purpose - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: Could not find the 'arc' command
ro: Comanda „arc” nu a fost găsită

en: Could not create the new "differential diff"
ro: Noul „diff diferențial” nu a putut fi creat

en: Patch upload to Phabricator failed
ro: Încărcarea peticului la Phabricator a eșuat

en: Could not get list of differential revisions in %1
ro: Lista reviziilor diferențiale din %1 nu a putut fi obținută

en: Phabricator refuses empty patchfiles
ro: Phabricator respinge fișierele-petic goale

en: unknown
ro: necunoscut

en: Please choose between creating a new revision or updating an existing one
ro: Alegeți între crearea unei noi revizii sau actualizarea uneia existente

en: Update differential revision %1
ro: Actualizează revizia diferențială %1

en: Update differential revision
ro: Actualizează revizia diferențială

en: Create new "differential diff"
ro: Creează „diff diferențial” nou

en: Create or update?
ro: Creați sau actualizați?

en: New Diff
ro: Diff nou

en: tick this to create a new "differential diff" which can
    be converted online to a new differential revision
ro: bifați aici pentru a crea un nou „diff diferențial” ce
    poate fi convertit online într-o nouă revizie diferențială

en: Update Diff
ro: Actualizează diff

en: tick this to update an existing revision,
    select one from the list below.
ro: bifați aici pentru a actualiza o revizie existentă,
    alegeți una din lista de mai jos.

en: Open Diff in browser
ro: Deschide în navigator pentru diff

en: Summary of the update to %1:
ro: Rezumatul actualizării la %1:

en: Summary of the update
ro: Rezumatul actualizării

en: patch updated through %1 and the Purpose/Phabricator plugin
ro: petic actualizat prin intermediul %1 și a extensiei Purpose/Phabricator
