solid_qt - en to ug translation catalogue (125 entries)

[ctx: %1 is sharename, %2 is servername]
en: %1 on %2
ug: %2 دىكى %1

[ctx: Solid::Backends::Fstab::FstabManager|]
en: Filesystem Volumes
ug: ھۆججەت سىستېما دىسكىسى

[ctx: Solid::Backends::Fstab::FstabManager|]
en: Mountable filesystems declared in your system
ug: سىستېما تونۇيدىغان ئېگەرلەشچان ھۆججەت سىستېمىسى

[ctx: Solid::Backends::IMobile::Manager|]
en: iDevice
ug: i ئۈسكۈنە

[ctx: Solid::Backends::IMobile::Manager|]
en: iOS devices
ug: iOS ئۈسكۈنە

[ctx: Solid::Backends::KdeConnect::Manager|]
en: KDE Connect
ug: KDE باغلىنىش

[ctx: Solid::Backends::KdeConnect::Manager|]
en: Battery and storage from connected devices
ug: باغلانغان ئۈسكۈنىدىكى توكدان ۋە ساقلىغۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Computer
ug: كومپيۇتېر

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Processor
ug: بىر تەرەپ قىلغۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Portable Media Player
ug: ئەپچىل ۋاسىتە ياڭراتقۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevDevice|]
en: Camera
ug: كامېرا

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevManager|]
en: Devices
ug: ئۈسكۈنە

[ctx: Solid::Backends::UDev::UDevManager|]
en: Devices declared in your system
ug: سىستېمىڭىزدا تونۇيدىغان ئۈسكۈنە

[ctx: QObject|%1 is the size, %2 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: %1 External Drive (%2)
ug: %1 سىرتقى قوزغاتقۇچ (%2)

[ctx: QObject|%1 is the size, %2 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: %1 Internal Drive (%2)
ug: %1 ئىچىدىكى قوزغاتقۇچ (%2)

[ctx: QObject|%1 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: External Drive (%1)
ug: سىرتقى قوزغاتقۇچ (%1)

[ctx: QObject|%1 is the block device name e.g. sda, sda1]
en: Internal Drive (%1)
ug: ئىچىدىكى قوزغاتقۇچ (%1)

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Swap Space
ug: ئالماشتۇرۇش بوشلۇقى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Loop Device
ug: دەۋرىي ئۈسكۈنە

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: External %1%2 Drive
ug: سىرتقى %1%2 قوزغاتقۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is CD-ROM/CD-R/etc; %2 is '/DVD-ROM'/'/DVD-R'/etc (with leading slash)]
en: %1%2 Drive
ug: %1%2 قوزغاتقۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: External Floppy Drive
ug: سىرتقى يۇمشاق دىسكا قوزغاتقۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Floppy Drive
ug: يۇمشاق دىسكا قوزغاتقۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Drive
ug: قوزغاتقۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank CD-R
ug: بوش CD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank CD-RW
ug: بوش CD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD-RAM
ug: بوش DVD-RAM

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD-R
ug: بوش DVD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+R Dual-Layer
ug: بوش قوش قەۋەتلىك DVD+R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: DVD+R Dual-Layer
ug: قوش قەۋەتلىك DVD+R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD-RW
ug: بوش DVD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+R
ug: بوش DVD+R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+RW
ug: بوش DVD+RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank DVD+RW Dual-Layer
ug: بوش قوش قەۋەتلىك DVD+RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: DVD+RW Dual-Layer
ug: قوش قەۋەتلىك DVD+RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank BD-R
ug: بوش BD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank BD-RE
ug: بوش BD-RE

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank HD DVD-R
ug: بوش HD DVD-R

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Blank HD DVD-RW
ug: بوش HD DVD-RW

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Audio CD
ug: ئۈن CD

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is the size]
en: %1 Encrypted Drive
ug: شىفىرلانغان قوزغاتقۇچ %1

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Encrypted Drive
ug: شىفىرلانغان قوزغاتقۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Floppy Disk
ug: يۇمشاق دىسكا

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is the size]
en: %1 Removable Media
ug: %1 يۆتكىلىشچان ۋاسىتە

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Removable Media
ug: يۆتكىلىشچان ۋاسىتە

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|%1 is the size]
en: %1 Media
ug: %1 ۋاسىتە

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Storage Media
ug: ساقلىغۇچ ۋاسىتە

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: You are not authorized to perform this operation
ug: سىزنىڭ بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىش ئىجازىتىڭىز يوق

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is currently busy
ug: نۆۋەتتە بۇ ئۈسكۈنە ئالدىراش

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The requested operation has failed
ug: ئىلتىماس قىلغان مەشغۇلات مەغلۇپ بولدى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The requested operation has been canceled
ug: ئىلتىماس قىلغان مەشغۇلاتتىن ۋاز كېچىلدى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: An invalid or malformed option has been given
ug: ئىناۋەتسىز ياكى خاتا تاللانما بېرىلدى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The kernel driver for this filesystem type is not available
ug: بۇ ھۆججەت سىستېما تۈرىنىڭ يادرو قوزغاتقۇسىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is already mounted
ug: بۇ ئۈسكۈنە ئاللىبۇرۇن ئېگەرلەنگەن

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is not mounted
ug: بۇ ئۈسكۈنە ئېگەرلەنمىگەن

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is mounted by another user
ug: باشقا ئىشلەتكۈچى بۇ ئۈسكۈنىنى ئېگەرلىدى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The device is already unmounting
ug: ئۈسكۈنە ئاللىبۇرۇن ئېگەرسىزلەندى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The operation timed out
ug: مەشغۇلات مۆھلىتى توشتى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The operation would wake up a disk that is in a deep-sleep state
ug: بۇ مەشغۇلات ئېغىر ئۇيقۇ ھالىتىدىكى دىسكىنى ئويغىتىدۇ

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The operation has already been canceled
ug: مەشغۇلات ئاللىبۇرۇن توختىتىلدى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: Cannot request authentication for this action. The PolicyKit authentication system appears to be not available.
ug: بۇ مەشغۇلاتقا كىملىك دەلىللەش مەشغۇلاتى ئىلتىماس قىلالمايدۇ. PolicyKit كىملىك دەلىللەش سىستېمىسىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: The authentication prompt was canceled
ug: كىملىك دەلىللەش ئەسكەرتىشى بىكار قىلىندى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Device|]
en: An unspecified error has occurred
ug: بەلگىلەنمىگەن خاتالىق كۆرۈلدى

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Manager|]
en: Storage
ug: ساقلىغۇچ

[ctx: Solid::Backends::UDisks2::Manager|]
en: Storage devices
ug: ساقلىغۇچ ئۈسكۈنىسى

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|%1 is battery technology]
en: %1 Battery
ug: %1 توكدان

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lithium Ion
ug: لىتىي ئىيون

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lithium Polymer
ug: لىتىي پولىمېر

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lithium Iron Phosphate
ug: لىتىي تۆمۈر فوسفات

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Lead Acid
ug: قوغۇشۇن كىسلاتاسى

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Nickel Cadmium
ug: نىكېل كادمىي

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerDevice|battery technology]
en: Nickel Metal Hydride
ug: نىكېل مېتال ھىدرىد

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerManager|]
en: Power Management
ug: توك مەنبە باشقۇرۇش

[ctx: Solid::Backends::UPower::UPowerManager|]
en: Batteries and other sources of power
ug: توكدان ۋە باشقا توك مەنبەسى

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Lithium Ion
ug: لىتىي ئىيون

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Lead Acid
ug: قوغۇشۇن كىسلاتاسى

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Nickel Cadmium
ug: نىكېل كادمىي

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Nickel Metal Hydride
ug: نىكېل مېتال ھىدرىد

[ctx: Solid::Backends::Win::WinDevice|battery technology]
en: Unknown
ug: يوچۇن

[ctx: Solid::DeviceInterface|Unknown device type]
en: Unknown
ug: يوچۇن

[ctx: Solid::DeviceInterface|Generic Interface device type]
en: Generic Interface
ug: ئادەتتىكى ئارا يۈزى

[ctx: Solid::DeviceInterface|Processor device type]
en: Processor
ug: بىر تەرەپ قىلغۇچ

[ctx: Solid::DeviceInterface|Block device type]
en: Block
ug: بۆلەك

[ctx: Solid::DeviceInterface|Storage Access device type]
en: Storage Access
ug: ساقلاش زىيارىتى

[ctx: Solid::DeviceInterface|Storage Drive device type]
en: Storage Drive
ug: ساقلاش قوزغاتقۇچ

[ctx: Solid::DeviceInterface|Optical Drive device type]
en: Optical Drive
ug: ئوپتىكىلىق قوزغاتقۇچ

[ctx: Solid::DeviceInterface|Storage Volume device type]
en: Storage Volume
ug: ساقلاش ئەنى

[ctx: Solid::DeviceInterface|Optical Disc device type]
en: Optical Disc
ug: ئوپتىك دىسكا

[ctx: Solid::DeviceInterface|Camera device type]
en: Camera
ug: كامېرا

[ctx: Solid::DeviceInterface|Portable Media Player device type]
en: Portable Media Player
ug: ئەپچىل ۋاسىتە ياڭراتقۇچ

[ctx: Solid::DeviceInterface|Battery device type]
en: Battery
ug: توكدان

[ctx: Solid::DeviceInterface|Network Share device type]
en: Network Share
ug: تور ھەمبەھىر

[ctx: solid-hardware|]
en: Device udi
ug: ئۈسكۈنە UDI

[ctx: solid-hardware|]
en: Syntax:
ug: گىرامماتىكا:

[ctx: solid-hardware|]
en:              # List the hardware available in the system.
                 # - If the 'nonportableinfo' option is specified, the device
                 # properties are listed (be careful, in this case property names
                 # are backend dependent),
                 # - If the 'details' option is specified, the device interfaces
                 # and the corresponding properties are listed in a platform
                 # neutral fashion,
                 # - Otherwise only device UDIs are listed.
ug:              # سىستېمىدىكى ئىشلەتكىلى بولىدىغان قاتتىق دېتال تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ.
    # - ئەگەر «nonportableinfo» تاللانما بەلگىلەنسە ئۈسكۈنە خاسلىقى (دىققەت، 
    # - بۇ چاغدا كۆرۈنگەن خاسلىق ئاتى ئارقا ئۇچ تىپىغا مۇناسىۋەتلىك).
    # - ئەگەر «details» تاللانما بەلگىلەنسە ئۈسكۈنە ئېغىزى ۋە  مۇناسىپ خاسلىق سۇپا بىتەرەپ ئۇسلۇبىدا كۆرۈنىدۇ.
    # - ئۇنداق بولمىسا ئۈسكۈنەنىڭ UDI تىزىمىنىلا كۆرسىتىدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Display all the interfaces and properties of the device
                 # corresponding to 'udi' in a platform neutral fashion.
ug:              # سۇپا بىتەرەپ ئۇسلۇبىدا udi غا ماس كەلگەن قاتتىق دېتال ئېغىزى ۋە ئۇنىڭ خاسلىقىنىڭ ھەممىسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Display all the properties of the device corresponding to 'udi'
                 # (be careful, in this case property names are backend dependent).
ug:              #  udi قاتتىق دېتال ئېغىزى ۋە ئۇنىڭ خاسلىقىغا غا ماس كەلگەن ھەممىسىنى كۆرسىتىدۇ(دىققەت، بۇ چاغدا كۆرۈنىدىغان خاسلىق ئاتى ئارقا ئۇچ بىلەن مۇناسىۋەتلىك).

[ctx: solid-hardware|]
en:              # List the UDI of devices corresponding to 'predicate'.
                 # - If 'parentUdi' is specified, the search is restricted to the
                 # branch of the corresponding device,
                 # - Otherwise the search is done on all the devices.
ug:              # «predicate» بىلەن ماس كەلگەن ئۈسكۈنىنىڭ UDI نى كۆرسىتىدۇ.
    # - ئەگەر «parentUdi» بەلگىلەنسە ئىزدەش مۇناسىپ ئۈسكۈنە تارماقلىرى دائىرىسىدە ئېلىپ بېرىلىدۇ.
    # - ئۇنداق بولمىسا ئىزدەش ھەممە ئۈسكۈنىلەرگە ئېلىپ بېرىلىدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # If applicable, mount the device corresponding to 'udi'.
ug:              # ئەگەر مۇمكىن بولسا «udi» غا ماس كەلگەن ئۈسكۈنىنى ئېگەرلەيدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # If applicable, unmount the device corresponding to 'udi'.
ug:              # ئەگەر مۇمكىن بولسا «udi» غا ماس كەلگەن ئۈسكۈنىنى ئېگەرسىزلەيدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # If applicable, eject the device corresponding to 'udi'.
ug:              # ئەگەر مۇمكىن بولسا «udi» غا ماس كەلگەن ئۈسكۈنىنى قاڭقىتىدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Listen to all add/remove events on supported hardware.
ug:              # قوللايدىغان قاتتىق دېتالدىكى بارلىق قوشۇش/چىقىرىۋېتىش ھادىسىلىرىنى تىڭشايدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Monitor devices for changes.
ug:              # كۆزەتكۈچ ئۈسكۈنىسىنىڭ ئۆزگىرىشى.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "CanCheck" request to the device corresponding to 'udi'.
ug:              # «udi» غا ماس كېلىدىغان ئۈسكۈنىگە «CanCheck» (تەكشۈرگىلى بولامدۇ) ئىلتىماسى يوللايدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "Check" request to the device corresponding to 'udi'.
ug:              # «udi» غا ماس كېلىدىغان ئۈسكۈنىگە «Check» (تەكشۈر) ئىلتىماسى يوللايدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "CanRepair" request to the device corresponding to 'udi'.
ug:              # «udi» غا ماس كېلىدىغان ئۈسكۈنىگە «CanRepair» (ئوڭشىغىلى بولامدۇ) ئىلتىماسى يوللايدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en:              # Send "Repair" request to the device corresponding to 'udi'.
ug:              # «udi» غا ماس كېلىدىغان ئۈسكۈنىگە «Repair» (ئوڭشا) ئىلتىماسى يوللايدۇ.

[ctx: solid-hardware|]
en: KDE tool for querying your hardware from the command line
ug: بۇيرۇق قۇرىدا قاتتىق دېتالنى سۈرۈشتۈرىدىغان KDE قورالى

[ctx: solid-hardware|]
en: Command to execute
ug: ئىجرا قىلىدىغان بۇيرۇق

[ctx: solid-hardware|]
en: Show available commands
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان بۇيرۇقلارنى كۆرسەت

[ctx: solid-hardware|]
en: Show device details
ug: ئۈسكۈنە تەپسىلاتىنى كۆرسەت

[ctx: solid-hardware|]
en: Show non portable information
ug: غەيرى ئەپچىل ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

[ctx: solid-hardware|]
en: Parent device udi
ug: ئاتا ئۈسكۈنە UDI

[ctx: solid-hardware|]
en: Syntax Error: Unknown command '%1'
ug: گىرامماتىكىلىق خاتالىق: بۇيرۇق «%1» يوچۇن

[ctx: SolidHardware|]
en: Error: %1 does not have the interface StorageAccess.
ug: خاتالىق: %1 دا StorageAccess ئارايۈزى يوق.

[ctx: SolidHardware|]
en: Error: %1 does not have the interface OpticalDrive.
ug: خاتالىق: %1 دا OpticalDrive ئارايۈزى يوق.

[ctx: SolidHardware|]
en: Device CanCheck: %1
ug: ئۈسكۈنە تەكشۈرگىلى بولىدۇ: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: no
ug: ياق

[ctx: SolidHardware|]
en: yes
ug: ھەئە

[ctx: SolidHardware|]
en: Device Check: operation is not supported
ug: ئۈسكۈنە تەكشۈرۈش: مەشغۇلاتنى قوللىمايدۇ

[ctx: SolidHardware|]
en: Device CanRepair: %1
ug: ئۈسكۈنىنى ئوڭشىغىلى بولىدۇ: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: Error: %1
ug: خاتالىق: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: Device check: %1
ug: ئۈسكۈنە تەكشۈرۈش: %1

[ctx: SolidHardware|]
en: no error
ug: خاتالىق يوق

[ctx: SolidHardware|]
en: has error
ug: خاتالىق بار
