kdelibs4 - en to oc translation catalogue (70 entries)

en: Find Next
oc: Recercar lo seguent

en: <qt>Find next occurrence of '<b>%1</b>'?</qt>
oc: <qt>Cercar l'ocurréncia venenta de «<b>%1</b>» ?</qt>

en: <qt>No matches found for '<b>%1</b>'.</qt>
oc: <qt>Cap de correspondéncia pas trobada per «<b>%1</b>».</qt>

en: No matches found for '<b>%1</b>'.
oc: Cap de correspondéncia pas trobada per « <b>%1</b> ».

en: Beginning of document reached.
oc: Lo començament del document es estat atent.

en: End of document reached.
oc: La fin del document es estada atenta.

note: i18n() of the first if() because of the plural form. Hope this word puzzle is ok, it's a different sentence
en: Continue from the end?
oc: Contunhar dempuèi la fin ?

en: Continue from the beginning?
oc: Contunhar dempuèi lo començament ?

en: Find Text
oc: Recercar de tèxt

en: &Text to find:
oc: &Tèxt de cercar :

en: Regular e&xpression
oc: E&xpression racionala

en: Replace With
oc: Remplaçar per

en: Replace&ment text:
oc: Tèxt &de remplaçament :

en: Use p&laceholders
oc: Utili&zar d'espacis reservats

en: Insert Place&holder
oc: Inserir un es&paci reservat

en: Options
oc: Opcions

en: C&ase sensitive
oc: Téne&r compte de la cassa

en: &Whole words only
oc: Sonque los mots &entièrs

en: From c&ursor
oc: Demp&uèi lo cursor

en: Find &backwards
oc: Cercar en &rèire

en: &Selected text
oc: Tèxt &seleccionat

en: &Prompt on replace
oc: &Convit al moment d'un remplaçament

en: &Replace
oc: &Remplaçar

en: Start replace
oc: Aviar lo remplaçament

en: <qt>If you press the <b>Replace</b> button, the text you entered above is searched for within the document and any occurrence is replaced with the replacement text.</qt>
oc: <qt>S'accionatz lo boton <b>Remplaçar</b>, lo tèxt qu'avètz picat aldessús es cercat dins lo document e tota occurréncia n'es remplaçada pel tèxt de remplaçament.</qt>

en: &Find
oc: &Recercar

en: Start searching
oc: Començar la recèrca

en: <qt>If you press the <b>Find</b> button, the text you entered above is searched for within the document.</qt>
oc: <qt>S'accionatz lo boton <b>Cercar</b>, lo tèxt qu'avètz picat aldessús serà cercat dins lo document.</qt>

en: Enter a pattern to search for, or select a previous pattern from the list.
oc: Picatz un motiu de recercar, o seleccionatz un motiu precedent de la tièra.

en: If enabled, search for a regular expression.
oc: Se activat, recerca una expression racionala.

en: Click here to edit your regular expression using a graphical editor.
oc: Clicatz aicí per modificar vòstra expression regulara en utilizant un editor grafic.

en: Enter a replacement string, or select a previous one from the list.
oc: Picatz una cadena de remplaçament, o seleccionatz-ne una precedenta dins la tièra.

en: Click for a menu of available captures.
oc: Clicatz per un menut de las capturas disponiblas.

en: Require word boundaries in both ends of a match to succeed.
oc: Necessita de limits de mots dins los dos senses d'una occurréncia per capitar.

en: Start searching at the current cursor location rather than at the top.
oc: Aviar la recèrca a la posicion correnta del cursor puslèu qu'al començament.

en: Only search within the current selection.
oc: Recercar sonque dins la seleccion correnta.

en: Perform a case sensitive search: entering the pattern 'Joe' will not match 'joe' or 'JOE', only 'Joe'.
oc: Effectuar una recèrca tenent compte de la cassa : la picada del motiu « Joe » trobarà pas ni « joe » ni « JOE », mas unicament « Joe ».

en: Search backwards.
oc: Cercar en rèire.

en: Ask before replacing each match found.
oc: Demandar abans de remplaçar cada correspondéncia trobada.

en: Any Character
oc: Un caractèra quin que siá

en: Start of Line
oc: Començament de linha

en: End of Line
oc: Fin de linha

en: Set of Characters
oc: Jòc de caractèrs

en: Repeats, Zero or More Times
oc: Repetir, zèro o mantun còp

en: Repeats, One or More Times
oc: Repetir, un o mantun còp

en: Optional
oc: Opcional

en: Escape
oc: Escap.

en: Newline
oc: Saut de linha

en: Carriage Return
oc: Tòca Entrada

en: White Space
oc: Espaci

en: Digit
oc: Chifra

en: Complete Match
oc: Correspondéncia complèta

en: Captured Text (%1)
oc: Tèxt capturat (%1)

en: You must enter some text to search for.
oc: Devètz picar de tèxt de recercar.

en: Replace
oc: Remplaçar

en: &Skip
oc: &Ignorar

en: Replace '%1' with '%2'?
oc: Remplaçar '%1' per '%2' ?

en: No text was replaced.
oc: Cap de tèxt es pas estat remplaçat.

en: 1 replacement done. | %1 replacements done.
oc[0]: %1 remplaçaments faches.
oc[1]: %1 remplaçaments faches.

en: Do you want to restart search from the end?
oc: Volètz tornar començar la recèrca dempuèi lo començament ?

en: Do you want to restart search at the beginning?
oc: Volètz tornar començar la recèrca dempuèi lo començament ?

en: Your replacement string is referencing a capture greater than '\%1',
oc: Vòstre cadena de remplaçament referencia una captura mai granda que '\%1',

en: but your pattern defines no captures.
oc: mas vòstre motiu definís pas cap de captura

en: 
    Please correct.
oc: 
    Corregissètz.

[ctx: @action underline selected text]
en: &Underline
oc: &Soslinhar

[ctx: @item:inmenu disc list style]
en: Disc
oc: es

[ctx: @action]
en: Increase Indent
oc: Aumentar l'alinèa

[ctx: @action]
en: Decrease Indent
oc: Reduire l'alinèa

en: Auto Spell Check
oc: Veificato ortografic automatic

en: Allow Tabulations
oc: Autorizar las tabulacions
