kdelibs4 - en to mai translation catalogue (111 entries)

en: Manage Link
mai: कड़ीसभ क' प्रबंधन करू

en: Link Text:
mai: कड़ी पाठ:

en: Link URL:
mai: कड़ी यूआरएल:

en: Find Next
mai: अगिला खोजू

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
mai: <qt> '<b>%1</b>' कए अगिला उपस्थिति ढूँढू?</qt>

en: 1 match found. | %1 matches found.
mai[0]: 1 जोड़ा भेटल
mai[1]: %1 जोड़ा भेटल

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
mai: <qt> '<b>%1</b>' क' लेल कोनो जोड़ नहि भेटल.</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
mai:  '<b>%1</b>' क' लेल कोनो जोड़ नहि भेटल.

en: Beginning of document reached.
mai: दस्ताबेज क' प्रारंभ आबि गेल.

en: End of document reached.
mai: दस्ताबेज क' अंत आबि गेल.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
mai: अंत सँ जारी राखू?

en: Continue from the beginning?
mai: प्रारंभ सँ जारी राखू?

en: Find Text
mai: पाठ ढूँढू

[ctx: @title:group]
en: Find
mai: खोजू

en: &Text to find:
mai: ढूँढबा क' लेल पाठ  (&T)

en: Regular e&xpression
mai: रेगुलर एक्सप्रेशन (&x)

en: Replace With
mai: के सँग बदलू

en: Replace&ment text:
mai: बदलल गेल पाठ (&m)

en: Use p&laceholders
mai: प्लेसहोल्डर्स इस्तेमाल करू (&l)

en: Insert Place&holder
mai: प्लेसहोल्डर्स शामिल करू (&h)

en: Options
mai: विकल्प

en: C&ase sensitive
mai: केस सेंसिटिव (&a)

en: &Whole words only
mai: केवल संपूर्ण अक्षर (&W)

en: From c&ursor
mai: संकेतक सँ (&u)

en: Find &backwards
mai: पाछाँ सँ ढूँढू (&b)

en: &Selected text
mai: चुनल गेल पाठ (&S)

en: &Prompt on replace
mai: बदलब पर पूछू (&P)

en: &Replace
mai: बदलू (R)

en: Start replace
mai: बदलनाइ प्रारंभ करू

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
mai: <qt>जँ अहाँ<b>बदलू</b>बटन दबाते छी, तँ जे पाठ अहाँ भरे छी, दस्ताबेज केर भीतर ढूंढा जाए कए ओ सबहि उपस्थिति केँ बदलब बला पाठ सँ बदएल देताह.</qt>

en: &Find
mai: ढूँढू (&F)

en: Start searching
mai: खोजनाइ शुरू कए रहल अछि

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
mai: <qt>जँ अहाँ<b>बदलू</b>बटन दबाबै छी, तँ जे पाठ अहाँ भरे छी, ओकर लेल दस्ताबेज केर भीतर ढूंढा जएताह.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
mai: ढूँढबा क' लेल कोनो पैटर्न भरू अथवा फिनु सूची मे सँ कोनो पछिला पैटर्न चुनू

en: If enabled, search for a regular expression.
mai: जँ सक्षम कएल जाइत अछि. रेगुलर एक्सप्रेशन क' लेल ढूँढू.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
mai: चित्रमय संपादक क' प्रयोग करैत हुए अपने रेगुलर एक्सप्रेशन केँ संपादित करबाक लेल एतय क्लिक करू.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
mai: बदलब क' लेल स्ट्रिंग भरू अथवा सूची मे सँ पछिला चुनू.

en: Click for a menu of available captures.
mai: मोजुद कैप्चर्स केर मेनू क' लेल क्लिक करू.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
mai: सफल हए क' लेल मैच केर दुनू सिरा पर शब्द सीमा (बाउण्डरी) आवश्यक अछि.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
mai: शीर्ष केर बदला वर्तमान संकेतक स्थान सँ ढूंढनाइ प्रारंभ करू.

en: Only search within the current selection.
mai: केवल मोजुदा चयन केर भीतर ढूँढू.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
mai: केस सेंसिटिव ढूँढू: पैटर्न 'Joe' भरने पर 'joe' अथवा 'JOE' केँ नहि ढूँढताह, केवल 'Joe' केँ ढूँढताह.

en: Search backwards.
mai: पाछाँ सँ ढूँढू.

en: Ask before replacing each match found.
mai: प्राप्त जोड़ा मे सँ प्रत्येक केँ बदलब सँ पहिने पूछू

en: Any Character
mai: कोनो  अक्षर

en: Start of Line
mai: पंक्ति क' प्रारंभ

en: End of Line
mai: पंक्ति क' अंत

en: Set of Characters
mai: अक्षरसभ केर समूह

en: Repeats, Zero or More Times
mai: दोहराबू, शून्य अथवा बेसी बेर

en: Repeats, One or More Times
mai: दोहराबू, एकटा अथवा बेसी बार

en: Optional
mai: वैकल्पिक

en: Escape
mai: एस्केप

en: TAB
mai: टैब

en: Newline
mai: नवीन-पंक्ति

en: Carriage Return
mai: कैरिज वापस

en: White Space
mai: श्वेत स्थान

en: Digit
mai: डिजिट

en: Complete Match
mai: पूर्ण जोड़

en: Captured Text (%1)
mai: कैप्चर्ड पाठ (%1)

en: You must enter some text to search for.
mai: ढूँढबा क' लेल कोनो पाठ भरू.

en: Replace
mai: बदलू

[ctx: @action:button Replace all occurrences]
en: &All
mai: सभ (&A)

en: &Skip
mai: छोड़ू (&S)

en: Replace '%1' with '%2'?
mai:  '%1' केँ '%2' सँ बदलू?

en: No text was replaced.
mai: कोनो पाठ बदला नहि गेल.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
mai[0]: 1 बदलाव कएल
mai[1]: %1 बदलाव कएल

en: Do you want to restart search from the end?
mai: की अहाँ अंत सँ फिनु सँ  खोज प्रारंभ कएनाइ चाहैत छी?

en: Do you want to restart search at the beginning?
mai: की अहाँ प्रारंभ सँ फिनु सँ  खोज प्रारंभ कएनाइ चाहैत छी?

[ctx: @action:button Restart find & replace]
en: Restart
mai: पुनः प्रारंभ करू

[ctx: @action:button Stop find & replace]
en: Stop
mai: रोकू

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
mai: बदलब बला अहाँक वाक्यांश '\%1' सँ पैघ कैप्चर केँ संदर्भित करैत अछि.

en: but your pattern only defines 1 capture. | but your pattern only defines %1 captures.
mai[0]: मुदा अहाँक पैटर्न केवल १ कैप्चर केँ पारिभाषित करैत अछि.
mai[1]: मुदा अहाँक पैटर्न केवल %1 कैप्चर केँ पारिभाषित करैत अछि.

en: but your pattern defines no captures.
mai: मुदा अहाँक पैटर्न कोनो कैप्चर पारिभाषित नहि करैत अछि.

en: 
    Please correct.
mai: 
    कृप्या ठीक करू

[ctx: @label stroke color]
en: Color
mai: रंग

[ctx: @action]
en: &Font
mai: फौन्ट (&F)

[ctx: @action]
en: Font &Size
mai: फोन्ट आकार (&S)

[ctx: @action boldify selected text]
en: &Bold
mai: गाढ़ा (&B)

[ctx: @action italicize selected text]
en: &Italic
mai: तिरछा (&I)

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
mai: रेखांकित करु (&U)

[ctx: @action]
en: &Strike Out
mai: लिखकए काटू (&S)

[ctx: @action]
en: Align &Left
mai: क्रमबद्ध बम्माँ (&L)

[ctx: @label left justify]
en: Left
mai: बामाँ

[ctx: @action]
en: Align &Center
mai: क्रमबद्ध बीच मे (&C)

[ctx: @label center justify]
en: Center
mai: केंद्र

[ctx: @action]
en: Align &Right
mai: क्रमबद्ध दहिन्ना (&R)

[ctx: @label right justify]
en: Right
mai: दहिन्ना

[ctx: @action]
en: &Justify
mai: समान रूपेँ दहिन्ना-बम्माँ (&J)

[ctx: @label justify fill]
en: Justify
mai: व्यवस्था करू

[ctx: @action]
en: Left-to-Right
mai: बम्माँसँ दाहिना

[ctx: @label left-to-right]
en: Left-to-Right
mai: बम्माँसँ दाहिना

[ctx: @action]
en: Right-to-Left
mai: दाहिनासँ बम्मा

[ctx: @label right-to-left]
en: Right-to-Left
mai: दाहिनासँ बम्मा

[ctx: @title:menu]
en: List Style
mai: सूची शैली

[ctx: @item:inmenu no list style]
en: None
mai: किछु नहि

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
mai: डिस्क

[ctx: @item:inmenu circle list style]
en: Circle
mai: वृत्त

[ctx: @item:inmenu square list style]
en: Square
mai: वर्ग

[ctx: @item:inmenu lowercase abc lists]
en: abc
mai: एबीसी

[ctx: @item:inmenu uppercase abc lists]
en: ABC
mai: ए बी सी

[ctx: @action]
en: Increase Indent
mai: हाशिया बढ़ाबू

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
mai: हाशिया घटाबू

[ctx: @action]
en: Insert Rule Line
mai: नियम लाइन प्रविष्ट करू

[ctx: @action]
en: Link
mai: लिंक

[ctx: @action]
en: Format Painter
mai: फ़ॉर्मेट पेंटर

[ctx: @action]
en: To Plain Text
mai: सादा पाठ मे

[ctx: @action]
en: Subscript
mai: उपस्क्रिप्ट

[ctx: @action]
en: Superscript
mai: अधिस्क्रिप्ट

en: Nothing to spell check.
mai: वर्तनी जाँच क' लेल किछु नहि.

en: Auto Spell Check
mai: स्वचालित वर्तनी जांच

en: Allow Tabulations
mai: सारणीकरण स्वीकारू
