kdelibs4 - en to lb translation catalogue (65 entries)

en: Find Next
lb: Weidersichen

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
lb: <qt>Dat nächst Optriede vun '<b>%1</b>' sichen?</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
lb: <qt>Keng Iwwereneestëmmung fonnt fir '<b>%1</b>'.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
lb: Keng Iwwereneestëmmung fonnt fir '<b>%1</b>'.

en: Beginning of document reached.
lb: Ufank vum Dokument erreecht.

en: End of document reached.
lb: Enn vum Dokument erreecht.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
lb: Vun hanne weidersichen?

en: Continue from the beginning?
lb: Um Ufank weidersichen?

en: Find Text
lb: Text sichen

en: &Text to find:
lb: &Text, deen ze sichen ass:

en: Regular e&xpression
lb: Re&gulären Ausdrock

en: Replace With
lb: Ersetzen duerch

en: Replace&ment text:
lb: Er&satztext:

en: Use p&laceholders
lb: P&lazhaler benotzen

en: Insert Place&holder
lb: Plaz&haler asetzen

en: Options
lb: Optiounen

en: C&ase sensitive
lb: Op Grouss-/Klengschreiwung opp&assen

en: &Whole words only
lb: Nëmme &ganz Wierder

en: From c&ursor
lb: Vum C&ursor un

en: Find &backwards
lb: &Hannerzeg sichen

en: &Selected text
lb: &Ausgewielten Text

en: &Prompt on replace
lb: Virum Ersetzen no&froen

en: &Replace
lb: E&rsetzen

en: Start replace
lb: Mam Ersetzen ufänken

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
lb: <qt>Wann dir op den <b>Ersetzen</b>-Knäppche klickt, da gëtt am Dokument no deem Text, deen dir uewen agin hutt, gesicht, an all Optriede gëtt duerch den Ersatztext ersat.</qt>

en: &Find
lb: &Sichen

en: Start searching
lb: Mat der Sicht ufänken

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
lb: <qt>Wann dir op de<b>Sichen</b>-Knäppche klickt, gëtt am Dokument no deem Text, deen dir uewen agin hutt, gesicht.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
lb: Gitt w.e.g. e Muster an, no deem gesicht soll ginn, oder wielt ee Muster aus der Lëscht.

en: If enabled, search for a regular expression.
lb: Wann ugeschalt, gëtt no engem regulären Ausdrock gesicht.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
lb: Klickt hei fir mat engem grafëschen Editor un ärem regulären Ausdrock ze schaffen.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
lb: Gitt w.e.g. ën Ersatz-String an, oder wielt een aus der Lëscht.

en: Click for a menu of available captures.
lb: Klickt fir e Menü mat verfügbaren Treffer ze kréien.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
lb: Wuertgrenzen op béide Säite vun engem Treffer gi gebraucht.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
lb: Beim Cursor mat der Sicht ufänken, amplaz ganz uewen.

en: Only search within the current selection.
lb: Nëmme bannent der aktueller Selectioun sichen.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
lb: Op Grouss- a Klengschreiwung gëtt opgepasst: 'Kevin' ass net dat Selwëcht wéi 'KEVIN' oder 'kevin'.

en: Search backwards.
lb: Hannerzeg sichen.

en: Ask before replacing each match found.
lb: Froen, éier en Treffer ersat gëtt.

en: Any Character
lb: Iergendeen Zeechen

en: Start of Line
lb: Ufank vun der Zeil

en: End of Line
lb: Enn vun der Linn

en: Set of Characters
lb: Zeechesaatz

en: Repeats, Zero or More Times
lb: Widerhuelung (guer net oder e puer Kéieren)

en: Repeats, One or More Times
lb: Widerhuelung (eng Kéier oder e puer Kéieren)

en: Escape
lb: Esc

en: TAB
lb: Tab

en: Newline
lb: Nei Zeil

en: Carriage Return
lb: Récklaf vum Won

en: White Space
lb: Eidel Plaz

en: Digit
lb: Zuel

en: Complete Match
lb: Vollstänneg Iwwereneestëmmung

en: Captured Text (%1)
lb: Text fonnt (%1)

en: You must enter some text to search for.
lb: Dir musst ën Text agin, no deem der siche wëllt.

en: Replace
lb: Ersetzen

en: &Skip
lb: &Iwwersprangen

en: Replace '%1' with '%2'?
lb: '%1' duerch '%2' ersetzen?

en: No text was replaced.
lb: Et ass näischt ersat ginn.

en: Do you want to restart search from the end?
lb: Wëllt dir vun hanne weidersichen?

en: Do you want to restart search at the beginning?
lb: Wëllt dir um Ufank weidersichen?

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
lb: Ären Ersatz-String verweist op eng Fondplaz, déi méi grouss ass wéi '\%1',

en: but your pattern defines no captures.
lb: mais ärt Muster definéiert keng Fondplaz

en: 
    Please correct.
lb: 
    Verbessert dat w.e.g.

en: Auto Spell Check
lb: Automatësch Kontroll

en: Allow Tabulations
lb: Tabellarësch Unuerdnung zouloossen
