purpose - en to sa translation catalogue (19 entries)

en: JSON error: %1
sa: JSON त्रुटिः %1

en: Request Error: %1
sa: अनुरोधदोषः %1

en: Could not create the new request:
    %1
sa: नूतनं अनुरोधं निर्मातुं न शक्तवान्:
    %1

en: Could not upload the patch
sa: पैच अपलोड् कर्तुं न शक्तवान्

en: Could not get reviews list
sa: समीक्षासूचीं प्राप्तुं न शक्तवान्

en: Could not set metadata
sa: मेटाडाटा सेट् कर्तुं न शक्तवान्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Server:
sa: सर्वरः :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Username:
sa: उपयोक्तृनाम :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Password:
sa: समाभाष्:

en: Repository:
sa: भण्डारः :

en: Update Review:
sa: अद्यतनसमीक्षा :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
sa: गन्तव्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Base Dir:
sa: आधार निर्देशक :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, basedir)
en: /
sa: / .

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, basedir)
en: Where this project was checked out from
sa: कुतः एषा परियोजना अवलोकिता आसीत्

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Authentication
sa: प्रमाणीकरणम्

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, username)
en: User name in the specified service
sa: निर्दिष्टसेवायां उपयोक्तृनाम

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, repositoriesBox)
en: Repository
sa: भण्डारः

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, reviewsBox)
en: Update review
sa: समीक्षा अद्यतन करें
