purpose - en to eo translation catalogue (18 entries)

en: JSON error: %1
eo: JSON-eraro: %1

en: Request Error: %1
eo: Peta Eraro: %1

en: Could not create the new request:
    %1
eo: Ne eblis krei la novan peton:
    %1

en: Could not upload the patch
eo: Ne eblis alŝuti la flikilon

en: Could not get reviews list
eo: Ne eblis ricevi liston de recenzoj

en: Could not set metadata
eo: Ne eblis agordi metadatumojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Server:
eo: Servilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Repository:
eo: Deponejo:

en: Update Review:
eo: Ĝisdatigi Revizion:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
eo: Celo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Base Dir:
eo: Bazdirektoro:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, basedir)
en: Where this project was checked out from
eo: De kie ĉi tiu projekto estis elprenita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Authentication
eo: Aŭtentikigo

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: User name in the specified service
eo: Uzantnomo en la specifita servo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, repositoriesBox)
en: Repository
eo: Deponejo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reviewsBox)
en: Update review
eo: Ĝisdatigi revizion
