.
hsb: Dyrbiće něšto zapodać, štož ma so pytać.

en: Replace
hsb: Narunać

en: &Skip
hsb: Pře&skočić

en: Replace '%1' with '%2'?
hsb: '%1' z '%2' narunać?

en: No text was replaced.
hsb: Žadyn tekst njebu narunany.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
hsb[0]: %1 narunanje.
hsb[1]: %1 narunani.
hsb[2]: %1 narunanja.
hsb[3]: %1 narunanjow.

en: Do you want to restart search from the end?
hsb: Chceće wot kónca dale pytać?

en: Do you want to restart search at the beginning?
hsb: Chceće wot započatka dale pytać?

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
hsb: Narunanka wotkazuje na pozdźišu spomjatkowanku hač '\%1',

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
hsb[0]: ale waš pytanski mustr jenož %1 spomjatkowanku definuje.
hsb[1]: ale waš pytanski mustr jenož %1 spomjatkowance definuje.
hsb[2]: ale waš pytanski mustr jenož %1 spomjatkowanki definuje.
hsb[3]: ale waš pytanski mustr jenož %1 spomjatkowankow definuje.

en: but your pattern defines no captures.
hsb: ale waš pytanski mustr žane spomjatkowanki njedefinuje.

en: 
    Please correct.
hsb: 
    Prošu korigujće to.

[ctx: @label stroke color]
en: Color
hsb: Barba

[ctx: @action]
en: &Font
hsb: &PIsmo

[ctx: @action]
en: Font &Size
hsb: Wulkosć pi&sma

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
hsb: &Tučne

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
hsb: &Kursiwne

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
hsb: &Podšmórnjene

[ctx: @action]
en: &Strike Out
hsb: Př&ešmórnjene

[ctx: @action]
en: Align &Left
hsb: &Lěwa kroma

[ctx: @label left justify]
en: Left
hsb: Nalěwo

[ctx: @action]
en: Align &Center
hsb: &Centrowane

[ctx: @label center justify]
en: Center
hsb: Centrować

[ctx: @action]
en: Align &Right
hsb: P&rawa kroma

[ctx: @label right justify]
en: Right
hsb: Naprawo

[ctx: @action]
en: &Justify
hsb: &Wusměrić

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
hsb: Wusměrić

[ctx: @title:menu]
en: List Style
hsb: Stil lisćiny

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
hsb: Žane

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
hsb: Disk

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
hsb: Kruh

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
hsb: Štyriróžk

[ctx: @action]
en: Increase Indent
hsb: Zasunjenje powjetšić

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
hsb: Zasunjenje pomjeńšić

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
hsb: Smuhadłowu liniju zasunyć

[ctx: @action]
en: Link
hsb: Wotkaz

[ctx: @action]
en: Format Painter
hsb: Molowanje formata

[ctx: @action]
en: To Plain Text
hsb: Prosty tekst

[ctx: @action]
en: Subscript
hsb: subskript

[ctx: @action]
en: Superscript
hsb: Superskript

en: Nothing to spell check.
hsb: Ničo k přepruwowanju

en: Auto Spell Check
hsb: Awtomatiska prawopisna korektura

en: Allow Tabulations
hsb: Tabulatory dowolić
