kdelibs4 - en to si translation catalogue (87 entries)

en: License: %1
si: බලපත්‍රය: %1

en: Submit Bug Report
si: දෝෂ වාර්ථාවක් යවන්න

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
si: ඔබට දෝෂ වාර්තාවක් යොමු කිරීමට අවශ්‍ය වූ වැඩසටහන - වැරදි නම්, කරුණාකර නොවැරදි වැඩසටහනේ දෝෂයක් වාර්තා කරන්න මෙනු අයිතමය භාවිතා කරන්න

en: Application:
si: යෙදුම:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
si: මෙම වැඩසටහනේ වෙළුම - දෝෂ වාර්තාවක් යැවීමට පෙර වඩා අලුත් වෙළුමක් ප්‍රයෝජනයට ගත නොහැකි බවට සහතික කර ගන්න

en: Version:
si: වෙළුම:

en: OS:
si: මෙහෙයුම් පද්ධතිය:

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
si: ස්වයංක්‍රීය පරීක්‍ෂාව අක්‍රීය කරන්න

en: <h2>Accelerators changed</h2>
si: <h2>ත්වරක වෙනස් කළා</h2>

en: <h2>Accelerators removed</h2>
si: <h2>ත්වරක ඉවත් කළා</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
si: <h2>ත්වරක එක් කළා (ඔබේ දැනගැණීම සඳහා)</h2>

en: Icon te&xt:
si: අයිකනයේ පෙළ (&x):

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
si: ඔබට ඇත්ත වශයෙන්ම මෙම වැඩසටහනේ සියළු මෙවලම් තීරු ඒවායේ පෙරනිමි ආකාරයට නැවත පිහිටුවීමට අවශ්‍යද? වෙනස්කම් ක්ෂණිකව අදාළ වෙනු ඇත.

en: Reset Toolbars
si: මෙවලම් තීරුව යළි සකසන්න

en: Reset
si: මුල්ම තත්වයට සකසන්න

en: &Toolbar:
si: මෙවලම් තීරුව (&T):

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
si: තිබෙන ක්‍රීයා (&v):

en: Filter
si: පෙරහන

en: Curr&ent actions:
si: පවත්නා ක්‍රියා (&e):

en: --- separator ---
si: --- විභේදකය ---

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
si: එබ්බූ සංරචකයක සියළු මූලාවයව සමඟ මෙම මූලවයවය ප්‍රතිස්ථාපනය වෙනු ඇත.

en: <Merge>
si: <ඒකාබද්ධ>

en: <Merge %1>
si: <%1 ඒකාබද්ධ කරන්න>

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
si: මෙය ක්‍රියාවන්හි ගතික ලැයිස්තුවකි. ඔබට එය ගමන් කරවිය හැක, නමුත් ඔබ එය ඉවත් කළොත් ඔබට එය නැවත එක් කිරීමට නොහැකි වනු ඇත.

en: ActionList: %1
si: ක්‍රියා ලැයිස්තුව: %1

en: Change Icon
si: අයිකනය වෙනස් කරන්න

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
si: උදව් (&H)

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
si[0]: කෙටි මඟ ගැටුම
si[1]: කෙටි මඟ ගැටේ

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
si: <qt>'%1' යතුරු සංයෝජනය දැනටමත් <b>%2</b> ක්‍රියාව විසින් භාවිතා කර ඇත.<br>කරුණාකර වෙනත් එකක් තෝරන්න.</qt>

en: Reserved Shortcut
si: වෙන් කළ කෙටි මාර්‍ගය

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
si: '%1' යතුරු සංයෝජනය සමහර වැඩසටහන් භාවිතා කරන "%2" සම්මත ක්‍රියාව සඳහාද භාවිතා කරයි.
    ඔබට ඇත්ත වශයෙන්ම එය ලෝකව්‍යාප්ත කෙටි මඟක් වශයෙනුත් භාවිතා කිරීමට අවශ්‍යද?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
si: ප්‍රධානය

[ctx: No shortcut defined]
en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Add to Toolbar
si: මෙවලම් තීරුවට එක් කරන්න

en: Current scheme:
si: පවත්නා ක්‍රමය:

[ctx: @action:button]
en: Delete
si: මකන්න

en: Name for new scheme:
si: නව ක්‍රමය සඳහා නාමය:

en: New Scheme
si: නව ක්‍රමය

en: A scheme with this name already exists.
si: මෙම නමින් දැනටමත් ක්‍රමයක් ඇත.

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
si: ඔබට %1 ක්‍රමය මකා දැමීමට අවශ්‍යම ද?
    මෙය ඔබගේ කිසිදු පද්ධතිය සඳහාම ඇති කෙටිමං ක්‍රමයක් ඉවත් නොකරයි.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
si: දැනට පවතින කෙටි මං පටිපාටිය විකරණය කර ඇත. නව එකකට මාරු වීමට පෙර සුරකින්නද?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
si: කෙටි මාර්‍ග සඳහා අන්තර්ක්‍රියාකාරිව (උදා: පිටපත් කරන්න) හෝ යතුරු සංයෝජන (උදා: Ctrl+C) ඇතුළත් කරමින් සොයන්න.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
si: මෙහිදි ඔබට යතුරු බැඳිම්වල ලැයිස්තුවක් දැකගත හැක, එනම්, ක්‍රියා අතර සංඝටන (උදා: 'පිටපත් කරන්න') වම් තීරුවේ පෙන්නන අතර යතුරු හෝ යතුරු සංයෝජන (උදා: Ctrl+V) දකුණු තීරුවේ පෙන්නයි.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
si: ක්‍රීයාව

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
si: කෙටි මාර්‍ගය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
si: ආදේශකය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
si: ගෝලීය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
si: ගෝලීය ආදේශකය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
si: මූසික බොත්තම් ඉඟිය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
si: මූසික හැඬ ඉඟිය

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
si: %1 සඳහා කෙටි මඟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
si: ප්‍රධාන:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
si: ආදේශක:

en: Global:
si: ගෝලීය:

en: Action Name
si: ක්‍රීයා නාමය

en: Shortcuts
si: කෙටි මං

en: Description
si: විස්තරය

en: Please choose the language which should be used for this application:
si: කරුණාකර මෙම වැඩසටහන සඳහා භාවිතා කළ යුතු භාෂාව තෝරන්න:

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
si: මෙම වැඩසටහන සඳහා භාෂාව වෙනස් වී ඇත. වැඩසටහන නැවත ආරම්භ කරන ඊළඟ අවස්ථාවේ වෙනස්කම ප්‍රතිඵලදායක වනු ඇත.

en: Application Language Changed
si: යෙදුම් භාෂාව වෙනස් විය

en: Primary language:
si: මුලික භාෂාව:

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
si: මෙවලම්තීරු සැකසුම්

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
si: පෙළ දර්ශනය කරන්න

[ctx: toolbar position string]
en: Top
si: ඉහළ

[ctx: toolbar position string]
en: Left
si: වම

[ctx: toolbar position string]
en: Right
si: දකුණ

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
si: පහළ

en: Text Position
si: පෙළ පිහිටුම

en: Icon Size
si: නිරූපක ප්‍රමාණය

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
si: පෙරනිමි

en: Small (%1x%2)
si: කුඩා (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
si: මධ්‍යම (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
si: විශාල (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
si: අති විශාල (%1x%2)

en: Redo
si: යළි කරන්න

en: Undo
si: අවලංගු

en: No text
si: පෙළක් නැත

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
si: ගොනු (&F)

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
si: ක්‍රීඩා (&G)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
si: සැකසුම් (&E)

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
si: ගෙනයන්න (&M)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
si: දසුන (&V)

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
si: යන්න (&G)

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
si: කෙටි මාර්‍ග (&B)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
si: මෙවලම් (&T)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
si: සැකසුම් (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
si: ප්‍රධාන මෙවලම් තීරුව
