kdelibs4 - en to oc translation catalogue (50 entries)

en: Submit Bug Report
oc: Mandar un rapòrt de bòg

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
oc: L'aplicacion per laquala desiratz un rapòrt de bòg. En cas d'error, utilizatz l'element de menut Rapòrt de bòg de l'aplicacion correspondenta.

en: Application:
oc: Aplicacion :

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
oc: La version d'aquesta aplicacion - Asseguratz-vos qu'existís pas de version mai recenta abans de mandar un rapòrt de bòg.

en: Version:
oc: Version :

en: OS:
oc: Sistèma d'espleitacion :

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
oc: Diagnostic de Dr. Klash pels accelerators

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
oc: Volètz vertadièrament reïnicializar las barras d'espleches d'aquesta aplicacion a lors contenguts per defaut ? Los cambiaments seràn aplicats immediatament.

en: Reset
oc: Reinicializar

en: &Toolbar:
oc: &Barra d'espleches :

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
oc: &Accions disponiblas :

en: Curr&ent actions:
oc: Accions en &cors :

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
oc: Aqueste element serà remplaçat per totes los elements d'un compausant integrat.

en: <Merge>
oc: <Fusion>

en: <Merge %1>
oc: <Fusion de %1>

en: ActionList: %1
oc: Tièra d'accions : %1

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
oc: &Ajuda

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
oc: Entrada

[ctx: No shortcut defined]
en: None
oc: Pas cap

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
oc: Cercar d'un biais interactiu los noms d'acorchis (per ex. Còpia) o las combinasons de tòcas (per ex. Ctrl+C) en los picant aicí.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
oc: La tièra dels acorchis clavièr es afichada aicí, es a dire las associacions entre las accions (exemple : « Copiar ») afichadas dins la colomna d'esquèrra e de tòcas o combinasons de tòcas (exemple Ctrl-V) afichadas dins la colomna de drecha.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
oc: Accion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
oc: Acorchi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
oc: Alternar

en: Shortcuts
oc: Acorchis

en: Description
oc: Descripcion

en: Primary language:
oc: Lenga per defaut :

en: Fallback language:
oc: Lenga per defaut :

[ctx: toolbar position string]
en: Top
oc: Superior

[ctx: toolbar position string]
en: Left
oc: Esquèrra

[ctx: toolbar position string]
en: Right
oc: Drecha

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
oc: Inferior

en: Text Position
oc: Posicion del tèxt

en: Icon Size
oc: Talhas de las icònas

en: Small (%1x%2)
oc: Pichona (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
oc: Mejana (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
oc: Granda (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
oc: Enòrme (%1x%2)

en: Redo
oc: Tornar far

en: Undo
oc: Anullar

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
oc: &Jòc

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
oc: &Desplaçar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
oc: &Anar

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
oc: &Favorits

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
oc: &Espleches

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala
